شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - ehsannikoo - 2012-01-24 06:07 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز.
من حدود یک ماه پیش با کمک از تجربه دوستان در پست های قبلی یک صیاد2 ثبت نام کردم که البته اسلحه هنوز نیومده بود و فقط 1700 پول از من گرفته بودن.
چند روز پیش که پدم رفته بود شکار اتفاقی یکی از دوستان قدیمی شو دید که تعمیرکار اسلحه های شکاری بود و وقتی بهش گفته بود که پسرم (یعنی من)یک اسلحه صیاد2 ثبت نام کرده با تعجب گفته بود که دوشنبه (امروز)حتما باهم بیاید در مغازه من که امروز وقتی با پدرم رفتیم اونجا 11 تا صیاد ساخت 90 نشونمون داد که 2 تا از اونا لولش ترکیده بود چنتا قنداق شکسته بود و بقیه هم ایرادای اساسی پیدا کرده بودن و میگفت این ساخت 90 ها ایرادای خورده کاریشو درست کردن ولی از نظر لوله و کیفت خیلی اومده پایین و قدیمیا رو هرکی داره برد کرده و من هم که فکر میکردم اصلحه من صادر شده با نا امیدی به همون اسلحه فروشی که پول داده بودم رفتم برای انصراف دادن.بعد از کلی جرو بحث فروشنده گفت که اسلحه صادر شده و نمیتونه کاری بکنه من هم با نا امیدی فراوان اومدم برگردم که پدرم (دمش گرم)به فروشنده (که البته آشناش بود ولی چون پدرم مشتری رقیبش بود مایه بود)گفت که اگر بخوایم بجای اون یه اسلحه خوب آزاد از خودتون بخریم جریانش چی میشه؟یاروهم بایه خورده کلنجار رفتن با خودش انگار تمام قانونایی که برای ما اورده بود که نمیشه از صلاح انصراف داد یک دفعه باطل شد و رفت سراغ گاوصندوق و یه اسلحه دولول چیفسان آکبند اورد و گفت این هست اصل تفتگه!!!!!!!!!!!!!!!! مام که شاخ در آورده بودیم کار نداریم تازه چون تو اسلحه مهماتم دستی داره گفت چند روزه جواز موقت بهت میدم !!!!!!!!!!!کار نداریم انگار قسمت ما یه دولول ترک بود که به حمدلله معامله شد.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Huntsman - 2012-01-24 08:15 AM

آقا مبارک باشه Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

ولی بدجوری بچه هایی که صیاد ثبت نام کردن یا امسال گرفتن رو نا امید کردی (خدا امید هیچکس ناامید نشه . بگو آمین) . نگفتی یکی قلبش ضعیف باشه بعد این خبر یه بلایی سرش بیاد Khansariha (115)

شوخی کردم . ولی در کل چون تفنگ های ایرانی گارانتی داره میشه اگه ایراد اساسی هم پیداکرد با گارانتی برطرفش کرد و تا سه سال باش کنار اومد بعدشم خدا کریمه .

یا علی Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2012-01-24 02:25 PM

من نمیدونم چه بحثیه که میگن صیاد خوبه صیاد بده!!!!

به نظر بنده هر اسلحه ای یه سری ایراد داره،بزارید واستون بگم!

نخجیر یک درسته پر زهره ولی سنگینه و سوزنش مشکل داره،باید مشکلشو برطرف کرد بعده مدتی!

نخجیر دو فوق العاده سنگینه و اونم تو سوزن و قنداق مشکل داره!

اسلحه های سوار ترک همه گپ المینیومی دارن مثه اکار و یلدیز و سیفسان و........

صیاد دو پمپ اکشنش مشکل داره.......

اسلحه های روسی مشکل کور زنی دارن!!!

اسلحه های بلژیکی هم حتی مشکل دارن و الیاژشون خشکه و لوله میترکه به جای باد کردن!

حتی پنج تیر های خیلی خوب مثه بنلی و برتا و ......باز هم نمیشه با اینا فشنگ دست پر زد!!!

راستش هر اسلحه ای مشکله خودشو داره و نمیشه گفت هیچ اسلحه ای بی نقصه ولی باید باهاش ساخت!شما وقتی ماشین میخری نمیری اب وروغنشو عوض کنی!تنظیم موتور!تنظیم کاربرات چه میدونم تسمه تیم و هزارتا چیزه دیگه!

اسلحه هم همینه باید باهاش ساخت!مثلا اونی که لولش ترکیده حتما تو اب باهاش تیر زده یا شاید توی لوله چیزی بوده از قبل!اونی که قنداقش شکسته بوده همینطور...

توی پست های قبلی من طریقه ی استفاده ی صحیح از این اسلحه را نوشتم!ولی اگه شکارچیه حرفه ای هستید و یا تراپیست ملی برید پول بدید برتایی چیزی بخرید(احمد جان ahmad1373 هم که عضوه تیم ملی تراپ ایران هست بنده خدا اکار داره-چه خبره مگه!)

ولی همون سیفسان که شما خریدی 4 ملیون مبارکت باشه داداش ولی همین الان ازادش بدون جواز زیر یه تومن براتون در میاد!دوسته خوبمون معراج هانتر خریده 600 هزار تومن و برده برا جواز!با هزینه ی جواز میشه 1 تومن!!!

