شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2013-12-07 03:46 PM

با سلام :
لول راست نخجیر نیم چوک و مربوط به ماشه جلو
لول چپ نخجیر فول چوک و مربوط به ماشه عقب
اندازه هاش رو هم که خودتون در پست مربوط به شاهین -اکار گذاشته اید . سیلندر هم که نداره !!!! معمولا در اکثر دو لول های با چوک ثابت این فرمول رعایت میشود مگر در مدلهای سفارشی یا مدلهایی که اختصاصا برای شکار خاصی ساخته میشوند . نگاه به خودمون نکن بابا مردم دنیا برای سوسک کشتن هم یه کالیبر خاص و تفنگ خاص بکار میبرن !!!!!!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarmi - 2013-12-07 06:31 PM

سلام قطر لول راست نخیر 2 دقیق 18 میلیمتر است و لول چپ 17.5

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Assassin's - 2013-12-07 07:49 PM

با سلام و خسته نباشید به شما دوستان عزیز و محترم.

من تازه واردم با تفنگ پدرم که ور رفتم آخر نفهمیدم اینکه چطور باز میشه منظورم لولش نیست خود تفنگ هست یعنی برای باز کردن و تعویض سوزن ها باید چیکارکنم لطفا اگه شد برام عکس بزارید که شیرفهم شم تفنگ نخجیر دولول بغل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکرKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarmi - 2013-12-07 08:08 PM

کاربر عزیز تعمیر اسلحه کار من و شما نیست دستکاریش نکن حیفه ببرش پیش یه تعمیرگاه مجاز اسلحه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - azimia - 2013-12-07 08:10 PM

اندازه هاش رو هم که خودتون در پست مربوط به شاهین -اکار گذاشته اید . سیلندر هم که نداره !!!! معمولا در اکثر دو لول های با چوک ثابت این فرمول رعایت میشود مگر در مدلهای سفارشی یا مدلهایی که اختصاصا برای شکار خاصی ساخته میشوند .
[/quote]

با سلام خدمت اساتید محترم
این مدل سفارشی که فرمودین جه فرقی میکنه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-12-07 09:11 PM

باز كردن نخجير آسونه زياد سخت نيست اگه دست به آچار باشى راحت بازش ميكنى تو صفحه هاى قبل همين تاپيكو بگردى روش بازو بستشو اساتيد نوشتن بهمراه عكس موجوده
ياعلى

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2013-12-07 10:41 PM

(2013-12-07 08:10 PM)azimia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اندازه هاش رو هم که خودتون در پست مربوط به شاهین -اکار گذاشته اید . سیلندر هم که نداره !!!! معمولا در اکثر دو لول های با چوک ثابت این فرمول رعایت میشود مگر در مدلهای سفارشی یا مدلهایی که اختصاصا برای شکار خاصی ساخته میشوند .

با سلام خدمت اساتید محترم
این مدل سفارشی که فرمودین جه فرقی میکنه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون
[/quote]

اصولا متفاوت بودن چوك لوله اي سلاح دو لول براي پرنده زني است و فرض بر اين است كه پرنده(يا بشقاب تراپ) همواره در حال دور شدن از شكارچي است بنابراين ماشه اول يا شليك اول چوك باز تر داشته و شليك بعدي چوك تنگ تر
حال اگر موقعيت شكار طوري باشد كه هر دولول براي منظور يا فاصله يكساني نياز باشند مثلا شليك چار پاره و شايد اسكيت ، احتمالا هر دو لول چوك يكسان داشته باشند(دو لول بغل هاي لول كوتاه وسترني كه به تفنگ دليجاني يا coach gun معروفند هر دو لول سيلندر هستند و براي كاربردهاي دفاعي و عمدتا شليك چار پاره ساخته مي شوند)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - josniper - 2013-12-08 09:25 PM

سلام دوستان یکی از دوستانم که درجه دار سپاه هست.امسال نوبت خرید اسلحه دولتی هست وفک کنم 1650 برای نخجیر دو بغل انداخته حالا قراره 500 سود بهش بدم و بمن بفروشه.نظرتون چیه
.البته اکثر صفحات رو خوندم
از این میترسم که کار خانه ای ایراد داشته باشه کجاشو باید چک کنم که ایراد ذاتی نداشته باشه
راستی قیمت چطوره؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2013-12-09 12:05 AM

با سلام.

آقا دوستي مي تونه در كرمان در مورد گرفتن سهميه دولتي نخجير 2 كمكم كنه؟

جايزه ويژه داره !

با تشكر.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - pjman - 2013-12-09 12:58 AM

سلام دوستان
من به همراه پسدخاله و داییم در یک زمان از یک فروشگاه اسلحه نخجیر 2 دولتی گرفتیم
جالب اینجاست که هر کدام به یک شکل فرم مجزا هست
سوالم از اساتید اینه که لوله 2تا از اسلحه ها به طور محسوسی سبکتر و نازکتره ایا امکانش هست که یکی از انها از سری قدیمی باشه (چون شنیده بودم در سری های جدید کمی از مشکلات کاسته شده) و اینکه این سبکی و نازکی ایراد به حساب نمی اید و مشکل ساز نمی شه و یا به نحوی حسن هم باشه(وزن کمتر سلاح)
باتشکر فراوانKhansariha (8)