شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-25 08:46 PM

مخلصيم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - snipershot - 2013-07-26 01:54 PM

سلام ...
آقا سلاح شكاري صيادي كه ما امسال داريم توليد ميكنيم خيلي خيلي كم نقص تر از توليدات قبلي هست
اين رو اطمينان ميدم چون خودم كارمند اونجا هستم و دارم ميبينم كارشون رو
من تو پروسه نخجير هستم
يا علي مددKhansariha (256)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mehrann - 2013-07-26 03:53 PM

(2013-07-26 01:54 PM)snipershot نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ...
آقا سلاح شكاري صيادي كه ما امسال داريم توليد ميكنيم خيلي خيلي كم نقص تر از توليدات قبلي هست
من تو پروسه نخجير هستم
از چه لحاظي كم نقص تر شده ميشه بفرماييد ؟
فرق معمولي با ويژه چيه ؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - saiyadih - 2013-07-26 07:49 PM

(2013-07-26 01:54 PM)snipershot نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ...
من تو پروسه نخجير هستم

با سلام
اینکه شما به عنوان یکی از کارکنان صاصد خبر از کیفیت بهتر محصول صیاد2 تولید امسال میدید واقعا جای خوشحالیه. آرزوی هر ایرانی هست که محصولات تولید داخل با کیفیتی عرضه بشه که فکر خرید محصولات خارجی به ذهنمان خطور نکند ولی حقیقتی هم که وجود دارد کیفیت فوق العاده بد اسلحه صیاد2 تولید شده در سال های قبل به ما به عنوان اسلحه فروش حتی این اجازه رو نمیده که به خریدار حتی پیشنهاد خرید صیاد2 را بدیم. چون 99 درصد از مشتریانی که خریداری کردند شاکی برگشتند و قول تبدیل به احسن بعد از 3 سالو بهشون دادیم. امیدوارم که هر چه زودتر ایرادات این سلاح برطرف بشه
با تشکر

