شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-01-22 03:43 PM

سلام.دوست عزیز من استرلینگ و یاواشچالار ترکیه رو امتحان کردم با صیاد خودم اون موقعی که داشتم.زیاد راضی کننده نبود و اون چیزی که انتظار داشتم نشد.با فشنگهای ایرانی بهتر میزنه مخصوصا با 5 سرمقوایی عقاب فوق العاده عالی میزد.تفنگ من اینجوری بود داداش من حالا شما هم یه سیبل بزار بزن ببین چجوری میزنه.ولی توصیه من استفاده از همین فشنگهای ایرانی به خصوص سر مقوایی هستش.موفق باشی یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - siligerd - 2015-01-24 10:38 PM

سلام
آقا قبل از اولین شلیک جریان روغن کاری چیه و چگونست ؟
آیا لازمه ؟
روغن مخصوص داره ؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezamesi - 2015-01-24 10:52 PM

سلام
فک کنم سلاحتون تازه خریدین / مبارک باشه Khansariha (8)
روغن کاری و تمیز کاری به حفظ سلاحت کمک زیادی میکنه // میتونی یه بار روغن کاریش کنی و تا 10 الی 15 تیر باهاش بندازی و مشکلی هم برای سلاحتون پیش نمیاد
ولی بعد هر 3 الی 5 تیر لوله تفنگت تمیز کن // هر موقع دیدی که سلاحت نیاز به روغن داره و احساس ساییدگی موقع به عقب کشیدن بچه قنداق کردی اونوقت دیگه باید روغنش کنی // و البته بعد هر دوره که حدود 40 تا 50 تا تیر انداختی سلاحت باز کن و تمام قطعاتش تمیز و روغن کاری کن // بنده چیزایی گفتم که خودم انجام میدم و اگه دوستان دیگه نظر بهتری دارن لطف کنن بگن

یا علی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - siligerd - 2015-01-24 11:20 PM

بله تازه تهیه کردم این جمعه میخوام استفاده کنم
ممنونم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-01-25 11:25 AM

(2015-01-24 11:20 PM)siligerd نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله تازه تهیه کردم این جمعه میخوام استفاده کنم
ممنونم

سلام خدمت شما دوست عزیز.مبارکتون باشه .لطف میکنین بگین چقدر خریدین؟صیاد معمولیه یا ویژه؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-01-25 11:28 AM

سلام دوستان.داداش روغن کاری قبل از اولین شلیک رو من اولین باره شنیدم.حالا شما روغن کاریش کنی خوبه ولی نه اینکه حتما قبل از اولین شلیک نیاز باشه.هیچوقت داخل لول سلاح رو روغن نزن چون اصلا نیاز نداره به همون وسایل تنظیف خشک ک توی بازار هست بسنده کن.بعد از هر مسافرت شکار و تیر اندازی وقتی اومدی خونه داخل لول تفنگ رو تمیز کن حالا چه یه تیر انداخته باشی چه 100 تا تیر و اصلا نیاز نیست بعد از هر 10 یا 15 تیر داخل لول تفنگ رو تمیز کنی.البته این یه چیز سلیقه ای و شخصیه و هرکی هرکاری دوس داره میتونه انجام بده.مثلا در هر مسافرت شکاری واسه کبک خودم 50 یا 60 تا تیر میندازم اگر بخام بعد از هر 15 تا تیر بشینم و داخل تفنگ رو تمیز کنم ک نمیشه.بعد از هر 50 تا تیر نیاز به باز کردن سلاح نیست و بازو بست زیاد سلاح میتونه ضرر داشته و یه سری جای پین و اینا داره دنگ و فنگ زیاد داره ک ممکنه جای پینها گشاد و بشه و داستان بشه.هر وقت دیدی که داخل تفنگت خاک یا اشغال رفت و سلاحت کمی سفت شده بازش کن و تمیزش کن البته زمانی ک بازش میکنی دقت کن که بتونی موقع بستن راحت سرهم کنیش.اگرم مشکلی پیش اومد مطرح کن کمکت میکنم داداش.در کل روغن کاری و تنظیف سلاح خوبه ولی نه بیش از حد. این سلاح هرکاری کنی به مرور زمان بچه قنداق یا دستکش زیر لول رو خط میندازه چون حالت رفت و برگشتی داره و .روغن کاری هم نمیتونه مانعش بشه بارها هم گفتم در ارسالهای دیگه گفتم.سعی کن سلاح رو سریع دستکش کنی از صدای دستکش کردن هم نترس طوریش نمیشه خاطرت جمع یکم صداش زیاده ولی اگر بخای اروم دستکش کنی که کمتر صدا بده مطمعن باش فشنگی ک از جان لوله میاد بیرون و فشنگی ک از خشاب میاد بیرون پشت هم میرن و گیر میکنه.دستکش هرچه سریعتر بهتر .و یه نکته بسیار مهم اینکه به لول سلاح مهلت بده یکم خنک بشه بده سعی کن تا جایی ک امکان داره از شلیک هر 6 تا فشنگ داخل سلاح بصورت پیاپی خودداری کنی ونزار لول هیچوقت بیش از حد داغ بشه ک عواقب داره .دوست rezamesi عزیز امیدوارم از حرفم ناراحت نشی من مخالف حرف شما نیستم چیزی که تجربه کردم رو گفتم/موفق باشین.یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-01-25 11:34 AM