برا اینکه این تاپیک اسلحه ی دستکش هست موضوعش چند تا عکس هم واستون میزارمKhansariha (8)

[تصویر: 299995_1844619294891_1822912126_1276395_...0293_n.jpg]

موفق و پیروز

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - AIRKING - 2012-01-24 03:51 PM

دوست عزیز به نظر من هم شما عجله کردید.
بهتر بود به جای اطمینان بیش از حد به تعمیر کار چند تا سوال خیلی ساده ازش می پرسیدید.
مثلا اینکه چرا لوله این اسلحه ترکیده؟آیا با فشنگ کارخانه ای این بلا سرش اومده؟فشنگش استاندارد بوده؟
یا اینکه چرا قنداق اون یکی شکسته؟ایا بر اثر ضربه ناشی از شلیک بوده یا ...
دوست عزیز متسافانه اون سیسفانی که شما با خوشحالی خریدین جز اسلحه های درجه 2و 3 ترک هست و به مراتب از صیاد 2 ضعیفتره.
بنده خودم نخجیر 1 دارم تا حالا باهاش 4 پاره و اسلاگ نزدم و هیچ وقتم نشده توی شکار خجالتم بده.شاید قیافه نداشته باشه یا کمی سنگین باشه اما برای من که پرنده های معمول و متعارف با فشنگ های استاندارد و کارخانه ای استفاده میکنم بسیار عالی جواب داده.به نظرم بهتر بود بیشتر تحقیق می کردین و به مغازه دار ها هم هیچوقت اعتماد نکنید چرا که اون مغازه دار یه تفنگ 5 تیر پران با گارانتی 3 ساله را از شما با قیمت 2 میلیون برداشته و یه تفنگ دو لول سوار درجه 2 ترک که خیلی از دوستان تو این سایت اصلا به چشم نمیارنش به شما داده که نسبت به قیمتش اصلا به درد نمی خوره ای کاش حداقل آکار گرفته بودین یا دو لول روس.
ناراحت نشین ها بازنده اصلی توی این قضیه شما بودین و برنده اصلی مغازه داری که یه تفنگ که هیچ کس تمایل (حداقل افراد آگاه) به خریدش نداره به شما داده و یه تفنگ 5 تیر با 3 سال گارنتی که قیمت آزادش 4 تا 5 میلیون بوده از شما برداشته!!
به نظرم تا دیر نشده برید و این اسلحه را پس بدین و تفنگ خودتون بگیرید.
یا علی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - royal - 2012-01-24 06:13 PM

به نظر من هم درسته دکتر جان درست میفرمایند هر تفنگی مشکلیی داره هیچ تفنگی بی عیب و ایده ال نیست به نظر من هر کس باید اول اطلاعات کافی در مورد جنس های موجود داشته باشه و بعد بره دنبال خرید و واقعا سیفسان با 4 تومن بسیار گرون هست من 5 تیر دستکش مدل سردار خریدم 800 تومن !!!Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - hadihunter - 2012-01-24 08:29 PM

سلام به همه دوستان گل سايت
بنده از اعضاي تازه وارد اين سايت هستم؛ و به نظر من بايد نحوه استفاده صحيح از تفنگ رو ياد بگيريم وگرنه صياد كه سهله توپ 109 و تانك مركاوا هم كه باشه اگه درست استفاده نشه خوب دوام نداره ه ه ه ه ه .
والا عرض كنم بنده سن اتين داشتم، تك لول انگليسي داشتم، دو لول فاب آرم داشتم، صياد هم فعلا دارم، نميگم صياد و ميشه با فاب آرم مقايسه كرد، اما خيلي حرف برا گفتن داره چرا بي دليل عادت كرديم كه جنس وطني رو در چشم خودموم و ديگران سياه كنيم، خوب ما اين جوري نمي تونيم كاري از پيش ببريم پس چه كسي بايد از صنايع داخلي حمايت كنه خوب من و شما بازم ميگم كه قبول دارم كه عالي نيستن اما به اين شوري هم كه ميگن بعضي از دوستان نيست. باز هم به نظر من بايد با سلاحت رفيق بشي عاشقش بشي اون وقته ميشه معني شكارو تفنگ و لذت بردن رو بيشتر حس كرد. بازم بخطر پر گويي هاي پوزشششششششششش

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - gorjimahalle - 2012-01-25 02:02 PM

دوستان لطف کنن بگن چجوری میتونم اینجا عکس قرار بدم.لطفا راهنماییم کنید

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2012-01-25 02:25 PM

(2012-01-25 02:02 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان لطف کنن بگن چجوری میتونم اینجا عکس قرار بدم.لطفا راهنماییم کنید

سلام،دوست عزیز اول عکس را در سایتی مثله دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اپلود کنید،دقت کنید عکستان زیاد بزرگ نباشد!

بعد روی تصویر زیر کلیک میکنید ولینکی را که در سایت اپلود به شما داده است در انجا کپی کرده و یا علیKhansariha (8)

[تصویر: Untitled.png]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - msh - 2012-01-25 02:30 PM

دو تاسوال از اساتید محترم
1 وزن صیاد 2 چقدره؟
2 سهمیه ای اون الان به قیمت 1700 موجود هست . به این قیمت میارزه؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - sorooshsaharfekr - 2012-01-25 06:20 PM

قیمتش الان آزاد چنده؟Khansariha (226)