شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-16 06:09 AM

سلام خدمت تمام دوستان عزیز که تفنگ صیاد 2 را دارند راستش من در پست های قبل در باره رفع عیوب صیاد پست گذاشته بودم ولی تا الان حرفی در رابطه با چگونه گی رفع ان چیزی ننوشته بودم چون امید داشتم امتیاز تعمیرات سلاح گرم بگیرم حال بعد از چند سال سرکار گذاشتن با بهانه های بیخود از دادن امتیاز سر باز زدند حال من هم تمام کار هایی که روی سلاح انجام دادم را به اشتراک میگذارم فقط ازدوستان

در خواستدارم باذکر منبع در صورت نیاز به اشتراک بگذارند تا منبع درامدی برای تعمیرکاران سود جو نباشد
خوب اول از سر لوله شروع میکنم خیلی دوستان از فول چوک بودن لوله تفنگ نا راضی هستند که برای رفع این مشکل 2راه وجود دارد اول اینکه لوله را سیلندر کنند که برای این کار باید حدود 10سانتی متر از سر لوله راببرند که من بخاطر منطقه ای که دار ان سکونت دارم و مجبور به تیراندازی در فواصل نزدیک هستم همین کار را انجام دادم و پترن ساچمه باز مشود دوم اینکه لوله صیاد فول چوک هست یعنی اختلاف قطر قسمت چوک به قطر سیلندر لوله 1میلیمتر است یعنی قطر چوک به میلیمتر هست 17.54 وقطر سیلندرهست 18.54 که شما با تهیه بلغور تراش کاری دنبالهدار وبااستفاده از ان چک خود راباز تر کنید مثلا شما میخواهید نیم چک باشد برای این کار شما بلغور 18میلیمتد دنباله 17.5 را از سر لوله باداستفاده از دستگاه تراش ودور کردن سر لوله بامرغک اقدام به بلغور کاری میکنید روش دوم برای دوستانی که نیاز به چوک باز تر دارند روش ایده الی هست دفقط دوستان حتما چوک انتخابی را درست انتخاب کنند چون بعد از زدن بلغور کار تمام شده وقابل برگشت نیست
باسلام راستش می خواستم مختصر از خودم بگم من 33ساله دیپلم رشته نقشه کشی صنعتی دارای مدرارک فنی حرفه ای 1.نقشه کشی صنعتی درجه 1 از اصفهان 2.دارای مدرک جوش ی3ی6ی8 .مدرکجوش co2 تراشکار فرزکار فیکچر ساز در ضمن نر افزارهای مهندسی مکانیک کال .کتیا.سالیدورکس.اینونتور. انسیس.واپراتور دستگاه های سی ان سی .پانچ.پلاسما.هوابرش هستم و بااجازه دوستان مغازه کوچک تعمیرات لوازم صید و شکار دارم نمونه هایی از تفنگ بادی شارپ را هم با طراحی ازخودم ساخته ام که قبلا عکسهایی در اتاق یک ایده برای ساخت تفنگ پی سی پی به اشتراک گذاشتم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - karbakhsh - 2016-12-16 12:14 PM

بنده سررشته ندارم و اظهار نظر میزارم برا اساتید.بریدن ده سانت سر لول یه خورده تفنگ ازار نمیده !!!هم از نظر قیافه و هم از نظر فنی. ولی کسی که الگو باز میخواد چرا صیاد خریده؟البته ربطی به کل تاپیک و مطلب هم نداشتKhansariha (214)Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2016-12-16 04:13 PM

سلام
به نظرتون بریدن لوله. از لحاظ قانون مشکلی نداره فک کنم توی یه جا خوندم. که دسکاری روی لول و کپ سلاح پیگرد داره. ولی قنداق وقطعات داخلی مانعی نداره. البته دقیق قانون رو نمیدونم دوستان نظر بدن
اگه ازاد باشه من 20سانت از لول صیاد رو میبرمKhansariha (219)
ببخشید استاد به نظرتون نوک لوله نازک صیاد تحمل سایش رو از داخل (کروم کاری )داره. ؟بعد اگه نیم میل بسابیم. به نظرت چیزی میمونه. ؟عججججججبKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - kingsteve - 2016-12-16 06:06 PM

(2016-12-16 04:13 PM)koh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظرتون بریدن لوله. از لحاظ قانون مشکلی نداره فک کنم توی یه جا خوندم. که دسکاری روی لول و کپ سلاح پیگرد داره. ولی قنداق وقطعات داخلی مانعی نداره. البته دقیق قانون رو نمیدونم دوستان نظر بدن
اگه ازاد باشه من 20سانت از لول صیاد رو میبرمKhansariha (219)
ببخشید استاد به نظرتون نوک لوله نازک صیاد تحمل سایش رو از داخل (کروم کاری )داره. ؟بعد اگه نیم میل بسابیم. به نظرت چیزی میمونه. ؟عججججججبKhansariha (8)

