شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bycal - 2013-10-13 04:02 PM

(2013-10-13 02:59 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-12 10:43 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به تازگي با نخجيرم به مشكل خوردم اينجورى نبوده نميدونم چشه لول راست چپ ميزنه لول چپي بالا و پخش ميزنه تقريبأ ميشه گفت الگوى درستي نداره تو اين دو هفته اينطورى شده قبلأ باهاش چنين مشكلى نداشتم يا اگه بوده متوجه نشدم به نظرتون چكار كنم بدم لولشو عوض كنن
با سلام:
دوست خوبم تنها راه فهمیدنش بطور درست و حسابی و علمی درست کردن سیبل استاندارد 70 سانتی و پترن گیری از 40 یاردی با تکیه گاه مطمئن (ساپورت ) و شلیک حداقل سه تیر از هر لول توسط شخص خودتان با قلق خودتان میباشد غیر از این فقط سر در گم میشوید و هزینه میکنید کارتان هم راه نمیوفتد از اسلحه هم متنفر میشوید 6برگ مقوا 6عدد فشنگ ارزشش را دارد . ضمن اینکه در ابتدا از ضربه نخوردن و بیضی نشدن دهانه لوله ها مطمئن شوید و هر گونه وسیله اضافی مثل کفش قنداق
وغیره را هم از تفنگ جدا کنید موفق باشید

سلامKhansariha (8)
اقا محمد عزیز فکر کنم پیشنهاد جناب کوهنورد اولین و اساسی ترین کاره باید خودتون اول مطمن بشید که سلاحتون مشکل داره بعد که مطمن شدید اونوقت بدینش دست تعمیرکار اون تعمیرکار که میگین پیر شده و ازش کاری بر نمیاد تجربش که بکار میاد لذا مشورت هم خرجی نداره اتفاقا چون خودش کننده کار نیست بهتر میتونه راهنمایی کنه تا اون تعمیرکار که میفرمایید ادم منصفی هم نیست.
اگه این سلاح از من بود و مطمن بودم که سلاح ضربه نخورده و بلایی سرش نیومده و دست شخص ثالثی اتفاقی براش پیش نیامده بازم راضی به باز کردن لول و جوش و....نمیشدم اگه اجازه فروش داشتم که میفروختم و به خریدار هم میگفتم عیبش چیه شاید اون راضی به اون نوع تعمیر باشه دیگه خودش داند وگرنه اگه میزان بالا یا پایین زدن جزیی هست سعی میکردم به هر نحوی شده قلق اونو پیدا کنم مثلا اگه بالا میزنه کمی پایین شکارو بگیرم و................کلا باز کردن جوش و ....کار هر کسی نیست و همیشه استرس اتفاق برای صاحب سلاح هست لذا و فقط همون تهران نمایندگی مجاز ساصد رو بهتر میدونم حداقل اینه که اگه خدای نکرده اتفاقی برای سلاح پیش بیاد( از همون قسمت تعمیر شده ) فکر کنم جوابگو باشن ....ضمن اینکه به هر حال خودشون بهتر میدونن چی میسازنKhansariha (237) وتولید میکنن.

حق نگهدارKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arash1324 - 2013-10-13 04:55 PM

(2013-10-13 04:02 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-13 02:59 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-12 10:43 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به تازگي با نخجيرم به مشكل خوردم اينجورى نبوده نميدونم چشه لول راست چپ ميزنه لول چپي بالا و پخش ميزنه تقريبأ ميشه گفت الگوى درستي نداره تو اين دو هفته اينطورى شده قبلأ باهاش چنين مشكلى نداشتم يا اگه بوده متوجه نشدم به نظرتون چكار كنم بدم لولشو عوض كنن
با سلام:
دوست خوبم تنها راه فهمیدنش بطور درست و حسابی و علمی درست کردن سیبل استاندارد 70 سانتی و پترن گیری از 40 یاردی با تکیه گاه مطمئن (ساپورت ) و شلیک حداقل سه تیر از هر لول توسط شخص خودتان با قلق خودتان میباشد غیر از این فقط سر در گم میشوید و هزینه میکنید کارتان هم راه نمیوفتد از اسلحه هم متنفر میشوید 6برگ مقوا 6عدد فشنگ ارزشش را دارد . ضمن اینکه در ابتدا از ضربه نخوردن و بیضی نشدن دهانه لوله ها مطمئن شوید و هر گونه وسیله اضافی مثل کفش قنداق
وغیره را هم از تفنگ جدا کنید موفق باشید

سلامKhansariha (8)
اقا محمد عزیز فکر کنم پیشنهاد جناب کوهنورد اولین و اساسی ترین کاره باید خودتون اول مطمن بشید

حق نگهدارKhansariha (8)

سلام و درود Khansariha (8)
من هم پيشنهاد ميكنم اول خودتون با يكي از دوستان انجمن كه دسترسي بهش داريد اين راه ها رو امتحان كنيد . دوستان پيشنهادات خوبي رو دادند . اگر از كفش قنداق استفاده مي كنيد اون رو برداريد . در شرايط يكسان ، از فشنگ هاي يك مارك استفاده كنيد با هر لول سه فشنگ پترن بگيريد چنانچه ديديد مشكل داره يه تماس با نمايندگي ساصد بگيريد ببينيد چه راهكاري عنوان مي كنند اگر نمايندگي قبول كند كه ايراد دارد بهتر هست اونجا مراجعه كني بالاخره تفنگ گارانتي داره . خداي نكرده دست به اقدامي نزنيد كه دچار ضرر گرديد .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-10-14 09:45 AM