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-27 06:04 AM

جناب snipershot سلام ، منم مثل دوستمون mehrann سوالم در مورد نوع تغيير كيفيت هستش كه اگه لطف كنيد برامون توضيح بديدخيلي بدرد خواهد خورد شايد اگه دوستان، اسلحه رو اينقدر بهتر كرده باشن احتمالا بشه تفنگهاي خودمون رو بديم قطعاتشو عوض كنن چون قاعدتا زيرساختشون يكيه فقط كيفيتش عوض شده . بعلاوه مدتها است دنبال يك دوستي ميگردم كه دسترسي به سازندگان سلاح وطني داشته باشه و ازشون خواهش كنم چندتا نكته رو به مسئولاي محترم برسونه كه اهمش به شرح ذيل است :
١- با وجود اينهمه تفنگ ساز در سطح عالي تو ايران چرا تفنگ رو ميسازن ولي قبل از فروش توي بازار نميدن اين دوستان بررسي كنن و ايراداتش رو دربيارن و بدن كارخانه ، اونجا رفع عيب بشه بعد بدنش توي بازار كه يك محصولي رو كه خدا ميدوني چقدر توي اين وضع تحريم و بدبختي تامين قطعات و ماشين آلات براي راه اندازي خط توليدش زحمت كشيدن و خون دل خوردن اينجوري سر چهارتا عدم دقت ساخت بي اعتبار نشه ( به نوشته قبلي دوست اسلحه فروشمون توجه فرموديد حتما ) اما ساختار دولتي صنعت نشون داده كارشناسي در اين بخش خيلي قوي نيست( البته با عرض پوزش اونم ناشي از ضعف مديريته كه كارشناس واقعي سرجاي خودش نيست ). الان حتما شما هم با من هم نظر خواهيد بود كه در اين شرايط بهترين راه حل استفاده از توان بخش خصوصي براي ارائه گزارشات كارشناسي هستش .
٢- يك مساله اي كه مشكل ساز اصلي صياد ٢ هستش كوپ تفنگه كه آلومينيومي هستش . چون خود شما هم بهتر از من ميدونيد كه فولاد ( كه تمامي قطعات متحرك صياد ٢ از اين فلز هستند راحت آلومينيوم رو خراش ميده و در عين حال چون قطعات صياد ٢ كاملا مكانيكي و رفت و برگشتي هستند در نتيجه كوچكترين انحراف باعث خوردگي كوپ ميشه كه نميتونيم اصلاحش هم كنيم . اگه امكان داشته باشه كوپ سلاح رو هم فولادي كنن اولا امكان صيقلي كردن و دقت ساخت بيشتر ميشه دوم هم قطعات نمي تونن بخورنش و كم كم گشاد بشه جاي ريلها . البته يك خورده سنگين ميشه ولي يكي از ايرادات اصلي تفنگ حذف ميشه .
٣- اگه براي قسمت پوكه پران يك درب كشويي در نظر مي گرفتن كه همراه مجموعه سوزن عقب و جلو ميرفت علاوه بر كاهش امكان ورود گرد و غبار به داخل سلاح ، ميشد يك ريل از بغل براي درب پوشش فشنگ پران متصل به مجموعه سوزن ايجاد كرد و مجموعه سوزن رو روي اين ريل قرار داد تا از حركت چپ و راست اين مجموعه جلوگيري كرد . الان مجموعه سوزن كاملا در داخل كوپ آزاده و راحت از مسير منحرف ميشه .
٤- جنس فولاد مصرفي در قطعات حالت كريستاليزه داره يعني بهتره بگيم رفتار چدنيش بيشتر از رفتار فولادي قطعه هست روي همين موضوع ، اگه صرفا جنس قطعات رو از فولاد چكش خوار بسازن علاوه بر كاهش وزن عمر قطعات رو بشدت افزايش ميشه داد . اين موضوع بخصوص در مورد پينها تشديد ميشه .
٥- به نظرم لازمه قنداق تفنگ يك طراحي مجددي بشه چون اصلا ارگونومي نيست و با شانه خيلي از دوستان همخواني نداره. ضمنا اون قطعه پلاستيكي انتهايي قنداق هم خدايي آخر كيفيته !!!! يعني به نظر من سازنده اون قطعه رو كلا بايد از گردونه صنعت اخراج كرد ! يك بازنگري اساسي روي قنداق ضروريه . ضمنا اگه بشه قطعات قنداق و دستكش رو بجاي چوب از پلاستيكهاي جديد فشرده كه رويه اي شبيه جنس جير دارند ساخت، هم وزن بشدت كم ميشه هم استايل تفنگ افزايش پيدا ميكنه . بدم نيست در بازنگري قنداق ، گزينه قنداق تاشو رو براي راحتي حمل مدنظر داشته باشن دوستان . ضمنا ميشه براي ماشه هم يك دسته كلت مانند درست كرد كه قطر و طول كلي قنداق رو كم ميكنه و خوشدستي سلاح رو خيلي زياد . البته براي دستكش هم ميشه دسته استوانه اي ساخت ولي همه پسند نيست .
٦- اگه دوستان يك مدلهاي سفارشي آپشني رو بسازن خيلي راحت ميتونن بازار رو قبضه كنن . اگه به جاي گل و گلدون كشيدن روي كوپ بيان با نصب ريل در مدل سفارشي red dot ( نقطه قرمز ) يا laser pointer ( نشانه گير ليزري ) روي كوپ ببندند به همراه چراغ قوه تاكتيكال ( كه بهترين محل نصبش روي خزانه فشنگ در محل جلوي قرار گيري دستكش هستش) ، استفاده از قنداق ترجيحا تاشو كه بهترين روش تا شو در اين تفنگ رو به بالاي اسلحه است واستفاده از دستكش پلاستيكي مرغوب مشكي يا نوك مدادي ، طراحي و نصب شعله پخش كن كه حالت جلويي تفنگ رو از اين وضعيت بي روح دربياره و در نهايت نصب تسمه روي لوله مي تونن تفنگي به مراتب چشم نوازتر و كارآمدتر بسازن و با افزايش كيفي اين تفنگ به راحتي از عهده حريفان قدر بازار ( كه در بازار ايران خيلي هم قدر نيستند ) بر بيان و سهم بسزايي در بازار داشته باشن . ممكنه اسلحه گرونتر در بياد اما اولا كه اين تفنگ سفارشي مشتري خودش رو داره چون همه دوستان تقريبا همين تغييرات رو دادن ولي انفرادي و با هزينه خيلي بيشتر ، دوما سود درصدي است ، پس در محصول گرونتر اگه بازار رو خوب بدست بگيره سود سازنده هم بيشتر خواهد بود .
اگه اين سري درخواستها رو به مسئولان برسونيد ممنون ميشم البته راه حلهاي اصلاحي خيلي زياده و اين موارد اهم اونا بود كه خدمت شما بزرگوار عرض كردم . ممنون كه وقت گذاشتيد و مطالعه كرديد. يا علي

