شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-01-27 09:17 PM

فقط نخحیر 2 ساده داشت. 1800 و خورده ای پرداخت کردم و یک برگه گرفتم که شماره سریال و مدل اسلحه رو نوشته. همه نخجیر 2 ها مدل کوسه هستند؟ فردا باید برم مدارکم رو تکمیل کنم. گفت احتمالا یکی دو هفته دیگه اسلحه تحویلم می سه.
در قسمت توضیحات برگ کارشناسی سلاح نوشته شماره ..... روی سلاح مشاهده که حذف کپ و لول آرم و سنبه گردید. معنی این عبارت چیه؟ چرا اون شماره حذف شده؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2014-01-27 11:40 PM

پولش كه درسته نخجير 2 به قيمت دولتى ارزش خريد داره اون چيزايي هم كه تو برگه كارشناسي نوشته مربوط به ديده هاى شخص كارشناس داره و زياد مهم نيست مبارك باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-01-28 02:59 PM

امروز رفتم اسلحه و مهمات مدارک رو دادم. قرار شد هفته دیگه تفنگ رو با جواز موقت بگیرم. برای شروع کار فشنگ سهمیه ای می دهند؟ چه وسایلی ضروری هست که برای تفنگ بگیرم؟ اگه توصیه ای هست ممنون می شم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ln 1 - 2014-01-28 07:16 PM

با جواز موقت امکان دریافت سهمیه مهمات وجود نداره . در مورد وسایل مورد خاصی نداره . معمولا کفش قنداق میگیرن که در مورد تفنگ من به دلم ننشست یعنی نمیتونم باهاش خوب تیر بزنم. وسایل تنظیف هم شخصا نگرفتم. با پارچه کتانی و یه تیکه نخ بلند و محکم همه چی حله فقط باید بعد از اتمام شلیکها نظافت انجام بشه و به روزهای بعد موکول نشه .اگه علاقه و حوصله دارید همون اول مثل کاری که خودم انجام دادم تمام سلاح را باز کنید و حسابی نظافت کنید و گریس کاری ( غیر از ماشه ) . معمولا عمل پلیسه گیری و .. در کارخانه انجام نمیشود . کپ سلاح را حتما باز کنید و در محل مفاصل گریس بزنید . پوکه کش سلاح هم حتما باز بشه و کمی روغن بزنید . یه مورد دیگه بقایای زاج کاری کارخانه است که به صورت لکه های سفیدی در قسمتهای زاج خورده سلاح دیده میشه ( بیشتر در قسمت لوله البته مواردی هم دیدم که تمیز کار کرده بودن ) . حتما باید با اب گرم شسته و خشک شود در غیر این صورت از همان قسمت مستعد زنگ زدگی میباشد .. مبارکتون باشه . به خوبی و خوشی استفاده کنید .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-01-30 12:17 AM

با سلام و خسته نباشيد.

آقا من هم امروز رفتم ثبت نام كردم نخجير 2 و همه مدارك را دادم فروشنده گفت شنبه بيا پرونده خودتو بگير ببر اسلحه مهمات براي تائيد !

فقط چند سوال بسيار مهم :

1. چرا رسيد سلاح و برگه اي که شماره سریال و مدل اسلحه رو نوشته به من نداد و فقط رسيد 1900000 توماني كه دستگاه POS داده بود را به من داد ؟

2. چرا تو فرم ها قسمت تفنگ و كاليبر رو گفت خالي بزاريد و بقيه قسمت ها رو پر كنيد ؟

خلاصه كه اينكه خيلي خوشحالم و اميدوارم زود تحويل بگيرم.

شاد و پيروز باشيد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-01-30 12:26 AM

شاید وقت و حوصله پر کردن فرم ها رو نداشته. اسلحه مهمات 5 عکس 3 در 4 رنگی زمینه سفید و 3 سری کپی همه صفحات شنناسنامه و دو سری کارت ملی و پایان خدمت می خوان. بهتره همراه داشته باشید. از من 1810000 تومان گرفت.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-01-30 12:44 AM

(2014-01-30 12:26 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاید وقت و حوصله پر کردن فرم ها رو نداشته. اسلحه مهمات 5 عکس 3 در 4 رنگی زمینه سفید و 3 سری کپی همه صفحات شنناسنامه و دو سری کارت ملی و پایان خدمت می خوان. بهتره همراه داشته باشید. از من 1810000 تومان گرفت.

با سلام.

من همه مدارك رو به فروشنده تحويل دادم !؟

با تشكر.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-01-30 10:23 AM

قروشنده فقط از من یک کپی شناسنامه خواست و سایر مدارک رو به اسلحه و مهمات دادم. احتمالا برگ فروش و نظر کارشناس و دارکس که دادید رو با هم بهتون می ده تا ببرید اسلحه م مهمات. در ضمن متولدین زیر 1354 کارت پایان خدمت لازم ندارند.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2014-01-30 11:03 AM

(2014-01-30 10:23 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قروشنده فقط از من یک کپی شناسنامه خواست و سایر مدارک رو به اسلحه و مهمات دادم. احتمالا برگ فروش و نظر کارشناس و دارکس که دادید رو با هم بهتون می ده تا ببرید اسلحه م مهمات. در ضمن متولدین زیر 1354 کارت پایان خدمت لازم ندارند.

با سلام.

بعد از اينكه برديم اسلحه مهمات بايد چكار كنيم ؟

روند چجوري هست ؟

اسلحه كي دستمون مياد ؟

با تشكر.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - unknown - 2014-01-30 11:42 AM

من هم اطلاعات دقیقی ندارند. ممکنه شهر با شهر کمی تفاوت باشه. ولی 5 تومان برای پست و 45 تومان به حساب اسلحه و مهمات می ریزید. مدارک رو می گیرد از اطلاعات استعلام می کنند. کلاس آموزشی قکر کنم فرمالیته باشه. و بعدش با جواز موقت تحویل می گیرید. به من گفت هفته دیگه جواز موقت رو می دیم. ولی جای دیگه ممکنه بیشتر یا کمتر طول بکشه.