شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - googoolmagooly - 2015-10-25 11:26 AM

سلام
دوستان عزیز ، امروزه کشورهای در حال توسعه اگر صاحب تکنولژی نباشند حداقل کپی کارهای خوبی سعی میکنند که باشند !! خوب این صنایع محترم ما که میخوان کپی کنند اولا چرا نرفتند یه مدل درست درمون پیدا کنند !! یعنی با کیفیت تر از ماسبرگ نبود ؟ اگه بایکال رو کپی میکردند بنظرم سیستمش خیلی از ماسبرگ سرتره !!
بعدش هم چین کپی میکنه ما هم کپی کردیم !! آدم وقتی کار دست صنایع ایرانی رو میبینه دلش میزنه!! بی سلیقگی و عدم توجه به ظریف کاری و نظافت باعث میشه حتی با صرف بهترین مواد و آلیاژ و کپی کردن حتی از برونینگ و وینچستر ، نتیجه کار لق و پق و بیریخت دربیاد !! یعنی این عزیزان حتی حاضر نیستند که تولید دست خودشون رو قبل از فرستادن به بازار تست کنند و ببینند که چطور نو به نو فشنگ توش گیر میکنه و کار کردن باهاش قلق میخواد!!! اصلا این صنعتگران عزیز با این همه انحصار در تولید و واردات سلاح شکاری در چند سال گذشته چه توسعه و پیشرفتی در صنعت ساخت سلاحهای شکاری ایجاد کردند بجز اینکه فقط کپی کار درجه 3 شدند!؟ این عملکرد ضعیف آدم رو به یاد صنعت خودرومون میندازه !! حالا ممکنه بعضی دوستان خرده بگیرند که خوب پس چه کنیم...همینه دیگه...بهتر از این که نداریم...با این قیمت چه میشه خرید...سلاح خارجی با کیفیت که قیمتش نجومیه و... . قطعا این گلایه ها درسته ولی تا بازخورد عملی وجود نداشته باشه این عزیزان هیچ تلاشی در بهبود کیفیت تولیدات خود نخواهند کرد.
من یک قبضه صیاد2 رو با یه پنج تیر دستکش رمینگتون در منزل یکی از دوستان دیدم و مقایسه کیفی کردم ، در یک تست پترن گیری و شلیک هم عملا کارکردشون رو مشاهده و لمس کردم. بعدش هم برگشتیم منزل و هر دو اسلحه رو دمونتاژ و سرویس و روغن کاری کردیم. واقعا رمینگتون هیچ چیز خاصی نداشت که نشه در ایران مثلش ساخت! فقط میتونم بگم صیاد2 سیستمی بسیار شلخته و بی دقت داره که با کمی دقت و رعایت تولرانس کیفی، میشه حتی بجای همون ماسبرگ قالبش کرد!
الحمدلله اسلحه دست مردم کم نیست، اگه کمی همت بشه و خرید سلاح نوی بی کیفیت برای مدتی متوقف بشه ، بالاخره شاید فرجی شد!! بنده چون کار و تخصصم بی ارتباط با سیستم های مکانیکی ، طراحی جامدات و تولید صنعتیه ، با اطمینان میگم که افزایش کیفیت تولید و عملکرد صیاد2 حتی تا سطح کیفی ماسبرگ اصل ، بدون هیچ هزینه اضافی قابل انجامه!!
موفق باشید
اصلاح میکنم:
کارو تخصص بنده بی ارتباط با سیستم های مکانیکی، طراحی جامدات و تولید صنعتی نیست

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-10-25 03:35 PM

دوستانی که این تجربه رو در مورد سوزن صیاد دارن راهنمایی کنن لطفا. بعد از حدود 4 سال از تیر اندازی و حدود 1000 فشنگ دیروز یکی در میون سوزن ضربه میزد ولی فقط جای سوزن رو چانی میموند و چانی عمل نمی کرد. یک جا نیاز به پس تیر داشتم که حالم رو گرفت..

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - raz - 2015-10-26 02:15 AM

(2015-10-25 03:35 PM)mirzayousef نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که این تجربه رو در مورد سوزن صیاد دارن راهنمایی کنن لطفا. بعد از حدود 4 سال از تیر اندازی و حدود 1000 فشنگ دیروز یکی در میون سوزن ضربه میزد ولی فقط جای سوزن رو چانی میموند و چانی عمل نمی کرد. یک جا نیاز به پس تیر داشتم که حالم رو گرفت..