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - chekel - 2013-07-27 07:12 PM

با سلام می خوام برای صیاد برادرم یه کاور بگیرم و بعوان هدیه تولد بدم
می خواستم بدون کاور یه سره 135 سانتی بگیرم بهتره یا از مدلهای که لوله جدا کنار تفنگ قرار می گیره از این لحاظ می پرسم که می خوام بدونم اینکه برای هربار استفاده تفنگ را باز کنی و ببندی استهلاک تفنگ و بالا می بره یا نه تاثیری نداره؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2013-07-28 02:00 AM

با سلام:ضمن تایید فرمایشات دوست عزیز royyen بنده بشدت از این تزئینات سطح پایین روی سلاحهای ایرانی متنفر بوده و کمتر کسی را دیده ام که گل بته روی تفنگ را به طرح های معنی داری در ارتباط با شکار ترجیح دهد. چرا شما یک 5تیر امریکایی نمیبینید که روی ان گل بته انداخته باشند ؟ یا منبت روی قنداق که انهم فوق العاده نازل و بیمعنی است تازه کسانی مانند احمد گل مشکی با درخواست بنده برای سلاح عادی مخالفت کرده و فقط منبت انرا ،تازه انهم منبتی که که خودش ابداع کرده یعنی به مبل ساز سر کوچه سپرده چهارتا گل بد ترکیب روی ان دربیاورند تازه مبلغ 70000 تومان نیز بابت این شاهکار از بنده بزور گرفت انهم در زمانی که دیانا 52 قیمتش300 تومان بود هرچه این در ان در زدم و شکایت کردم به نتیجه نرسیدم . این یعنی کلاهبرداری در روز روشن .حالا چرا ما باید دچار این مسائل شویم خدا میداند

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-28 08:00 AM

سلام جناب chekel , من براي اسلحه صياد دو خودم يك كاور يك تكه به طول ١٢٥ گرفتم . طول ١٣٥ به نظرم زياده بعدا اذيت ميشيد توي حملش چون طول اين تفنگ ١٢١ سانت هست پس توي كاور ١٢٥ راحت جاش ميشه فقط موقع خريد كاور دقت بفرمائيد ضخامت فوم كاور خوب باشه چون جنس زاج تفنگ فابريك خيلي جالب نيست با كوچكترين تماسي خط مي افته . البته نگراني نداره مي تونيد از اين مايع هاي آبي ( blue liquid ) كه آمريكاييش هم توي بازار پيدا ميشه به راحتي زاج رو ترميم كنيد . فقط زاج اين مدلي خيلي پررنگتر از زاج فابريكه و تقريبا مشكيه در حالي كه زاج فابريك لوله نوك مدادي تيره هستش . يك نكته ديگه هم به نظرم جيب دار بودن كاور براي گذاشتن جواز هستش كه زيپي باشه بهتره . اگر يك مقدار كاور فضاي بيشتري داشته باشه بهتر ( منظورم از نظر عرضي هست نه طولي ) شايد يك چراغ قوه اي ريلي چيزي رو تفنگ بستيد مشكل كاور پيدا نكنيد . ضمنا با توجه به اينكه كوپ اين تفنگ آلومينيومي هستش خيلي سعي نكنيد لوله رو باز و بسته كنيد چون دقت ساخت پائينه ، chamber كوپ رو خط مياندازه . دراز مدت اذيت خواهد كرد . البته اگه مصرفتون كمه و وسيله نقليه شما هم كوچيكه خوب كيف دو تكه كه طول تفنگ رو به ٦٠ سانت كاهش ميده خيلي گزينه ايده آلي هستش ولي من توصيه نمي كنم . حالا هر جور خودتون صلاح بدونيد .
دوست عزيزم جناب كوهنورد . من كه واقعا با اون گل و بوته هاي روي كوپ كه در تفنگهاي ترك هم ديده ميشه ، مشكل دارم . خدا رو شكر مال من نداره ولي اگه مال شما داره فكر كنم بشه با دقت با زاج روكشش كرد كه مشكي بشه . بعدم براي قنداق و دستكش ميشه داد به تفنگ ساز براتون بسازه البته يك خورده هزينه بر ميداره ولي اولا ارگونومي تفنگ درست ميشه با بدن شما ( قنداق سفارشي ميشه كه براي ابعاد فيزيكي شما ساختن ) دوم هم هر جنس ( از گردو و آبنوس و ... ) و هر رنگ و طرحي بخواهيد ميشه روش زد ( كه ترجيح من نوك مدادي است كه وسط قنداق تيره تر باشه اينجوري خيلي شيك ميشه ) ما براي دوستمون كه پنج تير ترك داشت داديم ساختن ( البته اون قنداقش شكسته بود ) شد ٤٥٠ هزار تومان همين آخر سال ٩١ با چوب گردو و رنگ پلي استر فابريكي البته شهرستان فرستاديمش . حالا تهران رو نمي دونم چند ميگيره ولي اگه اختلاف زياد بود آدم يك روز ماشينو سوار ميشه ميبره ميده تفنگو يك رو ميره مياردش فوقش . خلاصه اينكارا كار مبل ساز و نجار نيست تفنگ سازي ميخواد كه كار قنداق و دستكش هم بكنه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - chekel - 2013-07-28 10:18 AM

