شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2013-05-10 08:29 PM

سلام.دوست عزیز ورودتون رو خوش امد میگم.ممنون از توضیحات بسیار کامل و خوبتون.بله سلاح صیاد سلاح خوبیه و در 99 درصد موارد گیر این سلاح به خاطر چمبر سلاح هستش.که با برطرف کردن این عیب و درست کردن قنداقش با شرایط بدنی شکارچی به یه تفنگ خوب و راضی کننده تبدیل میشه.انشاالله باهاش شکارهای خوبی بزنی.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-05-10 08:49 PM

ممنونم از شما دوست عزيز . تحليلي كه خدمت دوستان فرستادم تركيبي از اقتصادي و فني است . براي مثال در خودرو نمي تونيد مزدا ٣ رو با پژو ٤٠٥ مقايسه كنيد . مسلما مزدا بهتره ولي ٤.٥ برابر گرونتره در حالي كه پژو ٤٠٥ مساله حمل و نقل و استفاده يوميه بسياري از خانواده هاي ايراني رو داره جواب ميده . تفنگ هم همينجوريه ، شما ميتوني براي ماركهاي معروف تا ٤٠ ميليون و حتي بالاتر هم پول بدي ولي صياد٢ رفع عيب شده كار ما رو راه مي اندازه . هزينه بيشتر براي من توجيح نداشت . چون نه شكارچي حرفه اي هستم نه تراپ زني كه بخواد قهرمان المپيك بشه !!! يا علي .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mahammaham - 2013-05-11 12:00 AM

ممنون، بسيار مفيد بود

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - rezajf - 2013-05-11 01:03 AM

جناب royyen توضيحات جالبي فرموديد فقط يه مورد رو من انتقاد دارم و اون اينه كه جمع زدن يا باز زدن ربطي به كيفيت سلاح نداره و امتياز محسوب نمي شه اگه اين طور بود همه شركتها تفنگاشونو فول چوك مي ساختن
در خصوص پترن سلاح بايد عرض كنم كه ابتدا بايد ديد ما هدف را چند متري مي زنيم نسبت به آن فاصله پترن مناسب انتخاب كنيم به عنوان مثال اگه تو فاصله نزديك پترن جمعي داشته باشيم شانس برخورد تو هوازني پايين مياد و تو فاصله دور در پترن باز پرنده يا شكار از بين ساچمه ها (يا چار پاره ها) فرار مي كنه
نكته بعدي اينكه آيا تو اون فاصله دور ساچمه انرژي كافي داره؟
توي فول چوك فاصله متاسب تقريبا 50 متره ولي ساچمه هاي ريز انرژي كمي دارن و چه بسا كه شما به كبوتر يا كبك تير انداختين و ديد كه چند تا پر ازش ريخته(يعني ساچمه بهش خورده) ولي شكار فرار كرده
به هر تقدير مباركت باشه و ماشه اش برات تو راه خوب بچكه(من خودم نخجير 1 با لول 81 و چوك فول دارم ولي زياد از فول خوشم نمياد خخخخخخخ)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-05-11 06:18 PM

