شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-23 02:17 AM

سلام.چشم داداش حتما یه گزارش کامل از باز و بست این سلاح اینجا میزارم.ولی همونطوری که میدونید این کار وقت گیره.ولی به روی چشم حتما سر فرصت اینکارو میکنم تا دوستان همه استفاده کننKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mani - 2012-02-23 04:42 PM

(2012-02-23 01:56 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از دوستان گل . اسمائیل کیا جان گفتم که الان یه 2لول دارم حالا روس و پروس فرق ندارد ولی میخوام 5تیر بگیرم . گرجی جان باز هم از راهنمایی هایت ممنونم اگر حوصله داشته باشی یه گزارش کامل از باز و بسته کردن سلاحت با عکس وتوضیحات بگذاری که خیلی عالی میشه حالا در چند قسمت یا چند روز هم شد عیبی ندارد اصلا چه خوب میشه مدیر هر بخش برای یک سلاح یک گزارش ترتیب بده اینطوری همه دوستان از مکانیزم سلاحهای موجود در بازار اطلاع پیدا میکنند مثلا خیلی از دوستان شاید دو لول تک ماشه داشته باشند ولی فرق تک ماشه انتخابی وانتخابی اینرسیایی را ندانند فکر کنم منظور رویال عزیز هم این بود حالا یه مشورت کوچولو :یکی از دوستان یک 5تیر بلژیکی اف ان داره که میخواد با یه دو لول مارک دار اروپایی عوض کنه ( البته این ناز و ادا ها مال قبل از طرح بود !)احتمالا امادگی اون برا تعویض وامادگی مالی من هم همزمان باشه تفنگش هم بد نیست از 100 من 75 امتیاز بهش میدم ولی خوب باید در نظر داشت که اقلا30 -40 سالی هم سن داره دیگه مثل اکثر سلاحهای موجود و همه میدونیم تفنگ عمر معینی دارد مثلا لوله برای 50000 شلیک دوام دارد از طرفی عمر مفید کالا های جدید کمتر تعریف شده مثلا برای 25000 شلیک با توجه به اینکه تفنگهای وطنی نو هستند وعموما لوله های خوبی هم دارند (از نظر استحکام )صلاح بر چیست ؟خرید ان یا سلاح وطنی نو ؟؟اماده شنیدن نظرات کلیه دوستان هستم در ضمن اسلحه نیمه اتومات یا همان پران است .
سلام دوست عزیز ، بستگی به نحوه نگهداری داره ، یه وقت میبینی یارو مثه منه ، سالی یکی دو بار هوس کوه و کمر میکنه ، چهار تا تیر در هم میکنه ، بعدشم تفنگشو لای زر ورق میپیچه تا سال بعد ، یکی هم هست خوره کوه و شکار و تیراندازیه ، کلا" جنس کارکرده رو باید از آدم مطمئن بگیری ، و الا یه جوری بزک میکنن که فکر کنی آکه ، به نظر من یه 5 تیر روس نو ارجحیت داره .
موفق باشی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2012-02-28 01:15 AM

هدفم از طرح سوال این بود که دوستان وارد بحث بشن تا مسائلی رو مثل مارکهای معتبر یا دستکش یا اتومات کدام بهتر است و.......... بررسی کنیم وگرنه جواب این سوال را میدانم .با تشکر از گرجی و مانی عزیز

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - snipshooter - 2012-02-28 02:04 AM

