شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - flower - 2015-09-15 03:13 PM

صد در صد آکار بهتره

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Gestapo - 2015-09-15 03:29 PM

با تشکر الان بهش میگم بهتره اکار بخره

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - arashkian - 2015-09-15 03:41 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.دوست گرامي-بنده هم با آكار موافقم.كلا يك چيزي خدمتتون عرض كنم كه هرچي مكانيزم سلاح ساده تر(در عين كيفيت مناسب)بهتر است و خب مسلما يك دولول با كيفيت چخماقي(يا حتي كوسه) بهترين گزينه است(مخصوصا براي تازه كارها)و نيز مطمئنترين گزينه.شما حساب كن*گلنگدن بزني و پوكه كش عمل نكنه و پوكه شليك شده رو نكشه بيرون و باز تجسم كن داره همزمان يك گراز بطرفت حمله ميكنه و اون تيري كه شليك كردي بهش نخورده يا فقط زخميش كرده و حالا هم حسابي عصبانيه.ترجيح ميدين يك سلاح پنج تير دستكش با كلاس كه هر قسمتش ممكنه عمل نكنه دستتون باشه يا يك دولول با مكانيزم ساده؟.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-09-15 03:49 PM

اگر از لحاظ متریال لوله و دوام بخواید هیچ ترکی به پای محصولات ایرانی نمیرسه.ولی اگر به کیفیت ساخت و تمیزی کار و اصطلاحا ژیگول بازی و تقلید از سلاح های ایتالیایی می خواد اکار بگیره . در ضمن اکار 5 تیر پرون بسیار پر اشکاله چون پرانه ولی صیاد به دلیل دستکش بودن کمتر مشکلدار میشه و خودت میتونی به راحتی حلش کنی. مگر اینکه دولول اکار بخواهی که اون رو نباید با 5 تیر مقایسه کرد. مثل مقایسه یک ماشین سدان بایک اس یو وی هستش و باید دید برای چه منظوری می خوان. من خودم برای شکار فقط 5 تیر چه دستکش چه پران رو پیشنهاد میدم علت هم اینه شما امکان شلیک 6 تیر رو دارید نه 2 تیر و امکان از دست رفتن شکار کمتر میشه. البته دولول برای هوا زنی بهتر هستش چون سبکتره و صد البته لگد بیشتری داره.زیاد توضیح دادم انشاله بدرد برادر بخوره تا در انتخاب درست عمل کنن اگر بیشتر پول دارین یک 5 تیر پران روس بگیرید.

(2015-09-15 03:41 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.دوست گرامي-بنده هم با آكار موافقم.كلا يك چيزي خدمتتون عرض كنم كه هرچي مكانيزم سلاح ساده تر(در عين كيفيت مناسب)بهتر است و خب مسلما يك دولول با كيفيت چخماقي(يا حتي كوسه) بهترين گزينه است(مخصوصا براي تازه كارها)و نيز مطمئنترين گزينه.شما حساب كن*گلنگدن بزني و پوكه كش عمل نكنه و پوكه شليك شده رو نكشه بيرون و باز تجسم كن داره همزمان يك گراز بطرفت حمله ميكنه و اون تيري كه شليك كردي بهش نخورده يا فقط زخميش كرده و حالا هم حسابي عصبانيه.ترجيح ميدين يك سلاح پنج تير دستكش با كلاس كه هر قسمتش ممكنه عمل نكنه دستتون باشه يا يك دولول با مكانيزم ساده؟.Khansariha (8)Khansariha (256)
البته اگر به عمل اکشن مسلط باشید و اسلحه خودتون رو بشناسید و تمرین داشته باشید هیچوقت به اصطلاح فشنگ جم نمیشه یا گیر نمیکنه. کما اینکه تو دولول هم بر اثر باد کردن فشنگ دستپر بعد از شلیک شاهد گیر کردن پوکه و نیاز به صرف وقت برای دراوردنش بودم.تو این کلیپ که میبینید بنده با صیاد دو چهار پاره و تک گلولهددستپر خودم رو (یکی در میون تک گلوله و چار پاره ) شلیک میکنم.
[URL] دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/URL]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Gestapo - 2015-09-15 04:55 PM