سلام
فکر کنم مشکل داره چون اندازه اسلحه کوچیک میشه و قابلیت مخفی کردن داره و بخاطر بازشدن گروپ دیگه بهانه شکار ندارید
میشه خوراک بانک و تهدید و ..... دیگه اسم نمیبرم
و بهانه برای قانون و دردسر Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - barbud - 2016-12-16 07:25 PM

سلام اصولا به تفنگای بالول کمتراز۶۰سانت میگن سلاح بانک زنی به همین دلیل اسلحه مهمات زیر۶۰سانت جوازنمیکنه،ذهنیت من ازکوتاه کردن لول صیادیه پترن افتضاح وهردم بیله که غیرقابل برگشته

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-16 08:05 PM

باسلام دوباره اول بله لوله قابلیت برداشتن0.5میلیمتر از لوله رادارد مشکلی ازنظرضخامت لوله نداره دوم من گفتم پترنی که نیاز داشتم باسیلندر شدن لوله امکان پذیر بود وسوم دوستی که می گه تفنگ بانکی میشه اخه دوست من اگه کسی برای خلاف اسلحه نیاز داشته باشه اولا خیلی کارهای دیگه میتونهوانجام بده دوم فکر کنم شما فیلمهای پلیسی زیاد نگاه میکنید دید خودتون را از خلاف دور کنید دنیا زیباست حال درباره پترن لوله سیلندر در فاصله 30متر وبا فشنگ شماره 5پترن یه دایره60 سانتی و ساچمه ها دراین دایره بانظم مرتب برخورد دارد
دوستان من بخاطر منطقه ای که داخلش ساکن هستم به علت وجود درخت و موانع چون دیوار باغات مجبور به شلیک درفواصل نزدیک هستم در ضمن فشنگهای موجود دربازار به خاطر نداشتن قدرت مناسب و وزن سرب مناسب برای فواصل دور کیفیتی نداره یه زمانی باروتهای خارجی تویه بازار وجود داشت نمونش باروت کبکی ترکیه که فشنگهای دست پر با اون باروت وساچمه تبریز خوب جواب می دادوپرنده ضخمی نمیکرد شما می دونید شلیکهایی که می کنید و شکار ازدید شما دور میشهدبعداز طی مسیر وبر اثر خون ریزی در یه جای دیگه تلف میشه و این خودش ازبین رفتن محیط شکاره در ضمن من بریدن لوله را به کسی پیشنهاد نکردم وبه دوستان استفاده از برقو برای چوک بهتر را پیشنهاد کردم
دوستان من بخاطر منطقه ای که داخلش ساکن هستم به علت وجود درخت و موانع چون دیوار باغات مجبور به شلیک درفواصل نزدیک هستم در ضمن فشنگهای موجود دربازار به خاطر نداشتن قدرت مناسب و وزن سرب مناسب برای فواصل دور کیفیتی نداره یه زمانی باروتهای خارجی تویه بازار وجود داشت نمونش باروت کبکی ترکیه که فشنگهای دست پر با اون باروت وساچمه تبریز خوب جواب می دادوپرنده ضخمی نمیکرد شما می دونید شلیکهایی که می کنید و شکار ازدید شما دور میشهدبعداز طی مسیر وبر اثر خون ریزی در یه جای دیگه تلف میشه و این خودش ازبین رفتن محیط شکاره در ضمن من بریدن لوله را به کسی پیشنهاد نکردم وبه دوستان استفاده از برقو برای چوک بهتر را پیشنهاد کردم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2016-12-16 08:55 PM

با سلام :
دوست عزیز بنده متاسفم که شما علیرغم داشتن مهارت فنی و علاقه فراوان ، نتوانستید مدرک لازم برای تاسیس کارگاه نعمیر سلاح را دریافت کنید ، این تجربه مشابه خیلی از ماها در زمینه های مختلف است Khansariha (226)
در مورد انتشار تجربیاتتان هم اگر دوست داشتید با ما به اشتراک بگذارید و نگران سوء استفاده یک عده نباشید که آن یک عده خاص - همواره کار خودشان را خواهند کرد . تجربه شخصی بنده این بوده که بخشیدن بی چشمداشت تجربیاتمان به دیگران باعث غنی تر شدن خودمان میشود ..................
مشکل اصلی بنده با اینگونه دستکاری ها اینست که اگر ما تفنگ فول چوک دوست نداریم چرا اصلا آنرا میخریم ؟ آیا تفنگهای یک عده از دوستان که دارای مشکلات بسیار ی است حاصل دستکاری های اینچنینی صاحبان قبلی انان نیست ؟؟
دوم اینکه بنده هنوز نمیدانم در تفنگهای ایرانی این چوک ... چگونه ایجاد میشود و لوله ها تری بور هستند یا بک بور ؟؟
این مسئله در ازبین بردن کامل چوک خیلی تعیین کننده است چون ممکن است لوله ای داشته باشیم که پترن آن بسیار خراب یا حتی باز تر از سیلندر شود .نیاز و سلیقه افراد بسیار متفاوت است شاید آنچه شما خوب میدانید دیگری را مایوس کند ولی قدر مسلم اینکه چنین لوله ای اسلاگ را خوب خواهد زد !!!!
اگر ممکن است در مورد بلغور هم توضیح دهید چون تا بحال نشنیده بودم ایا منظور همان برقو است یا خیر متشکرم
در آخر هم عکس تفنگ مولتی پمپ شما را دیده بودم بسیار جالب است امیدوارم در فرصتی بتونم بنده هم تجربه کنم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
منتظر شنیدن باقی تجربیات شما از این تفنگ (جالب ولی مورد بیمهری عموم ) هستیم .
در ضمن از دوستان خواهش میکنم از بحث راجع به سوء استفاده های احتمالی و کار برد های آنچنانی خود داری کنند تا فضا برای کسانی که منتظرند عرصه ورزش تیراندازی و تفنگداری را تنگ کنند ؛ بسته شود . متشکرم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-17 05:32 AM

