شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2014-08-25 11:53 PM

با سلام :
با این اوصاف این تفنگ حتما باید باز بشه و رفع عیب بشه تا آسیب نبینه . ولی خوشحالم تفنگ شما رو روش با میخ سبزی خوردن نکندن !!!!! اینطوری قشنگتره . دکمه ضامن هم بزرگتر و قشنگتر شده . امیدوارم روز به روز تولیدات ایرانی بهتر و بهتر بشه تا جایی که یه روز بگن تفنگ ترک خریدی !!!!!! حیف پول نبود ؟؟؟؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsali - 2014-08-26 12:52 AM

(2014-08-25 11:53 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
با این اوصاف این تفنگ حتما باید باز بشه و رفع عیب بشه تا آسیب نبینه . ولی خوشحالم تفنگ شما رو روش با میخ سبزی خوردن نکندن !!!!! اینطوری قشنگتره . دکمه ضامن هم بزرگتر و قشنگتر شده . امیدوارم روز به روز تولیدات ایرانی بهتر و بهتر بشه تا جایی که یه روز بگن تفنگ ترک خریدی !!!!!! حیف پول نبود ؟؟؟؟

سلام فردا در مورد این موضوع من حرف زیاد دارم به یه نتایجی رسیدم که عرض میکنم خدمتتون... Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsali - 2014-08-27 07:37 PM

(2014-08-25 11:53 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :

سلام تاخیر منو ببخشید ، به نظر شما عیب تفنگ چیه که باید باز بشه؟

بعد منظور شما از این جمله آخر اینه که تفنگهای ایرانی بی کیفیتن؟

در این مورد کارشناسان اسلحه باید نظر بدن ولی بنده به عنوان یه مصرف کننده معمولی و شخصی که قبلا تجربه سلاح ترک رو داشته نظرم اینه که از این سلاح فقط از سیستم ماشه اون ایراد گرفت که کیفیت پایینی داره ، اگه همین اسلحه تک ماشه تولید میشد به نظر من قابل رقابت بود حداقل با تولیدات ترک ، ولی در مجموع تفنگ کارامد و خوبیه من خودم شخصا تجربه هوایی زنی با این تفنگ رو تو فواصل 40-50 متری داشتم ، و اینکه اوایل من تفنگو رو گرفتم یه شخصی که 30 سال شکارچی هست با این تفنگ شلیک کرد و تاییدش کرد.

در مورد مشکل سلاح بنده من نظر دوستمون رو که میگفت با تغییر فشنگ مشکل حل میشه رو تایید میکنم البته به شرطی که طول فشنگها از این فشنگهایی که من استفاده میکنم کوتاه تر باشه یا یکی دیگه از دوستان که میگفت اگه خزانه یه خورده بزرگتر بشه مشکل حل میشه این هم درسته ، من تعدادی فشنگ رو تست کردم البته فقط بسته شدنش بعد 2تا از فشنگهایی که مشکل داشت رو خالی کردم و مقداری کوتاه بعد که تست کردم راحت بسته شد

2 تا فشنگ سمت چپ کوتاه شده هست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2014-08-28 01:03 AM

با سلام:
والا دوست عزیز ، من از پشت مانیتور ،شاید نتونم کاملا تشخیص بدم تفنگ شما چه مشکلی داره پس اگر باز بشه مشخص میشه عیب از کجاست . من سلاح یه بنده خدایی رو رو که در بسته شدن مشکل داشت باز کردم و دیدم علت خوردگی زبانه و پله دار شدن گاهی گیر کمی ایجاد میشه که علتشم عدم روغنکاری مرتب سلاح بود ، در چه مدت ؟؟ در مدت 5 سال !!!!!!!! تازه میگه جنس ایرانیه دیگه !!!! بگذریم منظورم اینه که باید از نزدیک بررسی بشه ( با توجه به کم کارکرد بودن تفنگ شما )
دلیل اینکه پوکه های کوتاه را بهتر خارج میکند رو اصلا متوجه نمیشم چون خزانه نخجیر کونیکه و طول پوکه مثل بعضی از تفنگها براش دردسر ساز نیست ( این رو به عنوان یک حسن در نظر بگیرید ) .حتی جایی که زه پوکه در اون قرار میگیره هم نمیتونه کوتاه باشه چون تفنگ اصلا بسته نمیشه . خلاصه حسابی ما رو سر در گم کردی اگر میتونید یه عکس از خزانه سلاح ، طوری که داخل لول رو نشون بده بگذارید.
در مورد خوبی یا بدی باید واقع بین بود . بنظر من هم تفنگ بدی نیست ولی جای کار زیاد داره مثلا حتما باید روش ریب نصب بشه تا خط نشانه بالا بیاد ، لبه های کپ تیزه که میتونست گرد باشه ، قنداق خوبی نداره و.......
من میخواستم تفنگ خودم رو تک ماشه کنم ولی پشیمون شدم چون قصد تعویض دارم ، امیدوارم شما از تفنگتون لذت ببرید
اگر میشه دلیل اینکه پوکه کوتاه در بسته شدن تاثیر داره رو پیدا کنید چون خیلی کنجکاو شدم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsali - 2014-08-28 04:08 PM

