شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-24 06:44 AM

سلام جناب royal , نمي دونم چرا شما هميشه اينقدر هيجان زده و عصباني نقد مينويسيد ؟ اولا اون صياد ٢ رو من دارم حالا شما داريد يا نه نمي دونم ؟ تفنگ رو اگه اصلاح نكني اصلا قابل اعتماد نيست . دوم هم شما مثل اينكه فيلم زياد ميبيني نه ؟ اما در واقعيت در يك عمليات پليسي هجوم به محل تروريستها حداكثر ٢٠ گلوله رد و بدل ميشه كه دو تا سه تاش مال شاتگان پيش قراول هست از اين اسلحه فقط براي لحظه اول ورود و اونم به دليل صداي وحشتناك و عدم نياز به دقت نشانه گيري و امكان تجهيز به فشنگهاي پلاستيكي جهت درگيري اوليه كه شايد منجر به عدم ادامه درگيري بشه استفاده ميكنن . طبق آئين نامه گلوله اول رو صرفا جهت ايجاد رعب و وحشت در تروريستها و گلوله دوم رو جهت زمين گير كردن اونها شليك ميكنن بعد شاتگان سريع مسير رو باز ميكنن بقيه تيم ميان داخل و درگيري تازه از اينجا شروع ميشه . اوني كه شما ميبيني ٥٠ تا تير پشت سر هم با شاتگان ميزنن مال تو فيلما است . توهين نشه بهتون ولي اگه چهارتا تير به مرغابي بي دفاع انداختيد دليل نميشه كارشناس اسلحه باشيد كه با اين تندي نقد بدون مدرك كنيد . دوم هم سوال دوستمون اين بود كه صياد ٢ خوبه يا نه ؟ من هم از مزاياش براشون گفتم هم از معايبش . اگه شما توقع داريد توي اين مجموعه فقط بايد بگيم صياد ٢ خوبه بسيار ناپسند و كار غير علمي و اخلاقي اي است چون دوستان ما ميخونن ميرن تفنگ رو ميخرن ، بعضياشون فني هم نيستن . خودتون هم بهتر ميدونيد دسترسي به تفنگساز منصف و خوب چقدر سخته در عين حال اسلحه هم بچه بازي نيست كه هر روز عشقت كشيد ببري بفروشيش كه حداقل سه سال بار گردن آدمه ، مسئول اين خريد و گرفتاري هاي بعدش كه براي دوستانمون بوجود مياداطلاعات غلط من و شما است ، اگه شما با كارخانه اسلحه سازي ايران قرارداد بستي بياي اينجا تبليغ صياد ٢ بكني من با اين رويه به شدت مخالفم و به نظرم توي اين سايت صرفا بايد حقايق رو گفت . ضمنا تا حرف ميزنيم ميريد سراغ وينچستر و برونينگ و ... كه مرگ نداره و اينجوري و اونجوري !!!! رفيق اصلا شما اينا رو دستت گرفتي يا چهارتا فيلم تبليغاتي تو سايت دانلود كردي نشستي ديدي اظهار نظر ميكني ؟ بعدم اينا كجان توي ايران ؟ رويايي حرف نزنيم اولا تحقيق كنيم و مستند صحبت كنيم دوم هم اينجا كلاس هوا و فضا نيست كه تئوري ببافيم بيايد تو بازار ايران ببينم اينا كه اسم ميبريد اصلا هست و اگه هستن چندت ؟ و بعدم شما گير كردن وينچستر رو نديديد تقصير منه ؟ مگه ژ٣ بعد از ٥٠ الي ٦٠ تير گير نميكنه و اسلحه سازماني ارتش ايران ، پاكستان و .... نيست ؟ مگه چند بار پيش مياد كه يك تفنگ وسط جنگ ٦٠ تا تير پشت سر هم بزنه ؟ در ضمن اين دوستمون داره در مورد صياد ٢ حرف ميزنه منم راستش رو بهش ميگم و توقع هم نداشته باشيد تعريف الكي از تفنگي بكنم كه خونم رو تو شيشه كرده تا درست شده و كلي هزينه و وقت پاش گذاشتم . ضمنا اگه منظورتون از اينجور نقدهاي تند و بي منطق حذف افراد جديد هستش كه فقط نظرات هوا و فضايي و تبليغات جهت دار به نفع كارخانه سازنده اينجا مطرح بشه يا شما فقط متكلم وحده باشه و توي تاپيك صياد ٢ ، تئوري در مورد تفنگهايي بديد كه توي عمر گوهربارتون لمسشون هم نكرديد ، شرمنده ام نميتونم بپذيرم و از مدير سايت دعوت ميكنم متنها رو بخونن و نظر خودشون رو در موردنوع نگارش تهاجمي شما كه من اصلا شك دارم شما صياد ٢ داشته باشيد و برام معلوم نيست چه اهدافي رو از تبليغ بي ربط اين سلاح دنبال مي كنيد ، اعلام بفرمايند . يا علي