این سلاح استهلاک بالایی داره و با دقت و درست باید استفاده بشه توصیه میکنم قبل از استفاده تمام صفحات قبل رو کامل بخونید تا به مشکل برنخورید.انشا...به خوشی بی دردسر استفاده کنین.یاعلیKhansariha (256)
(2015-01-25 11:28 AM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.داداش روغن کاری قبل از اولین شلیک رو من اولین باره شنیدم.حالا شما روغن کاریش کنی خوبه ولی نه اینکه حتما قبل از اولین شلیک نیاز باشه.هیچوقت داخل لول سلاح رو روغن نزن چون اصلا نیاز نداره به همون وسایل تنظیف خشک ک توی بازار هست بسنده کن.بعد از هر مسافرت شکار و تیر اندازی وقتی اومدی خونه داخل لول تفنگ رو تمیز کن حالا چه یه تیر انداخته باشی چه 100 تا تیر و اصلا نیاز نیست بعد از هر 10 یا 15 تیر داخل لول تفنگ رو تمیز کنی.البته این یه چیز سلیقه ای و شخصیه و هرکی هرکاری دوس داره میتونه انجام بده.مثلا در هر مسافرت شکاری واسه کبک خودم 50 یا 60 تا تیر میندازم اگر بخام بعد از هر 15 تا تیر بشینم و داخل تفنگ رو تمیز کنم ک نمیشه.بعد از هر 50 تا تیر نیاز به باز کردن سلاح نیست و بازو بست زیاد سلاح میتونه ضرر داشته و یه سری جای پین و اینا داره دنگ و فنگ زیاد داره ک ممکنه جای پینها گشاد و بشه و داستان بشه.هر وقت دیدی که داخل تفنگت خاک یا اشغال رفت و سلاحت کمی سفت شده بازش کن و تمیزش کن البته زمانی ک بازش میکنی دقت کن که بتونی موقع بستن راحت سرهم کنیش.اگرم مشکلی پیش اومد مطرح کن کمکت میکنم داداش.در کل روغن کاری و تنظیف سلاح خوبه ولی نه بیش از حد.دوست rezamesi عزیز امیدوارم از حرفم ناراحت نشی من مخالف حرف شما نیستم چیزی که تجربه کردم رو گفتم/موفق باشین.یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)

سلام سید چیزهایی که گفتید درسته ولی بهتر نیس بعد از هر یار استفاده روغن کاری و بعد خشک بشه؟بالاخره این سلاح خیلی حساسه و مراقبت بیشتری نسبت به سلاحهای دیگه نیاز داره(به غیر از لول)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-01-25 12:07 PM

سلام داداش.اره حرف شما کاملا درسته.بعد از هر بار استفاده و برگشت شکارگاه سلاح نیاز به روغن کاری و تنظیف داخل لوله داره مخصوصا پنجتیر ک قطعات و الات متحرک زیاد داره و نیاز داره ک همیشه روغن لا به لای اون باشه.منم خدمتتون عرض کردم ک بعد از شکار چ یه تیر انداختین چه 100 تیر سلاح باید تمیز بشه.ولی اون دوستمون گفت که بعد از 10 یا 15 تیر باید تمیز بشه و بعد از 50 تا تیر باید باز بشه و تمیز بشه من مخالف بودم.در مورد خشک کردن تفنگ بعد از برگشت از شکارگاه و روغن کاری هم باید بگم که شمال چون نم و رطوبت زیاده من بعد از روغن کاری تفنگ اون رو خشک نمیکردم و میزاشتم یه لایه کمی روغن روش باقی بمونه و به عنوان محافظ روی لول باشه.الان هم واسه دولولی که دارم هم همینه.هیچوقت روغن رو خشک نمیکنم از روی سلاح و میزارم بمونه روی سطح تفنگ.Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezamesi - 2015-01-25 03:23 PM

