شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - arashkian - 2016-01-23 11:41 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.دقيقا حق با آقا نعيم است=فروش سلاح با لول اضافه خلاف قوانين جمهوري اسلامي است*مگر در مجوز سلاح قيد شده باشه كه سلاح داراي دو لول يا بهتر بگم لول دوم است(با ذكر مشخصات).وگرنه لول دوم مصداق حمل و نگهداري سلاح غيرمجاز را دارد.كه حتما دوستاني كه جواز سلاح شكاري دريافت كرده اند اين رو بخوبي ميدانند كه طبق قانون*شما فقط مجاز به حمل و نگهداري از سلاح و قطعات اصلي مرتبط با سلاحي هستيد كه مجوز آن را دريافت كرده ايد و هرگونه حمل و نگهداري و خريد و فروش قطعات اصلي سلاح گرم(بدون مجوز لازم)جرم محسوب ميگردد...از نظر تعويض لول اصلي با لول ايراني و تاثير آن هم بنظر من با اين قيمت و به نسبت سلاحهاي مشابه موجود(ترك و صياد)=ارزشش رو داره.چون مابقي قطعات(كه تاثير به سزايي در كارايي سلاح دارن)با كيفيت و بادوام و از كارخانه معتبر موسبرگ هستن.اما بازم بنظر من(بعنوان شاگرد دوستان)تا سلاح ديده و دقيق بررسي نشود*به هيچ وجه نميشه نظر داد كه به اين قيمت ميارزه يا خير.اگه سالم*تميز و نيز اصلي باشه=قطعا ارزشش رو داره.حق نگهدار همه دوستان و اساتيد انجمن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - raz - 2016-01-25 11:56 PM

(2016-01-16 09:58 PM)alenentezar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و با تشکر
جناب raz ضمن تشکر ایا فکر میکند این اسلحه هنوز موجود باشه ؟ ایا از قیمتش خبر دارید ؟ اقای محرابی در نهاوند تشریف دارند ؟ ایا امکانش هست و اگر زحمت نباشه میتوانید سوال بفرمایید ؟
با تشکر از شما

باسلام

دوست عزیز امروز رفتم مغازه آقای محرابی پنج تیر موزبرگ رو آورده بود من از داخل ویترین که دیدم تمیز بود

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - hamsina - 2016-04-04 12:39 PM

سلام
من قصد خرید یه تفنگ ساچمه زنی رو دارم
این اولین تفنگ من خواهد بود
اصلا اهل شکار نیستم و تفنگ رو صرفا برای محافظت خودم در برابر حیوانات یا . . . در جنگل و بیابون میخوام
یه صیاد دستکش پیدا کردم که فروشنده حدود 2800 قیمت گذاشته و میگه پنج ساله که داره و تا حالا 100 تا شلیک داشته باهاش و البته اون قسمت فلزی ای که نقش و نگار داره رو هم اخیرا توسط اسلحه مهمات تعویض کرده که دلیلش رو نگفت
خیلی تعریف میکرد ازش و واقعا فروشنده هست
به نظرتون اصلا این سلاح به درد من میخوره? قیمتش چی?
البته تو مغازه یه آکبند هم دیدم چهار میلیون که خیلی وزن کمتری داشت نسبت به اون قبلی
ظاهرا جداداشون از چوب راش هست که سبکتره
ضمنا من میخواستم پی سی پی بخرم ولی گفتند دو تا اشکال داره
اولا که جدیدا دارن به اونا گیر میدن
ثانیا میگن اگر با پی سی پی به جای حساس بزنی کشنده هست و اگر به جای غیر حساس هم بزنی که اصلا کاری انجام نمیده
ولی شنیدم اگر با ساچمه زنی و ساچه های ریز به انسان یا حیوان مهاجم شلیک کنی کشنده نیست و فقط یه زخم سطحی بسیار دردناک ایجاد میکنه که باعث فرار مخاجم میشه و در عین حال کشنده هم نیست که باعث دردسر بشه
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

Sent from my HTC_7060 using Tapatalk

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - baracuda - 2016-04-04 03:16 PM

سلام دوست عزیز در مورد خرید صیاد که فعلأ ازش بگذریم کسی که درباره پی سی پی و ساچمه زنی اینجور اطلاعات بهت داده باید بگم از مقوله اسلحه اصلأ سر در نمیاره و اطلاع نداره
فعلأ به پی سی پی های بالای ۴۰ ژول تقریبأ دارن گیر میدن. و شلیک باهاش به هر نقطه از بدن خطرناک و حتی کشنده هست(چه انسان چه پرنده و چه حیوانات کوچک) در مورد ساچمه زنی هم به مراتب کشنده تر از پی سی پی میباشد حتی به قول معروف کمر به پایین
در مورد خرید صیاد هم اگر تا بحال اسلحه نداشتی بهتره با یه تکلول شروع کنی هم مکانیزم راحت تر و بدون اصطحلاکی داره و گیر و گور صیاد رو نداره کسی که صیاد میگیره باید خودش فنی و دست به آچار باشه و بتونه رفع گیرش رو پیدا کنه وگرنه همش باید پیش تعمیرکار باشی در مورد قیمت هم با ۲۸۰۰ میتونی به تکلول نخجیر بگیری