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - shay - 2013-07-24 07:16 AM

با سلام
دوستان royyen , royall گرانقدر هردوي شما حرفاتون درسته،فقط چاشني بحثاتون يكم زياده وگر نه هر دو درست ميگين.زياد بحث و شخصي فرض نكنين مباحث اينجا همش فني هست و جاي بررسي و نقد داره.اصلا اگه اين نقدهاي شما بزرگوارن نباشه كه انتقال اطلاعات نميشه.
خلاصه بقول قديميا بياين با هم دوست باشيم
ببخشيد قصدم نصيحت نبود من كوچيكه همه بچه هاي سايتمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezajf - 2013-07-24 07:46 AM

بنده از عالي جنابان رويال و روين كمال تشكر رو دارم فقط نكته اي كه قدري باعث تنش شد اين است كه هر دو بزرگوار قضيه را از زاويه اي خاص نگاه كردند
در بازار ايران عموما ساچمه زني هاي تكرار شونده از كيفيت پايين قطعات متحرك برخوردارند ولي اين نكته را نيز نبايد غافل شده كه مارك هاي معتبري مانند برتا و برونينگ به وفور سلاح هاي چند تير دستكش و نيمه خودكار توليد مي كنند
يكي از دوستان در كانادا در فروشگاه اسلحه فروشي كار مي كنند و وينچستر sxp را كاملا تاييد مي كنند
البته نكته اي را ياد آور شدند كه شامل كليه محصولات دنيا مي شود:
تمام توليدات يك كارخانه يكسان نيستند
عوامل مختلفي در خط توليد بر حسب فصل سال، سياست هاي اقتصادي شركت، خطاي نيروي انساني،و ..... مي توانند بر كيفيت محصولات توليدي يك شركت تاثيرگزار باشند

