شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - titan - 2013-08-03 10:09 AM

با سلام خدمت دوستان میخواستم بپرسم که راهی نیست که بشه کاری کرد پنج تیرهای دستکش راحت تر کشیده بشن یعنی مواقعی که تیر زدی بخوای تیر دوم جا بره میخواد خیلی فشار بدی تا بیاد تا اخر و فشنگ جاگذاری بشه اگه میشه کمک کنید.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - snipershot - 2013-08-07 07:07 PM

(2011-11-27 07:43 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز درست میفرمایند،چند وقتی است صتایع جنگ افزار سازی را سپاه از ارتش تحویل گرفته.

خدا کنه کیفیت تغییری نکنه!!!

چون بچه های سپاه حواسشون خیلی جمعه!Khansariha (8)

سلام به شما دوست گرامي
دوست خوبم كي گفته صنايع جنگ افزار رو سپاه تحويل گرفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-08-09 01:50 AM

سلام به titan عزيز ، قبل از پاسخ به سوال شما اول عيد سعيد فطر رو به همه دوستان تبريك ميگم . حالا بريم سر سوال شما . رفيق اين بحثي كه شما ميكنيد يك مقدار غير طبيعي است و احتمالا تفنگ يك مشكلي داره . چون درسته كه كشيدن عقب گلنگدن بعد از شليك به واسطه باد كردن برنجي پوكه هاي ايراني و ترك ، يك مقداري نيروي بيشتري ميخواد اما اگه مشكل chamber ( محل استقرار فشنگ در لوله ) نداشته باشيد اين افزايش نيرو جهت عقب كشيدن دستكش حداكثر ١٠٪ نسبت به حالت خالي يا بدون شليك هستش . لطفا يك مقداري در مورد ميزان افزايش نيروي مورد نياز جهت عقب كشيدن دستكش بعد از شليك نسبت به كشيدن دستكش به عقب در حالت خالي توضيح بديد تا بيشتر عيب رو بشناسيم ؟ضمنا دستكش رو بعد از شليك عقب مياريد پوكه رو هم در مياره يا فقط خودش عقب مياد و پوكه توي لوله گير ميكنه ؟ بعدم شما بلدي تفنگ رو باز كني ببيني ميله هاي دستكش كج نشدن يا از ريلشون در نيومدن يا به كوپ سلاح سابيده نميشن ؟ اگه بلد نيستيد لطفا دستكاريش نكنيد بفرمائيد گام به گام توضيح ميدم خدمتتون كه بعد بتونيد جمعش كنيد . البته اگه سفتي صرفا بعد از شليكه ، احتمال مساله كجي ميله هاي دستكش و سابيدن به كوپ خيلي كمه چون اگه اينجوري بود بايد وقتي تفنگ خاليه هم دستكش سخت عقب بياد . در نهايت رفيق جنس آلياژ ميله هاي دستكش و پينهاش خيلي جالب نيست يعني اگه ميبيني زياد فشار ميخواد زور زياد نزنيد باهاش چون سريع مشكل پيدا ميكنن .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - titan - 2013-08-09 01:59 AM

سلام خدمت شما این سلاحی که حرفشو میزنم یه هشت تیر دستکش ترک هستش همه چیزاش سالمه و پوکه رو کامل پرت میکنه والی خیلی میخواد زور بزنی تا بیاد عقب روغنکاری هم شده ولی بازم..

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-08-09 02:04 AM

titan جان اين سفتي هميشه هست يا فقط بعد از شليك ؟ اگه اينطوره ميزان افزايش نيروي مورد نياز بعد از شليك نسبت به حالت خالي چقدر هستش ؟ درصدي بگو تا من متوجه بشم .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - titan - 2013-08-09 02:07 AM

5درصد مشکل من کلا سفتیش هست همون خالی یا پر فرقی نداره کلا خیلی سفته.Khansariha (399)Khansariha (399)Khansariha (399)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - kolak - 2013-08-09 01:40 PM

