شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - danialgh - 2014-08-17 07:00 AM

(2014-05-07 01:22 PM)mozafar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
دوست عزیزم آقای شکاری مرسی لطف داری.
از شهر بابل اسلحه فروشی آقای ذاکری،نه فقط نخجیر 1 و 2 آورده بود که به گفته خودش هموشونو فروخته بود
اینم مال یکی از دوستان بود که بنا به دلایلی به بنده رسید
خودش میگفت سهمیه 93 ولی شاید سهمیه 92 که الان توزیع شده
جالب صیاد هم نداشت!

سلام دوست عزیز میشه آدرس این آقای ذاکری روبرام ارسال کنی با تشکر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mozafar - 2014-08-21 10:01 AM

سلام به دوستان و اساتیدKhansariha (8)
جناب danialgh واستون تو شخصی فرستادم .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsali - 2014-08-25 11:59 AM

سلام دوستان من با اسلحم چندتا مشکل دارم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم ،، بعضی اوقات که فشنگ میزارم اهرمش رو که آزاد میکنم بسته نمیشه! اگه جای 2تا فشنگو عوض کنم بسته میشه ولی گاهی اوقات اینجوری هم بسته نمیشه باید فشنگو کلا عوض کنم ، بعد از شلیک هم بعضی مواقع اینقدر نیاز به زور داره تا باز بشه...Khansariha (367)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mozafar - 2014-08-25 12:44 PM

دوست عزیز سلاح نو هست؟
من متوجه نشدم منظور از اهرم رو آزاد میذارید چیه!
اگه واستون ممکنه چندتا عکس بذارید تا دوستان و اساتید راهنمایی کنند!
انشالا چیزی نیست نگران نباش با وجود اساتید خوبی که اینجا داریم حل میشه دوست من!Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsalaramirsalar - 2014-08-25 12:56 PM

دوست عزیز با فشنگهای ترک و شاهین صادراتی امتحان کن ببین باز هم همین مشکل رو داری؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsali - 2014-08-25 01:27 PM

(2014-08-25 12:44 PM)mozafar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز سلاح نو هست؟
من متوجه نشدم منظور از اهرم رو آزاد میذارید چیه!
اگه واستون ممکنه چندتا عکس بذارید تا دوستان و اساتید راهنمایی کنند!
انشالا چیزی نیست نگران نباش با وجود اساتید خوبی که اینجا داریم حل میشه دوست من!Khansariha (8)

سلاح از نظر کار کرد نو هست ولی سال 89 خریدمش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2014-08-25 12:56 PM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با فشنگهای ترک و شاهین صادراتی امتحان کن ببین باز هم همین مشکل رو داری؟

من فشنگهام عقاب هست و قدیمی ، قبل از این نخجیر یه تک لول ترک قدیمی داشتم که اصلا با این فشنگها مشکل نداشت البته تفنگ خوبی بود ولی خیلی بد باهاش رفتار میکردم یه روز تو زمستون لولشو گذاشتم رو زمین و گل لولرو گرفت و منم اصلا حواسم نبود بعد که شلیک کردم و سر لوله پکید که مجبور شدم کوتاه کردم لولرو بعدش هم دادمش و این نخجیر رو گرفتم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsalaramirsalar - 2014-08-25 02:29 PM

شما فشنگ شاهین صادراتی را امتحان کن انشاا.. مشکل حل میشه
نو بودن تفنگ هم باعث این امر میشه این را بنده روی تفنگ آکار یکی از دوستان دیدم چون آکبند و نو بود به سختی و با ضرب تمام لول بسته میشد حتی با فشنگهای ترک هم این مشکل را داشت پیش یک تعمیرکار بردیم چیزی شبیه به یک مته بود(خود دستگاه نه میخ مته) منتهی ضخامت لول تفنگ ( برای کالیبر12) دو تا دسته هم دو طرف بیرون داشت همونجایی که فشنگ قرار میگیره قرار داد و با دست چرخوند این باعث شد مقداری فشنگ بیشتر در خزانه وارد بشه و دیگه مشکل حل شد البته اسم اون وسیله رو نمی دونم شما هم اگه مشکلت با تعویض فشنگ حل نشد پیش یک تعمیرکار خوب امتحان کن
البته دقت کن و به تعمیرکار گوشزد کن که خیلی عمل چرخش رو انجام نده چون ممکنه زیادی فشنگ پایین بره و هنگام شلیک سوزن به ته چاشنی فشنگ برخورد نکنه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mozafar - 2014-08-25 04:11 PM

