شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirlohi - 2015-01-25 08:20 PM

(2015-01-22 03:43 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوست عزیز من استرلینگ و یاواشچالار ترکیه رو امتحان کردم با صیاد خودم اون موقعی که داشتم.زیاد راضی کننده نبود و اون چیزی که انتظار داشتم نشد.با فشنگهای ایرانی بهتر میزنه مخصوصا با 5 سرمقوایی عقاب فوق العاده عالی میزد.تفنگ من اینجوری بود داداش من حالا شما هم یه سیبل بزار بزن ببین چجوری میزنه.ولی توصیه من استفاده از همین فشنگهای ایرانی به خصوص سر مقوایی هستش.موفق باشی یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)

سلام.دایی بنده هم یه صیاد دستکش داره.از اون سری اولی ها.ازش راضیه.فقط هم فشنگ مقوایی نمره 5 عقاب میزنه.میگه تنها فشنگیه که این تفنگ باهاش عالی میزنه.حتی بهتر از دستپر با فشنگ فابریک ایرانی تیر میده.خوشدست و جوندار.بدی ازش ندیدیم.فقط بار اول فشنگ به صورت کامل توی پیشانی جنگی چفت نمیشد که دادیم لول رو تعویض کردنKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-01-25 10:39 PM

سلام دوستان عزیز و بزرگوار.rezamesi عزیز ممنون از اینکه از حرفم ناراحت نشدی.من خدای نکرده قصد جسارت نداشتم به شما و فکر نکن ک همیشه با حرفات مخالفم نه برادر اینجوری نیست.ما اینجا دور هم جمع شدیم تا در محیطی صمیمی و دوستانه از تجربیات هم استفاده کنیم و به هم کمک کنیم.در ضمن شما و دوستات تیرتون خطا نمیره یا کم خطا میره ولی من و دوستام تیرهامون زیاد خطا میره و همش به هدف ک نمیخوره ماهم همون چهارتایی رو میزنیم ک داخل پروانه ذکر شده و نه بیشتر46 تیر بقیه همش خطا هستش.خخخخخخخخخ.sajadmعزیز شما اگر خواستی روی سطح تفنگ رو خشک کن ولی روغن قعات داخلی و الات متحرک رو سعی کن خشک نکنی تا سلاح خیلی خشک رفت و برگشت نکنه و دچار خوردگی نشه به مرور زمان.همیشه سعی کن چرب و لغزنده بمونه تا عمر مفید سلاحت بالا بره و زود قطعاتش مستهلک نشه.و اما ریل و دستکش سلاح داداش گلم شما اگر یه قوطی روغن و روون کننده هم داخلش بریزی اون هیچوقت در نمیاد خاطرت جمع.انتهای اون ریلها ک داخل سلاح هست دوتا زایده چفت شونده داره و حالت دوندونه ای داره .اون دندونه ها ک در انتهای میله های ریل قرار داره با قطعه ای ک در زیر پیشانی جنگی سلاح قرار داره و به صورت جداگانه بهش متصل میشه چفت میشه و طوری باهم درگیر میشن ک عملا در اومدنش غیر ممکن هست و امکان نداره مگر اینکه بازوها یا همون ریلها یا اون دندونه ها در اثر فشار بسیار زیاد و غیر اصولی بشکنن و درگیریشون رو از دست بدن در غیر اینصورت محاله ک از جاش خارج بشه و دستکش در بیاد از جای خودش تمام این قطعات و توضیحاتی که من گفتم با نگاه اول مشخص نیست و حتما باید سلاح باز بشه تا رویت بشن.(منظور از پیشانی جنگی در سلاح صیاد ینی همون قطعه ای ک رفت و برگشت میکنه و سوزن در درونش قرار داره و به وسیله ناخنهایی که روش تعبیه شده و وطیفه کشیدن پوکه شلیک شده از لول و کشیدن به سمت عقب و بعد از پرت شدن به بیرون وظیفه هدایت فشنگ جدید که ازخشاب خارج شده و به وسیله قطعه اسانسوری به داخل خزانه هدایت شده رو به عهده داره ).سلام اقای mirlohiعزیز و بزرگوار اره داداش این سلاح سازگاری عجیبی با 5 سر مقوایی عقاب داره و در فاصله های عجیبتری هم شکار رو سر و ته میکنه من معمولا فقط اون رو استفاده میکردم عالی بود عالی.و یه نکته دیگه اینکه اگر فشنگ داخل لول چفت نشد همون مشکلی که برای اقای میرلوحی پیش اومد سعی نکنید مدام با دادن دستکش به سمت جلو و به زور فشنگ رو جا کنین و برعکس اگر هم پوکه داخل جان لوله چسبید و بیرون نیومدسعی نکنید هرچی زور دارین به دستکش وارد کنید تا پوکه رو بکشین بیرون چون در گیری پیشانی جنگی با پوکه به وسیله دوتا ناخن ظریف و حساس هستش ک چفت برنجی پوکه میشن و اون رو میکشن بیرون و میارن به سمت عقب اگر فشار زیادی بیارین ممکنه اون ناخنها بشکنن و دچار دردسر بشین.بهترین راه استفاده از یه سنبه کوچیک یا همون میله فلزی حدودا 12 سانتی هستش که از بالای لوله بندازین داخل لوله نترسین به کروم داخل لوله هم اسیبی نمیرسه و خط نمیوفته با انداختن سنبه از بالا و همزمان دستکش کردن به عقب پوکه میاد بیرون بی دردسر و اگر هم باز فشنگ بعدی رو چسبوند داخل لوله بیخیال شلیک های بعدی بشید و تفنگ رو به تعمیرکار نشون بدید و یا همینجا مطرح کنین من و سایر دوستان کمکتون میکنیم.Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - siligerd - 2015-01-25 11:36 PM

