شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-11-27 12:30 PM

سلاح صياد2 از روي نمونه موسبرگ 500 شركت رمينگتون آمريكا ساخته شده. نقش و نگارها توسط ليزر روي كپ آلومينومي و قطعات چوبي زده مي شود. اگر ماشه سلاح به رنگ طلايي باشد به مفهوم اين است كه سلاح در سال 88 و چند ماه اخير توليد شده و داراي بهترين كپ و گلنگدن از لحاظ كيفيت است.

اين تفنگ بصورت فول چك ساخته شده وخزانه آن 70 ميلي متري مي باشد
براي زدن تك گلوله مناسب نيست و نبايد از تيرهاي مگنوم و بلند استفاده كرد (تير 70 ميلي متري مناسب است)
ترجيحاً از تير استاندارد بايد استفاده شود و از تيرهايي كه پايه برنجي پوكه تغيير شكل داده نبايد استفاده كرد
درمدلهاي قبلي امكان افتادن تير دوم از رير تفنگ هنگام مصلح كردن بوده كه رفع شده و قطعات آلمينيومي آن از نوع 7000 بوده كه سختي و استحكام خوبي دارد
بهترین نوع فشنگها برای ایران همون نوع ایرانی اون هست که ساخت مهام یا صاسد هست
فشنگهاتونو با کات آبی رنگ به صورت سهمیه ای دریافت کنید
برای صیاد 2 فرقی بین سر مقوایی و سر بقچه ای وجود نداره و از هردو مدل میتونید استفاده کنید
ترجیحا از فشنگهای ترک یا شاهین استفاده نکنید(شاهین و یاواشکالار و استرلینگ)
در تاپیک صیاد دو نوع استفاده از سایز ساچمه هم گفته شده
سایز ساچمه بستگی به سرمای هوا داره یعنی هرچه هوا سردتر بشه شما باید ساچمه درشت تر استفاده کنید چون صیاد دو سلاح دوربردی هست و تراکم شلیک اون عالیه
منبع محیط بان
[تصویر: vcjwhyyvsunm7on1ivnb.jpg]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - AIRKING - 2011-11-27 05:15 PM

با سلام.
در مورد این اسلحه باید بگم جدیدا توسط سپاه ساخته میشه و کیفیتش واقعا متفاوت از مدل ساخت ارتش هست.البته قیمتش هم گرونتر شده.ایرادات و مشکلات که در سری اول بود رفع شده و شکل قنداق هم کمی تغییر پیدا کرده.
سعی میکنم یکم مطلب راجع بهش پیدا کنم و در تاپیک قرار بدم.
یا علی

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-11-27 07:43 PM

دوست عزیز درست میفرمایند،چند وقتی است صتایع جنگ افزار سازی را سپاه از ارتش تحویل گرفته.

خدا کنه کیفیت تغییری نکنه!!!

چون بچه های سپاه حواسشون خیلی جمعه!Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - masih.hunter - 2011-11-27 08:51 PM

اقای صالحی با این مدل کار کردین دوستان داشتن راضی نبودن مشگلات زیادی داشته مثال فشنگ سالم رو از خزینه بجای پوکه میندازه بیرون و...

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - saeedglx - 2011-11-27 08:59 PM

من این مدل سه ساله که دارم.
به جز بالازدن که اشکال از ساخت قنداق هست مشکلی نداشته. اون مشکل بیرون انداختن فشنگ سالم به خاطر اینه که با سرعت کمی عملیات اکشن انجام میدید

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-11-27 09:04 PM

بله دوست عزیز من با این مدل کار کردم البته ساخت ارتش و ماشه طلایی ان،کلا مدل خوبی از اب در نیومده،اینقدرم پیچیدس که نمیشه خودت درستش کنی،مثلا من نخجیر دو داشتم که سوزن چپیش نمیزد و به اصطلاح گل میکرد و چاشنی منفجر نمیشد،بازش کردم دیدم سوزن سمت چپی مثه سمت راستی نیست،سمت راستی را گذاشتم رو چپی و مثل اون تراشش دادم بعد درست شد ولی این صیاد دو را یه بار باز کردم اینقدر توش پیچ و خرت و پرت بود که گیج شدم واخرش بردم دادمش به تعمیرکار.
فقط به درد فشنگهای ساخت داخل میخوره ولی یه خوبی داره اینه که برد بسیار عالی ای داره ولی اخرش یه لول داره و شما دو تا اسلحه نداری!