باسلام

وقتی نمی بره کافیه که قاب ماشه رو در بیاری و فنر پرتاب کننده گلنگندن رو بیرون بیاری ویک سانت اون رو بکشی ودوباره سرجاش بذاری تا سوزن دومیل توچاشنی فرو بره
(2015-10-25 11:26 AM)googoolmagooly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان عزیز ، امروزه کشورهای در حال توسعه اگر صاحب تکنولژی نباشند حداقل کپی کارهای خوبی سعی میکنند که باشند !! خوب این صنایع محترم ما که میخوان کپی کنند اولا چرا نرفتند یه مدل درست درمون پیدا کنند !! یعنی با کیفیت تر از ماسبرگ نبود ؟ اگه بایکال رو کپی میکردند بنظرم سیستمش خیلی از ماسبرگ سرتره !!
بعدش هم چین کپی میکنه ما هم کپی کردیم !! آدم وقتی کار دست صنایع ایرانی رو میبینه دلش میزنه!! بی سلیقگی و عدم توجه به ظریف کاری و نظافت باعث میشه حتی با صرف بهترین مواد و آلیاژ و کپی کردن حتی از برونینگ و وینچستر ، نتیجه کار لق و پق و بیریخت دربیاد !! یعنی این عزیزان حتی حاضر نیستند که تولید دست خودشون رو قبل از فرستادن به بازار تست کنند و ببینند که چطور نو به نو فشنگ توش گیر میکنه و کار کردن باهاش قلق میخواد!!! اصلا این صنعتگران عزیز با این همه انحصار در تولید و واردات سلاح شکاری در چند سال گذشته چه توسعه و پیشرفتی در صنعت ساخت سلاحهای شکاری ایجاد کردند بجز اینکه فقط کپی کار درجه 3 شدند!؟ این عملکرد ضعیف آدم رو به یاد صنعت خودرومون میندازه !! حالا ممکنه بعضی دوستان خرده بگیرند که خوب پس چه کنیم...همینه دیگه...بهتر از این که نداریم...با این قیمت چه میشه خرید...سلاح خارجی با کیفیت که قیمتش نجومیه و... . قطعا این گلایه ها درسته ولی تا بازخورد عملی وجود نداشته باشه این عزیزان هیچ تلاشی در بهبود کیفیت تولیدات خود نخواهند کرد.
من یک قبضه صیاد2 رو با یه پنج تیر دستکش رمینگتون در منزل یکی از دوستان دیدم و مقایسه کیفی کردم ، در یک تست پترن گیری و شلیک هم عملا کارکردشون رو مشاهده و لمس کردم. بعدش هم برگشتیم منزل و هر دو اسلحه رو دمونتاژ و سرویس و روغن کاری کردیم. واقعا رمینگتون هیچ چیز خاصی نداشت که نشه در ایران مثلش ساخت! فقط میتونم بگم صیاد2 سیستمی بسیار شلخته و بی دقت داره که با کمی دقت و رعایت تولرانس کیفی، میشه حتی بجای همون ماسبرگ قالبش کرد!
الحمدلله اسلحه دست مردم کم نیست، اگه کمی همت بشه و خرید سلاح نوی بی کیفیت برای مدتی متوقف بشه ، بالاخره شاید فرجی شد!! بنده چون کار و تخصصم بی ارتباط با سیستم های مکانیکی ، طراحی جامدات و تولید صنعتیه ، با اطمینان میگم که افزایش کیفیت تولید و عملکرد صیاد2 حتی تا سطح کیفی ماسبرگ اصل ، بدون هیچ هزینه اضافی قابل انجامه!!
موفق باشید
اصلاح میکنم:
کارو تخصص بنده بی ارتباط با سیستم های مکانیکی، طراحی جامدات و تولید صنعتی نیست
باسلام
دوست عزیز درخصوص این مطلب که کارخونه تولید کننده صیاد دو با بی دقتی قطعات داخل اون رو میسازه شکی نیست وبنده با شما هم عقیده ام من تا یکماه بعد ازخرید همین اسلحه سنبه وسوهان وسنباده دستم بود تا تونستم یه یه صلح موقت بین قطعات داخلیش ایجاد کنم اما درمورد قیاسی که فرمودین باید بگم موزبرگ یکی از اسلحه های خوب امریکاست
ضمنا خرید همین سلاح نوی بی کیفیت مدتی است متوقف شده البته نه از جانب خریدار بلکه از سوی کارخانه سازنده

