شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2015-08-30 08:17 PM

با سلام:
برخلاف نظر آقا سجاد ، من فول چوک بودن لولش رو بزرگترین مشکلش نمیدونم ، بنظر بنده از اون مهمتر بدنه آلومینیومی بیکیفیتی هست که بعد از یک مدت کوتاه بازو ها و قسمتهای در تماس با ریلهای بدنه ، باعث خوردگی آن شده و ریل و مسیر های رفت و برگشت گلنگدن گشاد میشود . ذات این سلاح در تکرار این حرکت رفت و برگشتی است و اگر بنا باشد بعد از شلیک 5000 تیر بدلیل خوردگی ریلها سلاح فرسوده شود چکار باید کرد ؟ الحمدلله تولید هم که متوقف شد پس تکلیف دارندگان سلاح چه خواهد شد ؟

اقا اسماعیل کیا خیالتون رو راحت کنم : این اسلحه کپی از ماسبرگ 500 هست که مدل اصلی اسلحه یکی از بهترینها و کم استهلاک ترینها در دنیا است ولی دوستان قتداق سنتتیک ماسبرگ رو آوردن به این کپی جادویی نخورد پس طبیعیه لولش هم نخوره حالا لوله رمینگتون و ...... دیگه جای خودشو داره . گذشته از موانع قانونی باید دید فایده این کار چیست ؟ شاید بهتر باشد با کمی افزایش بودجه سلاح بهتری تهیه کرد ولی اگر بنا رو به اصلاح اولیه-کارکرد کم - با احتیاط- سرویس منظم بگذاریم ، به نسبت قیمت ارزش خرید را دارد
با تشکر

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - karbakhsh - 2015-08-30 11:30 PM

درسته و اگر بنا به تغییر این تفنگه بهتره از جاهای دیگه شروع بشه نه از لول اخه لولش اگر عالی نباشه بدم نیست. اگر و اگر امکانش باشه که خودش یه بحث مفصله بهتره فکری بحال گیر کردنش بکنید. کسایی که این تفنگ میخرن میدونن فول میزنه.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-08-31 12:08 PM

سلام کامران خان سوء تفاهم بیش اومده منظور من فقط در مورد لول بود که به نظرم کیفیت خوبی داره نه بدنه خوب مسلمه که آلومینیوم از فولاد ضعیف تره
و در مورد فول بودن هم من مشکل نمیدونم ولی برای کسانی که میخوان تک بزنن یه مشکل به حساب میاد اینو توی بست قبلیم گفتم
ممنون

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-09-11 07:44 AM

(2015-08-31 12:08 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام کامران خان سوء تفاهم بیش اومده منظور من فقط در مورد لول بود که به نظرم کیفیت خوبی داره نه بدنه خوب مسلمه که آلومینیوم از فولاد ضعیف تره
و در مورد فول بودن هم من مشکل نمیدونم ولی برای کسانی که میخوان تک بزنن یه مشکل به حساب میاد اینو توی بست قبلیم گفتم
ممنون
سلام سجاد جان .
در کیفیت لول و کپ صیاد شک نکن. لوله که از بهترین الیاژ (به گفته اهل فن و فروشنده های سلاح) کپ هم درسته المینیوم ولی اون المینیومی که شما تصور می کنید نیست . نوعی ترکیبی و الیاژی از المینیوم به نام المینیوم 7000 که در صنایع هوا فضاست فقط از مقاومتش تا این حد بدون که تو ساخت هواپیما و موشک ازش استفاده میشه .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-09-11 03:11 PM

سلام استاد کلا کیفیت لول تمام سلاحهای ایرانی رو شدیدا قبول دارم البته گپشون رو هم قبول دارم اما در مقایسه با فولاد به هر حال یه تفاوتی وجود داره

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - RezaEbrahim - 2015-09-11 04:49 PM