(2015-01-25 11:28 AM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.داداش روغن کاری قبل از اولین شلیک رو من اولین باره شنیدم.حالا شما روغن کاریش کنی خوبه ولی نه اینکه حتما قبل از اولین شلیک نیاز باشه.هیچوقت داخل لول سلاح رو روغن نزن چون اصلا نیاز نداره به همون وسایل تنظیف خشک ک توی بازار هست بسنده کن.بعد از هر مسافرت شکار و تیر اندازی وقتی اومدی خونه داخل لول تفنگ رو تمیز کن حالا چه یه تیر انداخته باشی چه 100 تا تیر و اصلا نیاز نیست بعد از هر 10 یا 15 تیر داخل لول تفنگ رو تمیز کنی.البته این یه چیز سلیقه ای و شخصیه و هرکی هرکاری دوس داره میتونه انجام بده.مثلا در هر مسافرت شکاری واسه کبک خودم 50 یا 60 تا تیر میندازم اگر بخام بعد از هر 15 تا تیر بشینم و داخل تفنگ رو تمیز کنم ک نمیشه.بعد از هر 50 تا تیر نیاز به باز کردن سلاح نیست و بازو بست زیاد سلاح میتونه ضرر داشته و یه سری جای پین و اینا داره دنگ و فنگ زیاد داره ک ممکنه جای پینها گشاد و بشه و داستان بشه.هر وقت دیدی که داخل تفنگت خاک یا اشغال رفت و سلاحت کمی سفت شده بازش کن و تمیزش کن البته زمانی ک بازش میکنی دقت کن که بتونی موقع بستن راحت سرهم کنیش.اگرم مشکلی پیش اومد مطرح کن کمکت میکنم داداش.در کل روغن کاری و تنظیف سلاح خوبه ولی نه بیش از حد. این سلاح هرکاری کنی به مرور زمان بچه قنداق یا دستکش زیر لول رو خط میندازه چون حالت رفت و برگشتی داره و .روغن کاری هم نمیتونه مانعش بشه بارها هم گفتم در ارسالهای دیگه گفتم.سعی کن سلاح رو سریع دستکش کنی از صدای دستکش کردن هم نترس طوریش نمیشه خاطرت جمع یکم صداش زیاده ولی اگر بخای اروم دستکش کنی که کمتر صدا بده مطمعن باش فشنگی ک از جان لوله میاد بیرون و فشنگی ک از خشاب میاد بیرون پشت هم میرن و گیر میکنه.دستکش هرچه سریعتر بهتر .و یه نکته بسیار مهم اینکه به لول سلاح مهلت بده یکم خنک بشه بده سعی کن تا جایی ک امکان داره از شلیک هر 6 تا فشنگ داخل سلاح بصورت پیاپی خودداری کنی ونزار لول هیچوقت بیش از حد داغ بشه ک عواقب داره .دوست rezamesi عزیز امیدوارم از حرفم ناراحت نشی من مخالف حرف شما نیستم چیزی که تجربه کردم رو گفتم/موفق باشین.یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)
خواهش میکنم چرا ناراحت بشم ، هر کی یه نظری داره Khansariha (8)Khansariha (8)
بنده که گفتم بعد 15 تیر داخل لوله پاک میکنم منظورم بعد آخرین تیری هست که باهاش میزنم و همون موقع برگشت به خونه منظورم بود // ما که میریم واسه شکار و طبیعت گردی همیشه حد اقل 2 نفر وحد اکثر 3 الی 4 نفر هستیم و همه هم ساچمه زنی همراه داریم / هر نفرمون تعداد شلیکش از 15 الی 20 فشنگ تجاوز نمیکنه و من هم مثل بقیه 15 ، 20 تیر بیشتر نمیزنم و اصلا نیازی نیست که از این بیشتر بزنیم چون اگه میانگین حساب کنیم هر نفرمون در هر 15 شلیک 7 تاش به هدف بخوره دیگه نیازی نیست که بیشتر از این شکار کنیم شما که گفتین پیش اومده که در شکار کبک 50 تا شلیک داشتین اگه ما هرکدوممون 50 تا تیر شلیک کنه اگه اینجوری باشه که محیط زیست و نیرو انتظامی محاصره مون میکنن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

اگه گفتم که بعد 15 تا تیر لولش تمیز کنین منظورم همون بعد آخرین شلیک و بعد رسیدن به منزل بود و چون خودم معمولا از 15 ، 20 تا بیشتر نزدم گفتم

یا علـــــــــــــــــی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sajadm - 2015-01-25 06:49 PM

(2015-01-25 12:07 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام داداش.اره حرف شما کاملا درسته.بعد از هر بار استفاده و برگشت شکارگاه سلاح نیاز به روغن کاری و تنظیف داخل لوله داره مخصوصا پنجتیر ک قطعات و الات متحرک زیاد داره و نیاز داره ک همیشه روغن لا به لای اون باشه.منم خدمتتون عرض کردم ک بعد از شکار چ یه تیر انداختین چه 100 تیر سلاح باید تمیز بشه.ولی اون دوستمون گفت که بعد از 10 یا 15 تیر باید تمیز بشه و بعد از 50 تا تیر باید باز بشه و تمیز بشه من مخالف بودم.در مورد خشک کردن تفنگ بعد از برگشت از شکارگاه و روغن کاری هم باید بگم که شمال چون نم و رطوبت زیاده من بعد از روغن کاری تفنگ اون رو خشک نمیکردم و میزاشتم یه لایه کمی روغن روش باقی بمونه و به عنوان محافظ روی لول باشه.الان هم واسه دولولی که دارم هم همینه.هیچوقت روغن رو خشک نمیکنم از روی سلاح و میزارم بمونه روی سطح تفنگ.Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام منظورم خشک کردن روغن اضافی قطعات داخلی اسلحه است مخصوصا روغن اضافی ریل دستکش که اگه بیش از حد باشه همونطور که میدونید به خاطر لقی که داره ممکنه از جاش خارج بشه Khansariha (8)