شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-01-03 02:14 PM

ممنون دوست عزیز ولی مال من قسمت دستکش و قنداقش پلاستیکیه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2012-01-03 02:22 PM

دادا به این مجوز میدن،طول لولش کافیه برا مجوز دادنKhansariha (8)

مطمئن باش یا علیKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-01-03 02:27 PM

واقعا ممنون شرمنده خیلی سوال پرسیدم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - ehsannikoo - 2012-01-04 05:27 AM

با سلام خدمت دوستان.من تازه وارد این سایت شدم و خیلی خوشحالم که در خدمت شما هستم.
میخواستم از دوستان خواهش کنم که اگر کسی هست که با اسلحه پنج تیر صیاد واقعا کار کرده و با اون شکار حرفه ای رفته بپرسم که از نظر فنی و شکار این اسلحه چه طوری هست؟
برخی از ایراداتی که دوستان گفتند تقریبا در تمام اسلحه ها مشترکه و بعد از خرید و چند شلیک باید به دست تعمیر کار سپرده شوند مثلا حتی اسلحه ای مثل برتا (روی هم)که یکی از 5 اسلحه مرغوب دنیاست که من هم باهاش شلیک های زیادی داشتم اگر از پوکه مقوایی استفاده کنی فکر میکنی احساس میکنی بهترین اسلحه دنیاست و اگر از پوکه های پلاستیکی حتی از شرکت رومیکس (دیگه چه برسه پوکه های ایرانی) هم استفاده کنی حتما بعد از شکار به یک تعمیر کار پناه میبرید البته اگر تفتگ قبلا دست کاری نشده باشه.
متاسفانه از آشناها کسی صیاد نداره که من شخصا امتحانش کنم ولی داخل اسلحه فروشی دست گرفتم و از نظر خوش دستی امتحان کردم که خوب بود.
به هر حال من میخوام بدونم این اصلحه از نظر سیستم تاخیر چکاننده (زنش) چه طور است؟(البته دوستی که از فاصله 90 متری با ساچمه 3 به ورق شلیک کرده اگر فشنگ ه کارخانه ای بودن و ساچمه بدون باخیر به هدف خورده این اسلحه از چوک بسیار خوب و زنش خوبی برخورداره البته بهتر بود با ساچمه 1 امتحان میکرد.
از نظر سیستم قنداق وقت شلیک سر لوله خیلی به طرف بالا پرت میشه یا نه لقت محکم و قرصی داره؟(مطلوب لقت محکم و قرص هست)

از نظر (کوپ)لوله وقت شلیک صدایی مانند صدای زنگ میده یا صدای بم و خفه و موقع شلیک از دور کوپ پس داره؟(یعنی اطرانیان حس میکنند که گازی از دور کپ خارج شد)که البته روش تست با گزاشتن تیکه کاغذ صحیح است اگر کاغذ با چرخش روی زمین اومد گپ ایراد داره یا باد کرده و اگر بدون چرخش بود کپ سالمه.
اینا ایرادایی که یه اسلحه رو میتونه بدنام کنه که از دوستانی که این اسلحه رو دارن و حرفه ای تست کردن خواهش میکنم من رو راهنمایی کنن و من از تمام دوستان سپاسگذارم.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-01-04 11:17 AM

سلام دوست عزیز خوش اومدی اینجا اساتید بسیار خوبی داره که میتونن در مورد سوالاتی که داری کمکت کنن ولی اگه کل مطلب رو خوب بخونی میتونی به جواب اکثر سوالاتت برسی وبازم اگه سوالی بود دوستان جواب میدن

موفق باشی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2012-01-04 01:48 PM