سلام
من سلاح صیاد دو رو یک ساله که دارم. قبلا عکسشم اینجا گذاشتم. توی این مدت بارها باهاش تیر اندازی کردم با انواع ساچمه های شماره هفت تا یک. این اسلحه غیر از یک بار که اونم بدلیل مشکل در قسمت فلزی پوکه بود ، هرگز گیر نکرد و مشکلی پیش نیاورد. البته نمیشه باهاش چارپاره یا اسلاگ زد ولی فشنگهای استاندارد رو بدون مشکل شلیک میکنه. برای هیچکدوم از قطعاتشم مشکلی پیش نیومد. اوایل خیلی میترسیدم که کپ آلمینیومیش خراب بشه ولی نشد! ازش خیلی راضی هستم و البته هرسلاحی اعم از آمریکایی آلمانی ایتالیایی یا ایرانی یا ترک رو باید در حد همون سلاح و کاربرد استانداردش ازش انتظار داشت و علاوه بر سرویس های منظم باید از فشنگهای استاندارد و یا دستپرهای در حد استاندارد استفاده کرد. بنظر من صیاد سلاح مناسب و کارا هست. ممکنه به پای وینچستر یا ماسبرگ نرسه ولی در حد خودش عالیه. ضمنا سلاح های وینچستر و ماسبرگ کارنامه چندین ساله در تولید سلاح دارن و مقایسه صیاد که محصول صنایع اسلحه سازی نوپای ایرانه با اونا قیاس مع الفارق هست. دوتا صیاد رو میشه باهم مقایسه کرد ولی صیاد با سلاحهای آمریکایی نه. این مثل مقایسه سمند با بنز میمونه.
علی ایحال از خوندن مطالب اساتید خیلی چیزا یاد گرفتم و در صحنه عمل خیلی بهم کمک کرد.
متشکرم . . .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-09-11 05:02 PM

رضا جان بنده حدود 3 سال این سلاح رو دارم. و البته فقط جهت گراز ازش استفاده می کنم یعنی فقط چها پاره 9 دون و اسلاگ البته از گیج 16 . خیالت راحت با هاش چار پاره بزن فابریک استرلینگ بالای 50 تا باهاش زدم.دست پر هم که از حسابم در رفته ولی من دستپر ها رو 8 تا میزارم و خیلی تمیز با پترن خوب تا 90 متر رو جواب میده . اگر بلد باشی اسلاگ دستی پر کنی با گیج 16 داخل ود 12 بی مشکل میزنه . اونم نزدیک 100 تایی زدم. نه لولش تاب برداشت نه باد کرده البته الحمدالله حالا خودم خودم رو چشم نزنم. :-)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - RezaEbrahim - 2015-09-11 09:39 PM

سلام آقای Mirzayousef
بله منم به اینکه لوله و کپش هیچ عیبی نمیکنه ایمان آوردم چون حدود صد عدد فشنگ از انواع مختلف البته غیر از چارپاره و اسلاگ باهاش شلیک کردم تو فواصل مختلف و هرگز برای لوله و کپ سلاح یا آلات متحرکش اشکالی بوجود نیومد. اتفاقا میخوام تک گوله گیج 16 رو هم امتحان کنم راستی مبدونید با چارپاره که ساچمه هاش بیش از 9 تا باشه چجور عمل میکنه؟
در کل صیاد سلاح خوبیه البته سلاح پمپ اکشن قلق خاص خودشو داره. داییم انگلستان زندگی میکنه و اتفاقا اهل شکار و تیر اندازی هم هست اومده بود ایران با صیاد منم تیر اندازی کرد. اولا بجای اینکه بچه قنداق رو به عقب بکشه اونو ثابت نگه میداشت و با قدرت کل سلاح رو به جلو حرکت میداد جالب اینکه سلاح سریعتر و راحت تر مسلح میشد. ایشون بعد از چندین شلیک میگفت ممکنه قطعاتش کیفیت و تمیزی تفنگای خارجی رو تا حدی رعایت نکرده باشه ولی همون حسی بهش دست داده که موقع شلیک با وینچستر داشته. از جمع زدن و برد مناسب صیاد هم خیلی خوشش اومده بود. ایشون میگفت اگر یک گروه شکار تشکیل دادین خوبه که یه شاتگانر با صیاد تو گروه حضور داشته باشه تا پرنده هایی که از تیررس تفنگای دیگه خارج میشن رو به موقع با صیاد هدف قرار بده. نظرش برام جالب بود.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2015-09-11 10:40 PM

نطرشون کاملا صحیح. به دلیل برد زیاد باید اجازه بدید پرنده یکم بیشتر فاصله بگیر تا پترن شما باز تر بشه و زدنش اسونتر و البته گوشت پرنده قابل استفاده بشه. در مورد چار پاره ریز تر مثلا 12 دون یا 36د7ون اتفاقا راحتتر میزنه و خطر کمتری هم داره ولی برای گراز بهتره از 9 یا 8دون استفاده کنید.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mmohammadi - 2015-09-11 11:06 PM

دوستان عزیز سلام
میشه لطف کنید از اسلحه های صیاد 2 خودتون تو همین تاپیک عکس بذارین؟