شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2016-12-18 12:18 AM

با سلام :
دوست عزیز (ببخشید اسم شریفتون رو نمیدونم ) برای ابداع و ابتکاراتتون تبریک میگم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
تا جایی که من یادم میاد مکنز گلوله زنی بود البته بعد از فرسودگی لول خیلی ها اون رو به ساچمه زن تبدیل کردند اگر عکسی هم از اون تفنگ دارید دراینجا یا تاپیک عکسهای سلاحهای کاربران قرار بدین که از موضوع تاپیک هم دور نشویم
واقعا حیف و صد افشوش که فضا برای امثال شما باز نیست ولی متاسفانه این قصه در این دیار مکرر شده ............. نمونه بارز ، کسی که در طراحی سلاح خیبر نقش داشت - اصلاح و بروز رسانی اسلحه ژ-3 را انجام داد - و.............. دقیقا سرنوشتی مشابه شما پیدا کرد و اکنون گوشه ای نشسته نان و ماستش را میخورد ......................Khansariha (226)
بگذریم :
حالا شما هم اینقدر زود رنج نباشید Khansariha (219)
اگر دوست دارید راجع به اصلاح این تفنگ برای دوستان توضیح دهید . از عکسی که گداشته اید اولین چیز که جلب نظر میکند فنر بیرون زده از بچه قنداق و ریلهای تعویض شده بچه قنداق است . بنده اولین ایرادی که به این اسلحه میگیرم لقی بیش از اندازه قطعات -سفتی و اصطکاک قطعات متحرک با بدنه و....--- خشکی بازو ها و ریلها و مستعد بودن برای شکستن - و در مواردی خوب چفت نبودن قفل گلنگدن است .بنظر بنده قبل از تیراندازی با سلاح باید آن را کلا باز کرده خیلی از قطعات را پلیسه گیری و سنباده پولیش نموده حتی بعضی ها را از نو با متریال مناسب بازسازی نمود .
بعد از این کارها این تفنگ حرفهایی برای گفتن دارد .........
شما چه کارهایی روی سلاح خود انجام داده اید ؟؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2016-12-18 12:36 AM

سلام. به همگی
اقای (gun) منم صیاد دارم لطف کنیدوتجربیات خودتون رو در باره اصلاح این سلاح بفرمایید تا همه استفاده کنیم. البته اگه خودتون دوس دارین. Khansariha (8)
دلگیر نباشین بعضی وقتا ادم یه چی تو دلشه و اونو اینجا مینویسه. ولی ممکنه دوستان با یه لحن دیگه اونو بخونن و ازش بد برداشت کنن. در هر صورت از طرف خودم ودوستان معذرتKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-18 05:08 AM

باتشکر از همه دوستان اقای کوهنورد دوست خوب من و
دوستان دیگه اسم کوچک من کامران هست بببنید یک عیب اساسی که تویه تفنگ صیاد هست اینه که وقتی شما قبضه را رو به جلو میبرید چون قفل تفنگ به صورن الاکلنگی هست قبضه خوب جفت نمیشه وموقع شلیک نظام اتش کمی بعقب برگشته وپوکه از زه فشنگ باد میکنه که فشنگ کشها دیگه قادر به گرفتن زه نیستند و فشنگ گیر میکنه تنهاراهی که من به نظرم رسید ویکی از اون دو موردی هست که گفتم درموسبورگ نیست استفاده از فنر در نظام قفل بو
برای این کار شما باید اول بچه قنداق را باز کنید و2سانتیمتر از لوله رزوه شده که در پیش قنداق هست بریده و دوباره رزوه کنید بع با استفاده ازابزار نجاری چون لوله رزوه شده کوتاه است و از پیش قنداق بیرون نمیاید باید داخل پیش قنداق را بتراشید تا برای بست مهره دچار مشکل نشوید فقط دوستان دقت کنند پیش قنداق را نباید کوتاه کنید فقط از طرفی که لوله اهرم داخل میشود 2سانت به همان شکل اصلی تراش دهید با این کار هم دست کشنده اهرم جمع تر شده و شما راحت تر پمپ مکنید و هم برای قرار دادن فنر سر لوله فضای کافی پیدا میکنید
شرمنده چون من نمی دونم چطورحجم عکسها را کم کنم عکس ها دارای حجم بالا می باشد وهمین طور چون سریع می نویسم و پست می کنم دارای اشتباه املایی هستم پیشاپیش از دوستان معذرت خواهی میکنم
دوستان یک سری عکس از قسمت کشنده براتون میزارم تا بهتر متوجه شوید این نوید را به دوستان گلم بدم در پایان اصلاحات شما حتی متونید از فشنگهای دست پر استفاده کنید و تفنگ شما همانند فشنگ فابریک پوکه ها را پران کند در ضمن از دوستان خواهش دارم برای انجام هر اصلاحی رو تفنگ خودشون حتما تجدبه فنی داشته باشند یا با دوستی که این تجربه را دارد روی سلاح تغییرات بده تا خدایه ناکرده شرمنده کسی من نشومدر پایان امشب اقای کوهنور یک عکس از مکنز خدابیامرزم حتما براتون میزارم همچنین طریقه درست کردن اسکرو پوکه 2مرحله ای و در پیچ گیریبکسی هم اگر عمری بود را هم اموزش میدم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - karbakhsh - 2016-12-18 01:17 PM