سلام جناب rezaif ، خيلي ارادت دارم و از انتقاد شما ممنون . اما جهت استحضار بايد عرض كنم كه تكنولوژي ساخت لوله فول چوك بسيار بالا است و در اختيار كشورهاي معدوديه . حتما چون ديديد تفنگهاي ايراني فول چوك هست ، تصور فرموديد كه لوله ساخت ايرانه . اما جهت مزيد اطلاع عرض كنم كه لوله ها توسط دستگاههاي كاملا اتوماتيك ساخت آلمان و با كمك مستشاران آلماني در ايران ساخته ميشه . براي همينه كه لوله هاي تفنگهاي ايران از بهترين كيفيت هست . در خصوص پترن هم بايد به استحضار برسونم فرض بفرماييد با ساچمه ٤ ( با ١٨٠ ساچمه در هر فشنگ ) در يك مساحت خاص هدف براي مثال در سطح يك كاغذ a4 در تفنگ سيلندر ترك ( چوك صفر ) تعدادي ساچمه در فاصله ٥٠ متري به هدف اصابت مي كنه . با تفنگ من به همون هدف و در همون فاصله و با ساچمه ٢ ( تعداد ساچمه ١١٢ عدد در هر فشنگ ) با اختلاف يك ساچمه ، همون تعداد ساچمه به هدف خورد . خوب تفنگ سيلندر با ساچمه ريز ٤ مثلا ٣٢ عدد رو به يك كاغذ a4 توي فاصله ٥٠ متري ميزنه ، تفنگ من ٣١ ساچمه از نوع ٢ رو توي همون فاصله به هدف ميزنه . به نظر شما هدف در كدوم حالت آسيب بيشتري ميبينه ؟ قطعا در برخورد با ساچمه ٢ ، چون انرژي انفجار باروت صرف پرتاب ١١٢ ساچمه با وزن بيشتري در فشنگ ٢ نموده در حالي كه همون انرژي در ساچمه ٤ صرف پرتاب ١٨٥ ساچمه شده كه تازه وزن ساچمه ٤ پايينتر از ساچمه ٢ هست و در حالت تعداد ساچمه مساوي در هر فشنگ به دليل اندازه حركت ساچمه ٢ ناشي از وزنش ، آسيب بيشتري رو به هدف ميزنه . در آخر هم ذكر اين نكته ضروري است كه اسلحه فول چوك دوربرد تره و در فاصله دورتر پترنش خيلي بهتر از اسلحه هاي سيلندره و انرژي گلوله هاش بيشتر . البته رفيق ذكر يك نكته هم ضروري است كه كلا فول چوك ها در بين شكارچي ها بيشتر جهت مورد اصابت قرار دادن حيوانات ( خرگوش تا گراز ) استفاده بيشتري داره تا پرنده ها . ممنونم كه وقت گذاشتيد و عرايض بنده رو مطالعه فرموديد . يا علي

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2013-05-11 09:22 PM

سلام خدمت شما دوست عزيز اولا اينكه بسياري از معروف ترين برند هاي دنيا بهترين نحوه استفاده از تفنگ و پترن اصولي اونو با فول چوك 46 يارد ميدونن ولي شما ماشالله اين رويه رو به 120 متر رسونديد تبريك ميگم و دوما بايد بگم خواهشن مقايسه نكنيد بين ترك و ايراني و نگيد ادم ميترسه باهاش فشنگ بزنه شايد بتركه مگه كشكه مگه از لوله پوليكا استفاده شده !!!!! همينجوري هم نيست كه هر چي بخان بزارن رو تفنگ همين تركيه بسياري از محصولاتش به كشور هايي اروپايي صادر ميكنه جايي كه بهترين برند هاي دنيا اونجا گير ميان ولي اين تفنگ ها ترك خواهان خودشونو دارن در ضمن شما يه تفنگ ترك سيلندر با فول چوك رو مقايسه نكنيد و اگه يه تفنگ ترك سيلندر 50 تا ساچمه اون به هدف در حد a4 برخورد كنه بسيار خوب هستش چون يه مرغابي يا كبك رو راحت ميشه زد و به ياد داشته باشيد بيشترين استفاده از فشنگ ها با ساچمه ريز در شكار هستش نه فشنگ ها 1. 2 مگر در مواردي همچون غاز يا مرغابي يا فصول سرد

ماشالله زاغه مهمات هم كه داريد در عرض 40 دقيقه 45 تا فشنگ چارپاره و اسلاگ و 1 و 2 به به اگه اضافي داريد براي ما هم بفرستيد و دوست عزيز شما جزو بهترين تير اندازان هستيد و قدر خودتونو بدونيد كه در 120 متري يه هدفي در حد بطري اب رو ميزنيد هر گز با اين وضع كبك از دستتون در نميره و يه ركورد تازه اي براي خودش هست

