شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2012-02-18 12:43 AM

(2012-02-14 09:26 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس با پنج تیر بایکال 4 پاره نمیشه زده؟

قیمت بدون جوازش قبل از این گرونی چند بود؟

از لحاظ کیفیت چطوره؟با کدوم شرکت اروپایی برابری میکنه؟

علی جان اصولا با اسلحه ی 5 تیر زدن چهارپاره کمی مشکل سازه،بیشتر هم بخاطر گیر کردن فشنگ ومشکلات این چنینی است والا لولش خیلی مقاومهKhansariha (8)

این اسلحه چوک های متحرک داره و میشه با چوک های مختلفش چهارپاره هم زد/

توی امریکا برا شکار بوقلمون از 5 تیر و چهارپاره ی 28 تایی با فول چوک بهره میبرند،پس با این برند هم میشه زد ولی اصولا عقل حکم میکنه که کمتر بزنی!

قبل طرح مدل جواز دارش قیمتی از 13 تا 20 داشت و بستگی به مرام فروشنده و نو بودن سلاح داشت،ولی بعد طرح قیمتش نوسان داشت و از 1.5 تا 5 تومن عرضه میشد در حالیکه قیمت جهانیش 670 دلارهKhansariha (226)

از لحاظ کیفیت هم بد نیست ولی مطمئن باشید از ترک ها بهتره ولی در حد رقابت با برتا و برانینگ و .... نیست ولی خب حرفایی واسه گفتن داره!Khansariha (214)

اون مدلی که روش رددات بسته تو عکس را من از نزدیک دیدم اون لول زیریش خفیف هست . جالب اینجاست جدا میشه،دوستمون پرسید میشه لول زیرشو جدا کنم و ببرم واسه جواز منم بهش گفتم ببر فکر نکنم کسی سر در بیاره که همین شد و موقع تحویل نوشتن اسلحه ی ساچمه زنی کالیبر 12 که ببینیم بعد موقع جواز کارشناسا میفهمن یا نه خخخخخخخخخ که فکر نکنم بفهمنKhansariha (219)!
[تصویر: 13295132061.jpg]

(2012-02-18 12:49 AM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
13 تا 20 میلیون برای جواز دار؟؟

بدون جوازش رو بعد پایان طرح چند میشه گرفت؟
علی جان 5 تیره بایکال که دولتی عرضه نمیشه و چون اکثرا قاچاق بودن و توی طرحهای قبلی جواز گرفتن واسه نایابی و خواب اسلحه واسه جواز و.....قیمتش گرونه والا قیمت جهانیش را واست نوشتم.

من از اینده خبر ندارم یعنی هیچ کسی نداره ولی اصولا هر کی داشته تحویل داده و فکر نکنم گیرت بیاد و اگر هم بیاد سخته و دردسر خودشو داره،میدونی که چی میگم!

شما چون لب مرز هستی قیمت جهانیشو نگاه کن و با توجه به سود فروشنده بخرش،نباید از 2 تومن گرون تر در بیاد.

موفق باشید

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-02-18 12:57 AM

دکتر جان منظور شما از اینکه جدا میشه چیه مگه اون تفنگ شکاری نیست خفیف واسه چی پس میشه روش بست و تبدیل به خفیفش کرد

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - cordoba - 2012-02-18 02:16 AM

دستت درد نکنه دکتر جان Khansariha (8)

این وسط علی کیه؟؟

فک کنم بعد از پایان طرح همه می کشه پایین ( تازه وارد میشه و خریدار الآن رو نداره)

خلاصه تلاشم رو می کنم که بعد از تموم شدن طرح یه دولول رو هم خوب ترک یا روس یا یه پنجتیر خوب گیر بیارم ....

بازم ممنون از توضیحاتتونKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2012-02-18 11:40 AM

دوستان ما که تو کف این محصولات بینظیر موندیم امیدوارم تا ما پول جور کنیم تخمشو ملخ نخوره !؟!! فعلا هم با محصولات وطنی میسازیم . کسی میتونه ما رو راهنمایی کنه ؟؟ چرا در محل فشنگ گذاری صیاد 2 هیچ زبانه ای وجود نداره ؟؟؟ مدل اصلیش (موسبرگ ) هم نداشته ؟؟بابا من هر چی 5تیر دیدم داشته اصلا کار اون زبانه علاوه بر مسدود کردن ابتدای خشاب و.............. بالا بردن فشنگ ودر مسیر لوله قرار دادن ان است . من 2 تا صیاد دیدم که این قطعه رو نداشت .البته نتونستم از طرف بگیرم ودرست معاینه اش کنم !!!!! ( گفتم معاینه یاد دکتر جان خودمون افتادم !)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-18 02:33 PM

