شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - MAZ - 2014-06-01 08:09 AM

(2014-06-01 07:15 AM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من ديروز رفتم مبلغ اسلحه اي كه امسال ثبت نام كرده بودم را واريز كردم.
قيمتها براي سه ماهه اول امسال اعلام شده بود و اكثر اونا از 50 تا 200 تومن گرونتر شدن .
فقط دولول ساده كه من مي خوام بگيرم كمي ارزونتر از قبل شده كه علتشو نفهميدم!!!!!
من مبلغ 18413880 واريز كردم.
حالا كي بهم تحويل بدن را خدا ميدونه. Khansariha (226)

سلام داداش زمان حدودی تحویل اسلحه را نپرسیدی؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - alborzshop - 2014-06-02 07:13 AM

فروشنده گفت بستگي به اداره مهمات داره كه چه وقت به ما اسلحه بده.
اگه به سه ماهه دوم بكشه قيمتها بالاتر ميره و بايد دوباره مبلغي واريز كنم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-06-04 12:39 AM

با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزيز.

ميخواهم ببينم فشنگهاي نمره 1 تا 8 و مخصوصا نمره هاي 1 و 2 را با هر كدام از لوله هاي راست و يا چپ نخجير 2 بزنيم اشكالي ندارد ؟

چون از بعضي از دوستان انجمن شنيدم كه مثلا ميگن فشنگ نمره 2 را فقط با لوله راست بزن و يا فشنگ نمره 4 را فقط با لوله چپ بزن.

ضمنا من قصد استفاده از چارپاره 28 و 36 را دارم كه احتمالا مداوم هم خواهد بود.

حالا بار هر كدام از لوله هاي نخجير 2 بزنم مشكلي نيست و يا دوستان توصيه ديگري دارند ؟

شاد و سلامت باشيد و ممنونم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - royall - 2014-06-04 12:56 AM

ببینید جناب اگه اون پستی که میفرمایید بچه های این انجمن گفته اند که "فشنگ نمره 2 را فقط با لوله راست بزن و يا فشنگ نمره 4 را فقط با لوله چپ بزن" رو لطفا بفرمایید کدوم کاربر چنین چیزی فرموده اند ؟میخواهم دلیل این حرفشون رو بدونم.
چون اگه این طور باشه باید یه لیست تهیه کنیم و موقع شکار برسی کنیم و ببینیم که الان باید کدوم فشنگ رو با کدوم لول شلیک کنیم خخخخ
اما اصولا شلیک هر نمره فشنگ(1تا9) و باهر چوکی (از سیلند تا فول چوک) هیچ فشار قابل توجه ی به سلاح نمیاره.چون حداقل انتظاریه که از یه تفنگ شکاری میره همینه !
در مورد چهارپاره 28 تایی و 32تایی هم با هر2لول بزنید چون سایز بزرگی ندارند و به تفنگ فشار نمیاد (البته اگه شارژ بالا نباشند)
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mehdihadi - 2014-06-10 06:03 PM

سلام دوستان خسته نباشید چند وقتی به نت دست رسی نداشتم منم نخجیر2روتحویل گرفتم 3روزه روز اول پول رو واریز کردم روز دوم مدارک رو آماده کردم وروز سوم هم تفنگ رو بهم دادن مبلغ واریزی هم1840شد یه فیش هم برای اسلحه مهمات واریز کردم حالا از خود اسلحه بگم زاج کاریش اصلا خوب نیست یعنی زاجی که خودم از دوستان یاد گرفتم وبه سلاح می زنم بهتر می شه.یه مقدار سنگینه به نظر خودم هم زیاد دور زن نیست من که با تک لول بیشتر حال می کنم کلا خوبه وراضیمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mozafar - 2014-06-10 08:34 PM

سلام مبارک باشه آقای mehdihadi(ببخشید اسمتونو نمیدونم) انشالا ماشش همیشه واست بچکه و شکارای خوبی داشته باشیKhansariha (8)
دوست عزیز سه روزه جواز موقت دادن به شما؟؟؟؟
میشه توزیح بدین به چه صورت امکان گرفتن جواز موقت همزمان با خرید اسلحه میسر میشه؟
ممنونKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mehdihadi - 2014-06-10 09:28 PM

(2014-06-10 08:34 PM)mozafar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مبارک باشه آقای mehdihadi(ببخشید اسمتونو نمیدونم) انشالا ماشش همیشه واست بچکه و شکارای خوبی داشته باشیKhansariha (8)
دوست عزیز سه روزه جواز موقت دادن به شما؟؟؟؟
میشه توزیح بدین به چه صورت امکان گرفتن جواز موقت همزمان با خرید اسلحه میسر میشه؟
ممنونKhansariha (8)

سلام دوست عزیز حقیقتش روز اول پدر پول رو واریز کرد اسلحه فروش گفت باید نامه کارشنایتون از تهران بیاد فرداش نامه آمد بعدش هم مدارک رو پدرم داد اسلحه مهمات بعد جواز موقت روبهش دادن تو روز دوم جواز موقت رو گرفت بعدشم اسلحه روتحویل دادن البته تو روز سوم.البته آشنا هم داشتیمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-06-20 01:22 PM

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزيز.

