شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bastami - 2014-02-04 02:09 AM

(2014-02-04 12:34 AM)bastami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-03 10:02 PM)حسین نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب عظیمی بزرگوار قیمت نخجیر معمولی حدود 150 تومن گرونتر و حدود 1800 شده حق با شماست
برای مدل بندی مدل p طرح پرشین هستش و به نظر من زیباست مبارک باشه ارزش پول بیشتر دادن داشت...
سلام دوست عزیز Khansariha (8)شما توی توضیحتون به این نکته اشاره کردید که مدل بندی نخجیر دو همون مدل سفارشی هست،یعنی نخجیر ساده یا حتی مدل منبت هنگام تحویل،بند چرمی نداره؟بخاطر اینکه یکی از دوستان به قول خودش مدل اسلاح شده و منبت که ادعا شده وزن کمتری داره و بعضی از قطعاتش ظاهرا اسپانیاییه به قیمت 2450 گرفته که این مدل با این قیمت رو توی لیست اسلحه مهمات من ندیدم،تفنگشو تحویل گرفته و بمن گفت که بند داره من هنوز اسلحه رو ندیدم،بنظر شما این همون مدل سفارشی نیست؟؟؟؟؟Khansariha (48)
شرمنده طولانی شدKhansariha (219)
Khansariha (256)
دوستان چند تا پست و بحثهای متفرقه اما متاسفانه جواب مارو کسی نداد،اگه لطف کنید و جواب بدید،ممنون میشمKhansariha (8)
Khansariha (48)
Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-02-04 02:09 AM

با سلام .

آقا كسي جواب سوال ما رو ميده ؟

دوستان لطف مي كنند بنويسند چه مارك و نوع چهارپاره استاندار تهيه كنم ؟

همچنين خواهشمندم چون بار اول هست دارم نخجير 2 تهيه ميكنم همراه آن چه فشنگها و با چه مارك و چه شماره اي تهيه كنم كه حداقل يك مدت راحت باشم !

با تشكر مجدد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2014-02-04 09:43 AM

كاربر عز كالاش نيكوف يا آريا
در خصوص سايز ساچمه، مارك تفنگ تعيين كننده نيست بلكه نوع شكار و چوك سلاح تعيين كننده است و از اونجايي كه خزانه سلاح نخجير 70 ميلي متري است ، فشنگ هاي 70 ميلي متري عموما از 24 گرم تا 40 گرم هستند و با اين اوصاف شما مي تونيد فشنگ هاي تراپ 24 گرمي و شكاري 32 و 34 و 36 گرمي رو به راحتي با نخجير 2 شليك كنيد.
براي چار پاره و تك گلوله هم به نظر من بهتره اول با چار پاره هاي ريز تر مانند 28 تايي و .... شليك كنيد ، البته يكي از دوستان نخجير 2 داره من خودم با لول راست اون كه گشاد تر از لول چپ هست، تك گلوله فابريك 12 شليك كرده ام ولي بنده انجام و تكرار اين كار رو پيشنهاد نمي كنم و ديگر اينكه اسم اين سلاح ساچمه زني است بنابراين براي اسلاگ و چار پاره طراحي نشده ولي احتمال يك در ميليون اگه روزي خداي نكرده مورد حمله حيوان درنده و يا خطرناك قرار گرفتيد و ديديد كه با شليك هوايي هم نمي تونيد اون رو از خودتون دور كنيد(مثلا گراز زخمي و عصبي) اگه داخل لول حتي فشنگ 24 گرمي سايز 7.5 تراپ هم داشتيد با اون بهش شليك كنيد تا يه مقدار حيوان رو كلافه كرده باشيد و فرصت بار گذاري فشنگ چار پاره و يا تك گلوله رو داشته باشيد و اگه ديديد نياز به ادامه آتش داشتيد باز هم شليك كنيد و ترس تركيدن لول رو نداشته باشيد چرا كه خطر بالاتري در انتظار شماست و اگه قراره كه احتمالا لول بتركه و شما زخمي بشيد بهتر از اينه كه توسط گراز و يا خرس كشته بشيد نهايت امر اينه كه شما تاوان كشتن اون حيوون و خسارت سلاح رو مي ديد و همه اين ها از جان شما عزيز تر نيستند.
ولي يه نكته: هرگزخودتون رو در شرايطي قرار نديد كه مجبور به كار بستن آخرين راه حل بشيد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2014-02-04 10:53 AM

سلام بر دوستان يه سوال اسلحه اى كه چپ يا راست ميزنه مشكل از كجاست از نحوه قرارگيرى قنداقه يا لول مشكل داره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - peisaz - 2014-02-04 11:26 AM

(2014-02-04 02:09 AM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .

آقا كسي جواب سوال ما رو ميده ؟

دوستان لطف مي كنند بنويسند چه مارك و نوع چهارپاره استاندار تهيه كنم ؟

همچنين خواهشمندم چون بار اول هست دارم نخجير 2 تهيه ميكنم همراه آن چه فشنگها و با چه مارك و چه شماره اي تهيه كنم كه حداقل يك مدت راحت باشم !

با تشكر مجدد.

سلام
جواب شما را دوستان دادند. فشنگ استاندارد استفاده کنید. خیالتان راحت راحت باشد. از فکر چارپاره هم بیرون بیایید. مگر در موارد حفظ جان
این مطلب را از یکی از دوستانم به نام آقا مسعود نقل میکنم. ایشان از یک پیر شکار شنیده بود که هیچوقت با ساچمه زن چارپاره نزن. مگر وقتی که جانت به خطر بیفتد. در آن موقع جان تفنگت را با شلیک چارپاره به خطر بینداز تا جان خودت حفظ شود.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-02-04 12:16 PM

(2014-02-04 09:43 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
كاربر عز كالاش نيكوف يا آريا
در خصوص سايز ساچمه، مارك تفنگ تعيين كننده نيست بلكه نوع شكار و چوك سلاح تعيين كننده است و از اونجايي كه خزانه سلاح نخجير 70 ميلي متري است ، فشنگ هاي 70 ميلي متري عموما از 24 گرم تا 40 گرم هستند و با اين اوصاف شما مي تونيد فشنگ هاي تراپ 24 گرمي و شكاري 32 و 34 و 36 گرمي رو به راحتي با نخجير 2 شليك كنيد.
براي چار پاره و تك گلوله هم به نظر من بهتره اول با چار پاره هاي ريز تر مانند 28 تايي و .... شليك كنيد ، البته يكي از دوستان نخجير 2 داره من خودم با لول راست اون كه گشاد تر از لول چپ هست، تك گلوله فابريك 12 شليك كرده ام ولي بنده انجام و تكرار اين كار رو پيشنهاد نمي كنم و ديگر اينكه اسم اين سلاح ساچمه زني است بنابراين براي اسلاگ و چار پاره طراحي نشده ولي احتمال يك در ميليون اگه روزي خداي نكرده مورد حمله حيوان درنده و يا خطرناك قرار گرفتيد و ديديد كه با شليك هوايي هم نمي تونيد اون رو از خودتون دور كنيد(مثلا گراز زخمي و عصبي) اگه داخل لول حتي فشنگ 24 گرمي سايز 7.5 تراپ هم داشتيد با اون بهش شليك كنيد تا يه مقدار حيوان رو كلافه كرده باشيد و فرصت بار گذاري فشنگ چار پاره و يا تك گلوله رو داشته باشيد و اگه ديديد نياز به ادامه آتش داشتيد باز هم شليك كنيد و ترس تركيدن لول رو نداشته باشيد چرا كه خطر بالاتري در انتظار شماست و اگه قراره كه احتمالا لول بتركه و شما زخمي بشيد بهتر از اينه كه توسط گراز و يا خرس كشته بشيد نهايت امر اينه كه شما تاوان كشتن اون حيوون و خسارت سلاح رو مي ديد و همه اين ها از جان شما عزيز تر نيستند.
ولي يه نكته: هرگزخودتون رو در شرايطي قرار نديد كه مجبور به كار بستن آخرين راه حل بشيد.

با سلام و احترام.

بحث من هم همين هست .

چندين بار كه همراه دوستان رفتيم با گراز و گرگ روبرو شديم كه البته اين دورو زمونه واقعا كوچكترين ترسي از انسان ندارند !

به همين خاطر تاكيد كردم لازم دارم چهارپاره بزنم.