در ضمن فول چوك بودن افتخار نيست و حسن محسوب نميشه الان دنيا ژيشرفت كرده اون مال زمان قديم بود و متاسفانه ما هنوز تو اون دوره مونديم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royyen - 2013-05-12 05:22 AM

سلام به royal عزيز . خدمت شما عرض كنم كه اگه با تكنولوژي هاي متالورژي و مكانيزم ساخت لوله آشنا بشيد ، قطعا متوجه خواهيد شد كه ساخت لوله فول چوك از لوله سيلندر همين الان و در سال ٢٠١٣ هم بسيار مشكلتر و به همين دليل اسلحه هاي اين گروه به مراتب گرانتر هستند . دوم من هيچ وقت نگفتم كه پترن گيري ١٢٠ متري انجام دادم بلكه عرض كردم توي اون فاصله بطري آب رو زدم ، كه به نظرم كار خيلي عجيبي هم نبود ، چون دو نفر از دوستان كه همراه بودند هم اونو زدن . حالا از نظر شما در حد المپيك هست فقط بايد عرض كنم ممنون هستم از محبتتون ولي يك سري به مسابقات بزنيد مي بينيد خيلي اهداف سختري رو هم به راحتي ميزنن . سوم تعصب خوبه ولي منطقي اش .تفنگ ترك هم مثل ماشين هاي چيني ميمونن ، همه جور كلاس كيفي توش هست ماشين چيني داريم كه همين الان به اتحاديه اروپا صادر ميشه و ماشين چيني هم داريم كه بجز ايران ، تو بازار هند هم راهش نميدن . به نظرم بستگي به نوع كيفيت تفنگ داره . اما اكثر تفنگهاي ترك موجود در بازار ايران از بي كيفيت ترين اونها هستند كه معمولا مشكلات مكانيزمي ، كوپ و لوله در فاصله كوتاهي پيدا مي كنن . انشاالله كه تفنگ شما از اون خوباش باشه و سالها براي شما كار كنه . چهارم من خيلي با شما موافق نيستم كه در شكار ساچمه ريز موثر تره بخصوص در فاصله بالا . عرض كردم كه اساسا فول چوك براي فاصله دورتر طراحي شده كه ساچمه هاي ريز توي اون فاصله پس از برخورد به هدف انرژي جنبشي لازم رو براي آسيب رسوني ندارن و قطعا بايد از ١و ٢ استفاده كرد و اگه نوشته هاي بنده رو دقيقتر بخونيد عرض كردم كه فول چوك كلا براي زدن پرنده ها خيلي مناسب نيست و بيشتر اهداف بزرگتر رو ميشه باهاش زد . پنجم هم برادر توي اين مملكت پول داشته باش رو سبيل شاه ناقاره بزن . اينقدر توي اين شهرستانها و روستا ها تفنگ دار سهميه فشنگ بگير زياده كه به دليل كم شدن شكار از يك طرف و گراني فشنگ از سمت ديگه ( آخرين قيمتي كه من دارم بحث جفتي ٥ هزار تومنه!!! ) ، سهميه فروش شدن . من كه تا به حال مشكل تامين فشنگ نداشتم . البته تو كل دنيا تيراندازي اصلا ورزش ارزوني نيست . يك موقع است كه شما صرفا شكارچي هستي و چندين روز تو كوه ميگردي و فقط يك تير ميزنيد يك بحثه ، يك موقع مثل ما ميريد پشت خط آتش و همه جور هدف رو باهاش ميزنيد يك بحث ديگه است كه اين روش دوم خيلي فشنگ بيشتري مي خواد . تازه بنده كه خيلي مصرف نميكنم ، شما يك سر بزنيد به باشگاه تيراندازي به اهداف پروازي ، توي هر بار مراجعه ، دوستان بين ٦٠ تا ١٠٠ تير ميزنن . در ضمن مخلص شما هم هستيم اگه بتونيم در اين زمينه كاري انجام بديم . در آخر هم عرض كنم خدمت تمام دوستان كه من هيچ تعصبي روي صياد دو ندارم ولي خداييش با توجه به پولي كه داريد ميديد و اگه حوصله اصلاح كردنش رو داريد و استادكاراش رو ميشناسيد ، در مجموع تفنگ خوبيه و فقط لوله اش مي ارزه به خيلي از اين تفنگهاي موجود در بازار محدود ايران. يا علي