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - AIRKING - 2011-11-28 09:55 PM

مشکل گیر کردن و فشنگ خارج شدنش توی سری جدید حل شده.
من خودم از نزدیک هر دو سری دیدم.
اگر خواستید تهیه کنید مدل 90 اونم خرداد به بعد بگیرید.مطمئنم راضیتون میکنهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - میثم کماسایی - 2011-11-29 01:01 AM

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلاح صیاد2 از دو قسمت تشكیل شده است. برای منتاژ سلاح بشرح ذیل عمل نمایید:
مقداری بچه قنداق را به سمت پایین كشیده و قبضه را در دست راست نگه دارید. حال لوله را با توجه به در یك خط بودن زبانه قفل آن و نیز حلقه قفل لوله خشاب كه باید روی لول خشاب مماس شود در داخل كپ فشار داده و با دیدن از فضای زیر كپ و اطمینان از قرار گرفتن زبانه قفل لوله در جای خود ، پیچ مهره ای كه برای اتصال لوله به خشاب است را در جای خود ببندید.
برای دمنتاژ نمودن سلاح هم بر عكس موارد گفته شده عمل نمایید.
برای فشنگ گذاشتن در لوله خشاب ، بهتر است سلاح را وارونه در دست چپ بگیرید. بچه قنداق را به جلو فشار دهید. ( اگر سر لوله مقداری زاویه به پایین داشته باشد بهتر است ) در این حالت شما می توانید قطعه جلویی خشاب را ببینید.
با دست راست می توانید فشنگ ها را یكی یكی داخل لوله خشاب قرار دهید. برای اطمینان از قرارگیری صحیح فشنگ در لول خشاب ، با سر انگشت مقداری آن را به داخل خشاب هدایت نمایید تا قطعه نگهدارنده جلوی لوله خشاب كه یك زبانه كوچك جلوی آن است مانع از خروج فشنگ شود.
نكته 1 : استفاده از خشاب پر در این سلاح خطرناك است. خطرناك برای كسی كه نمی داند چه مقدار باید در دشت و غیره پیاده روی كند. فراموش می كند كه سلاح پر است و یا تكیه به ضامن می كند و غیره. یكی از دلایل زود پر نكردن سلاح دستكش این است كه شما مانند سلاحهای شكاری كمر شكن نمی توانید جان لوله را ببینید و یا به حالت كمرشكن حمل نمایید.
بهتر است كه همیشه و در هر زمان سلاح را در شكارگاه و موقعی كه مطمئن به شكار و شلیك هستید پر كنید.
نكته 2 : معمولا فرصت تیراندازی برای یك سلاح پنج تیر حداكثر 3 تیر است. یعنی اینكه شما 2 فشنگ را مازاد بر مصرف در لول خشاب نگه می دارید و ممكن است كه فراموش كنید كه سلاح پر است. همچنین ممكن است به دلیل داشتن هیجان شلیك با این سلاح ، اقدام به شلیك هوایی و بی هدف جهت خالی نمودن سلاح نمایید كه این باعث می شود مدیریت فشنگ و بودجه را نداشته باشید و نیز باعث تخریب محیط زیست از طریق ساچمه های سربی شوید.
نكته 3 : بعضی از كارخانه های سازنده سلاح دستكش ، قطعه ای پلاستیكی به نام محدود كننده خشاب را به دلیل موارد اشاره شده در نكته 2 را در سلاح قرار می دهند. در جلد برزنتی سلاح صیاد2 این قطعه در جیب جلد قرار داده شده است و دارندگان می توانند با بازنمودن لوله خشاب و جاسازی این قطعه در بین فنر خشاب و تغذیه كننده خشاب ، از آن استفاده نمایند.
حالا می توانید از سلاح استفاده نمایید. بچه قنداق را به عقب بكشید. با این عمل اهرمهای داخلی سلاح در وضعیتی قرار می گیرند كه با فشار دادن بچه قنداق به سمت جلو ، یك فشنگ نیز از خشاب بیرون آمده و بهمراه گلنگدن كه در جلو می رود به سمت جان لوله هدایت شده و جا می گیرد.
توجه كنید سلاح پر بوده و می توانید با رعایت كلیه مسایل ایمنی گفته شده ، ماشه را فشار داده و اقدام به شلیك نمایید. اگر آماده شلیك نبودید سلاح را در وضعیت ضامن قرار دهید و بهتر است كه لوله را به سمت منطقه بی خطر نگهدارید.
خوب حالا پس از شلیك باید بچه قنداق را دوباره به سمت عقب كشیده ( تا پوكه از جان لوله خارج و به بیرون از كپ پرتاب شود ) و دوباره جهت شلیك بعدی بچه قنداق را به سمت جلو فشار دهید.
نكته 4 : فرض می كنیم كه سلاح شما پر بوده و از شلیك منصرف شده اید. مثلا می خواهید سوار ماشین شده و یا از شكار منصرف شده اید. برای خارج نمودن فشنگ باید قطعه كوچكی كه در سمت چپ كپ و پشت محافظ ماشه قرار داده اشده است را فشار داده و هم زمان بچه قنداق را به سمت عقب بكشید. با این كار فشنگ داخل جان لوله بدون اینكه شلیك شود به بیرون پرتاب می شود.
نكته 5 : وقتی پس از مدتی با سلاح برخورد دارید و دست می گیرد حتما آن را پر فرض نمایید. حتی اگر مطمئن به خالی بودن خشاب آن هستید باید این شاسی را فشار داده و بچه قنداق را به عقب و جلو بكشید تا اگر احیانا فشنگی در لوله بود و شما نمی دانستید به بیرون پرتاب شود. ( دوستانی كه سربازی رفته اند و طرز ایمن كردن سلاح G3 را یاد گرفته اند می دانند كه بعد از خارج نمودن خشاب باید یكبار گلنگدن را بكشند تا سلاح ایمن و عاری از فشنگ شود )