سلام
من 4/200/000 خریدم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-01-26 01:18 PM

(2015-01-25 11:36 PM)siligerd نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من 4/200/000 خریدم

سلام مبارک باشه ممنون.
سلام سید.Khansariha (8)آقا دمت گرم خوب حوصله داری این همه تایپ میکنی من که خوندمش خسته شدم.خودم یه خط که مینویسم یه روز کامل طول میکشه.آقا مرسی حق باشماست.
البته ترسیدم که جسارت کرده باشم سید جان فقط میخاستم بگم تایپ کردن سخته و ممنون از شما که اینقدر وقت میذاریدKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirlohi - 2015-01-26 10:20 PM

سلام آقا سید.فکر کنم شما هم صیاد داری.کلامت رو باید طلا گرفت زدی وسط خالKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-01-27 10:39 AM

(2015-01-26 10:20 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا سید.فکر کنم شما هم صیاد داری.کلامت رو باید طلا گرفت زدی وسط خالKhansariha (48)Khansariha (8)

آره خیلی بارش بود کم آوردمKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2015-01-28 03:12 PM

سلام به همگی /دوستان میخواستم بدونم لوله کوتاه حدود 50 سانت واسه اسلحه صیاد2 تو بازار یا ساصد وجود داره. اگه هست قیمتش چنده .نظر اساتید چیه اگه لوله ترک خورده یا باد کرده در قسمت چوک رو بدیم تراشکار مثلا20 سانتشو ببریم که 70 سانت لوله صیاد 50سانت بشه .البته اگه گیر بیاد.Khansariha (226)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-01-28 05:29 PM

تا اونجایی که من میدونم ساصد به اسلحه لول کوتاه جواز نمیده و خودش لولشو عوض میکنه. و اگه لول صیادتو کوتاه کنی و بفهمن احتمالا بهت گیر بدن.بهتر ریسک نکن لول خرابو ببری ساصد و عوضش کنی.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - siligerd - 2015-02-21 07:17 AM

سلام
دوستان میخواستم بدونم چرا بعضی از منتقدین به این باور هستند که
قنداق اسلحه تازه خریداری شده ایرانی رو باید تعویض کرد ؟!!

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-02-21 09:48 AM

سلام دوست عزیز.بنظرم اصلا نیاز به تعویض نیست ولی حتما نیاز به دستکاری و اصلاح متناسب با شرایط فیزیکی و بدنی صاحب سلاح داره و بایددر بعضی موارد کوتاه تر بشه و نازک کاری بشه و انحنای بیشتری بهش داد تا تا خوشدست بشه و کارایی بهتری داشته باشه.نیاز به تعویض نیست چون از کیفیت چوب خوب و قابل قبولی برخوردارهKhansariha (8)Khansariha (8)