(2012-01-04 05:27 AM)ehsannikoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان.من تازه وارد این سایت شدم و خیلی خوشحالم که در خدمت شما هستم.
میخواستم از دوستان خواهش کنم که اگر کسی هست که با اسلحه پنج تیر صیاد واقعا کار کرده و با اون شکار حرفه ای رفته بپرسم که از نظر فنی و شکار این اسلحه چه طوری هست؟
برخی از ایراداتی که دوستان گفتند تقریبا در تمام اسلحه ها مشترکه و بعد از خرید و چند شلیک باید به دست تعمیر کار سپرده شوند مثلا حتی اسلحه ای مثل برتا (روی هم)که یکی از 5 اسلحه مرغوب دنیاست که من هم باهاش شلیک های زیادی داشتم اگر از پوکه مقوایی استفاده کنی فکر میکنی احساس میکنی بهترین اسلحه دنیاست و اگر از پوکه های پلاستیکی حتی از شرکت رومیکس (دیگه چه برسه پوکه های ایرانی) هم استفاده کنی حتما بعد از شکار به یک تعمیر کار پناه میبرید البته اگر تفتگ قبلا دست کاری نشده باشه.
متاسفانه از آشناها کسی صیاد نداره که من شخصا امتحانش کنم ولی داخل اسلحه فروشی دست گرفتم و از نظر خوش دستی امتحان کردم که خوب بود.
به هر حال من میخوام بدونم این اصلحه از نظر سیستم تاخیر چکاننده (زنش) چه طور است؟(البته دوستی که از فاصله 90 متری با ساچمه 3 به ورق شلیک کرده اگر فشنگ ه کارخانه ای بودن و ساچمه بدون باخیر به هدف خورده این اسلحه از چوک بسیار خوب و زنش خوبی برخورداره البته بهتر بود با ساچمه 1 امتحان میکرد.
از نظر سیستم قنداق وقت شلیک سر لوله خیلی به طرف بالا پرت میشه یا نه لقت محکم و قرصی داره؟(مطلوب لقت محکم و قرص هست)

از نظر (کوپ)لوله وقت شلیک صدایی مانند صدای زنگ میده یا صدای بم و خفه و موقع شلیک از دور کوپ پس داره؟(یعنی اطرانیان حس میکنند که گازی از دور کپ خارج شد)که البته روش تست با گزاشتن تیکه کاغذ صحیح است اگر کاغذ با چرخش روی زمین اومد گپ ایراد داره یا باد کرده و اگر بدون چرخش بود کپ سالمه.
اینا ایرادایی که یه اسلحه رو میتونه بدنام کنه که از دوستانی که این اسلحه رو دارن و حرفه ای تست کردن خواهش میکنم من رو راهنمایی کنن و من از تمام دوستان سپاسگذارم.

سلام احسان جان خوش اومدی Khansariha (8)

در مورد این سلاح بنده نظرات خودم را به عنوان عضو کوچیک این سایت عرض میکنم و از دوستان صاحب نظر هم خواهش میکنم نظرات خودشون را با ما به اشتراک بگذراند.

در مورد اینکه هر اسلحه ای نیاز به سرویس و تعمیر داره من با این صحبت شما مخالفم!

اسلحه های دو عقاب ترکیه ساخت شرکت هولگو و اسلحه های بایکال روسیه side by side و ساخت قبل از سال 1980 و بسیاری از اسلحه های معروف و جوندار حتی بعد از زدن هزاران هزار چهارپاره و اسلاگ و فشنگ های دست پر با باروت 2 گرم و حتی بیشتر باز هم خمی به ابرو نیاورده و هنوز هم محبوب بسیاری از شکارچی های قدیمی استKhansariha (214)

این اسلحه احتیاج به یک سری اصلاحات داره و باید این اصلاحات انجام بشه تا بتوانیم از ان به عنوان یک اسلحه با کاربری حرفه ای استفاده کنیم!

سیستم قنداق خوبی داره و برخلاف نخجیر دو ایرادات قنداق در ان برطرف شده،لگد قابل قبولی داره و به دلیل سنگینی این اسلحه بالا زنی قابل توجهی نداردKhansariha (214)

صدای شلیک هم صدای زنگ و سوت کشیدن میدهد!و اگر تیرانداز پشت سر شما باشد،این صدا بیشتر خودنمایی میکندKhansariha (226)

توی نمایشگاه یک سلاح نخجیر 1 رو آروده بودند که لوله اون ترکیده بود و ظاهرا صاحبش اونو کرده بوده توی آب و شلیک کرده بوده که با اون ماهی بزنه(خوب عقلش نمی رسیده دیگه تفنگ و قلاب رو اشتباه گرفته بوده)
من سلاحهای زیادی از ترکیدن در آب دیدم اما واقعا امنیتی که سلاح ایرانی از نظر جنس داره بینظیره شاید سنگین باشه اما جنس عالی داره!این یه مزیت صیاد دو!