(2013-07-28 08:00 AM)royyen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب chekel , من براي اسلحه صياد دو خودم يك كاور يك تكه به طول ١٢٥ گرفتم . طول ١٣٥ به نظرم زياده بعدا اذيت ميشيد توي حملش چون طول اين تفنگ ١٢١ سانت هست پس توي كاور ١٢٥ راحت جاش ميشه فقط موقع خريد كاور دقت بفرمائيد ضخامت فوم كاور خوب باشه چون جنس زاج تفنگ فابريك خيلي جالب نيست با كوچكترين تماسي خط مي افته . البته نگراني نداره مي تونيد از اين مايع هاي آبي ( blue liquid ) كه آمريكاييش هم توي بازار پيدا ميشه به راحتي زاج رو ترميم كنيد . فقط زاج اين مدلي خيلي پررنگتر از زاج فابريكه و تقريبا مشكيه در حالي كه زاج فابريك لوله نوك مدادي تيره هستش . يك نكته ديگه هم به نظرم جيب دار بودن كاور براي گذاشتن جواز هستش كه زيپي باشه بهتره . اگر يك مقدار كاور فضاي بيشتري داشته باشه بهتر ( منظورم از نظر عرضي هست نه طولي ) شايد يك چراغ قوه اي ريلي چيزي رو تفنگ بستيد مشكل كاور پيدا نكنيد . ضمنا با توجه به اينكه كوپ اين تفنگ آلومينيومي هستش خيلي سعي نكنيد لوله رو باز و بسته كنيد چون دقت ساخت پائينه ، chamber كوپ رو خط مياندازه . دراز مدت اذيت خواهد كرد . البته اگه مصرفتون كمه و وسيله نقليه شما هم كوچيكه خوب كيف دو تكه كه طول تفنگ رو به ٦٠ سانت كاهش ميده خيلي گزينه ايده آلي هستش ولي من توصيه نمي كنم . حالا هر جور خودتون صلاح بدونيد .
دوست عزيزم جناب كوهنورد . من كه واقعا با اون گل و بوته هاي روي كوپ كه در تفنگهاي ترك هم ديده ميشه ، مشكل دارم . خدا رو شكر مال من نداره ولي اگه مال شما داره فكر كنم بشه با دقت با زاج روكشش كرد كه مشكي بشه . بعدم براي قنداق و دستكش ميشه داد به تفنگ ساز براتون بسازه البته يك خورده هزينه بر ميداره ولي اولا ارگونومي تفنگ درست ميشه با بدن شما ( قنداق سفارشي ميشه كه براي ابعاد فيزيكي شما ساختن ) دوم هم هر جنس ( از گردو و آبنوس و ... ) و هر رنگ و طرحي بخواهيد ميشه روش زد ( كه ترجيح من نوك مدادي است كه وسط قنداق تيره تر باشه اينجوري خيلي شيك ميشه ) ما براي دوستمون كه پنج تير ترك داشت داديم ساختن ( البته اون قنداقش شكسته بود ) شد ٤٥٠ هزار تومان همين آخر سال ٩١ با چوب گردو و رنگ پلي استر فابريكي البته شهرستان فرستاديمش . حالا تهران رو نمي دونم چند ميگيره ولي اگه اختلاف زياد بود آدم يك روز ماشينو سوار ميشه ميبره ميده تفنگو يك رو ميره مياردش فوقش . خلاصه اينكارا كار مبل ساز و نجار نيست تفنگ سازي ميخواد كه كار قنداق و دستكش هم بكنه
راستش یه کاور 125 سانتی دارم که جنس هم خیلی خوبه ولی تفنگ به زور توش جا می شه طول صیاد 2 ویژه 123 سانت هست (البته یه کفش قنداق هم براش گرفتم که با اون دیگه اصلا زیب ته کیف بسته نمیشه )
راستش تفنگ خونه پدر هست که توی روستا و بیشتر با موتور به جنگل می ریم البته به علت مشغله زیاد شاید هر 2 ماه یک بار یا دو بار بریم شکار برای همین به فکر کردم کیف دو تیکه افتادم ولی ترسم از کیفیت پایین قطعات و خراب شدن کپ بود.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-28 11:07 AM