جناب amirsali
اسلحه نخجیر 2 تو بعضی هاش مشکل باز شدن لول پس از شلیک وجود داره که معمولا با استفاده از سلاح طی زمان این مورد حل میشه و نیاز به کمی صبر داره
اما در مورد بسته نشدن لول،شما لول رو از کپ جدا کن،پیچ فشنگ کش را باز کن و فشنگ کش رو در بیار،با چنتا فشنگ امتحان کن تا ببینی جان فشنگ(چمبر)مورد نداشته باشه که بعید میدونم مشکلی داشته باشه،پین فشنگ کش و سوراخ پین زیر لوله رو کاملا تمیز کن و گریس یا روغن بزن،اهرم لول و زبونه هاشو روغن کاری کن و اسلحه رو سر هم کن و امتحان کن امیدوارم مشکلی نباشه دوست عزیز
جسارت منو ببخشید بجای اساتید نظر دادمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2014-08-25 09:47 PM

(2014-08-25 11:59 AM)amirsali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من با اسلحم چندتا مشکل دارم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم ،، بعضی اوقات که فشنگ میزارم اهرمش رو که آزاد میکنم بسته نمیشه! اگه جای 2تا فشنگو عوض کنم بسته میشه ولی گاهی اوقات اینجوری هم بسته نمیشه باید فشنگو کلا عوض کنم ، بعد از شلیک هم بعضی مواقع اینقدر نیاز به زور داره تا باز بشه...Khansariha (367)
با سلام :
دوست عزیز ، من درست نفهمیدم بالاخره تفنگ شما استفاده شده یا نه . اگر نو باشه یه قصه داره اگر کارکرده باشه یه قصه دیگه . احتمالا تفنگ شما همیشه با ضرب و زور بسته میشه و بعدش هم سخت باز میشه که اگر از اول اینطور بوده یه کم سوهانکاری لازم داره . ولی شما اول از همه بیا یه کاری بکن :اون پیچ زیر پوکه کش رو یه کم شل کن طوری که پوکه کش راحت با دست جابجا بشه .....بعد دو شلیک .... بعد ببین راحت باز میشه یا نه . مورد بعدی اینه که شاید بلندی سوزن ها زیاده و چاشنی رو سوراخ میکنه یا در اون فرو میره و بعدش باز کردنش دیگه مکافاته . مورد بعدی اینه که شاید قبلا دست کس دیگه بوده ، باهاش فشنگ سنگین زده لول لق شده بعد برده روی محل درگیری قفل با زبانه رو جوش زده و سوهانکاری و.... ولی خوب درنیاورده و این مشکل بوجود اومده . پس بگذار پله پله پیش بریم . موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amirsali - 2014-08-25 10:19 PM

(2014-08-25 09:47 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-25 11:59 AM)amirsali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوست عزیز ، من درست نفهمیدم بالاخره تفنگ شما استفاده شده یا نه . اگر نو باشه یه قصه داره اگر کارکرده باشه یه قصه دیگه . احتمالا تفنگ شما همیشه با ضرب و زور بسته میشه و بعدش هم سخت باز میشه که اگر از اول اینطور بوده یه کم سوهانکاری لازم داره . ولی شما اول از همه بیا یه کاری بکن :اون پیچ زیر پوکه کش رو یه کم شل کن طوری که پوکه کش راحت با دست جابجا بشه .....بعد دو شلیک .... بعد ببین راحت باز میشه یا نه . مورد بعدی اینه که شاید بلندی سوزن ها زیاده و چاشنی رو سوراخ میکنه یا در اون فرو میره و بعدش باز کردنش دیگه مکافاته . مورد بعدی اینه که شاید قبلا دست کس دیگه بوده ، باهاش فشنگ سنگین زده لول لق شده بعد برده روی محل درگیری قفل با زبانه رو جوش زده و سوهانکاری و.... ولی خوب درنیاورده و این مشکل بوجود اومده . پس بگذار پله پله پیش بریم . موفق باشید

تفنگ سال 89 خریداری شده ولی بسیار کم استفاده شده در پست قبلی هم اشاره کردم از لحاظ کارکرد نسبتا نو محسوب میشه ولی از نظر سال ساخت قدیمی هست ،، تفنگ هم من نو خریدم قبلش دست کسی نبوده ، اینکه با ضرب و زور بسته میشه همیشگی نیست گاهی اوقات اینطوریه و گاهی اوقات هم به سختی باز میشه البته بعد از شلیک ، ولی بعضی مواقع هم میشه که خیلی راحت مسلح و بعد از شلیک هم راحت باز میشه... در مورد پوکه کش هم اتفاقا من 5شنبه هفته قبل چون جمعه میخواستم برم تیراندازی جاهایی که دم دست بود رو سرویس و بازدید کردم و اتفاقا پوکه کش رو پیش رو شل کردم و داخل پیستونشو روغن زدم به حدی که زود تر از بازشدن کامل تفنگ اگه سر تفنگ بالا باشه میاد بیرون... یه تجربه ای که گرفتم هم این بوده هر موقع سخت بسته میشه (یعنی باید بعد از فشنگ گذاری چندبار اهرم رو ببرم آخر و رها کنم تابسته بشه) بعدش هم سخت باز میشه ولی اگه راحت بسته بشه راحت هم باز میشه Khansariha (290)