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-24 09:03 AM

سلام به دوستان عزیزم rezajf , shay ، دوستان اول از تنش زدائی موجود در گفتار شما بسیار ممنونم . اما بحث اصلی من با دوست بزرگوارمون جناب royal ، توجه به نام تاپیک ( سلاح شکاری صیاد 2 ) و بحث صرفا فنی است . ایشان مرتبا اشاره به اسلحه هائی می کنند که اولا کاملا نامربوط به این تاپیک هست اگه می خواهند در مورد اونا بحث کنند بروند به تاپیک خودش مراجعه کنند و بعد هم جوری بحث می فرمایند که انگار توی بازار ایران وینچستر و برتا و برونینگ ریخته ما میگیم بده و ایشون صبح تا شب دارن با این سلاحها کار میکنن و از زیر و برش آگاهن . نه برادر بحث من اولا توجه به تاپیکه و عدم خروج از اونه دوما من در مورد سلاحی که ندیدم و باهاش کار نکردم چه اظهار فضلی دارم بکنم ؟ ولی تشریف ببرید به همون سایتهائی که دوستمون مرتب بهش refer ( ارجاع ) میدن بخش نظرات مشتریان ببنین چه ایراداتی مطرح میکنن به همون سلاحهای گرانقیمت . البته مسلما تولیدات داخلی دقت ساخت و کیفیت سلاحهای خارجی رو ندارن ولی این به این معنا نیست که سلاحهای خارجی بی عیب و نقص هستند برای مثال خودروهای هیوندا بسیار کیفیت ساخت بالاتری نسبت به خودروهای وطنی دارند ولی آیا هیوندا بی عیب هست . آیا گیربکس مدلهاش مثل سانتافه اکثرا به مشکل نمی خوره ؟ می خوره ولی کمتر از خودروهای وطنی . به هر حال من قصدم صرفا اطلاع رسانی درست به دوستان هست و عذاب هائی که صیاد 2 به من داده تا بشه بهش گفت تفنگ رو منتقل می کنم به دوستان که بعدا شرمنده نشیم که این ایرادات رو می دونستیم و نگفتیم . اما من خودم این تفنگ رو خریدم سال 90 به قیمت 2.5 حدود 500 هزار تومان هم هزینه اش کردم شد 3 تومن خدایی با سه تومن چی به شما میدن تو این بازار یعنی گند ترین تفنگ ترک رو هم بهتون نمی دن . قیمتش معادل یک تک لول روسه اما اگه سالم باشه صیاد 2 کجا تک لول روس کجا . ولی ایراداتش و استهلاکش زیاده و باید اینو گفت که دوستان دیگه با چشم باز برن دنبالش . متاسفانه تو این مملکت شما می خوای هرچی بخری امکان تست نداری . دارید ؟ نه مثلا کسی که تا حالا سمند نداشته می خواد بخره یک جائی نیست ده دقیقه ماشینو بهش بدن تست کنه ببینه خوبه جاش راحته خوب راه میره و یا در یک کلام حال میکنه با ماشین !!! ناچاره به تجربیات مردم اکتفا کنه . تو ایران هم یک رسم بد هست اینه که هرکی هر چی داره بهترینه !!. خدایی تا حالا از این چینی سوار ها( خودرو های چینی ) پرسیدین یکیشون بگین ماشین این ایرادات رو داره ؟ بعد چی میشه خریدار بدبخت میره به رای این مردم غیر راستگو خرید میکنه بدبخت میشه با اون ماشین . تفنگ که به مراتب شرایطش بدتره . این دوست عزیزمون جناب royal، توقع داره ما بگیم صیاد 2 به به و چه چه . ولی اینجور نیست صیاد 2 تفنگی است با ایرادات زیاد ، استهلاک بالا و نیاز به اصلاحات فراوان ولی با توجه به قیمتی که دارید پرداخت می کنید ، زیبائی تفنگ و کلاسش گزینه خوبی بود برای من که رفتم خریدمش . برادرا من حداقل 18 سال تجربه مدیریت پروژه عمرانی بزرگ رو توی شرایط بحرانی مملکت دارم ،و یاد گرفتم باید درست هزینه کرد و توقع نداشته باشید پولم رو دور بریزم پس وقتی این اسلحه رو خریدم با علم و آگاهی کامل بوده و خیلی هم الان باهاش حال میکنم . این تفنگ هم همیشه بامنه توی بیابونا و کوهستانائی که کار می کنم و یکه رفیقمه توی شرایط بحرانی و هر مشکلی پیدا کنه خودم رفعش می کنم با توجه به اینکه توی کارگاههای بزرگ عمرانی همیشه تراشکار و فرزکار و ... دم دستم هست اما برای دوستی که میخواد شکار بره و دائم تیر بندازه و فنی هم نیست و دسترسی به ابزار درست هم نداره تفنگ پراستهلاک و دردسر سازی هستش . حالا اگه دوستان جور دیگه ای فکر می کنند بفرمایند . یا علی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2013-07-24 11:59 AM

دوست عزيز .........(ویراش مدیر )‌....... صرف اينكه شما پيشرفت سلاح رو نديد و فقط يه صياد داريد نبايد بگي همه 5 تير ها مثل هم هستندولول بخر بهتره اين حرف اصلا درست نيست به قول خودتون تو ايران هم كمبود هستش و هم اينكه نميشه اين تفنگ هاي رو با خيال راحت پيدا كرد ولي دليل نميشه در مورد پيشرفت اين سلاح ها مطالب نخونيم و از سيستم هاي جديد و به روز دنيا مطلع نشيم خيلي از دوستان از جمله همين سيد محمد خودمون اكثر شكارهاش گراز هستن هموني كه شما بهش اعتماد نداري و داره از صيادش بهترين استفاده رو ميكنه و منم نگفتم براي صياد به به و چه چه كن ولي حداقل منصفانه نقد كن