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - raz - 2015-10-26 03:42 AM

(2015-10-22 12:50 PM)vakil نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پدر بنده صیاد از نوع ویژه دارند ( ما آخر نفهمیدیم ویژه کجاشه ؟؟؟!!! ) در هر صورت این اسلحه لوله خوبی داره به گفته اهل فن اما قنداق بسیار افتضاحه مخصوصا از لحاظ ارگونومی . پیش قنداق لقی زیادی داره که حالا شاید اصولا باید این طوری باشه اما دیگه نه تا این حد و قسمت کپ سلاح مستحکم به نظر میرسه اما از همه این ها که بگذریم بیشتر کسانی که از نظر فیزیکی قد بلند تر هستند و بالنسبه از بازوان بلندتری برخوردارند با این سلاح راحت ترند چون فاصله بچه قنداق کمی زیاد هست و این کار رو برای کسانی که بازوان کوتاه تری دارند سخت میکنه .
ببخشید طولانی شد یاحق

باسلام

ابتدا یه سوال دارم بعد در حد تجربه ای که دارم یکی یکی توضیح براتون عرض می کنم
عنوان وکیل رو انتخاب کردین یا واقعا حقوق دان هستین؟

1: فرق ویژه با معمولی فقط درطراحی روی گپ است وحکاکی قنداق

2:خوشبختانه قنداق اسلحه بنده از چوب گردوی مرغوبه وخدارو شکر مشکلی نداره وخوب رو فکم جفت وجور میشه

3:علت لقی بیش از حد بچه قنداق که میشه اونو برطرف کرد اینه که کار خونه سازنده در ایران فنر داخل بچه قنداق رو زیادی تشخیص داده وانو تو اسلحه صیاد دو به کار نبره

4: در خصوص فاصله زیاد بین بچه قنداق وقنداق حق با شماست وآدمهای بلند قد که طبعا دستان بلندی دارند راحت قادر به تیراندازی با این اسلحه هستند اما درسایتی عکسی از همین صیاد دو دیدم که به جهت همین مشکل صاحب تفنگ بچه قنداقی دست ساز با طول بلندتری برای خود ساخته بود

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - vakil - 2015-10-26 08:48 AM

با عرض سلام و ادب خدمت دوست عزیز
نخیر بنده وکیل نیستم نام فامیل بنده وکیلیان هست که مخفف اون رو برای نام کاربریم انتخاب کردم
اما راجع به قنداق باید عرض کنم که خدا رو شکر قنداق اسلحه شما خوب از آب در اومده که متاسفانه قنداق اسلحه پدر من بسیار بد ساخت و ضمخت هست
چون بنده حرفه ام کار چوب هست و قنداق هم ساختم این رو عرض کردم
در هر صورت صیاد خیلی کار داره تا با برندی چون موسبرگ که سال ها اسلحه رسمی پلیس شهری آمریکا بوده رقابت کنه
چون اسلحه ای میتونه از این رقابت سربلند بیرون بیاد که کاملا بی عیب و نقص و قابل اطمینان باشه
با سپاس

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-10-26 10:48 AM

مرسی جناب raz انجام میدم امروز.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2015-12-14 01:52 PM

سلام به همگی/دوستان راهنمایی کنید /میتونم از طریق فروشگاه اسلحه مجاز که سلاحمو از اون سهمیه ای گرفتم سفارش به خرید لول پنجاه سانت واسه اسلحه صیاد دو از ساصد بدم؟ اگه کسی میدونه جواب بده اگر بشه حدود قیمتش چند میشه ؟ممنونKhansariha (214) سلاحم صیاد دو هستش

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-12-14 03:23 PM

از فکرش با بیرون

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - bahruz - 2015-12-14 07:44 PM

تفنگ ساچمه زن لول ۵۰ سانت مطلقا ممنوعه و نمیشه دوست عزیز

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2015-12-14 10:32 PM

از پاسخ دوستان ممنون. اخه دیدم توی طرح جواز همون فروشنده میگفت :اگه لول پنجاه باشه یا بیشتر باشه جواز میدن ولی اگه حتی ٤٩ باشه نمیشه' رو این حساب منم گفتم