با سلام به دوستان عزیز.دوست عزیزمون اقای کوهنورد ماهم خودمون ناواردیم داداش.ولی چون خودم صیاد دارم اگه اجازه بدی میخوام راهنمایت کنم.اول باید عرض کنم که کار مسدود کردن انتهای خشاب پنجتیر رو یه زبانه خیلی کوچک با قوسی که به سمت داخل داره بر عهده گرفته ودر موقع عمل اکشن یا دستکش کردن سلاح .کمی به سمت داخل رفته واین کار باعث میشه که یه فشنگ از توی خشاب به بیرون به وسیله فنری که توی خشاب هست پرتاب شه.و اما اون زبانه ای که شما عرض میکنی سلاح صیاد 2 داره.شما احتمالا سلاح رو همیشه در موقعی دیدی که دستکش سلاح به سمت جلو هست.در این حالت اون زبانه که در واقع بازو یا دست سلاح محسوب میشه وظیفش بردن فشنگ بیرون اومده از خشاب زیر سلاح به سمت بالا هست.در زیر پیشانی سلاح یا همون قطعه ای که ناخن فشنگ کش و سوزن سلاح در اون تعبیه شده به صورت فیکس و چسبیده قرار داره ومعمولا با یه نگاه دیده نمیشه.وقتی که بعد از شلیک دستکش رو کمی به سمت عقب بکشیم اول اون بازو به سمت پایین میاد ودر راستای خروجی خشاب قرار میگیره واین در حالیه که با ادامه کشیدن دستکش به سمت عقب فشنگ شلیک شده یا پوکه به وسیله ناخن فشنگ کش همراه با پیشانی و متعلقات به سمت عقب امده و در انتها با برخورد به یک زائده کوچک از سمت راست سلاح به بیرون پرت میشه.و با بردن دستکش به سمت جولو فشنگ بر روی بازو سوار شده وبه بالا هدایت میشود که بعد از اون به وسیله پیشانی سلاح به سمت جان لوله رفته وبرای شلیک بعد اماده میشود همه این کارا شاید در عرض 1 ثانیه باشه..تمام این نیروی که ما برای مسلح کردن سلاح با دست انجام میدهیم در تفنگهای نیمه اتومات یا پران به وسیله گاز باروت انجام میشود.سلاح پنجتیر در واقع 6 تیر هست.پنج فشنگ توی خشاب و یکی هم در جان لوله.چندتا عکس هم میزارم که دقیق مطلبو بگیری داش. عکس اول دستکش به سمت جلو وسلاح اماده برای شلیک[تصویر: 93iuaxpq51zm6m0h95m.jpg] اینم اون زبانه که گفتی به شکل یک 7 یا 8 فارسیه که دسته هم داره و چسبیده اون زیر و.[تصویر: sr23oqgqk30y41vflxbm.jpg] و حالا دستکش به سمت عقب بعد از پرتاب پوکه به بیرون [تصویر: 4y0a02w7iqufk7vk2bo.jpg] بازو اومده پایین در راستای خشاب [تصویر: id6n3vrrzk9pjti3zzed.jpg] [تصویر: 6098lpln797my8ymyt.jpg].Khansariha (8)امیدوارم که مورد استفاده بوده باشه.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - ALIANA-54-T06 - 2012-02-18 03:14 PM

gorjimahalle جان ممنون از توضیحات بسیار خوبتان Khansariha (8)
ولی قبلا هم گفتیم سایز عکسها را مناسب کنید (زیر800X600) و یا با گذاشتن یک سایز کوچک (باندازه 300) روی عکس لینک اصلی را قرار بدید اینطوری با کلیک روی عکس سایز اصلی نمایش داده میشود تا همه دوستان دیال آپی هم براحتی صفحه را باز کنند. ممنون

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - کوهنورد - 2012-02-19 12:52 PM