با سلام دوباره دوستان اول این را بگم که چرا صیاد تهیه کردم من قبلا تفنگ مکنز داشتم که با دستکاری در سیستم پران فشنگ در هنگام استفاده دسته کمی از پنجتیر نداشت من قبلا چند وقتی درصنایع نظامی کار کرده ام وچند سلاح از خودم طراحی دارم که متاسفانه با کم مهری در ان ارگان اقدام به ترک این ارگان شدم واز سال 82 تا سال94 پیوسته به دنبال گرفتن مجوز تعمیرگاه بودم از این رو با شنیدن ناراضی بودن دوستان از صیاد 2 با تحویل سلاح خودم و گرفتن تفنگ صیاد و رفع عیوب اون فکر می کردم فرجه ای برای نشان دادن خود به مسولین شهر برای دریافت مجوز پیدا می کنم که این تیر من هم به سنگ خورد
والا هیچ وقت این اشغال را نمیگرفتم حال که می خوام طریقه رفع عیوب این سلاح را برای دوستان توضیح بدم باز شامل بی مهری یک سری از دوستان قرار گرفتم که غیر قانونیه و...
دوستان من در تفنگ خودم 2 امتیاز وارد کرده ام که اصلا در تفنگ موسبرگ اصل هم وجود نداره من الاقه شخصیم سلاحه و این را بهش اقیده دارم هیچ چیز کامل نیست و هر لحظه میشه بهترش کرد حال اگه دوستان باز از در مایوسی وارد نمیشند من بقیه کارهایی که میشه کرد را براتون پست کنم راستی دوست خوب من اقای کوهنورد داخل لوله به اندازه چند میکرون سخت کاری شده که شما میتولنید بعداز دور کردن روی دستگاه تراش باسنگهای انگشتی گلو بلند این چند میکرون را سایش کنید و بعد برغو بزنید در ضمن جهت اطلاع دوستان تنش شلیک از خزانه تا وسطهای لوله بیشتر نیست احتمالا دوستان دولول ها کنار قدیم ترک را خاطر دارند لول انها از نظر گوشت نازک تر از صیاد بود

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2016-12-17 06:34 PM

[تصویر: uploads]اینهم یه عکس ازپنج تیرمن و اخرین پسی پی مولتی پمپ ساخت دست خودم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: -۱۸۲۱۰۲.jpg]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - karbakhsh - 2016-12-18 12:08 AM

سلام. شما زحمت خودتون کشیدین و دمتونم گرمKhansariha (8)Khansariha (48) جاهای دیگه نمیدونم ولی تو این انجمن از بعضی موارد خاص و بسیار اندک که رد بشیم بقیه گفتها فقط نظر شخصی. بنظر حقیر بسیار هم میتونه کمک کننده باشه چون ازشون چیزای زیادی در میاد. بی مهری به زحمت و تلاش کسی نیست ؛من این قول میدم از طرف خودم که تنبلترین شاگردم و دیگر بزرگان انجمن که هیچ گونه کم لطفی نیست. فقط مثلا بنده چون بکار فنی و و و علاقه ندارم پس راحترین راه انتخاب میکنم تا هم زود بنتیجه برسم و هم خطری متوجه خودم و تفنگم نباشه و در مقابل هستن کسانی که حاضر هستن دو برابر پول وسیله خود هزینه کنن تا شاید به علاقه خودشون برسن و شایدم هیچ. دم پی سی پی شما هم گرم عالیهKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (8) صیاد هم تفنگ خوبیه در حد و اندازه خودش. من همین هفته گذشته باهاش چکوندم و جم و بسته میزنه و دقیق. خوب معایبی هم داره که اگه از نظرات امثال شما (درست یا غلط کاری ندارم)بهره میبردن و درها رو نمیبستن الان 5تیرهای بی کیفیت ترکی تو دست مردم نبود. یا حق
در ضمن شما موارد دستکاری تفنگتون در جهت بهتر شدن بگین تا هم صحبت بشه و هم از تجربیات دیگران بهره ببریم. ناراحت اعتراض هم نباشین که باعث پیشرفته.