شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-19 09:40 PM

اره داداش لول با کپ هم محور نیست واسه همین مگسک رو پایه دار کردن واوردن بالا که هم محور شه.Khansariha (8)شما هم میتونستی فقط مگسک رو عوض کنی.در صورتی که مگسک پایه دار باشه و باز هم خطا بزنه اشکال از اوناییه که من گفتم.به نظر من نه اذیت میکنه نه ایمنیش کمه.داداش نصب تسمه روی سلاح چه ربطی به استحکام سلاح داره میشه لطفا بیشتر توضیح بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.تفنگ ایرانی شانسیه.فکر کنم شما کم شانس بودین دوست منKhansariha (226)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - esmaeelkia - 2012-02-20 06:20 PM

بله دوست عزیز با مگسک هم میشه ولی به درد هوا زنی نمیخوره چونوقتی تسمه یکسره روش نصب میکنی مثل همه تفنگای دیگه (رویهم ها و 5تیرای رایج) هدف به راحتی روی سلاح میشینه و در واقع در راستا قرار دادن محور کپ لول و مگسک خیلی سریع انجام میشه.تسمه باعث میشه قسمت بالای لول از ضربه خوردن ایمن بمونه ولی خیلی به زیبایی سلاح کمک میکنه و من پیشنهاد میکنم حتما اینکارو انجام بدین.اره اگه چندین بار سلاحو بفرستین تعمیر و اشکالاتشو بر طرف کنین دیگه اذیت نمیکنه.و لی بالانس بودن و سبک بودن از مزیتهاشه.راستی شما خبر دارین تو سری های جدید چه تغییراتی دادن؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-20 09:56 PM

سلام. به نظر من مگسک واسه هوازنی عالیه.من با سلاحم عادت کردم به نظر من تسمه دار یا بی تسمه فرقی نمیکنه.هرکس با سلاح خودش بهتر تیر میندازه.اینهمه تفنگهای صاحب نام که باهاش پشه رو از هوا میزنن تسمه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من خیلی از تفنگهای دست ساز رو دیدم که مگسک هم نداشتن ولی صاحبش انقدر قشنگ تیر مینداخت که ادم کف میکرد.تیر انداز باید تیر انداز باشه اگه نباشه با 10 تا تسمه و مگسک هم نمیتونه بزنه.از پیشنهادتوم هم ممنونم داش.سلاح من همونطور که گفتم اصلا اذیت نمیکنه..در کل خیلی خیلی ازش راضیم.نه داداش من خبر ندارم سری جدید چه تغیراتی دادنKhansariha (8)اگه کسی از دوستان میدونه لطفا به ما هم بگه.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2012-02-21 01:51 AM

گرجی جان خیلی مخلصیم . باز هم تشکر میکنم از اینکه وقت گذاشتی جواب دادی راستش اون موقعی که من واسه نخجیر ثبت نام کرده بودم نه صیاد بود نه اکار ویلدیز و ........ فقط تک و دولول بود که دولولش رو گرفتم این چند ساله هم زیاد باهاش حال نکردم همه میگن سنگینه ولی من با وزن مشکلی ندارم اتفاقا من تفنگهای سنگین و مردونه رو دوست دارم عاشق 5تیر های قدیمی امریکایی ام سنگین و لول بلند . اون مشکل قنداق رو که میگی همه تفنگ های ایرانی دارند هم زاویه اتصال هم زاویه قبضه زاویه کمبر وکستر و........... خلاصه همش غلطه .اون کجی لوله رو هم که میگی دیدم ماله اتصال غلط قطعه ای است که به کمر لوله متصله و مهره رو اون بسته میشه تو جوشکاری زیاد دیدم .بازوهای مسلح کننده چی نمیشه کاری کرد لق و پق نباشه یا بچه قنداق لق نزنه کلا تفنگ رو تکون بدی صدا نکنه ؟؟الان ازاد تو مغازه چنده ؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-21 11:26 AM