گرجی جان خیلی خیلی لطف کردی هم از عکسهات هم از تو ضیحات واقعا ممنونم . اینطور که من متوجه شدم حرکت اون قطعه اسانسوری به بالا و پایینه ولی در بعضی سلاحها زبانه حرکتی دورانی دارد که صد البته نتیجه یکی است . حالا که لطف کردی محبت کن نظرت را به عنوان کاربر این سلاح بگو : من شخصاعلاقه زیادی به 5 تیر دارم که انشاالله تهیه میکنم ولی متاسفانه اسلحه های موجود یا کهنه اند یا بسیار گران یا وطنی . با این طرح هم متاسفانه ات و اشغال های زیادی وارد بازار شد و................که من باز وطنی ها را به محصولات درجه 2 و3 ترکی و..... ترجیح میدهم از شکار چیان پرسیدم نظرات متفاوت بود نظرات دوستان در سایت را هم که میدانیم . شما چه میگویید به عنوان یک کاربر حرفه ای ؟؟ در عکسهای شکارتان هم اگر اشتباه نکنم دیدم مگسک را اصلاح کرده اید یک مغازه دار میگفت که بالا میزند شما هم با این مشکل برخورد کرده اید ؟؟ موارد دیگر چطور ؟ مثل خرابی مهره نگهدارنده دستکشو غیزه که دوستان را ازرده کرده بود ؟؟البته اصل مهمی در کشور ما وجود دارد که این را نخرم چه بخرم ؟؟؟ در مورد خانه و ماشین و غیره هم صادق است .با تشکر

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-02-19 01:53 PM

سلام خدمت داش گلم اقای کوهنورد عزیز.انشاالله که پنجتیر میخری.باید بگم که پنجتیر با دو نوع مگسک تولید میشه.یکی مدل پایه دار که تفنگ منه.یکی هم مدل معمولی که مثل تفنگهای دیگه یه خال طلایی رنگ نوک لول داره من دستکاری روی مگسک انجام ندادم.توی بازار ایران همونطور که خودت میدونی همه چی شانسیه.یه وقت میبینه کارگرهایی یا متخصصین که وسیله هارو میسازن سرحالن وامشون ردیفه تفنگ خوب میسازن وبر عکس.باید شانست بخونه داداش.مشکل بالا زدن تفنگ معمولا از شکل بسیار ضایع قنداق و انحنای بسیار بسیار بد قبضه سلاح.انقدر قبضه سلاح کلفته که اصلا توی دست جفت وجور نمیشه.باید بری پیش قنداق ساز تا طبق شرایط خودت قنداق رو نازک کنه.همون کاری که من کردم الان به یه تفنگ بسیار خوب و ایده ال تبدیل شده و هدف بسیار خوبی داره من که خیلی خیلی ازش راضیم.نه دستکش منو اذیت کرده نه مهره نگهدارنده .یه مشکل دیگه که در بعضی پنجتیرها وجود داره که من توی همون تعمیرگاه اسلحه دیدم اینه که 3یا 4 سانت اخر لول احنای به سمت بالا داشت و به خاطر همین تفنگ اون بنده خداد بالا میزد.که اقای اسدی میگفت این چندمین باره که مشکل رو توی صیاد دیده.ایشون تعمیرکار مجاز اسلحه در بهشهر ه به وسیله دستگاه پرس صاف کرده بود.اگه لول اخرش کج باشه با نگاه کردن از سمت خزانه به درون لول میبینی که اخر لول معلوم نیست.در کل پنجتیر به علت سیستمی که داره بسیار حساسه و باید باهاش مدارا کرد.اگه ایکارو بکنی مطمئن باش که هیچوقت نا امیدت نمیکنه.تا جایی که امکان داره باید از زدن فشنگهای دست پر چارپاره و تک گلوله پرهیز کنی.و فشنگهای مگنوم استفاده نکنی.البته اگه تک و توک استفاده کنی چیزی نمیشه.من خودم تک گلوله رو هروقت بخوام بزنم خودم میسازم که یکم کوچکتر محصولات بازاره.در کل تفنگیه که اگه هواشو داشته باشی هواتو داره.Khansariha (8) اینم تفنگ من که قنداقش دستکاری شده.شرمنده که عکس تکراریه[تصویر: yfj4zrwb26opbq9qocs9.jpg] اینجا میتونی ببینی که قبضه سلاح در شکاری صیاد چقدر کلفته.اون بالایی و پایینی مال نیروهای ویزه پلیس [تصویر: im7ebzst066epkpu8oc.jpg] عکس اخر هم نوع مگسک [تصویر: 2e7onk5p8lyp2kmjvo.jpg]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - esmaeelkia - 2012-02-19 09:09 PM

دوستان علت بالا زدن تفنگ صیاد هم محور نبودن کپ با سطح بالاییه لول هست من دادم یه تسمه روش نصب کردن که علاوه بر حل کردن این مشکل باعث زیبایی واستحکام سلاح هم شده ایشالا اولین فرصت عکساشو میذارم.ولی دز کل این سلاح اذیت کننده هست و از ایمنی پایینی برخورداره من که از خریدش راضی نیستم.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - 300WSM - 2012-02-19 09:35 PM

دوستان لطفا حجم عکساتون رو کاهش بدینKhansariha (8)