منم با آقای آرش کیان موافقم هرچی مکانیزم ساده تر باشه گیرو دردسر کمتره
ولی به نظر من دستکش باکلاس نیست آکار و پنجتیر پران با کلاس ترن ولی دستکش انگار خفنه تمام ترسناکیشم از همون دستگیرشه که میکشن پشت چنتا خط خفن هم روشه خخخخخخخخخخخ

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - RezaEbrahim - 2015-09-15 05:03 PM

(2015-09-15 01:43 PM)Gestapo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از آشنایان از من پرسید که صیاد دو بهتره یا آکار منم بهش گفتم اگه تازه واردی بهتره آکار بخری از نظر خودم و بهش گفتم نظر بچه های سایتم میپرسم بهت میگم.دوستان هرطور صلاح میدونین بگین من ایشونو راهنمایی کنم و چون داداشمه میخوام جنس خوبی گیرش بیاد
آکار یا سلاح های مشابه برای ایشون خیلی خوبه. آکار اسلحه خوبیه.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-09-15 05:41 PM

سلام دوستان.به به میبینم ک تاپیک صیاد راه و افتاده و رونق داره.عالیه. دوستان با 50 تا و 100 تا فشنگ هم نمیشه در مورد هیچ سلاحی قصاوت کرد و نظر داد.سلاح باید به مرور زمان امتحان خودشو پس بده.چرا نمیشه با صیاد چارپاره زد ؟اتفاقا عالیه و خوب میزنه.و اینکه چرا محصولات ترک به پای کیفیت محصولات ایران نمیرسه؟مشکل اینه ک ما فکر میکنیم ترک فقط همین سلاحهایی رو میسازه که ما داریم میبینیم ولی اینطوری نیست.ترک محصولاتی داره ک اصلا ما ندیدیم و به اروپا صادر میشه.من خودم بعد صیاد ک فروختمش رفتم سارسیلماز اپولو خریدم ک اصلا به هیچ عنوان قابل مقایسه با تفنگهای ایرانی نیست چه از لحاظ سبکی زیبایی کیفیت و استحکام و تیر.و نکته بعدیش اینه ک منظور کدوم کیفیت محصولات ایرانیه؟تفنگهای ایرانی فقط جنس لولش خوبه ک اونم ایرانی نیست وگرنه هرچی ک مربوط به ایران در سلاح وجود داره نیازمند بازسازی و تعمیر دوباره هست..یه سری مطالب به نظرم فقط احساسیه و هیچ پایه و اساسی نداره.بنظرم از چیزهایی صحبت بشه ک تست شده و جواب داده نه اینکه فقط شنیده باشیم و ندونسته حرفی بزنیم و یکی دیگه رو بندازیم توی دردسر.موفق باشید یا علیKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-09-16 09:52 AM