سلام .خواهش میکنم داش کاری نکردم.یه کم بلدم دوست دام بقیه هم بدونن.در مورد لقی عرضم به حضورت که ایرانیه دیگه هر جور خوب باشه یه طرفش میلنگه.خلاصه از یه جا باید ایرانی بودنش معلوم باشه.خخخخخخخخخخخخخ.اون لقی که داره از محل اتصال اون دوتا بازوی کوچیک دو طرفه که وصل میشه به دستکش.اگه اونجا و محکم کنی احتمالا درست شه ولی راستش من اینکارو نکردم.دستکش سلاح صیاد انگار خیلی روی هوا هستش طول زیاد بازوها وطراحی بد دستکش Khansariha (8)باعث لقی بیشتر میشه.اگه به پنجتیرهای خارجی دقت کرده باشی انقدر قشنگ طراحی کردن که در نگاه اول نمیشه دستکش رو دید.خلاصه به امید روزی که کشور ماهم پیشرفت کنه.در مورد قیمت اخرین باری که پرسیده بودم فکر کنم ازاد دوروبر 3500000 هزار تومن بود.الان دیگه خبر ندارم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - esmaeelkia - 2012-02-21 01:52 PM

نه داداش فروشگاه محرابی داره با نقشو نگار 2400 معمولی 2300 از من میشنوی یه روهم بگیر از نوع روس.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-21 02:07 PM

قیمتی که من گفتم مال یه سال پیشه.دیگه قیمت نکردمKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-22 12:13 AM

دوستان عزیزی که پنجتیر صیاد دارن اگه واسه بازو بسته کردن هرجایی از این سلاح مشکل دارن من در خدمتم.خوشحال میشم بتونم هر کمکی بر میاد از دستم انجام بدمKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-02-22 12:53 AM

سید محمد جان ایول واقعا عالی میشه که اطلاعاتتو در اختیار دوستان بزاری تا اونا هم استفاده کنن Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2012-02-23 01:56 AM

با تشکر از دوستان گل . اسمائیل کیا جان گفتم که الان یه 2لول دارم حالا روس و پروس فرق ندارد ولی میخوام 5تیر بگیرم . گرجی جان باز هم از راهنمایی هایت ممنونم اگر حوصله داشته باشی یه گزارش کامل از باز و بسته کردن سلاحت با عکس وتوضیحات بگذاری که خیلی عالی میشه حالا در چند قسمت یا چند روز هم شد عیبی ندارد اصلا چه خوب میشه مدیر هر بخش برای یک سلاح یک گزارش ترتیب بده اینطوری همه دوستان از مکانیزم سلاحهای موجود در بازار اطلاع پیدا میکنند مثلا خیلی از دوستان شاید دو لول تک ماشه داشته باشند ولی فرق تک ماشه انتخابی وانتخابی اینرسیایی را ندانند فکر کنم منظور رویال عزیز هم این بود حالا یه مشورت کوچولو :یکی از دوستان یک 5تیر بلژیکی اف ان داره که میخواد با یه دو لول مارک دار اروپایی عوض کنه ( البته این ناز و ادا ها مال قبل از طرح بود !)احتمالا امادگی اون برا تعویض وامادگی مالی من هم همزمان باشه تفنگش هم بد نیست از 100 من 75 امتیاز بهش میدم ولی خوب باید در نظر داشت که اقلا30 -40 سالی هم سن داره دیگه مثل اکثر سلاحهای موجود و همه میدونیم تفنگ عمر معینی دارد مثلا لوله برای 50000 شلیک دوام دارد از طرفی عمر مفید کالا های جدید کمتر تعریف شده مثلا برای 25000 شلیک با توجه به اینکه تفنگهای وطنی نو هستند وعموما لوله های خوبی هم دارند (از نظر استحکام )صلاح بر چیست ؟خرید ان یا سلاح وطنی نو ؟؟اماده شنیدن نظرات کلیه دوستان هستم در ضمن اسلحه نیمه اتومات یا همان پران است .