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2013-05-12 08:38 AM

دوست عزيز ممنون از عرايض شما بايد بگم كه الان تو بيشتر كشور هاي دنيا تفنگ رو به صورت موبايل چوك عرضه ميكنن كه براي همه نوع شكاري كارايي داشته باشه نميشه گفت چون صياد فول چوكه به دردپرنده نميخوره اتفاقا براي تفنگ هايي مثل صياد و نخجير 1 بايد از ساچمه هاي ريز تري استفاده كرد مثل 5 و 6 تا براي پرنده هم مناسب باشه و دوست گرامي عرض كردم كه تفنگ ساچمه زني براي زدن اهدافي در حدود 40 تا 50 متري هستش نه 120 متري براي همين تفنگ هاي الان بيشتر به صورت موبايل چوك عرضه ميشن و با استفاده از چوك هاي فول يا اكسترا فول حتي ميشه اهداف دور تر رو هم زد كه كافيه و لازم به هزينه بيشتر براي ساخت لول به صورت فول چوك نيست ( تفنگ خودمم فول چوك هستش)در ضمن قبل از نتيجه گيري و بيان اين كه شما و دوستانتون راحت ميتونيد هدفي به اندازه بطري اب رو بزنيد سري به تاپيك پترن گيري بزنيد كه دوستان زحمت كشيد پترن اكثر تفنگ هاي مجود رو گذاشتن و اتفاقا حامد عزيز كه بنيان گذار اون تاپيك هستن خودشون گفتن مهمترين هدفشون نشون دادن فاصله استاندارد براي شليك به يه هدف با شكاري هستش كه 40 تا 50 متره نه بيشتر و سعي كنيد از اين بيشتر به شكار شليك نكنيد چون ممكنه اون رو تيري كنيد كه كار ناپسنديه

منم رو تفنگ تعصب ندارم چون همينو دارم و براي منم كافيه و جوابگوي من هستش و متاسفانه دستمون به تفنگ هاي بهتر نميرسه چون قيمتشون نجومي هستش ولي من اصلا هيچ جا نگفتم صياد 2 بده خيلي هم خوبه همين سيد محمد خودمون انواع موجودات زنده رو با تفنگشون زدن از پرنده بگير تا گراز بحث من سر فواصل بيان شده توسط شماست كه خدايي نكرده باعث گمراهي كسي نشه چون خود من هم بعضي وقتا دچار خطاي تخمين مسافت ميشم

و همچنين دوست عزيز هميشه هم كه شكار از شما دور نيست و ممكنه تو 30 تا 40 متري شما باشه با اين وصف پترني كه شما از تفنگتون گفتيد اگه با شماره 1يا 2 بزنيدش چيزي از گوشتشش باقي نميمونه و فقط بايد پوست يا پر رو به خونه ببريد كه به نظر من خوب نيست

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - chekel - 2013-05-12 07:54 PM

با سلام خدمت دوستان گرامي
مي خواستم بدونم زمان تحويل در جعبه تفنگ صياد 2 به غير از خود تفنگ چه چيزهاي وجود دارد؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2013-05-12 08:16 PM

سلام.من که تحویل گرفته بودم جعبه هم نداشت کیف داشت فقط یه بند همراهش بود.