شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mozilla - 2015-01-16 10:17 AM

دوستان اگر کسی چند ماه قبل اسلحه ای رو خرید کرده باشه و این اسلحه اولین اسلحه خودش باشه و بعد از جند ماه متوجه شده باشه نمی تونه اون رو نگهداری کنه باید چیکار کنه؟
همگی می دونن که اسلحه تا 3 سال قابل واگذاری نیست!

اگر ماده ای یا تبصره ای هستش لطفا کمک کنید
سپاس

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - FMJ - 2015-01-16 10:37 AM

باسلام.
موزیلا ی عزیز یه جواب در حد توان در تاپیک سوالات عمومی اعضا واستون میذارم.
باتشکر.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezamesi - 2015-01-18 01:12 AM

سلام خدمت همه Khansariha (8)

دوستانی گفته بودن که فشنگ داخل صیاد 2 گیر میکنه /// بنده از موقعی که صیادو خریدم تا الآن فقط یه بار فشنگ داخلش گیر کرده و اون فشنگ هم قدیمی بود و برنجی لبه فشنگ که نگاه کردم نسبت به بقیه فشنگ هام دچار اصطحلاک بیشتری شده بود و همین باعث گیر کردنش شده بود و از اون موقع تا الان دیگه فشنگی داخلش گیر نکرده // خیلی هم ازش راضی هستیم و دوستان میدونین که هرکی به هر اسلحه ای عادت کنه و خوشش بیاد با هیچ اسلحه ی دیگه ای عوضش نمیکنه

اینم از صیاد2 ما دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

/////در پناه حق////

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - kavehatm - 2015-01-18 09:36 AM

من هم صیاد دو دارم و تا حالا مشکلی باهاش نداشتم . البته دوستان توجه داشته باشند که این اسلحه با فشنگ کارخونه ای بسیار روانتر و بهتر کار می کنه چون برنجی فشنگهای دستپر به علت استفاده قبلی و شلیک های قبلی مقداری دفرمه و بادکرده است برای همین در استفاده مجدد احتمال گیر کردن هست . ضمنا دستکش کردن سریع و تخلیه سریع فشنگ دقیقا بعد از شلیک تاثیر بسزایی در گیر نکردن فشنگ داره .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - siligerd - 2015-01-18 09:37 AM

سلام
بنده یه صیاد دستکش خریدم 4/200/000
فروشنده توصیه کرد که از فشنگ استاندارد استفاده کنم
هدف من هم فقط شکار کبک هست به علت گونه جانوری در منطقه
برا کبک چه ساچمه ای مناسبه ؟
آیا میتونم از تفنگم راضی باشم ؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2015-01-18 10:43 AM

سلام دوستان.حالتون چطوره.دوستmozilla عزیز هرچند جاش اینجا نیست ک جواب بدم ولی فکر کنم تفنگتون صیاد هست ک اینجا پرسیدین.در هر صورت هیچ فرقی ندار هیچ راهی نیست اولا ک شما اصلا اجازه فروشش رو ندارین فقط میتونین برین بگین من به پولش نیاز دارم و یه سری بهانه از این قبیل بیارین که میتونین بفروشین و بعد از واگذاری و فروختن تا 3 سال هیچ سلاحی نمیتونین خریداری کنین.فقط همین یه قانون وجود داره.ولی اخیرا شنیدم میشه که وقتی این رو فروختی اگر جواز ارتشه بعدش بری تفنگ بخری و به اسلحه فروش بگی ک حواله خریدتون رو بزنه به اسلحه مهمات سپاه و از اون طریق جواز بگیری ویا برعکس .اگر بشه عالیه.میتونی بری بپرسی ولی من شنیدم میشه.سلام دوست عزیز rezamesi امیدوارم تفنگتون همیشه میشه بگی چند وقته تفنگت رو خریداری کردی من صیاد هایی رو دیدم ک صاحباشون رو از زندگی و از تفنگ بیزار کرده بود.تفنگ قشنگی دارین امیدوارم خیرش رو ببینین. kavehatm عزیز اره دقیقا حرفتون درسته تا جایی ک امکان داره سعی کنید عمیشه از فشنگ با پوکه فابریک و شلیک نشده استفاده کنید چون همونطور ک خودتون گفتین فشنگی که یبار شلیک شده باد میکنه و دفرمه میشه و اذیت میکنه.صیاد با چهارپاره و حتی اسلاگ رسما هیچ مشکلی نداره .من تا دلتون بخاد زدم باهاش خیلی هم خوب و دقیق میزنه.اگر میخای چارپاره و اینا بزنی ساچمه فشنگ فابریک رو خالی کن و داخلش رو پر کن بعد برو حالشو ببر.siligerd عزیز سلام تفنگ جدید مبارکتون باشه ولی به نظرم 4200 خیلی بلاست برای صیاد اسلحه فروشی شهر ما یه صیاد داشت ک به صورت امانی اونجا گذاشته بودن و اکبند بود میداد 3600 اونم مدل ویزه ماشه طلایی من توی سایت هم گفتم ولی کسی استقبال نکرد.در هر حال اره برادر میتونی راضی باشی من کبک رو از ساچمه 1 بگیر تا 7 زدم.انقدری ک من دیدم کبک پرنده سستی هست و شما با هر ساچمه ای بزنی اون میوفته ولی بسته به فاصله ای که داره و اصابت تعداد ساچمه میتونه فرق کنه ک بیفته بمیره یا بیفته و پا به فرار بزاره و نتونه بپره.ولی طبق تجربه من ساچمه 5 رو پیشنهاد میکنم.که در بیشتر موارد شکار رو میکشه تمام .دوستان اگر هر مشکلی با صیادتون داشتین همینجا مطرح کنین من در خدمتتون هستم.یا حقKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezamesi - 2015-01-18 12:48 PM

