شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - asman - 2015-10-02 10:27 PM

نمونش برنو کوتاه که از برنو وسط وبرنوبلند صدا ولگدش بیشتره ورعب اورتر

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2015-10-03 12:57 AM

(2015-10-02 03:14 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی میدونه چطوری از سال ساخت سلاح صیاد 2مطلع شد اخه شنیدم جدیدا بهتر از سری اول هستن واصلاحاتی انجام شده روش.
اقای کوهنورد من خیلی بابت گفته های شما اعتبار قایلم.وفکر کنم شما هم صیاد 2 دارین.اگه لطف کنین والبته اگه وقتشو داشته باشید بیشتر بنده رو راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم.بابت سری جدید وقدیم ونکاتی که درخرید باید بهشون توجه کتم.چون فردا به امید خدا صبح میرم مغازه که بخرمش با اجازه شما.
دوستانی که میتونند نکاتی راکه درخرید باید بدونم رو به من بگن ممنون میشم راهنماییم بفرمایند.
با سلام :
دوست عزیز شما به بنده لطف دارید ولی اگر تاپیک رو از اول مطالعه کنید ، نکات خیلی خوبی دستتون میاد که چکیده تجربه کاربر های متفاوت در مکانهای متفاوت هست . انشالله هر موقع برای خرید تشریف بردید اولین نکته که خیلی باید براش اهمیت قائل شد چونه زدن هست !!!!!!خخخخخخخ
گذشته از شوخی اگر بتونید چند عدد پوکه خالی که لبه اون بدقت بریده شده رو با خودتون ببرید و سیستم فشنگ گذاری و تغذیه سلاح رو چک کنید ، خیلی عالیه . در سلاحهای چند تیر معمولا مکانیزمهایی وجود دارند که ایمنی سلاح رو بالا ببرند و باید حتما چک بشن . یکی از اونها دامنه حرکتی گلنگدن هست . شما فرض کنید اگر حین تیراندازی گلنگدن باز بشه چه قدر خطر ناکه .در اکثر دستکش ها اگر یکبار عمل اکشن انجام بشه ولی ماشه رو نچکونید گلنگدن دیگه نباید عقب بیاد (برای ایمنی ) این رو حتما چک کنید . بررسی کنید گلنگدن چقدر درجای خودش بیاد عقب ، باز امکان ماشه کشی وجود داره حتی 2-3 میل هم باشه عیب محسوب میشه (توجه کنید گلنگدن -نه دستگیره چوبیش) در تفنگهای کارکرده من همیشه با سمبه از توی لول به گلنگدن فشار میارم ببینم عقب میره یا نه (حتی 1-2 میلی متر ) یک زائده ای کنار حفاظ ماشه هست سمت چپ هست که وقتی فشار داده بشه ، کارش اینه که گلن باز بشه ولی از خزانه فشنگ برداری نکنه و دستی تو خزانه فشنگ بگذارید اون رو هم چک کنید سالم باشه . از نظر لقی اتصال لول به بدنه ، خوردگی قطعات ، لقی بیش از حد بچه قنداق و....خلاصه همه جوره چکش کنید .
اگر احیانا چیزی رو از قلم انداختم یا اشتباه بود دوستان حتما متذکر بشن خدای نکرده چیزی رو به غلط در تاپیک ثبت نکنیم و کسی رو به اشتباه نندازیم . دوست عزیز من صیاد ندارم ولی نظرم رو هم جلب کرده تفنگ بدی نیست ولی مثل بقیه کالاهای ایرانی حتما باید بعد از خرید دستکاری بشه تا هم روان بشه هم خوب براتون کار کنه . در مورد وطن پرستی شما هم باید بگم باعث افتخاره ولی امیدوارم از ادامه این اخلاق خوب زیاندیده و سر خورده نشوید چیزی را که من و شما میتوانیم رفع ایراد کنیم ، حتما خود کارخانه بهتر میتواند این کار را انجام دهد . این سهل انگاری کارخانه چیزی جز بی احترامی به مصرف کننده نیست Khansariha (226)
اگر سوالی بود بنده و سایر دوستان در خدمتیم . موفق باشید

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - BABOLAZIZIYA - 2015-10-03 05:53 AM