دوستان سفتی گلنگدن پنج تیردستکش مشکل انچنانی نیست واکثر پنج تیرهای صفرکیلومتر گلنگدن سفتی دارند بعد از مدتی به خودی خود روان میشه.یه راه حل ساده هم داره شما تمام روغن ریلهای گلنگدن بگیر یعنی به صورت خشک ازش استفاده کن بعد ازچندبار استفاده دوباره ریل هارو باروغن مخصوص شرکت وینچستر که درون بطری های کوچک پلاستیکی وبه رنگ قرمز میباشد تهیه کنیدوریلهاشوروغن کاری کنیدوسفتی گلنگدن دیگه تموم به همین اسونی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-08-10 05:01 PM

titan جان منم كاملا با فرمايشات جناب kolak موافقم و به نظر منم تفنگتون مشكل خاصي نداره ، البته من با ساختار سلاح شما آشنا نيستم ولي در صياد٢ كه كوپ سلاح آلومينيومي هستش قسمت دوم فرمايش جناب kolak رو توصيه نميكنم چون كوپ سلاح گوشتش در صياد٢ كمه و اگه اجازه بديم ميله هاي دستكش كه فولادي هستن محل ريلهاي كوپ رو بخورن تا روان بشن در دراز مدت مشكل درست ميكنه و كوپ آسيب ميبينه . ضمن اينكه تعويض كوپ خيلي دردسر داره، هم گرونتره هم چون شماره قبضه روش هست تعويضش به اين راحتي نميشه و نياز به مجوز و شماره زني مجدد داره پس بياييد روي ميله هاي دستكش كه در ريلهاي كوپ حركت ميكنن كار كنيم كه اگه مشكلي پيش اومد ميديم يكي از خودش بهتر بسازن و هزينه اي هم نداره . به همين دليل من پيشنهاد ميكنم اگه سفتي دستكش خيلي اذيتتون ميكنه ، بهترين راه حل شايد اين باشه كه ميله هاي دستكش رو در بياريد و يك مقدار كمي ( دقت كنيد خيلي كم منظورم در حد نيم ميليمتر به پائين) از روش با سوهان آهن برداريد . دقت كنيد از روي كل سطح هر دو ميله و به صورت يكنواخت برداريد كه جائيش گير نكنه و اصطلاحا پله نكنه . با اين كار همون مقصود جناب kolak كه حذف گيرداري ميله ها به ريل كوپ هستند فراهم ميشه با اين تفاوت كه كوپ آسيب نميبينه و عمل روان سازي انجام ميشه . البته همه اينها مهارت فني در باز و بسته كردن سلاح و سوهانكاري ميخواد كه اگه خودتون داريد بهتر اگه نه كه بهتره به يك اسلحه ساز مراجعه كنيد. هزينه بيشتر ميكنيد ولي خيالتون راحته كه سلاح ناقص نميشه . ضمنا اگه ميخوايد خودتون اين كار رو انجام بديد اول ابعاد قطعات رو بدقت در وضعيت فابريك در بياريد ( دقت كوليسي كافيه ) بعد دست به سوهانكاري بزنيد كه اگه مشكلي پيش اومد بتونيد بديد همون قطعه رو با ابعاد فابريك بسازن . بعدم اگه سلاح نو هستش و رنگ قطعاتش مشكيه محل سوهانكاري شده ميله ها رو با محلول blue زاجكاري كنيد ميشه مشكي عين فابريكش . اما تمام اين مسائل محدود به اينه كه گيري كه مي فرمائيد چقدر اذيت ميكنه اگه خيلي نيست و گير كمي داره شايد روش جناب kolak هم بتونه جواب بده و مشكلتون حل بشه . تصميم با خودتون . يا علي

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mhrSB - 2013-10-30 07:31 PM

پیرو ارسال تاپیک نخجیر 2 این موارد را هم میگذارم و توضیحاتش دقیقا همان ها است.
[تصویر: 13553293873.jpg]
[تصویر: 13553298032.jpg]
این تصاویر را قبلا شخصی در سایت همسایه گذاشته بود و من گرفتم و دیگه اثری ازشون توی اینترنت ندیدم و مجدد اپشون کردم توی سایت خودمون که برای اعضا راحت تر باشه.Khansariha (256)
موفق و سربلند باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2013-11-14 11:54 AM

اول سلام دوم مژده به دارندگان صیاد 2 چی شده خوب می گم من هم مثل شما صیاد دارم اما به هیچ عنوان گیر نمی کنه خوب خودم رفع عیبش کردم با هاش حتا فشنگ دست پر شلیک می کنم بعد از رفع عیب تا حالا بیش از 1000 شلیک داشتم اما خیلی راحت پوکه پران شده و فشنگ جایگزین میشه اگه جواب تعمیرگاه سلاحم امد من در خدمت همه هستم اصلا لاف نیست اینقدر بگم با دوتا از دوستان اهل فن تست گرفتیم از تعجب دهن باز موندن