شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2012-05-06 04:35 PM

خوب عکس صیادی که گذاشتم تمامی عیوب اون گرفته شده میخواستم با گذاشتن فیلهای cad طریقه برطرف نمودن عیوب اون را توضیح و رفع عیب کنم که متاسفانه نشد اما تعدادی ازعیوب که برای دوستان ملموس نیست ولی دارای اهمیت می باشد را توضیح بدم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2012-05-06 05:35 PM

عیب اول@ قنداق باید از شانه گیر تا ماشه بین 33تا36 سانتی متر باشد که در صیاد40سانت می باشد که با برداشتن ضربه گیر به طول مورد نظر می رسید که با کوتاه شدن قنداق سلاح موقع تیر اندازی زیر هدف می زنه که باید تسمه روی لول ساییده شود که با گروپی که ازسلاح گرفتم باید تسمه به ضخامت3میلی متر از روی لول برسد طول مسافت تیر اندازی 50متر واقعی به یک دایره به شعاع15سانتیمترتعین کننده درباره تنظیم بودن ضخامت تسمه است

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-05-06 11:15 PM

دوست عزیز اگه شد یه پترن از این تفنگت بگیر Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2012-05-07 06:44 PM

عیب دوم@در مکانیزم تفنگهای دستکش همیشه تمرکز نیرو بر روی کشنده قبضه حرف اول تو کیفیت سلاح را تعیین میکنه که متاسفانه صیاد این گونه نیست به خاطر لقی پیش دست از این قانون تبعیت نمی کنه لقی پیش دست تویه دومحور مشاهده میشه برای رفع این عیب سه قسمت باید تصحیح شود اول دو اهرم متصل به کشنده باید ثابت بشه برا اینکه شما از درست بودن روش تصحیح مطمئن شوید باید پیش قنداق را باز کرده و اقدا به مصلح نمودن کنید تو این حالت دو اهرم ذکر شده تو یه راستا درست قرار بگیرد در این مرحله شما با استفاده از چسب هل دو اهرم را به حامل چسب کنید از روش لحیم کاری هم می تونید استفاده کنید
حال می ریم بقسمت دوم تو این قسمت شما باید اقدام به باز کردن خشاب کنید و دو قطعه لوله شکل که روی خشاب می باشد را بااستفاده ازسنگ سایش ازبین ببرید حال شما مهره سر پیش قنداق را باز کنید وبا کمک از یه استاد تراشکار یه مهره جدید با این مشخصات تهیه کنید مهره ذکر شده باید دارای یه پله داخلی که قطر داخلی ان 25 میلی متر می باشد وپله اول به استناد از رزوه تراشکاری کنید که باین کار حرکت محور عرضی ازبین میرود

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Shams - 2012-06-09 07:14 PM

جناب gorgimahalle ضمن تشكر از زحماتتون در سايت ، آيا صياد ٢ يا هر دستكش ديگري نسبت به سلاح هاي كمر شكن خطرناك تر است و احتمال آسيب زدن به شكارچي در آنها بيشتر است؟
(راستش اين مورد جهت خريد سلاح دستكش مرددم كرده است)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mehrdadi - 2012-06-09 08:34 PM

با اجازه از پیشکسوتها و اساتید من جواب این عزیز را میدم
اصولا در سلاحهای خشابی ( پنج تیر دستکش و نیمه اتومات ) آدم وقتی میخواد دنبال شکار راه بیفته باید از قبل چند فشنگ داخلش بزاره تا وقتی به شکاری برخورد کرد فرصت را از دست ندهد و در اسرع وقت شلیک کند که این امر حمل کردن سلاح دارای فشنگ به مراقبت و احتیاط بالایی احتیاج دارد و همچنین بعد از شکار و تیر اندازی هم باید به دقت داخل لوله و خشاب وارسی شود تا فشنگ داخلش جا نمونده باشد در حالی که در سلاحهای کمر شکن این مسائل کمتر است به عنوان مثال من خودم همیشه با اسلحه کمر شکن وقتی دنبال شکار راه میفتم لول اسلحه رو باز میزارم و فشنگ تو دستم و وقتی شکاری دیدم سریع فشنگ داخل لوله میزارم و شلیک میکنم که اصلا زمانبر نیست و اگه منصرف هم شدم دوباره لوله رو باز میکنم و سلاح رو به حالت لوله شکسته حمل میکنم بعد از اتمام شکار و تیر اندازی هم کافیه فقط برا اطمینان خیلی سریع یه نگاه تو لوله بکنی ببینی آیا فشنگ داخلش هست یا نه که خیلی ساده و راحته - فقط یه نکته ای رو به یاد داشته باشید که اسلحه شکاری شوخی نیست و کمترین بی احتیاطی ممکنه یک عمر پشیمانی عذاب وجدان و دردسر براتون ایجاد کنه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - saeidth - 2012-06-09 08:56 PM

