شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - saeedglx - 2011-11-29 01:10 PM

من هیچ ادعایی در این زمینه ندارم و برای یاد گیری و آموختن ندانسته هام به این فروم سر میزم. از این که منو استاد خطاب کردید ممنونم ولی واقعیت اینه که من شاگردی بیشتر نیستم

خوب چند تا راه حل به دوست داران این تفنگ ارائه میدم امید وارم براشون کاربردی باشه

اول این که شما برای این که بدونید خزانه چه مقدار پر هست میتوند با انگشت میانی مقدار سفتی فنر خزانه رو چک کنید بعد از چند بار تمرین میتوید به راحتی از روی مقدار فشنگ موجود حدس بزنید

برای این که بدونید فشنگ در جان لوله هستو میتونید با گرفتن خلاص کن پشت ماشه مقداری بچه قنداق به عقب بکشید. با این کار اگر فشنگی در جان لوله باشه قابل مشاهده است.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-12-17 05:30 PM

[تصویر: 545cceler6tvfuh3pi2.jpg]

سلام دوستان،این مطلب تازه به دستم رسیده!
صنایع جنگ افزار سازی اسلحه ی صیاد دو(پنج تیر دستکش) را با 4 کیفیت متفاوت عرضه میکند و بالطبع قیمت های این 4 مدل هم بصورت جزیی متفاوت است.
پس در خرید این اسلحه دقت کنید و مدل مورد پسند خود را تهیه کنیدKhansariha (8)

مدل Dsk 700-3344 بهتربن نوع و گرانترین ان است.در جعبه ی خود اسلحه مدل ان حک شده است!
موفق و پیروز.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - foad-bonellis - 2011-12-22 11:46 PM

hunter جان ،
همشون سر و ته یه کرباسن .
واقعا به درد نخورن .
یکی از آشنایان نزدیک ما تعمیر کار بسیار ماهر تفنگ های ساچمه زنی و یه شکارچی به تمام عیاره . طوری که خودش یه دولول ساخته (تقریبا 20 سال پیش) که این دولول کالیبرش هم 12 میشه و هم 16 ! (لولش عوض میشه ). ولی تو جواز نوشته کروپ آلمان کالیبر 12!
از مطلب اصلی منحرف نشیم ;
به ایشون گفتم بیشتر چه نوع تفنگی رو واسه تعمیر میارن و چه موردی براش پیش میاد ؟
گفت 5 تیر اتوماتیک و دستکش ایرانی . گفت همه مشکلی پیدا میکنه ولی بیشتر پوکه پرونش بعد از انداختن چند تیر پیاپی داغ و خراب میشه و پوکه توش گیر میکنه !

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-12-23 12:48 AM

یله فوآد جان دوست عزیز،دیروز توی این سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت اسلحه های بایکال را دیدم،پنج تیر پرانش چیزی در حدود 800-900 تومن میشه قیمت های دیگه خیلی جالب بود از تک لول تا دولول سوار و بغل و.....
البته ما چون تحریم هستیم اصلا این اسلحه وارد کشور نمیشه واگر هم بشه با قیمت نجومی ولی برای این صیاد دو باید 1.5 تومن هزینه کنیم.کلیپی در یوتیوب از این اسلحه ی 5 تیر بایکال با کمک شما دیدم و واقعا غبطه خوردم ولی به نظر من کاری نمیشه کرد.باید کاری کنیم صنعت اسلحه سازی کشور خودمون هم پیشرفت کنه اخیرا شنیدم مدل های امسال کلی از ایرادات اونها برطرف شده و بهبود نسبی پیدا کرده .خدا کنه روز به روز بهتر بشهKhansariha (8)

فقط سوال من اینه خوده اشناتون گفت برای تعمیر سلاح پنج تیر اتوماتیک ایرانی میان پیشش؟اخه ایران تا حالا پنج تیر اتوماتیک نزده،تو همین پنج تیر دستکش هم مونده.
یا منظورت کلا اتوماتیک ها بوده که البته من فکر میکنم مورد دوم درست ترهKhansariha (8)

ولی در کل برا کسی که سالی 10 برا هم به شکار نمیره اسلحه ی خوبیه به قول بچه ها میگن پنج تیر دارهKhansariha (214)خخخخخخخخ

ولی ای کاش این اسلحه ی بایکال روسی اتوماتیک هم بصورت سهمیه ای بود بعد دیدن اون کلیپ بدجور رفتم تو فکرشKhansariha (58)

موفق و پیروزKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mohammadinadim - 2011-12-24 07:51 PM

:با سلام من دو ماهه صياد دو گرفتم
بذاريد اول معايبشو بگم1-وزنش تقريبا سنگينه3200گرم-ماشه از پلاستيك فشرده ساخته شده و من مجبور شدم بعد 20تير برم فنرشو عوض كنم چون چاشني سفيدا رو نميزد حالا قوي شده-طولشم كمي بلنده
حالا محاسنشو ميگم
1-خيلي خوش دست و با كلاسه
2-قدرت بالايي داره با ساچمه 3 در فاصله 90متري شعاع پخش ساچمه ها دايره يك متري بود و ورق /5 رو بعضياش سوراخ كرده بودن
3-سرعت عمل بالايي داره تا 5 تير رو در 6 ثانيه زدم
4-قنداق و بچه قنداق و جنس لوله و داخل اون و چوك واقعا عاليه
5-از همه مهمتر ساخت داخله اما با موسبرگ قابل مقايسه است
Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-12-24 08:49 PM