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - hamsina - 2016-04-04 04:20 PM

ممنون بابت پاسختون
نمیشه آسیب رسانندگی ساچه زنی رو کم کرد? ساچمه پلاستیکی یا باروت کمتر
نظر شما رو در مورد صیاد قبول دارم ولی چون قیمتش پایین بود وسوسه شده بودم البته مالکش میگفت اگه استفاده زیاد نداشته باشی مشکل ساز نمیشه
ولی خب من هیچ دید و تجربه ای ندارم و از طرفی هم نمیشه اسلحه رو تا سه سال فروخت یعنی جای اشتباه وجود نداره
حالا اگر به جای تک لول نو یه دو لول کارکرده بگیرم بهتر نیست
با توجه به این که میفرمایید سیستمشون ساده است و شاید تمیزش خیلی اذیت نکنه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2016-04-04 06:50 PM

آقاقید تک لول رو بزن اگه دولول تمیز گیر آوردی حتما بگیر .من هیچ اعتقادی ندارم به اینکه اول تک لول بگیری بعدش دو لول که نمیدونم راحت تره و ساده تره و از این حرفا چون تنها تفاوتش اینکه دو لول داره و دو تیر میشه شلیک کرد دردسری هم نداره .البته نه اینکه تک لول خوب نیس

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - baracuda - 2016-04-05 01:12 AM

(2016-04-04 04:20 PM)hamsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون بابت پاسختون
نمیشه آسیب رسانندگی ساچه زنی رو کم کرد? ساچمه پلاستیکی یا باروت کمتر
نظر شما رو در مورد صیاد قبول دارم ولی چون قیمتش پایین بود وسوسه شده بودم البته مالکش میگفت اگه استفاده زیاد نداشته باشی مشکل ساز نمیشه
ولی خب من هیچ دید و تجربه ای ندارم و از طرفی هم نمیشه اسلحه رو تا سه سال فروخت یعنی جای اشتباه وجود نداره
حالا اگر به جای تک لول نو یه دو لول کارکرده بگیرم بهتر نیست
با توجه به این که میفرمایید سیستمشون ساده است و شاید تمیزش خیلی اذیت نکنه

میشه ضرب ساچمه رو کم کرد ولی کلأ خطرناک تر از پی سی پی هست و به مراتب کشنده تر ولی دلیل بر بی خطر بودن پی سی پی هم نمیشه با ساچمه پلاستیکی نمیتونی خدایی ناکرده حیوان بزرگ چثه ای رو فراری بدی شایدم عصبانی و باعث حمله بدتر حیوان بشی در مورد خریدتون هم دولول نخجیر نو حدودأ۳۵۰۰تا۴۰۰۰تومن بسته به تمیزی سلاح متغیره تکلول هم ۲۹۰۰میتونی آکبند بگیری
از دوستان بابت کاشت باقالی و منحرف کردن موضوع تاپیک عذر خواهی میکنم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - hamsina - 2016-04-05 01:14 AM

ممنون از پاسخ ها
یه کم باید بیشتر فکر کنم شاید
خیلی کمک کردید
ممنون

سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - nanok - 2016-05-14 08:26 PM

فرستاده شده از SM-J700Hِ من با Tapatalk

شکار زده شده لا پنچ تیر

شکار باپنج تیرپران صیادتیونینگ شده و سگ گری هاند....

صیاد اگر گیر کردنشو بگیرید یه اسلحه واقعا شکاریه.......

دوست عزيز
قراردادن هرگونه عكس ش... در انجمن خلاف قوانين است لطفا رعايت كنيد

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - karbakhsh - 2016-05-15 12:36 AM

صیاد تفنگ بدی نیست ولی بنظر من اگر کسی اول کار میخواد تفنگ بخره و یا کلا ادم با حوصله ای نیست و جزو کسانیه که میخواد کوتاه ترین راه برا رسیدن انتخاب کنه این تفنگ گزینه خوبی نیست. دست پر برا این تفنگ کمی قلق بیشتری داره. اما در صورت اینکه باهاش ردیف بشی عالی میزنه. من همسایه طبقه بالامون داره. باهاش چکوندم و خوب و جوندار میزنه. البته ایشون هم از گیر کردن گاه وقتیه تفنگش نالونه. شما چه کاری روش انجام دادین. ؟؟؟؟Khansariha (8)