شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2016-12-19 12:24 AM

سلام دوستان
ممنون اقا کامران(gun)Khansariha (8)
اون عکس پنجمی از بالا که مجموعه سوزن وگلنگ تو دستتونه زبانه قفل رو که زده بالا (البته توی عکس زیاد واضح نیست شاید خطای دید باشه)به نظر میاد یه کم ساییده وگرد شده عقبش واصولا هم همون عقبش کار درگیری وقفل رو انجام میده نمیدونم درست تشخیص دادم یا نه ولی اگه درست گفته باشم واونجا لبه دار وتیز نباشه احتمالا به خاطر همین سلاحتون نیاز به اصلاح پیدا کرده و خوب قفل نمیکردهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2016-12-19 01:01 AM

با سلام :
خسته نباشید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بهتره مرحله به مرحله بریم جلو :
وقتی شما گفتید با مکنز مثل 5 تیر و با سرعت تیر اندازی میکردید برای بنده سوال شد چطور ؟ الان دیدم قنداق آن را تعویض کرده بودید و نوک اهرم مسلح کننده از قبضه بیرون زده . . . قنداق فابریک ان صاف و بدون قبضه بود و گرفتن اهرم مسلح کردن و... با سرعت امکان پذیر نبوده آفرین به کسی که چنین طرحی ارائه کرده Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

نصب فنر برگشت کار بسیار درستی است و دقیقا کمک به قفل ماندن گلنگدن مینماید بنده در ویدیویی دیدم زمانی که تیرانداز هنگام شلیک دستش را روی بچه قنداق نمیگذاشت (کاملا آزاد بود -بدون تکیه دادن یا ...) بعد از شلیک قفل آزاد شده و پوکه تا نیمه از لول بیرون میزد !!! حالا این ماسبرگ500 آمریکایی بود ............ دوست داشتم دارندگان این سلاح این مطلب را آزمایش کنند و نتیجه را به اشتراک بگذارند . ولی ای کاش میشد برای این فنر کاوری میساختید تا از زیبایی سلاح نکاهد .

مطلب بعدی اصلاح ناخن فشنگکش است که شاید با وضع مهمات ایرانی ، حقیقتا نیاز به این اصلاح باشد !!!!
ولی در عکس آخر پست بالا (پست 689) به نظر میرسد برای ایجاد فضای لازم جهت جایگیری ناخن فشنگکش جدید ، کمی بیش از حد در ابتدای لوله شیار ایجاد شده آیا بعد از قفل شدن گلنگدن پوکه از قسمت رویت میشود ؟
اگر اینگونه باشد قطعا باعث باد کردن پوکه خواهد شد . راستی اگر از پوکه های شلیک شده هم دارید برایمان عکس بگذارید .
در کل تغییرات خوبی اعمال کرده اید و خسته نباشید ما منتظر بقیه نظرات شما هستیم
با سلام :
آقا کامرات منظورم دقیقا این نقطه است
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-19 05:34 AM

دوستان عزیز اقای کوه اون چیزی که شما دیدید زاویه اصلی ضامن است که هنگام قفل شدن به لبه گیر نکنه ضامن تویه عکس کامل بیرون نزده
دوست خوبم اقای کهنورد چیزی که شما دیدید خطای دید ایجاد شده از نور لامپ اتاقمه ودز ضمن برای نصب ناخن ها من در نظام اتش دستکاری نکردم یعنی در همان جای خار یجاد شده 3میلیمتری شرکتومن فشنگ کش های 6و5 میلیمتر رادقرار دادم
دوستمن در این سیستم چون باید با دست پمپ کنی و حر کت پیشقنداق هست نمیشه برای فنر کاور هست

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-19 08:08 PM

p://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/۲۰۱۶۱۲۱۹-۱۹۵۴۵۸.jpg
[تصویر: -۱۹۵۴۵۸.jpg]
سلام این هم عکس پوکه ها به اضافه ساچمه 5.5 ساخت دست خودم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2016-12-19 09:28 PM

با سلام :
دستتون درد نکنه و خسته نباشید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ساچمه های 5.5 هم که عالی درآمده . بسیار شبیه به سامیانگ 28 گرین . امیدوارم همواره در حال پیشرفت باشید ، ما رو هم در جریان کارهاتون بگذارید Khansariha (8)
شما در داخل کپ ساییدگی -لقی و.......... ندارید ؟ متاسفانه خیلی از تفنگها قبل از اینکه بدست مصرف کننده برسه ، فقط بخاطر دستکش کردن در کارخونه یا فروشگاه و............ داخل کپ دچار آسیب میشه ، اونم فقط بخاطر میزون نبودن و جفت و جور نبودن قطعات . شما داخل کپ تغییری ایجاد نکردید ؟
باتشکر