chekel جان ، با موتور حمل تفنگ خطرناکه اونم تفنگهای به این بلندی . ولی اونجاها کیف دوزی نیست بدی یک جنس خوبش رو برات بدوزن ؟ چون 135 تفنگ توش لق می خوره بعد ده سانت هم درازتره . با موتور حملش به مراتب سختتر میشه . اما همانطور که عرض کردیم توی پاسخ قبلیم من صلاح نمی دونم تفنگ رو دائم باز و بسته کنید خیلی مرغوب نیست قطعاتش . بعد بد جائی هم هست اگه اون قسمت کوپ که chamber توش میشینه خورده بشه و جای chamber لق بشه خطرناکه از نظر تیراندازی و خدای نکرده در اثر شلیک لوله هم ممکنه مشکل پیدا کنه . یک قطعه دیگه هم در اثر باز و بسته کردن زیاد لوله قطعا آسیب میبینه پیچ سر لوله خزانه هست که لوله اصلی رو به خزانه وصل میکنه . اگه دقت کرده باشید توی اون پیچ یک ساچمه هست که خاصیت فنری داره وقتی پیچ رو سفت میکنی میره توی شیارهای که در بالای خزانه فشنگ تعبیه شده گیر میکنه نمیذاره که پیچ در اثر تنش شلیک گلوله شل بشه . این ساچمه اگه مرتب باز و بسته بشه خاصیت فنری خودش رو از دست میده و دیگه گیرداری ایجاد نمی کنه دو تا تیر که می اندازی لوله اصلی لق میشه تو جاش بالا و پائین میره و شما شلیک میکنی 50 سانت بالا و پائین میزنه منهای اینکه اگه حواست نباشه و لقی ادامه پیدا کنه ممکنه خدای نکرده در یک شلیک کلا لوله هم پرت بشه که خطراتشض رو خودتون میتونید حدس بزنید . البته من یک راهکار برای حل این مساله پیدا کردم . به اون بست کمربند تفنگ هست که جلوی دستکش و روی محل اتصال لوله اصلی به خزانه قرار داره دقت کنید . یک پیچ داره . پیچ رو باز کنید دقیقا محل اتصال پیچ لوله اصلی به خزانه فشنگ رو میبینید . راهکار جلوگیری دائمی از لق شدن لوله توی این اتصال اینه که پیچ کمربند رو با همون گام اما حدود 3 تا 4 میلیمتر بلندتر بگیرید ببندید . هم کمربند رو تو جاش سفت میکنه هم میره پیچ اتصال لوله تفنگ به خزانه رو سفت میکنه و دیگه عمرا باز نمیشه تا پیچ کمربند رو شل نکنید . یعنی کافیه شما پیچ اتصال لوله به خزانه رو با دست سفت کنید بعد این پیچ کمربند رو سفت کنید اونم با فشار خیلی کم چنان پیچ اتصال لوله به خزانه سفت میشه که با آچار شلاقی هم نمی تونید بازش کنید و دیگه خیالتون بابت لقی لوله برای همیشه راحت میشه هر وقت هم خواستید لوله رو در بیارید اول پیچ کمربند رو شل کنید بعد پیچ اتصال لوله به خزانه رو با دست راحت باز کنید . اینم یک ترفند بهسازی تفنگ برای شما دوستای عزیزم .