شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2014-03-06 12:52 AM

با سلام :
تشکر از دوستان که وارد بحث شدند . اقا رضا منظورم اینها نبود این دوست عزیز ما داده کپ رو با کمی جوشکاری و بعد تراش و سوهانکاری به شکل سلاحهای امریکایی یا اروپایی دراورده اند یعنی پشت محل بسته شدن لوله ها دو نیمکره ایجاد شده دقیقا مثل دو لول روس بغل هم .بعد هم ابکاری نیکل کروم که بسیار زیبا شده ولی شماره سریال و ...... همگی دستنخورده است . اگر اجازه بده عکس تفنگش رو میگذارم خیلی قشنگ شده . اقا رضا ، شما که در شکاربان عضوی انجا عکس تفنگش هست .
با تشکر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-03-06 12:55 AM

فکر می کنم اول براتون جواز موقت بیاد. ولی کلا هر شهری رویه خودش رو داره و مدت آمدن جواز موقت می تونه به سن و سال و پرونده فرد در اطلاعات مرتبط باشه. کلاس هم بعضی جاها برگذار نمی شه یا کمتر در موردش سخت گیری می شه. پروانه دائم از تهران میاد. جواز موقت من 10 روزه اومد برای دائم امروز بعد حدود 1 ماه سر زدم گفتند هنوز از تهران نیامده.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - RAK - 2014-03-06 01:18 AM

با سلام.
دوست عزیز تا وقتی که شما اصالت اسلحه را حفظ کنی مشکلی نداره شما میتونی قنداق و بچه قنداق رو عوض کنی (نه اینکه تاشو کنی )اسلحه رو زاج بزنی کپ رو کروم کاری کنی بند اسلحه رو عوض کنی برچسب استتار بزنی اگر شماره سلاح مخدوش بشه مشکل داره لول سلاح عوض بشه مشکل داره طول سلاح کم بشه چه از ناحیه لول چه قنداق مشکل داره و کلا کارهای که سلاح را از حالت شکاری خارج کنه قدیم برنو را با قنداق و دستگاه نشانه روی جنگی دست مردم نمیدادند باید حتما قنداق و
سیستم نشانه رویشو عوض میکردی چون باید از حالت جنگی خارج میشد .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-04-04 12:13 AM

با سلام و عرض تبريك سال نو خدمت دوستان.

آقا ميخواستم ببينم بعد از هر نوبت تيراندازي با نخجير اگر لوله و قنداق از هم جدا بشه و داخل لوله با اسپري مخصوص پاك بشه و قسمتهاي ديگر روغن كاري بشه اشكالي داره ؟

چون بعضي از دوستان مي گفتن تا 100 تا تير نزدي لوله را پاك نكن و روغن كاري هم نمي خواد !

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirlohi - 2014-04-04 12:48 AM

اگه تفنگ را بعد از شلیک های متعدد تمیز نکنید و برای مدت زیادی کنار بزارید رطوبت داخل محوطه با باروت های نسوخته داخل لول ترکیب میشه و ماده اسیدی رو بوجود میاره که باعث میشه کرم کاری لول به مدت زمان تخریب بشه.(چون باروت بدون دود یه ترکیب اسیدی هستش) در ضمن برای تمیز کردن لول نیازی به بازکردن کامل اسلحه نیست.همین طور روغن کاری سلاح.روغن کاری تفنگ به شما بستگی داره.میتونی هر وقت که تفنگ رو تنظیف کردی قطعاتش رو روغن کاری کنی.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-04-28 12:54 AM

با سلام و احترام.

آقا مناطق اطراف ما گرگ و گراز خيلي داره مخصوصا مناطق دورافتاده روستايي كه ما براي شكار ميريم گرگهاي با جثه خيلي بزرگ داره كه واقعا ترسناك هستند و فوق العاده خطرناك و البته بدون ترس از انسان !

با توجه به اينكه من نخجير 2 گرفتم به نظر دوستان چه شماره ساچمه اي همراه من باشه كه راحت بتون گرگ و يا گراز با جثه بزرگ را نابود كنه ؟

بعضي از دوستان به من گفتن شماره 2 كافي هست و بعضي هم شماره 4 را پيشنهاد دادن.