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-19 09:42 PM

دوست عزیز اقای کوهنورد ای صدمات از دو جا ایجاد میشه یکی عقب نظام اتش لبه گیری نشده که شما باشد با صفه سنباده و با حوصله ته نظام را گرد کنید اگه شما به تصاویر دقت کنید لبه گیریهای انجام شده را میبینید و بع شما اگه با کلیس پشت به پشت ناخن ها را اندازه بگیرید متو جه میشید چند دهم از اندازه داخل کپ بزرگتر هست که باید این چند دهم را سایش بدید در ضمن عقب ناخن ها را هم کم گرد کنید که تویه پمپ کردن صدمه نزنه اما به مرور کمی خط میندازه اما با این کاره که گفتم حرکت پمپ رو به جلو جهت مسلح شدن هم نرم تر میشه
دوست خوب من این صدمات به دوعلت به وجود میاد یکی پشت نظام اتش لبه گیری نشده وباید شما با استفاده از صفه ساب و با حوصله لبه را گرد کنید که در عکسها اگه توجه کنید میبینید همان عکس که خودتون علامت گذاشتید معلومه دوم ناخنها رو نظام اتش رااگه با کلیس اندازه بگیرید متوجه میشید چند دهم از اندازه داخل کپ بزرگتره که باید انهاراهم با صفحه ساب اندازه کنید و لبه پشت ناخن هارا هم گرد کنید این کار موجب برگشت راحتر نظام میشه اما در هر صورت کمی سایش ایجاد میشه نه به این اندازه در ضمن سلاح را هر موقع میخواهید استفاره کنید حتما روغنکاری کنید و بعد از هر سفر تمیزکاری از یادتون نره

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2016-12-19 11:29 PM

سلام دوستان
اقای کوهنورد من اون ازمایش که شما گفتین رو قبلا انجام دادم البته نه به این منظور که ببینم اگه دستکش سلاح رو نگیریم بعد شلیک یه مقدار پوکه عقب میاد یا نه. با یکی از دوستان میخواستیم با یک دست هدف بزنیم که دوتا شلیک داشتیم به صورت یک دست یعنی فقط با دست راست قبضه وماشه را گرفته وشلیک کردیم البته هدف رو نزدیم Khansariha (219)
ولی بعداز هر شلیک پوکه کاملا سرجاش بود وعقب نیومد وبا دستکش کردن سلاح پوکه کاملا عادی به بیرون پرت شد
ولی یه سری یه ازمایش جالب انجام دادم اسلحه خالی رو مسلح کردم ووقتی مثلا قبل شلیک بچه قنداق تو دست چپم بود قبل ماشه زدن یه کشش دایم روی بچه قنداق به عقب رو حفظ کردم ودر ظمنی که دستکش رو به طرف عقب به صورت فشار به عقب گرفته بودم ماشه رو چکوندم جالب بود فک میکردم چون دارم دست کش رو میکشم به محض زدن ماشه شاید ازاد بشه و بیاد عقب ولی برعکس. وقتی ماشه رو زدم دیدم باز قفل مونده هرچی کشیدم عقب نیومد بعد یه بار دستکش رو به جلو فشار دادم دوباره به عقب کشیدم دیدم قفل باز شده چن بار این ازمایش رو انجام دادم همین شد. البته گفتم که با سلاح خالی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - raz - 2016-12-25 04:12 AM

(2016-12-19 09:42 PM)gun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اقای کوهنورد ای صدمات از دو جا ایجاد میشه یکی عقب نظام اتش لبه گیری نشده که شما باشد با صفه سنباده و با حوصله ته نظام را گرد کنید اگه شما به تصاویر دقت کنید لبه گیریهای انجام شده را میبینید و بع شما اگه با کلیس پشت به پشت ناخن ها را اندازه بگیرید متو جه میشید چند دهم از اندازه داخل کپ بزرگتر هست که باید این چند دهم را سایش بدید در ضمن عقب ناخن ها را هم کم گرد کنید که تویه پمپ کردن صدمه نزنه اما به مرور کمی خط میندازه اما با این کاره که گفتم حرکت پمپ رو به جلو جهت مسلح شدن هم نرم تر میشه
دوست خوب من این صدمات به دوعلت به وجود میاد یکی پشت نظام اتش لبه گیری نشده وباید شما با استفاده از صفه ساب و با حوصله لبه را گرد کنید که در عکسها اگه توجه کنید میبینید همان عکس که خودتون علامت گذاشتید معلومه دوم ناخنها رو نظام اتش رااگه با کلیس اندازه بگیرید متوجه میشید چند دهم از اندازه داخل کپ بزرگتره که باید انهاراهم با صفحه ساب اندازه کنید و لبه پشت ناخن هارا هم گرد کنید این کار موجب برگشت راحتر نظام میشه اما در هر صورت کمی سایش ایجاد میشه نه به این اندازه در ضمن سلاح را هر موقع میخواهید استفاره کنید حتما روغنکاری کنید و بعد از هر سفر تمیزکاری از یادتون نره

باسلام

لطف می کنید یه عکس از ته نظام آتش که گرد کرده اید بذارید

ممنون

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mortezazadeh - 2016-12-27 01:30 AM

عزيزان صياد دو شكل ساده اش ،موجوده؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2016-12-27 02:47 PM

با سلام :
جناب مرتضی زاده عزیز بله موجوده البته کم پیدا میشه . حتی من فکر کردم اون گل و بته های بی معنی رو میشه تراشید ، درسته که حدودا از هر طرفش نیم میل یا هفت دهم کم میشه و گوشت کپ نازک میشه ولی وقتی ساده اش رو نمیشه پیدا کرد اینم یک راهه Khansariha (8)