اينم از منطق شما ژ3 40 سال پيش رو با تفنگ هاي روز داريد مقايسه ميكنيد من دارم ميگم دنيا داره پيش رفت ميكنه شما برميگيرديد به عقب خب مثلا حالا يه بار شما گير تفنگ وينچستر گير كرد بايد شما بگي به درد نميخوره خب تو هيچ برندي حتي برترين ها هم به شما تضمين گير نكردن تفنگ رو نميدن

اميدوارم كمي هم به فيلم هايي كه دوستان زحمت ميكشن و تو سايت ميزارن توجه كنيد همش قرار نيست خودمون امتحان كنيم به فيلم هاي موسبرگ فليكس توجه كن ببين تفنگ هاي بي اعتماد دنيا دارن چجوري پيشرفت ميكنن

من تو پستم هيچ گونه توهيني نكردم و شما بر عكس گفته خودتون بسيار هيجاني هستيد سعي كنيد كمي به اعصابتون مصلط باشيد براي سلامتيتون خوب نيست

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - ALIANA-54-T06 - 2013-07-24 01:37 PM

دوستان لطفا با صبر و متانت بنویسید و از پرخاش و حمله به یکدیگر خودداری کنید . Khansariha (226)
این تاپیک مثل خیلی از تاپیکهای دیگه فقط بررسی و معرفی هست و نه جانبداری یا برعلیه تفنگ ؟!!! انتظار اینه که دوستانی که با این سلاح کار کردند تجربه خودشان را دراختیار دیگران قرار بدهند و در آخر هم علاقمندان به این تفنگ خودشان قضاوت میکنند و بهره لازم را خواهند برد .
باز از دوستان تقاضا دارم فقط در راستای موضوع تاپیک مطلب بنویسیند . ممنون میشویم Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-24 06:37 PM

آقاي ...... يا علي
(ویرایش مدیر : قبلا هم تدکر دادیم به اصل موضوع برگردید و یکدیگر را مخاطب قرار ندهید وگرنه اخطار را در پی خواهد داشت )

جناب amiraliv سلام من با رمينگتون ٨٧٠ آشنايي ندارم ولي زاج سلاح خيلي ملاك نيست چون قابل ترميمه . بهترين شاخصه شناسايي سلامت دستكش علاوه بر تست لوله كه الحمدالله انجام داديد يكي تست موازي بودن لوله با خزانه فشنگ هست كه با كوليس خيلي راحت ميشه انجام داد و اگه خطا داشته باشه ممكنه نشونه اي از ضربه خوردن يا تغيير مقطع لوله ناشي از شليك پشت سر هم در زمستان باشه . ضمنا هيچ شاخصه اي به اندازه تيراندازي جهت شناسايي سلامت تفنگ مهم نيست . عمل اكشن رو خوب انجام بده فشنگ خوب تغذيه بشه به لوله ، ضربه سوزن مناسب باشه و پوكه خوب بيرون بياد و load ( بارگذاري فشنگ بعدي ) خوب انجام شه . و از نكات مهم ديگه اي هم كه نشان از سلامت و كم كاري تفنگ و دقت ساختش داره البته به نظر من، توجه به چاشني پوكه شليك شده و محل ضربه زدن سوزن هستش كه تقريبا centre ( مركز با center اشتباه نشه ) قرار گرفته باشه . در پايان شناخت از صاحب تفنگ و بخصوص علت فروشش بسيار مي تونه راهنمايي كنه در امر خريد . اميدوارم اگه قسمت شد و خريديد يك شرحي براي ما هم بنويسيد با اين سلاح آشنا شيم . يا علي

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Amiraliv - 2013-07-24 11:35 PM

(2013-07-24 06:37 PM)royyen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقاي ...... يا علي
(ویرایش مدیر : قبلا هم تدکر دادیم به اصل موضوع برگردید و یکدیگر را مخاطب قرار ندهید وگرنه اخطار را در پی خواهد داشت )

