شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - lultima - 2018-10-14 06:06 PM

سلام بر اساتید
دوستان صیاد2 برای تراپ مناسب هست یا خیر ؟
فقط هم از فشنگهای کارخونه ای و 7 یا 8 استفاده کنم.
کلا برای شلیک بالا مناسبه ؟

ممنون.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirhashemi - 2018-10-15 10:06 AM

(2018-10-10 03:30 PM)HaraldBluetooth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-10 08:31 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیچکدوم از تفنگ های ایرانی برای زدن چهارپاره و گلوله ساخته نشده اند.و اگه در زدن اینها با تفنگ مداومت داشته باشی تفنگ دچار لقی و آسیب میشه.

ممنون، حالا اگر بخوام هر از گاهی اسلاگ یا چارپاره باشه میشه؟
بعد کلا کیفیتش راضی کننده هست؟ پشیمونم نمیکنه؟ یه سری میگن ترک بگیری بهتره یه سریا میگن تفنگای ایرانی از ترکا خیلی بهترن.

دوست عزیز من با نخجیر ها کار کردم با ترک ها هم کار کردم.تفنگای نخجیر تفنگای سبک و روانی نیستند و دارای معایب قابل رفع .
وزنشون زیاده (که تو شکار و حمل تفنگ تو شکارگاه) عیب بزرگیه، کیفیت زاجشون و رنگ قنداقشون مزخرفه،اندازه قنداق نیاز به پرو و اصلاح داره،تو تک و دلول هاش باز بسته کردن لول و فشنگ گذاری راحت و روان نیست ،ماششون (مخصوصاً دولول)دارای خلاصی هست و... که اینا با یه سرویس کامل و سپردن تفنگ دست یه تعمیرکار ماهر تقریباً قابل رفع و اصلاح هست.ولی تفنگای ترک از چیفسان و کرال و سردار که میگن کیفیتشون نسبت به هگلو و سارسیلماز و آکار و یلدیز کمتره بگیر (که بنظر من اونها هم عالین در حد خودشون)تا برندهای با کیفیتش هیچکدوم از مشکلات نخجیر رو ندارند.و این واقعیتیه که نمیشه کتمان کرد.و اگه بخوای از لحاظ ترکیدن لول بگی هر تفنگی اگه موقع شلیک فشنگ مانعی چه داخل لول و چه سر لول باشه .(مثل رفتن ناخواسته برف و گل از سر لول به داخل یا قرار گرفتن سر لول در آب) حالا بخواد وینچستر و برتا و برونینگ باشه یه نخجیر و آکار و کرال و... ترکیدن لول قطعی خواهد بود.
این نظر من بر اساس علم و تجربه منه حالا ببینیم نظر دوستان چی باشه.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - haamidreza - 2018-10-15 12:10 PM

(2018-10-14 06:06 PM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتید

ممنون.

سلام دوست عزیز
صیاد 2 یه اسلحه ی پنجتیر دستکش با چوک فول هست که از رو یه اسلحه ی امریکایی کپی برداری شده
فکر میکنم علت انتخاب شما بخاطر حس نوستالژیکیه که اسلحه های دستکش دارن
اگه برا تراپ میخوای به دردت نمیخوره چون قابلیت تعویض چوک رو نداره برای تراپ دولول های سوار بهترین انتخاب هستن
حالا با توجه به مقدار پولی که میخوای هزینه کنی خودت انتخاب کن
تنها توصیه ای که میکنم اینه که اسلحه ای بگیر که چوک خور باشه و بشه چوک ش رو با توجه به شرایط تعویض کرد

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - lultima - 2018-10-15 05:15 PM

(2018-10-15 12:10 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-14 06:06 PM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتید

ممنون.

سلام دوست عزیز
صیاد 2 یه اسلحه ی پنجتیر دستکش با چوک فول هست که از رو یه اسلحه ی امریکایی کپی برداری شده
اگه برا تراپ میخوای به دردت نمیخوره چون قابلیت تعویض چوک رو نداره برای تراپ دولول های سوار بهترین انتخاب هستن
تنها توصیه ای که میکنم اینه که اسلحه ای بگیر که چوک خور باشه و بشه چوک ش رو با توجه به شرایط تعویض کرد

سلام ممنون
انتخاب من بيشتر به خاطر قيمتش هست كه نصف يه دو لول اكار يا شاهينه. در كل براي شكار نميخوام چون اسلحه ديگه اي دارم. فقط براي تفريح و تراپ

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - haamidreza - 2018-10-16 08:14 AM

(2018-10-15 05:15 PM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-15 12:10 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتید

ممنون.

سلام دوست عزیز

سلام ممنون
انتخاب من بيشتر به خاطر قيمتش هست كه نصف يه دو لول اكار يا شاهينه. در كل براي شكار نميخوام چون اسلحه ديگه اي دارم. فقط براي تفريح و تراپ

سلام
داداش گلم یا به قول ما سبزواری ها برار قندوم
تو مملکت ما هیچ ارزونی بی دلیل نیست
الان همه چی گرون شده جز اسلحه
نظر منو میخوای یه دولول ترک اکار یا شاهین و ... بگیر چون با این اوصاف مملکت دلار سه برابر شده حتما قیمتش دو برابر میشه و بعدا افسوس خواهی خورد

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - lultima - 2018-10-16 11:13 AM

يه مشكله ديگه هم هست كه الان تو تهران سلاح پيدا نميشه.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirhashemi - 2018-10-16 11:34 AM

مگه میشه تو فردوسی تفنگ پیدا نباشه؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - haamidreza - 2018-10-16 12:45 PM

(2018-10-16 11:13 AM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه فرصت داری دو سه روز برو تو همون راسته واستا ببین مردم چقدر اسلحه میارن برا فروش
از دست نفر بگیری ارزونتر برات در میاد
من اینجا تو مشهد نشده برم اسلحه فروشی یکی دو نفر اسلحه برا فروش نیارن مخصوصا ساچمه زن باز میگفتی گلوله زن نایاب شده یه چیزی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - asman - 2018-10-17 11:10 PM

(2018-10-16 11:13 AM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طرح عفو 90 ها فروششون ازاد شده ( اتمام تعهد 5 ساله ) سلاح نایاب نیست بخصوص ساچمه زن واکثرا ترک

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - lultima - 2018-10-18 03:59 PM

(2018-10-17 11:10 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طرح عفو 90 ها فروششون ازاد شده ( اتمام تعهد 5 ساله ) سلاح نایاب نیست بخصوص ساچمه زن واکثرا ترک

دوست عزيز من ١ ماه دنبال سلاحم. همين امروزم فردوسي بودم هيچي نيست. يا شايدم بخاطر قيمت دلار كه معلوم نيست تا ابان ماه كجا بره كسي نميفروشه. اگه شما يا دوستان مغازه اي تو تهران ادرس داريد كه ميفروشه زحمت بكشيد خبر بديد.
ممنون