(2011-12-24 07:51 PM)mohammadinadim نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:با سلام من دو ماهه صياد دو گرفتم
بذاريد اول معايبشو بگم1-وزنش تقريبا سنگينه3200گرم-ماشه از پلاستيك فشرده ساخته شده و من مجبور شدم بعد 20تير برم فنرشو عوض كنم چون چاشني سفيدا رو نميزد حالا قوي شده-طولشم كمي بلنده
حالا محاسنشو ميگم
1-خيلي خوش دست و با كلاسه
2-قدرت بالايي داره با ساچمه 3 در فاصله 90متري شعاع پخش ساچمه ها دايره يك متري بود و ورق /5 رو بعضياش سوراخ كرده بودن
3-سرعت عمل بالايي داره تا 5 تير رو در 6 ثانيه زدم
4-قنداق و بچه قنداق و جنس لوله و داخل اون و چوك واقعا عاليه
5-از همه مهمتر ساخت داخله اما با موسبرگ قابل مقايسه است
Khansariha (256)

محمد جان سلامKhansariha (8)
اول از همه اینکه ایشالا این اسلحه ماشش برات بچکه و خیرشو ببینیKhansariha (8)
ولی به قول ما پزشکا تو هنوز داغی و خوب نمیدونی کجات درد میکنه.خخخخخخخ شوخی
شما تازه این سلاح رو خریدی Khansariha (367)بهتون حق میدم ولی من از قول کسایی که با این اسلحه چندین وقت کار کردن و خودم این مطالبو مینویسم.من از اخر به اول مینویسم.
مورد اول اینکه این اسلحه اصلا قابل مقایسه با اسلحه ی پلیس ضدشورش امریکا یا هون موسبرگ نیست.[تصویر: mooss.gif]

این کارخانه دارای کیفیت بالا از سال 1919 شروع به تولید اسلحه کرده است.
[تصویر: 50120cas3.gif]
قنداقهای اسلحه از نوع پلاستیک فشرده و بعضی نیز از چوب است.
[تصویر: 53340JICSandstormTube.jpg]
کلا در کیفیت بالایی ساخته میشود،ماشه ی ان همانند صیاد دو نیست و محافظ ماشه یه تیکه اهن شکل داده شده نیست.توانایی زدن فشنگ های مختلفی را دارد نه فقط ایرانی.
بعضا پوکه کش گیر نمیکند و فشنگ سالم هم به هیچ وجهه از ان با مسلح کردن به بیرون پرتاب نمیشود و سنگین نیست که از که شما را اذیت کند.توانایی زدن فشنگ های مگنوم و اسلاگ را برخلاف صیاد دو دارد .
جنس لوله دقیقا جنس لوله ی نخجیر یک و بسیار سنگین و از الیاژی خشک ساخته شده.در مورد سرعت عمل هم باید بگم اگر یکبار مثله جناب ارنولد اونو مسلح کنید یعنی فقط forestock را بالا و پایین کنید ،فاتحه ی اسلحه ی شما خوانده است.از میان نکات مثبت بنده با مورد اول و با کلاسی ان موافقم،ولی به نظر بنده کیفیت هیچگاه جای کلاس را نمیگیرد،یه دونه تک لول بایکال در مقابل این اسلحه خداست.من نظرات شخصیمو گفتم،خلاصه شرمنده اگه تند رفتم.ولی اخرش باید به سلاحهای ایرانی هم میدون داد.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - jeri - 2011-12-25 12:24 PM

سلام
نظرتون در مورد 5 تير اتومات ايتاليايي چيه ؟(اطلاعات ديگه ي ازش ندارم ) يك دونه پيدا كردم مي خوام بگيرم و جوازش كنم .
صاحب تفنگ ميگه، نو هست و حتي گلوله هم توش نرفته !
كارايي اين تفنگ چطوري هست ؟
جواز ميشه با اين فراخوان جديد؟
چون تاپيك مشاوره اي براي خريد سلاح شاچمه زني پيدا نكردم اينجا پست زدم .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-12-25 12:40 PM

(2011-12-25 12:24 PM)jeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
نظرتون در مورد 5 تير اتومات ايتاليايي چيه ؟(اطلاعات ديگه ي ازش ندارم ) يك دونه پيدا كردم مي خوام بگيرم و جوازش كنم .
صاحب تفنگ ميگه، نو هست و حتي گلوله هم توش نرفته !
كارايي اين تفنگ چطوري هست ؟
جواز ميشه با اين فراخوان جديد؟
چون تاپيك مشاوره اي براي خريد سلاح شاچمه زني پيدا نكردم اينجا پست زدم .

سلام دوست عزیز اسلحه های پنج تیر ایتالیایی مانند مدل های برتا و یا مدل های دیگر بسیار عالی بوده و جز بهترین اسلحه های موجود در دنیا هستندKhansariha (8)

کارایی بسیار عالی داره و جواز هم میشه با توجه به فراخوان جدید ولی سوال اینجاست اگر جواز میشه چرا فروشنده میخواد به شما بفروشتش !!!؟؟؟
اگر خودش اقدام کنه این اسلحه ی قیمتی نزدیک به 20 تا 30 ملیون پیدا میکند،پس شما از کارایی اسلحه و نو بود ان مطمئن شوید و خوب انرا چک کنید خدایی ناکرده دزدی نباشد و ارم و سمبه ای رویش هک نشده باشدKhansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2011-12-30 08:00 PM

دوستان سلام کسی در مورد تفنگ پنج تیر دستکش BUR MAK چیزی میدونه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2012-01-02 06:46 PM

دوست عزیز بنده با مدل Burma کار کردم ولی تا بحال بارماک نشنیدم؟
ماله کدوم کشوره؟Khansariha (8)