الان چهارپاره 28 به بالا بزنيم مشكلي نيست ؟

با تشكر.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2014-02-04 01:31 PM

يكي از دوستان با ساچمه شماره يك تعدادي سگ ولگرد و مزاحم را در حوالي مرغداري شان كشته بود
براي حيواناتي در حد گرگ تا فواصل سي متر ساچمه يك هم كفايت مي كند (قطر ساچمه يك 4 ميلي متر است و قطر ريز ترين چار پاره موسوم به BB چهارو نيم ميلي متر است كه نوع كاملا گرد آن براي تفنگ بادي هم استفاده مي شود) ساچمه شماره 1 در 32 گرم حدود 70 عدد مي شود و 28 تايي در 32 گرم حدود 22 عدد است يعني هر كدام آن تقريبا 3 برابر ساچمه يك وزن دارد و قطر آن تقريبا 6 ميلي متر است ولي براي گراز بايد سايز هاي درشت تر انتخاب شوند.
(2014-02-04 10:53 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان يه سوال اسلحه اى كه چپ يا راست ميزنه مشكل از كجاست از نحوه قرارگيرى قنداقه يا لول مشكل داره

اگر هنگام به شانه كشيدن تفنگ، ريب و مگسك تراز نمي شوند مي توان با تراشيدن يا اضافه كردن به قنداق (قسمت بل يا قسمتي كه به گونه مي چسبد) آن را اصلاح كرد
اگر برخي اوقات چپ و برخي به راست مي زند اشكال از لق بودن كپ است
و اگر همواره به چپ و يا به راست مي زند ممكن است لول و خزانه كه در بر گيرنده لول و زبانه قفل لول است ايراد داشته باشد و ممكن است مگسك و يا پايه آن در خط تقارن لول نباشند و همچنين سر لول كاملا داره نباشد و يا قسمت چپ و يا راست لبه لول ضربه خورده باشد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - azimia - 2014-02-04 03:52 PM

(2014-02-04 12:55 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
اه خیلی واجبه .
اقای عظیمی این تفنگ شما رو بالاخره ندادن ؟؟؟ بابا جیگر من یکی خون شد والا !!!
هادی جان ببخشید من الان پست شما رو دیدم شما درست میگی این حرفها فقط کدورت میاره و بهتره بحث فقط از نظر فنی باشه تا من و امثال من هم بتونن ازش استفاده کنن . ولی هادی جان فعلا با این شرایط ، بقول بچه ها نبودن ننه و ساختن با زن باباست !!!! وگرنه کسی هم هست که این تولیدات رو به مارکهای معروف ترجیح بده ؟؟ اگر بود به من هم نشونش بدید !!!!!!!!!!!!!!!!!!
سلام به دوست عزیز وگرامی خودم نه هنوز باور کن ادمو اینا خون جگر میکنن تا چنس تحویل بدن اینو یواشکی بگم هنوز نمیدونم جی میخوان بدن فقط پول ریختم یه کپی از واریزیم دستم ووو همین هر ماه هم حوالم میکنن به سر ماه دیگه فکر کنم تفنگ منو هنوز نساختن دارن روش کار میکنن تا بی عیب تحویل بدن خخخخخخخخخخخخخخ
راستی دیدین مشکل سنگینی نخجیر دو رو حل کردم خخخخخخخخخخخخ
با اسب یا قاطر بریم شکار این عیب هم حل میشه دیگه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bastami - 2014-02-04 07:35 PM

جهت اطلاع دوستان این رفیق ما که یه آشنایی داشت در عرض 40 روز (یعنی از تاریخی که پولو ریخت)تفنگشو(نخجیر 2 اصلاح شده بقول خودش) تحویل گرفت با کلیه مدارک تازه اولین تفنگشم هست،البته هنوز تفنگ رویت نشده وگرنه عکساشو میذاشتمKhansariha (8)
Khansariha (48)
Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-02-08 11:56 AM

امروز تفنگ رو با جواز موفت تحویل گرفتم. هر چند بی دقتی و عدم ظرافت در ساخت بعضی قطعه ها مشهود هست اما از چیزی که تصور می کردم بهتره. در مورد وزن با این ترازوهای خانگی با گرفتن تفنگ در دستم و یک بار با وزن کردن خودم به تنهایی وزنش کردم هر چند ممکنه این کار خیلی دقیف نباشه اما با بند چرمیش 4 کیلو شد. فکر نمی کنم بندش بیشتر از 100 گرم باشه. اما بار هم از پی سی پی اوانیکس بلاک لئوپاردم سبک تر و خوشدست تر هست. اگه دوستان فکر می کنند لازمه عکس هم ازش آپلود کنم؟
دوباره تفنگ رو به تنهایی رو ترازو گذاشتم و همون 3600 نشون داد. شاید تو دست گرفتن به خاطر ارتفاع و مسئله توازن باعث می شه وزن رو بیشتر نشون بده.