اکثرا می دونیم بهترین پترنی که در بین سلاحهای جدید دیده شده برای نخجیر 2 بوده و اکثرا هم میدونیم که صیاد 2 و نخجیر یک دقت بسیار بالای دارند و میدونیم که آلیاژ لوله بسیار عالی هست و البته هم همه میدونیم که سنگین هستKhansariha (214)

برای شلیک با این اسلحه باید نکات زیر را در نظر گرفت(محیط بان)

اما 70 در صد عیب یک سلاح در تیراندازش هست نه در خود سلاح که در این جا نمیشه همشو گفت!
شما اول باید سلاحت رو دریافت کنی و با اون تیر اندازی کنی:

اول از همه باید قلق مسلح کردن و ریتم اونو یاد بگیری مثلا مثل آماتور ها که سلاح رو بغل میکنه و مسلح میکنه نباید باشه بلکه اونو باید به شونه بکشی و و به صورت عقب و جلو مسلح کنی و شلیک کنی وبدون اینکه سلاح رو از گوه و شانه ات دور کنی همونطور باید مسلح کنی!
دوم ادای آرنولد و بایک دست مسلح کردن رو انجام ندی که از هرکسی بپرسی و دروغ نگه بهت میگه انجام دادم
سلاح رو توی شکار گاه مراقب باشی و هرجا رسیدی پرتش نکنی
سوم از فشنگهای غیر ایرانی و عجیب غریب و دست پر استفاده نکنی
چهارم از گریس نسوز و اون هم بسیار بسیار کم بجای روغن باید استفاده کنی
پنجم بدون اینکه سلاح رو به شونه بکشی شلیک نکن
ششم وقتی سلاح رو سر هم کردی یک فشنگ در جان لوله بزار و بعد دوباره پیچ لوله را کمی شول کن و بعد دوباره سفت کن تا لوله با فشنگ درون جان لوله هماهنگ بشه و گیر نکنه
هفتم تمام گیر کردنهای پوکه ناشی از استفاده از فشنگهای ترک یا فشنگهایی که در معرض حرارت مثل آفتاب بوده اند می باشد
هشتم برخلاف همه سلاحها شما یک شماره ریزتر از ساچمه ها استفاده کنید چون صیاد 2 خیلی جمع تر میزنه و پترن متراکمتری داره!!
نهم بعد از دوسال تازه متوجه میشه صیاد دو چه امکاناتی اضافه بر سلاحهای دیگه داره و اون زمانی محقق میشه که شما سلاحت رو کامل بشناسی!
دهم بچه قنداق نمیشکنه مگر اینکه به اون ظربه محکمی وارد بشه یا اینکه پیچ سر اون خیلی شول باشه و لغ بزنه
یازدهم هیچ وقت سلاحتون رو دستکاری نکنید و به تعمیرکار ندید مگر به صنایع دفاع
و
و
و
و که مطالبی هستند که باید برای همه سلاحها رعایت بشه و غیر از اون شما که هنوز از سلاحتون استفاده نکردید با حرف چنتا آدم که یا از سر دلسوزی یا غرور اینو بهتون گفتن نباید ندیده تصمیم بگیرید
80 درصد شکارچیهای این مملکت مکانیسم سلاحشون رو نمی دونن بعد از پشت کامپیوتر ارد و دستور عمل میدن
در نهایت شما از سلاحت استفاده کن ولی در کل هر شکارچی باید اول هدفشو از شکار مشخص کنه و بعد بره یه اسلحه بخرهKhansariha (8)

موفق باشیدKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - peisaz - 2012-01-04 01:54 PM

احسان عزیز
یکی از دوستان خبره من این سلاح را دارد و معتقد است که فشنگهای با وزن ساچمه زیاد مثل شاهین باعث ایراد در سیستم گلنگدن میشود. از بقیه جهات همانطور که خودتان گفتید است

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - wolfer - 2012-01-04 08:46 PM