سلام خدمت همه

در پاسخ به دوست گرامی ( gorjimahalle ) Khansariha (8): ممنون از شما واسه تبریکتون //،، بنده حدود یه سال و خورده ای میشه که صیاد 2 خریدم اونم به صورت فابریک و تا حالا همه جور فشنگی باهاش زدم و همونطور که عرض کردم خدمتتون فقط یه بار فشنگ داخلش گیر کرده اونم به خاطر قدیمی بودن فشنگ بود
بنده با هر فشنگی باهاش شکار کردم مخصوصا کبک // با شماره 1 تا 5 // از یه دونه کبک گرفته تا 4 تا کبک // با فشنگ شماره 4 به صورت کمین 4 تا کبک باهاش زدم و تو فاصله ی دور هم بارها کبک زدم اونم با فشنگ شماره 3
کلاُ ازش راضی هستیم و تا حالا مشکلی باهاش نداشتیم
البته قیمت هایی که دوستان دارن میگن به نظر بنده خیلی بالاست // ما پارسال 2850 تومن پرداختیم و البته موقع تحویل سلاح حدود 100 تومن دیگه یادم نیست واسه چی بود ازمون گرفتن و کلا شد حدود 2950

// یا علی//

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - aminhunt - 2015-01-18 04:08 PM

سلام خدمت آقا رضا. یه سوال داشتم ازتون. تا حالا با تفنگتون 4پاره و اسلاگ هم زدید؟ اگه آره بدوم دردسر و راحت شلیک کرد؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezamesi - 2015-01-18 04:20 PM

سلام خدمت شما // اگه اشتباه نکنم شما آقا امین باشینKhansariha (8)Khansariha (8)

تا حالا چهار پاره و اسلاگ با همون فشنگ خودش نزدم ولی ساچمه 4 پاره و مخصوصا اسلاگ با ساچمه شماره 1 سر کاغذی عوضشون کردم // راستش داخل دفترچه ای که همراه اسلحه بود نوشته بود به هیچ عنوان چارپاره و اسلاگ استفاده نکنید منم دیگه ریسک نکردم و مرمی اسلاگ رو با فشنگهای معمولی جایگزین ساچمه کردم // یه بار هم که تست کردم از فاصله حدود 60 متر زدم به یه تخته سنگ که تخریبی شبیه به گلوله زنی روی سنگ نقش بسته بود // راستش فک نمیکردم این قدر قدرت داشته باشه
خلاصه واسه اینکه فشار کمتری به سلاح بیاد همینجوری از چارپاره و اسلاگ استفاده میکنم

در خدمتم اگه سوالی بودKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - aminhunt - 2015-01-18 07:44 PM

ممنون از جوابتون. پس این سلاح قابلیت شلیک این مدل فشنگارو نداره. ممنون که روشنم کردید. تو فکر خرید یه 5تیرم نظرم صیاد بود