حرف دوستمون گرجی محله تا حدی صحیح و الان میگم چرا تا حدی: زمانی که اکثر تفنگهایی که تو تعمیرگاهای تهران مراجعه می کنن و لوله ترکیده اکار هستند پس نمیشه به این تفنگ اعتماد کرد ما اینجا هستیم تا با راهنمایی صحیح دوستان رو از خطرات احتمالی تا حد امکان دور کنیم. دوستی که اکار میگیره به هر حال تحت برخی شرایط ممکنه بخواد تک گلوله بزنه و به حساب چوک سیلندر اینکار رو میکنه ولی قافل از اینکه بنا به تصور غلط برای تک گلوله باروت بیشتری میربزن و اونوقت که فاجعه رخ میده که خدا کنه فقط مالی باشه! در مورد سلاحهای ناشناخته ترک بله ترکیه از کشورهایی هست که اکثر اهنگریهاشون سلاح تولید میکنند و بسیار بی کیفیت ولی چند برند دارند که از جمله اکار و اپالو شما و ... که به علت رعایت استانداردهای حداقلی از دیگر کارخانه ها جلوتر هستند ولی باز به جرعت میگم از لحاظ کیفیت لول باز از نخجیر و صیاد عقب هستند البته من احساسی در مورد پنج تیرم صحبت نمی کنم چون من علاوه بر این سلاح یک عدد ورزشی رزینی هم دارم که اگر دنبال کیفیت و مقاومت و دقت هستید پیشنهاد میدم یک روز با این سلاح تیر اندازی کنید تا متوجه اسباب بازی بودن اکار بشید. البته داستان اینه که از قدیم هم گفتن هرچی پول بدی آش می خوری من خودم با اینکه صیاد دو خودم رو به قدری روان و خوشدست کردم که با یک مازبرگ عوض نمی کنم ولی اگر امکان خرید یک بنلی سوپر وینچی با حدود 45 میلیون تومن برام فراهم بشه این رو رد می کنم ولی هیچ وقت با یک 5 تیر ترک مخصوصا پران تعویض نمی کنم . این بحث اصلا ارتباطی به احساسی بودن نداره چیز خوب رو ادم نگه میداره چیز بد رو عوض میکنه. من با اپولو تیر ننداختم و راجع به کیفیتش نطری ندارم ولی به جرعت میگم اکار در دراز مدت ضعیف بودنش رو نشون میده همونطور که دوستانی دارم که بعد گذشتن 3 سالشون به سرعت اکار رو فروختن چون میدونستن تو یکی از شکار ها یا چهار انگشت یا صورتشون رو از دست میدن.ولی من 95 درصد شلیکهام با این صلاح فول چوک چارپاره 9 دون و 8 دون بوده که مثل فیلمی که گذاشتم با اعتماد کامل از سلاح استفاده میکنم .این حس اعتماد از مشاهده نتایج دراز مدت تیر اندازی دوستان با این نوع سلاح دوستانی که فقط تک گلوله و چار پاره برای گراز استفاده کردند. اما باز هم بگم اگر پول بیشتر داری از وادی ترک و ایدان خارج بشید و سلاح اروپایی بگیرید و یک عمر با سلاح خودتون زندگی کنید.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Gestapo - 2015-09-16 10:39 AM

مطمعن باشید که هیچ صنعتی از صنعت ایران ظعیف تر نیست حتی پاکستان و هند که بهشون میخندیم ترکیه که دیگه جای خود داره این ضعف هم از مدیریت نادرست و شایدم حقوق کم که باعث بی حالی و بی روحیه ای کارکنان شرکت میشه .من قدرت آکار رو دیدم با ساچمه پنج شلیک کردم به یه خونه قدیمی که کسی توش نیست دارهای چوبی خاکشیر شد پشت بوم هم سوراخ و یک پرنده هم که روش نشسته بود با خرده چوب ها رفتن اون دنیاKhansariha (48)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mik - 2015-09-16 11:37 AM

(2015-09-16 10:39 AM)Gestapo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطمعن باشید که هیچ صنعتی از صنعت ایران ظعیف تر نیست حتی پاکستان و هند که بهشون میخندیم ترکیه که دیگه جای خود داره این ضعف هم از مدیریت نادرست و شایدم حقوق کم که باعث بی حالی و بی روحیه ای کارکنان شرکت میشه .من قدرت آکار رو دیدم با ساچمه پنج شلیک کردم به یه خونه قدیمی که کسی توش نیست دارهای چوبی خاکشیر شد پشت بوم هم سوراخ و یک پرنده هم که روش نشسته بود با خرده چوب ها رفتن اون دنیاKhansariha (48)
سلام
دوست عزیز لوله سلاح در قدرت سلاح (به غیر چوک و طول لوله) تاثیرآنچنانی نداره شما با لول هفتاد سانت با برونینگ بزنی با رمینگتون بزنی و یا با آکار و یا با نخجیر اگر همه چوک یکسانی داشته باشند و فشنگ ها یکسان قدرت ها هیچ فرقی نخواهد داشت... پس اگر این قدرتی رو که شما دیدی همون نخجیر 2 هفتاد سانتی و هر سلاح دیگه ای داره...