آقا دو تا سوال مهم دارم :

1. امروز داشتم لوله نخجير دو را تميز ميكردم ديدم اول لوله راست دقيقا بعد از جان لوله كه فشنگ در آن قرار ميگيره روي كروم آن كه بايد درخشنده باشه مثل اينكه خط افتاده باشه مقداري خراشيده شده ! اول فكر كردم لكه هست ولي هر چقدر تميز كردم ديدم خراشيدگي هنوز هست ! الان بايد چكار كنم ؟ مشكلي نيست ؟

2. همانطور كه قبلا هم گفتم سوزن لوله چپ من فشنگهايي كه چاشني خارجي و يا سفيد رنگ هست را درست نميزنه ! يعني بار اول كه زدم روي چاشني گود ميندازه ولي چاشني عمل نميكنه و بايد بار دوم مسلح كنم و بزنم تا چاشني رو منفجر كنه و چاشني عمل كنه ! امروز حدود 20 تا فشنگ عقاب با چاشني طلائي رنگ يا زرد را پشت سر هم زدم و زد ولي باز 10 تايي يكبار يكي از همين زرد ها را هم نميزد و بايد دو بار مسلح ميكردم ! بعضي از دوستان گفتن خودش درست ميشه ! نظر شما دوستان گرامي چيست و بايد چكار كنم ؟

نميخوام اسلحه نو و نازنينمو بدم دست اين تعمير كارها ! شگون نداره !

شاد و سلامت باشيد.

ارادتمند شما.

ممنونم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ln 1 - 2014-06-20 04:12 PM

سلام . اول اینکه اگه نظرتونو در مورد تعمیر کاران محترم سلاح تغییر بدین یکی از مشکلات شما حله . در مورد سوزن که پاشنه اشیل اکثر نخجیرهای دولول هست اگه از دست خودتون بر میاد چه بهتر قابل اصلاحه در غیر این صورت یه سرویس کوچیک خدمت تعمیر کار نیاز داره . به این راحتیها خط و خش داخل لول ایجاد نمیشه مگر استفاده از ساچمه های نامتعارف و ... شما یه بررسی دقیقتر انجام بدین شاید ناخالصیهای با قیمانده از شلیکهای قبل باشه که با سمبه های تنظیف تمیز خواهد شد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-06-20 04:50 PM

(2014-06-20 04:12 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . اول اینکه اگه نظرتونو در مورد تعمیر کاران محترم سلاح تغییر بدین یکی از مشکلات شما حله . در مورد سوزن که پاشنه اشیل اکثر نخجیرهای دولول هست اگه از دست خودتون بر میاد چه بهتر قابل اصلاحه در غیر این صورت یه سرویس کوچیک خدمت تعمیر کار نیاز داره . به این راحتیها خط و خش داخل لول ایجاد نمیشه مگر استفاده از ساچمه های نامتعارف و ... شما یه بررسی دقیقتر انجام بدین شاید ناخالصیهای با قیمانده از شلیکهای قبل باشه که با سمبه های تنظیف تمیز خواهد شد.

با سلام و عرض ادب .

اول در مورد تعميركاران محترم و زحمتكش :

چشم نظرمون رو هم در مورد تعميركاران محترم تغيير ميديم !

مواردي رو كه در زير ميگم به همه تعميركاران محترم و زحمتكش بسط نميدم هستند تعمير كاراني و يا كساني كه مغازه ندارند ولي بسيار حرفه اي و ناشناخته هستند.

ولي شما كه نمي دونين تو شهرستان چه خبر هست ! ؟ يارو نشسته مغازه داره مگس ميپرونه ميگه 10 تا برنو دستمه وقت ندارم بزار برو هفته ديگه بياد ! ( فكر نمي كنم برنو تا الان ديده باشه چه برسه به تعميرش ! ).

تفنگ دوستمون رو برديم براي تعمير نخجير تك لول بود زد از هموني هم بود انداختش بعد ميگه نخجير تك لول وقتي از كمپاني بياد اگر باز بشه مثل روز اول نميشه و بايد برگردونين جنگ افزار سازي ! ميگيم حداقل بگين مشكل از كجا هست ؟ ميگه كار جنگ افزار سازي هست و خيلي پيچيده است ! ( فكر نميكنم بتونه اسمش رو روي كاغذ بنويسه ).

قضاوت با شما و دوستان !

دوم در مورد خط و خش داخل لوله :

كوچكترين ساچمه نامتعارفي استفاده نشده و حتي بعضي از ساچمه اي داخل فشنگ كارخونه اي با ساچمه تبريز داراي روكش گرافيت و يا بدون روكش گرافيت عوض و استفاده شده.

چندين بار سمبه با پرهاي پلاستكي و مسواك كشيدم ولي پاك نشد !

ضمنا من تفنگ رو هميشه بعد از هر استفاده روغن كاري و تميز ميكنم.

الان بايد چكار كنم ؟

ممنونم.