البته آقا مهرداد جسارتا باید خدمتون عرض کنم این روش شما جز یکی از اصول ایمنی تیراندازی در باشگاه هستش و در جای خود بسیار مهم.ولی برای شکار در کوهستان جز یکی از موارد ضد ایمنی محسوب میشه،چرا که :
1-ضامن اسلحه در هر جا و مکانی کار باز نگه داشتن لول یا هر راهکار پیشنهادی دیگه ایی راانجام میده.
2- یکی از بدترین حوادث احتمالی برای شکارچی در کوه همین گیر کردن لول اسلحه بافرم شکسته به ناهمواریها و از دست دادن تعادل شکارچی و احیانا زمین حوردنش هست.
3-برخورد نوک لول با سنگ یا هر جسم سخت دیگه و دفرمه شدن آن.
4-امکان رفتن هر شی خارجی اعم از خاک،خاشاک،گل،برف به داخل لول زیاد هست.
البته این سرعت عمل شما در جای خود ستودنی ایست،بنده به منظور عدم ترویج آن در بین افراد مبتدی پس از مطالعه مطالب ،این پست را ارسال کردم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-06-09 09:56 PM

(2012-06-09 07:14 PM)Shams نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب gorgimahalle ضمن تشكر از زحماتتون در سايت ، آيا صياد ٢ يا هر دستكش ديگري نسبت به سلاح هاي كمر شكن خطرناك تر است و احتمال آسيب زدن به شكارچي در آنها بيشتر است؟
(راستش اين مورد جهت خريد سلاح دستكش مرددم كرده است)

با سلام به دوستان عزیز و دوست جدید و تازه واردمون جناب Shams داداش من اگه بخوای از جنبه خطر بررسی کنی هرچی که اسمش تفنگ باشه خطرناکه.یکی کمی بیشتر یکی هم یکه کمتر.به نظر من اصلا اینطوری نیست که دستکشها نا ایمن هستن.صلاح صیاد 2 هم از ایمنی خوب و بالایی برخورداره و اصلا اینطوری نیست که خطر بیشتر و احتمال اسیب بیشتری هم به شکارچی داشته باشه نسبت به سلاح های کمر شکن.شکارچی باید همیشه اصول ایمنی رو در مورد اسلحه رعایت کنه.در سمت چپ سلاح کنار حافظ ماشه یه ضامن داره که هر وقت سلاح مسلح باشه و در اصطلاح سوزن سوار هست و اماده ضربه زدنه این ضامن میاد پایی و بدون نگاه کردن تنها با لمس اون میتونی بفهمی که سلاح اماده شلیک هستو وقتی که خلاص میشه این ضامن میره بالا. من همچین چیزیو توی سلاح های کمر شکن ندیدم ;.خلاص کردن سوزن این سلاح بسیار راحته برعکس دولول یا تک لول اینم یه مزیت.و به نظر من این خودش یه مزیت دیگه.نسبت به سلاح های کمر شکن هست.خیلی راحت هم با یکم کشیدن دستکش به سمت عقب میتونی ببینی که توی جان سلاح فشنگ هست یا نه.در کل به نظر من هم سلاح خوبیه هم ایمنیش بالا هستش.من با صحبت دوستمون جناب mehrdadi هم موافق نیستم.که شکارچی فشنگ به دست با لول شکسته بره دنبال شکار
ولله من که تا حالا این کارو نکردم.شکار زدن توی یه چشم به هم زدن هستش.در هر صورت اقای Shams اگه هر سوالی در مورد صیاد دارین من در خدمت هستم.با کمال میل.سید محمد هستم.یا حق

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Shams - 2012-06-09 10:17 PM

آقاي سيد محمد عزيز
از پاسخ كامل شما متشكرم البته تو فيلمهاي خارجي ديده ام كه موقع راه پيمايي تا شكارگاه با لوله شكسته شكارچي ها حركت مي كنند (البته شكارچي با شكارگاه آشنا بوده)
باعرض معذرت سه سوال ديگر نيز دارم ١- آيا صياد دو ويژه كپش آب كروم مي باشد و بچه قنداقش شكيل تر و كشيده تر است؟. ٢- اگر تير شليك نشد چه بايد كرد ٣- اگر پوكه گير كرد چه بايد كرد
در پايان از پرسيدن سوالهاي زياد نيز پوزش مي طلبم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-06-09 10:59 PM

دوست عزیز اولا اونا از سگ ها تعلیم دیده دارن که جای شکار رو بدون فراری دادن شکار به اونا نشون میده و دوما اونا شکارگاه های مخصوص دارن نه اینکه مثل ما تو کوه ها و جنگال بریم دنبال شکار و اینکه ادم بتونه فوری 2 تا فشنگ رو سریع بزاری تو تفنگ و نشانه روی کنه واقعا باید خیلی ماهر باشه !!!!! و سیستم دستکش خیلی امنیت داره و در ضمن ضامن ماشه رو بزنید تا امنیت بالا بره
دوست عزی چون دستکش هستش احتمال گیر کردن پوکه کمه ولی وقتی گیر کرد اول فشنگ های داخل خشاب رو خالی کن و بعد دستی رو بکش عقب اگه نشد با یه میله بلند و باریک که به لوله اسیب نرسه پوکه رو بیار بیرون

ولی توضیحات تکمیلی با سید محمد عزیز Khansariha (8)