[تصویر: mossberg500.gif]

[تصویر: gun_parts_shotgun.gif]

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - saeedglx - 2011-11-29 10:29 AM

(2011-11-27 09:04 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله دوست عزیز من با این مدل کار کردم البته ساخت ارتش و ماشه طلایی ان،کلا مدل خوبی از اب در نیومده،اینقدرم پیچیدس که نمیشه خودت درستش کنی،مثلا من نخجیر دو داشتم که سوزن چپیش نمیزد و به اصطلاح گل میکرد و چاشنی منفجر نمیشد،بازش کردم دیدم سوزن سمت چپی مثه سمت راستی نیست،سمت راستی را گذاشتم رو چپی و مثل اون تراشش دادم بعد درست شد ولی این صیاد دو را یه بار باز کردم اینقدر توش پیچ و خرت و پرت بود که گیج شدم واخرش بردم دادمش به تعمیرکار.
فقط به درد فشنگهای ساخت داخل میخوره ولی یه خوبی داره اینه که برد بسیار عالی ای داره ولی اخرش یه لول داره و شما دو تا اسلحه نداری!

دوست عزیز باز کردن و تعمیر صیاد بسیار ساده است و من تا بحال چندین بار برای نظافت و رفع حس کنجکاوی بازش کردم اونم تا آخرین قطعه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Hunter - 2011-11-29 12:29 PM

شما استادی دوست من،من اماتورم و تجربه ی زیادی تو این زمینه نداشتم و اون موقع که بازش کردم از تو پست محیط بان استاد مسعود دیدم و اقدام به این کار کردم ولی اخرش گیج شدم تشریح انسان از این کار خیلی راحت تر بودKhansariha (214)