جالبه من صیاد یکی از دوستان دستمه که پیچ سر لوله سر قنداق بریده. عکس از گفتهاتون بزار تا استفاده کنیم. شاید رو تفنگ رفیقمون امتحان کنیم. خخخخخKhansariha (219)Khansariha (290)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2016-12-18 01:24 PM

سلام به همگی
اقا کامران. تشکر از توضیحتون Khansariha (8)
فک کنم اسلحه شما مال قبل سال90 باشه. از روی عکس گفتم نیمچه تسمه نداره درسته؟ سلاح من راستش تا حالا حدود 500تایی انواع ساچمه واسلاگ(16 گرد دستساز خودم) رو باش زدم تا حالا حتی یه بار پوکه توش گیر نکرده وقتی هم مسلح میکنی بعدش حتی یه میل هم دستکش به عقب خلاصی نداره بعد شلیک هم قفل همچنان سر جاش میمونه و به عقب نمیاد. نظر شخصی غیر فنی من اینه که اگه زائده قفل وقتی یه کم لاغر باشه ممکنه توی جای خودش(محل قفل شدن به لول) لق بزنه مگر اینکه خود لول هم لق باشه در هر صورت از توضیحتون ممنونKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - karbakhsh - 2016-12-18 01:38 PM

اینجوری که پیداست شما از تفنگتون راضی هستین. قیمت چنده خبر دارین؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2016-12-18 01:54 PM

سلام جناب کاربخشKhansariha (8)
در حد قیمتش سلاح بدی نیس ولی خوب نمیشه گفت مثل سلاح 30میلیونی سخت جونه ولی در کل سلاح من تا حالا این مشکلاتی که دوستان گفتن نداشته خدا رو شکر/ همه کسانی که از مشکل سلاح گفتن از گیر کردن فشنگ بوده که مال من نداشته. فقط تنها عیبی که من دیدم تو این پنج سال که دارمش این بوده که یه چهار پنج باری پیش اومده توی 500شلیک که چاشنی نزده از اون چاشنی سفیدا هم بوده همش شاید فنرچکش نیاز به تعویض داره (یه فنر لوله ای حدود 4 سانتی داخل سیستم ماشه است)
در باره قیمتشم دقیق نمیدونم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2016-12-18 02:59 PM

باسلام:
اقا کامران ظاهرا اسممون مشترکه !!!!من اینو به فال نیک میگیرمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
عزیزجان من متوجه نشدم اگر قفل خوب کارنکنه و ما فنری در جهت باز شدنش نصب کنیم که اوضاعش بد تر میشه .این خوب چفت نشدن رو من در صیاد دیدم ولی با اصلاح زبانه قفل درست شد . کم کم داره توجه ام رو جلب میکنه ولی نیمه اوتو رو بیشتر دوست دارم , ای کاش ایران غیر دستکش ,مدل نیمه اتوماتیک هم زده بود..........
حقیقتا در خریدش شک نمیکردم.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-18 06:38 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: v-3-.jpg]
سلام دوباره به دوستان اقای کوهنورد دوست عزیز این هم از عکس مکنز که به شما قولش را داده بودم دوست من شما درست متوجه نشدید این فنر کششی هست نه فشاری
این فنر دوحسن به سلاح میده اول این که قفل را محکم سر جاش نگه میداره دوم شما وقتی پمپ مکنید کمک مکنه که قبضه سریع به جایه خودش برگرده یعنی سرعت عمل بیشتر تویه تعویض فشنگ وپوکه
فقط این را به خاطر داشته باشید بعداز پمپ کردن هیچ وقت قبضه را رهانکنید و با دست سرعت برگشت سریع را کنترل کنید چون شما ضربه گیر ندارید تا ضربه برگشت سریع را کنترل کنه
انشااله اگه عمری بود حتما تسمه روی سلاحم میزارم
[تصویر: -۱۹۰۴۳۳.jpg]
[تصویر: -۱۹۰۴۵۲.jpg]
[تصویر: -۱۹۰۵۵۰.jpg]
[تصویر: -۱۹۰۹۳۸.jpg]
[تصویر: -۱۹۱۰۲۲.jpg]
[تصویر: -۱۹۱۰۵۰.jpg]
[تصویر: -۱۹۱۱۰۹.jpg]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-18 07:39 PM

دوستان این هم یکسری عکس کلی که گفتم راستی تو یه عکسها یه چیز تویه چشم میزنه اما فکر کنم براتون گنگ باشه خودم بهش اشاره می کنم و اگه عمری بود تویه پستهای بعد توضیح میدو دومین حسنی که من تویه سلاحم وارد کردم و تویه موسبورگ نیست گذاشتن ناخن فشنگ کش به عرض 6میلیمتر یعنی دوبرابر عرض ناخن فابریک و همچنین ناخن فشنگ کش حمال به Khansariha (82)عرض 5 میلیمتر یعنی 1.5برابر Khansariha (219)عرض فابریک دلم نمیخواد جای پوکه باشم یعنی اگه سنگم باشه از تویه جان پوکه بیرون میکشه و با تیپای از تفنگ بیرون میندازه
[تصویر: -۱۹۱۰۲۹.jpg]