باتشکر فراوان از برادر عزیز اقای کوهنورد.واقعا عالی بود.
فقط سوالی برام پیش اومد.وقتی با سمبه گلنگدن رو فشار بدم چقدر نیرو بکار ببرم.؟؟
من هم سعی میکنم حتما بدون کارشناس نرم برا خرید.
در مورد سری جدیدا اطلاع دارید چه خبره.کدوما رو سری جدید میگن.البته اگه سوالام اذیت میکنه شرمندم.بابت دوستانی که وقت میذارن جواب مارو میدن تشکر ویژه دارم.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - vakil - 2015-10-22 12:50 PM

پدر بنده صیاد از نوع ویژه دارند ( ما آخر نفهمیدیم ویژه کجاشه ؟؟؟!!! ) در هر صورت این اسلحه لوله خوبی داره به گفته اهل فن اما قنداق بسیار افتضاحه مخصوصا از لحاظ ارگونومی . پیش قنداق لقی زیادی داره که حالا شاید اصولا باید این طوری باشه اما دیگه نه تا این حد و قسمت کپ سلاح مستحکم به نظر میرسه اما از همه این ها که بگذریم بیشتر کسانی که از نظر فیزیکی قد بلند تر هستند و بالنسبه از بازوان بلندتری برخوردارند با این سلاح راحت ترند چون فاصله بچه قنداق کمی زیاد هست و این کار رو برای کسانی که بازوان کوتاه تری دارند سخت میکنه .
ببخشید طولانی شد یاحق

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - asman - 2015-10-22 07:00 PM

(2015-10-03 12:57 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[. در مورد وطن پرستی شما هم باید بگم باعث افتخاره

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - vakil - 2015-10-24 09:08 AM

دوستان یک سوال برام پیش اومده و اون اینکه لقی بیش از حد قسمت دستکش سلاح یا پیش قنداق صیاد برای چیه ؟ آیا نمونه های خارجی هم همین لقی رو دارند یا فقط در این سلاح دیده میشه ؟
آیا میشه کمی این لقی رو مهار کرد و بهبود بخشید یا مکانیزم مسلح کردن بهم میریزه ؟
ممنون از پاسختون

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - shekarmi - 2015-10-24 11:02 AM

(2015-10-24 09:08 AM)vakil نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یک سوال برام پیش اومده و اون اینکه لقی بیش از حد قسمت دستکش سلاح یا پیش قنداق صیاد برای چیه ؟ آیا نمونه های خارجی هم همین لقی رو دارند یا فقط در این سلاح دیده میشه ؟
آیا میشه کمی این لقی رو مهار کرد و بهبود بخشید یا مکانیزم مسلح کردن بهم میریزه ؟
ممنون از پاسختون

سلام و درود ..دوست عزیز از عمده مشکلات صیاد لقی بچه قنداق است ..علتش عدم ماشین کاری مناسب و فیت نبودن ریلها است و این لقی سبب کاهش دقت تیر اندازی میشه ..میشه اصلاحش کرد اما دو برابر قیمت تفنگ باید هزینه کنی !!! تفنگ صیاد رو از روی 5 تیر رمینگتون ساختن و دستکش و بچه قنداق اون کجا و این کجا اون فیت محکم و مرتبه ..اختلاف قیمت هم 5 برابر .خخخخخ...خلاصه باید با تفنگت کنار بیای دیگه همینه ..

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - vakil - 2015-10-24 11:59 AM

بله میدونم این سلاح کپی موسبرگ 500 هست ولیکن این کجا و آن کجا
به قول شاعر:
شکر مازندران و شکر هندوستان
هردو شیرینند لیکن این کجا و آن کجا
اما سوال بعدی اینکه میشه ریل دستکش این دو رو باهم عوض کرد ؟
آیا به هم میخورند و قابل تعویضند ؟
هزینش چقدر هست ؟
ممنون

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - ars - 2015-10-25 08:59 AM

سلام
از روی مدل 5 تیر رمینگتون ویا موسبرگ 500؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-10-25 09:46 AM

مدل ماسبرگ 500 . و خود مازبرگ 500 هم کمی لقی دارد ولی نه به این اندازه