نظر شما دوستان عزيز چيست ؟

ضمنا از مديران گرامي و عزيز خواهشمندم اگر جاي مناسبي تاپيك نزدم به جاي مناسب منتقل كنند.

چون خودم نخجير 2 داشتم گفتم اينجا بهترين جا هست !

ممنونم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - royall - 2014-04-28 01:04 AM

دوست عزیز ساچمه شماره 2 برای شکار مرغابی مناسبه تا گراز ! 4 که دیگه هیچی
برای شکار گراز باید از 4پاره و اسلاگ استفاده کنید که با توجه به سلاحتون بهتره از فکرش بیایید بیرون چون به سلاح فشار میاد
برای دور کردن گرگ ها و سگ های وحشی ساچمه شماره 1 و حتی 2 هم خوبه چون بردش نسبتا بیشتره و اگه به عضو های حیاتی اون شلیک نکنید باعث مرگ حیوون هم نمیشه و فقط اون رو دور میکنه (فاصله هم مهمه).گربه سانان خیلی باهوشند و اگه یکبار زخمی بشوند دیگه از اون مناطق گذر نمیکنند
Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-04-28 07:49 PM

(2014-04-28 01:04 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای شکار گراز باید از 4پاره و اسلاگ استفاده کنید که با توجه به سلاحتون بهتره از فکرش بیایید بیرون چون به سلاح فشار میاد
برای دور کردن گرگ ها و سگ های وحشی ساچمه شماره 1 و حتی 2 هم خوبه چون بردش نسبتا بیشتره و اگه به عضو های حیاتی اون شلیک نکنید باعث مرگ حیوون هم نمیشه و فقط اون رو دور میکنه (فاصله هم مهمه).گربه سانان خیلی باهوشند و اگه یکبار زخمی بشوند دیگه از اون مناطق گذر نمیکنند
Khansariha (8)

با سلام و احترام.

عالي جواب داديد ولي جواب سوال من را نداديد ؟

من قصد شكار گرگ و گراز را ندارم !

قبلا كه برنو و 270 داشتم با مهارت بالايي كه داشتم بارها مي توانستم گرگ و گراز بزنم ولي هرگز اين كار را نكردم !

من فقط براي اطلاعات خودم ميخواهم بدانم به غير از چهارپاره چه ساچمه اي قابليت نابودي اين حيوانات را دارد ؟

با ساچمه شماره 2 و يا 4 زير 20 متر ميشه كاري كرد ؟

همان طور كه عرض كردم گرگ هاي اينجا از با همه فرق دارند جثه هاي بسيار بزرگي دارند و به هيچ وجه ترسي از انسان ندارند.

چندين مورد حمله و قطع اعضا گزارش شده.

با تشكر مجدد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ESI - 2014-04-29 05:23 PM

(2014-04-28 07:49 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-28 01:04 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)

با سلام و احترام.

عالي جواب داديد ولي جواب سوال من را نداديد ؟

من قصد شكار گرگ و گراز را ندارم !

قبلا كه برنو و 270 داشتم با مهارت بالايي كه داشتم بارها مي توانستم گرگ و گراز بزنم ولي هرگز اين كار را نكردم !

من فقط براي اطلاعات خودم ميخواهم بدانم به غير از چهارپاره چه ساچمه اي قابليت نابودي اين حيوانات را دارد ؟

با ساچمه شماره 2 و يا 4 زير 20 متر ميشه كاري كرد ؟

همان طور كه عرض كردم گرگ هاي اينجا از با همه فرق دارند جثه هاي بسيار بزرگي دارند و به هيچ وجه ترسي از انسان ندارند.

چندين مورد حمله و قطع اعضا گزارش شده.

با تشكر مجدد.
اقای اریا ....ببخشید جناب کلاشینکف شما که قبلا برنو داشتید و مهارت بالاییKhansariha (172) داری چطور فرق فشنگ 2 و 4 رو نمیدونی؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - HirkanFighter - 2014-04-29 05:53 PM

برنو و 270 که گلوله زن هستن چه ربطی به شماره ساچمه اسلحه ساچمه زن دارن؟
بعد شما از کدوم قسمت جواب ایشون فهمیدی که فرق ساچمه 2 و 4 رو نمیدونن؟!!
ایشون پرسیدن که آیا برای از بین بردن خطر گرگ کافی هستن یا نه