شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezajf - 2013-12-04 10:53 PM

براي ايجاد چوك متحرك ابتدا بايد سر لول رو سيلندر كني (يعني چوك ثابت فول رو بتراشي) سپس مقدار بيشتري بتراشي تا وقتي چوك داخل لول بسته ميشه ديواره داخلي چوك و لول همتراز بشن سپس ايجاد رزوه كني تا چوك بسته بشه
خوب تا اينجا ضخامت لول به اندازه پوست پياز نازك شده و آسيب پذير
لول هاي چوك متحرك در قسمت سر لول مقداري ضخيم تر و به ظاهر باد كرده تر از ميانه لول هستند تا بتوانند چوك متحرك داشته باشند.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2013-12-05 12:46 AM

با سلام :
دوست عزیز شدنی نیست بیخود تفنگت رو خراب نکن به حرف این اسلحه ساز های دوزاری !!!(شاید هم دوریالی !!) گوش نده یکی از همین گردن کلفت هاش که داداشش رو من خیلی قبول داشتم یه تئوری فضایی رو نخجیر 2 پیاده کرد ،بعد از 10 تا فشنگ لول از وسط جر خورد !!!!!!! اینکه میگم شدنی نیست رو هوا نمیگم روش کار کردم دیدم قابلیت نداره ولش کردم .به همون دلیل که اقا رضا گفت .

Re: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2013-12-05 08:34 AM

تنها راهی که داری اینه که از امریکا یک لول سیلندر مازبرگ 500 بیاری که بدون هیچ دستکاری با لول اصلی این تفنگ عوض میشه. بعد روی اون اگه خواستی کاری بکنی که اگه من جات باشم هیچوقت لوله های فابریک مخصوصا امریکاییش رو دست نمی زنم و با همون کیفش رو میبرم. چون اونوقت تو یک تفنگ با دو لول متفاوت داری یکی گوله زن و نزدیک زن یکی ساچمه زن و دور زن. کما اینکه با همین فول چک صیاد من کلی تک گلوله 16 زدم و از دقتش تو فاصله 40 متری راضی بودم. در ضمن یادت نره تغییرات هر چند جزءی توی ساختار سلاح میتونه خطرات جانی در پی داشته باشه وقتی روی دهم گرم باروت مانور میشه این خودش نشونه مهم بودن و دقیق بودن محاسباته که نیاز به دانش متالوژی و مکانیک و اسلحه شناسی با هم داره. البته شما خودت استادی ولی یک اشتباه میتونه آخرین اشتباه باشه.! یا علی.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - badform - 2013-12-05 12:43 PM

واردات لول و سایر قطعات محدودیتی داره از لحاظ قوانین یا گمرکات؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mik - 2013-12-05 03:37 PM

با سلام
بله کاملا واردات لوله اسلحه ممنوع
است مگر کسی برایتان ......

Re: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2013-12-05 03:46 PM

یک سری به بانه بزنی دست خالی بر نمی گردی.:-)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2013-12-05 07:57 PM

دوستان اینگونه مطالب رو زیاد به صورت کسترده بیان نکنید عواقب خوبی نداره و همچنین دوست عزیز تو بانه از این خبرا نیست خیالتو راحت کنم

در ضمن من واقعا تعجب میکنم این همه تغییر در تفنگ و فشنگ برای چی هستش فقط امیدوار بودم یه بار بیاید طرفای ما ببینید با چه تفنگ هایی میرن شکار خدا شاهده هر شب تفنگاتونو قبل از خواب بوس میکردید بابا یه ذره هنر تیر اندازی و شکار گریتونو تقویت کنید بخدا تفنگ ها تون اینقدرا هم بد نیستن Khansariha (8)

Re: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2013-12-06 04:24 PM

این لینک صرفا جهت حالی به حالی شدن دارندگان صیاد پست شده و ارزش قانونی دیگزی ندار :) دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Re: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2013-12-18 11:47 PM

امروز اسلحه صیادم رو بعد از 5 روز که برای تیونینگ دست یکی از دوستای خوبم آقا مسعود بود گرفتم. ایشون زحمت یک ریب بعلاوه مگسک و پرو کردن قنداق و البته تغییر رنگ قنداق به رنگ کپ (حدودا) و البته گرفتن لغی بچه قنداق و رفع ایرادات ریز فنی خلاصه فقط منتظرم جمعه برم تا مگسک و ریب جدید رو آزمایش کنم. [تصویر: a8age7en.jpg]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2013-12-19 01:18 AM

دوست عزیز تفنگ زیبا شده فقط میشه هزینه این تغییرات رو بفرمایید ؟؟؟