سلام بر دوستان به خصوص hunter عزیز
من هم این اسلحه رو دارم . تا حالا ازش راضی بودم ولی به نظر من 4 تا مشکل داره
1- کیفیت چوب و کنده کاری آن پایین است
2- بعضی وقتا هم پوکه تو اسلحه گیر میکنه( مخصوصا اگه ایرانی باشه)
3- امکان استفاده از 4پاره وجود نداره
4- فنر پشت دسکش ضعیفه
به نظر من بهترین فشنگ برای این تفنگ مهام شماره 4 سر بخچه ایه .
یه سوال از دوستان داشتم . این فراخان جدید به چه صورته و به چه اسلحه هایی تعلق میگیره؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - cordoba - 2012-01-04 09:02 PM

(2012-01-04 08:46 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان به خصوص hunter عزیز
من هم این اسلحه رو دارم . تا حالا ازش راضی بودم ولی به نظر من 4 تا مشکل داره
1- کیفیت چوب و کنده کاری آن پایین است
2- بعضی وقتا هم پوکه تو اسلحه گیر میکنه( مخصوصا اگه ایرانی باشه)
3- امکان استفاده از 4پاره وجود نداره
4- فنر پشت دسکش ضعیفه
به نظر من بهترین فشنگ برای این تفنگ مهام شماره 4 سر بخچه ایه .
یه سوال از دوستان داشتم . این فراخان جدید به چه صورته و به چه اسلحه هایی تعلق میگیره؟

تمام سوالاتتون ایناجست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - ehsannikoo - 2012-01-05 12:15 AM

با سلام خدمت دوستان و اساتید.از راهنمایی هاتون ممنونم.
از برکت عضویت در این سایت بالاخره امروز ظهر یکی از دوستان تماس گرفت و گفت یکی پیدا کرده صیاد پنج تیر داره و من حدود 20 تیر شلیک کردم.
من حدود 10 سال هست که به شکار میرم و با اسلحه هایی مثل (برتا روی هم-کروپ سه حلقه-سنتاتین)خیلی تیر اندازی کردم.
ولی وقت شلیک با این اصلحه حس توانایی خوبی بهم دست داد. البته تفنگ دستکاری شده بود و قطعات آن تعویض شده بود و اصلحه نسبتا خوبی شده بود.
زنش اصلحه در این فصل یعنی فصول سرد بعد از شلیک 6 تیر و گرم شدن گوپ خود نمایی میکند که به علت آلیاژ سنگین کوپ میباشد که معرکه بود.(بحث آلیاژ لوله 30 درصد در باره مقاومت لوله است و 70 درصد در نا رسانا بودن کوپ میباشد که کوپ در بیشترین زمان بیشترین حرارت را در خود نگاه دارد برای شلیک بعدی) در استاندارد. آلیاژ کوپ با آلیاژ لوله تفاوت دارد که صیاد از این استاندارد پیروی میکند.(کوپ این اسلحه طراحی آلیاژی مثل اسلحه کروپ آلمان میباشد که برای مناطق سردسیر طراحی
شده را دارا میباشد که این برای ما عالی هست.
پرتاب و نیروی پس ران این اسلحه با ساچمه 1 به قدری عالی بود(البته بعد از 2 یا 3 شلیک) که ایرادهای دیگر این اسلحه را میتوانم پنهان کنم و این صلاح را خریداری کنم.
سنگینی این اصلحه از میان است یعنی اصلحه کله نمیکنه و تراز خوبی داره پس این وزن را ایراد نمیتوان شمرد.البته این اسلحه از چند ایراد برخوردار میباشد که آنها ربطی به سیستم چکاننده و پرتاب و لوله ندارد و با اندکی هزینه قابل حل است.در کل در این قیمت و کشور سازنده اسلحه مطلوبی است.
اگر ایرادی در توضیحات من میبینید من را ببخشید این تجربه فکر ناقص من بود و قصد جسارت و آموزش دادن به استادان عزیزم را ندارم.
از تمامی دوستانی که من را راهنمایی کردند نهایت تشکر را دارم و از دوستانی که به من آموزش شکار دادند بیشتر تشکر میکنم!!
نوکر همتونم