(2014-08-28 01:03 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
والا دوست عزیز ، من از پشت مانیتور ،شاید نتونم کاملا تشخیص بدم تفنگ شما چه مشکلی داره پس اگر باز بشه مشخص میشه عیب از کجاست . من سلاح یه بنده خدایی رو رو که در بسته شدن مشکل داشت باز کردم و دیدم علت خوردگی زبانه و پله دار شدن گاهی گیر کمی ایجاد میشه که علتشم عدم روغنکاری مرتب سلاح بود ، در چه مدت ؟؟ در مدت 5 سال !!!!!!!! تازه میگه جنس ایرانیه دیگه !!!! بگذریم منظورم اینه که باید از نزدیک بررسی بشه ( با توجه به کم کارکرد بودن تفنگ شما )
دلیل اینکه پوکه های کوتاه را بهتر خارج میکند رو اصلا متوجه نمیشم چون خزانه نخجیر کونیکه و طول پوکه مثل بعضی از تفنگها براش دردسر ساز نیست ( این رو به عنوان یک حسن در نظر بگیرید ) .حتی جایی که زه پوکه در اون قرار میگیره هم نمیتونه کوتاه باشه چون تفنگ اصلا بسته نمیشه . خلاصه حسابی ما رو سر در گم کردی اگر میتونید یه عکس از خزانه سلاح ، طوری که داخل لول رو نشون بده بگذارید.
در مورد خوبی یا بدی باید واقع بین بود . بنظر من هم تفنگ بدی نیست ولی جای کار زیاد داره مثلا حتما باید روش ریب نصب بشه تا خط نشانه بالا بیاد ، لبه های کپ تیزه که میتونست گرد باشه ، قنداق خوبی نداره و.......
من میخواستم تفنگ خودم رو تک ماشه کنم ولی پشیمون شدم چون قصد تعویض دارم ، امیدوارم شما از تفنگتون لذت ببرید
اگر میشه دلیل اینکه پوکه کوتاه در بسته شدن تاثیر داره رو پیدا کنید چون خیلی کنجکاو شدم

من هم خودم فک نمیکردم که طول فشنگ تاثیر گذار باشه وقتی دوستان گفتن که با تغییر فشنگ و بزرگ کردن خزانه مشکل حل میشه من به این فکر افتادم تا فشنگهایی که مشکل دارنو مقداری کوتاه کنم ببینم نتیجه چی میشه که جواب داد!

این هم عکس لول

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - flower - 2014-09-01 08:54 AM

مبارک باشه دوست عزیز انشالله ازش خوب استفاده کنی
این مدل چی هست ؟ فکر کنم p / آره ؟
برامون عکس های دیگه از زوایای دیگه آپ کنیم تا به آلبوم عکس هامون اضافه کنیم . حجم هم که کاری نداره کمشون کن دیگه
Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - azimia - 2014-09-01 09:40 AM

سلام خدمت دوستان گرامی سایز عکسها رو کم کردم . چند وقتی هست که اینترنت در دست رسم نیست بالاخره تفنگ ما هم اومد اینم عکسها
[تصویر: 14095511162.jpg]

[تصویر: 14095509435.jpg]

[تصویر: 14095509433.jpg]
[تصویر: 14095509432.jpg]
[تصویر: 14095509431.jpg]
[تصویر: 14095511161.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2014-09-01 09:52 AM

با سلام:
به به آقای عظیمی ، مبارکه انشالله بالاخره این تفنگ شما هم اومد !!!!!!!
چند وقت پیش داشتم میگفتم این آقای عظیمی تفنگش که نیومد ، هیچی ، خودش هم رفت !!!!!!!!!!
دیدی برادر من همون روز اول بهت گفتم تفنگت نخجیره ولی مبارک باشه اینطور که میبینم درمدل های جدید هم ظاهر تفنگ هم باطنش داره پیشرفت میکنه و با امید به روزی که به مرحله ای برسیم که تولید داخل برامون افتخار باشه .
فقط مونده با یک پترن اساسی به فیض برسونی مارو ....خخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - samani - 2014-09-01 09:52 AM

مبارک باشه اسلحه قشنگیه انشالله یه عمر استفاده کنید
فقط میشه یه تست کنید ببینید وقتی اسلحه مسلح نیست سوزنها بیرونند یا نه
ممنون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - azimia - 2014-09-01 10:17 AM

بله وقتی که مسلح نباشه سوزنا بیرون هستند