جناب amiraliv سلام من با رمينگتون ٨٧٠ آشنايي ندارم ولي زاج سلاح خيلي ملاك نيست چون قابل ترميمه . بهترين شاخصه شناسايي سلامت دستكش علاوه بر تست لوله كه الحمدالله انجام داديد يكي تست موازي بودن لوله با خزانه فشنگ هست كه با كوليس خيلي راحت ميشه انجام داد و اگه خطا داشته باشه ممكنه نشونه اي از ضربه خوردن يا تغيير مقطع لوله ناشي از شليك پشت سر هم در زمستان باشه . ضمنا هيچ شاخصه اي به اندازه تيراندازي جهت شناسايي سلامت تفنگ مهم نيست . عمل اكشن رو خوب انجام بده فشنگ خوب تغذيه بشه به لوله ، ضربه سوزن مناسب باشه و پوكه خوب بيرون بياد و load ( بارگذاري فشنگ بعدي ) خوب انجام شه . و از نكات مهم ديگه اي هم كه نشان از سلامت و كم كاري تفنگ و دقت ساختش داره البته به نظر من، توجه به چاشني پوكه شليك شده و محل ضربه زدن سوزن هستش كه تقريبا centre ( مركز با center اشتباه نشه ) قرار گرفته باشه . در پايان شناخت از صاحب تفنگ و بخصوص علت فروشش بسيار مي تونه راهنمايي كنه در امر خريد . اميدوارم اگه قسمت شد و خريديد يك شرحي براي ما هم بنويسيد با اين سلاح آشنا شيم . يا علي

باز هم ازتون ممنونم دوست عزيز ، فقط يك سوال ديگه دارم اگه بزرگواري كنين و راهنماييم كنين ، براي تست موازي بودن دقيقا كدوم قسمت رو بايد كوليس بزنم و چجوري ؟
ممنونم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-07-25 05:00 AM

سلام مجدد به amiraliv عزيز . بهترين راه حل براي تست موازي بودن لوله و خزانه فشنگ ، كشيدن به عقب دستكش و اندازه گيري فاصله ابتداي لوله و خزانه و انتهاي آن ها ( يعني جايي كه دستكش در حالت آخر استقرار داره ) اگر اين دو تا فاصله با هم برابر بود نشاندهنده اينه كه دو تا لوله با هم موازي هستند و مشكلي نيست ولي اگه نبود صاف بودن لوله رو از زواياي متفاوت حتما بررسي كنيد . راه حلش هم اينه كه اگه لوله از اسلحه جدا بشه كه ديگه خيلي ساده تره ميشه لوله رو از بغل در امتداد طولي نگاه كنيد اگه صاف بود لوله رو ٣٠ درجه بچرخونيد و دوباره نگاه كنيد و اينكار رو همينجوري ادامه بديد كه ٣٦٠ درجه لوله رو ديده باشيد البته دقت چشم مي خواد ولي خيلي تشخيص ناصافي براي چشم بچه ها تيرانداز سخت نيست فقط فول چوك بودن سلاح يك خورده دردسر ايجاد ميكنه و ايجاد شك كه با كمي دقت بيشتر قابل رفعه . اگه امر ديگري داريد در خدمتم .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Amiraliv - 2013-07-25 02:38 PM

(2013-07-25 05:00 AM)royyen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد به amiraliv عزيز . بهترين راه حل براي تست موازي بودن لوله و خزانه فشنگ ، كشيدن به عقب دستكش و اندازه گيري فاصله ابتداي لوله و خزانه و انتهاي آن ها ( يعني جايي كه دستكش در حالت آخر استقرار داره ) اگر اين دو تا فاصله با هم برابر بود نشاندهنده اينه كه دو تا لوله با هم موازي هستند و مشكلي نيست ولي اگه نبود صاف بودن لوله رو از زواياي متفاوت حتما بررسي كنيد . راه حلش هم اينه كه اگه لوله از اسلحه جدا بشه كه ديگه خيلي ساده تره ميشه لوله رو از بغل در امتداد طولي نگاه كنيد اگه صاف بود لوله رو ٣٠ درجه بچرخونيد و دوباره نگاه كنيد و اينكار رو همينجوري ادامه بديد كه ٣٦٠ درجه لوله رو ديده باشيد البته دقت چشم مي خواد ولي خيلي تشخيص ناصافي براي چشم بچه ها تيرانداز سخت نيست فقط فول چوك بودن سلاح يك خورده دردسر ايجاد ميكنه و ايجاد شك كه با كمي دقت بيشتر قابل رفعه . اگه امر ديگري داريد در خدمتم .

ممنونم از اينكه با حوصله جواب دادين و تجربياتتون رو بي منت منتقل مي كنين ...