سلام به اساتید خوب من زیاد حرفه اینیستم اما فکر دو قدم هست که باید یرداشت
در قدم اول که فکر میکنم خیلی مهم باشه: باید نیاز خودتون را بشناسید.
میخواهید واسه دکور تو اتاقتون تفنگ بخرید؟
یا اینکه هرجا بحث شد با افتخار از پنج تیر بلژیک یا دو لول ایتالیایی تون صحبت کنید؟
یا واسه شکار تفریحی سالی یکی دو دفعه که معمولا هم نتیجه اش براتون مهم نیست و بیشتر حالت ماجراجویی داره ؟
یا اینکه برای محافظت از گله و احشام ؟
یا برای تیر اندازی ورزشی حرف های در مسابقات و تمرین با تعداد بسیار بالای شلیک در سال؟
یا تیر اندازی تفننی ورزشی با تعداد شلیک کمتر درسال ؟
و اگر برای شکار حرفه ای هست معملا چه نوع شکار هایی را مد نظر دارید و اسلحه مورد نظر شما باید دور زن باشد یا نه؟
یا اگر منطقه کوهستانی و با راهپیمایی پیاده طولانی شکار می کنید و مثلا کبک میزنید و سبکی سلاح واستون مهمه یا نه؟
به قابلیت موبیل چوک نیاز دارید یا نه ؟
مثلا شکار گراز و چهار پای بزرگ میزنید و شلیک چهار پاره و اسلاگ مد نظره یا نه؟
یا اسلحه مورد نظر شما باید ترکیبی از نیاز ها را برطرف کنه که در اون صورت مثلا دولول بغل برای شکار و تراپ زیاد جالب نخواهد بود؟یا اگه یه تفنگ برتای D10 واسه تراپ خریدید احتمالا دلتون نیاد باهاش برید شکار گراز؟

حال در قدم دوم شما باید یه چند تا مشاور خوب ، نیازتون ، بودجتون ، گزینه های موجود را باهم بریزید تو دستگاه تصمیم گیری؟Khansariha (333)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-28 02:12 AM

این تاپیک چند وقتی بود که خاک میخورد.ولی مثل اینکه دوباره داره راه میفته با حرفهای دوستمون snipshooterهم موافقم.شکارچی اول باید تکلیفش با خودش معلوم باشه. .Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gun - 2012-02-28 07:31 AM

من چند روز قبل سلاح خودم که مکنز ساخت انگلیس بود وتفنگ خیلی خوش دست و واقعا کار درستی بود تحویل دادم و یه صیاد ثبت نام کردم که هنوز به دستم نرسیده امید دارم که سلاح خوبی از کار در بیاد

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sadra9496 - 2012-02-28 09:42 AM

دوست عزیز عکسی و مشخصاتی از سلاح مکنز میگذاشتید

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-02-28 10:34 AM

دوستان هر چند اینجا قسمت صیاد دو هست ولی در جواب کوهنورد عزیز از لحاظ قدرت و برد دستکش بر پران برتری داره ولی اگه برای هوا زنی و شکار پرنده میخایید پران بهتر هستش ولی برای اهداف کند و زمینی مثل گراز دستکش بهتره و در ضمن با دستکش میتونید فشنگ ها اسلاگ و چار پاره هم شلیک کنید چون قسمت متحرک چفت میشه ولی در پران با گاز باروت به عقب میاد و امکان داره از فشار زیاد گاز باروت قسمت متحرک اسیب ببینه و یا اینکه لق بشه و همیشه به یاد داشته باشید چیز هایی که پیچیده تر باشن استعلاکشون هم بالا تره Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-28 12:47 PM

سلام به دوستان.ارادتمند اقا هادی royal .با دستکش هم میشه به فرزیه نیمه اتومات زد شاید صدم ثانیه پس و پیش باشه.ولی میشه اگه باهاش عادت کنی.در کل به نظر من دستکش از نیمه اتومات سر هستش.همونطوری که دوستان گفتن نیمه اتومات خیلی دنگ و فنگ داره و به علت اینکه قسمتی از گاز باروت صرف مسلح کردن سلاح میشه کمی از قدرتش کاسته میشه.ولی جدای از همه اینها همین عمل دستکش کردن سلاح باحاله حس خوبی به ادم دست میده.خخخخخخخخخخخخخ.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - esmaeelkia - 2012-02-28 02:44 PM

مانی جان امروز اسلحه رو فرستادم کرمانشاه برادران خاکریزی تا اشکالتشو رفع کنن به محض اینکه رسید دستم نتایجو میزارم ولی آخرین بار اسلحه ناگهانی شلیک کرد و یه سوراخ 1 اینچی تو سقف جیپ ردیفشد.با اینکه تسمه براش گذاشتم بازم 20 سانتی سر میزنه ولی از نظر گروپ خیلی جمع میزنه خدا کنه ردیف شه تادوستانی که مایل هستن با خیال راحت خرید کنن.