ممنون از راهنمايي كه كرديد ديشب خط سير نشانه رويشو كلا عوض كردم ببينم چطور ميشه امروز فردا ميرم يه تست ميگيرم اگه درست نشه ميدم لولشو عوض كنن يا تهران ميدم تعميرش كنن بازم تشكر ميكنم از راهنمايي كه بزرگواران انجام دادن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - gholami - 2013-10-19 11:17 AM

(2013-10-13 08:00 AM)gholami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام

نخجيرمن بعد از شليك به حالت نيمه باز در مي آيد بردم تعميركار كه گفته ميتونه درستش كنه و لول يه لقي كم هم به چپ و راست داره راهنمايي ميخواستم كه اگر بشه خودم درستش كنم و اگر هم نه كه تعميركارسرم كلاه نزاره ممنون

دوستان التفاتي نمي فرمايند ؟Khansariha (48)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bycal - 2013-10-19 12:39 PM

(2013-10-19 11:17 AM)gholami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-13 08:00 AM)gholami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام

نخجيرمن بعد از شليك به حالت نيمه باز در مي آيد بردم تعميركار كه گفته ميتونه درستش كنه و لول يه لقي كم هم به چپ و راست داره راهنمايي ميخواستم كه اگر بشه خودم درستش كنم و اگر هم نه كه تعميركارسرم كلاه نزاره ممنون

دوستان التفاتي نمي فرمايند ؟Khansariha (48)
سلام خدمت دوستان
جناب غلامی عزیز لقی لول در نخجیر ها پس از مدتی کار بوجود میاد که زیاد دیدم و تا حدود کم مشکلی نیست و قابل رفع هم هست اما چون خطرناک نیست معمولا کاریش ندارن اما اینکه میگین به حالت نیم باز در میاد منظورتون لابد اینه که بچه قنداق پرت میشه و لول نیم باز در میاد اینم در نخجیر ها هست که باید تعمیر بشه و معمولا با یه جوش ارگون ظریف توسط استا کار خوب اون زایده ای که باعث قفل بچه قنداق میشه رو محکم میکنن و دیگه عمری براتون کار میکنه اما اگه جدای از این مسایل هست هم بسیار خطرناکه منظورم لقی نیست مورد باز شدن هست که باید پیگیری بشه و دست هر کسی هم ندین که موقع جوش حرارت به لول برسه. ضمن اینکه ممکنه سیستم قفل هم ایراد داشته باشه که در اثر ضربه شلیک باعث باز شدن میشه که این مورد رد خور نداره و تا درست نشده باهش تیراندازی نفر مایید دوستان هم اگه پیشنهادی دارن حتما خدمتتون میگن
حق نگهدارKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - masih.hunter - 2013-10-19 01:09 PM

بیژن جان موردی که شما دیدن منهم چنتای دیدم که بچه قنداق در میاد ولوله در اسطلاح کمر میده ولی 1 مورد دیگه ای هم که شایع هستش قفل خود تفنگ هست که دوچار مشگل میشه و لوله کمر میده که فکر کنم مشگل اقای غلامی این هستش . ! حالا خودشون توضیح بدن بهتر میشه راهنمایشون کرد .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - amin.faraji - 2013-10-19 03:13 PM

شکستن کمر تفنگ بعد شلیک تو تفنگای دیگه هم دیده میشه من تو یه مدل دیگه از تفنگا به این مشکل برخوردم که با 2میل جوش ارگون رو زبونک این مشکلو حل کردم.زبونک اصلا نباید تو جاش لقی بزنه.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - gholami - 2013-10-20 08:32 AM

ممنونم از لطف دوستان

چيزي از تفنگ جدا نميشه فقط از حالت قفل خارج ميشه و كمي تفنگ باز ميشه و براي شليك دوم بايد اسلحه رو دوباره به حالت قفل ببرم فردا يه عكس ميزارم تا بهتر متوجه بشين

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arash1324 - 2013-10-20 09:22 AM

(2013-10-20 08:32 AM)gholami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم از لطف دوستان

چيزي از تفنگ جدا نميشه فقط از حالت قفل خارج ميشه و كمي تفنگ باز ميشه و براي شليك دوم بايد اسلحه رو دوباره به حالت قفل ببرم فردا يه عكس ميزارم تا بهتر متوجه بشين

سلام و درود Khansariha (8)
در دو صورت امكان اين مشكل هست
1- زبانه جفت شدن تفنگ مشكل داره . اون رو بررسي كن ببين سائيدگي يا كوتاه نيست .
2- لقي قسمت لولا كه تفنگ مي شكنه مي توان اين مشكل رو بوجود آورد . به اصطلاح خم تفنگ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - gholami - 2013-10-22 10:16 AM

سلام وقت بخير

از تفنگ عكس گرفتم توي سه عكس بالا حالت مشابه اي كه اتفاق مي افته رو نمايش دادم چون فعلا امكان شليك نداشتم اينكار رو كردم عكسهايي هم از قسمت قفل گرفتم به نظر خودم قسمتي رو كه فلش سفيد نشان دادم ايراد داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد

[تصویر: Tofang.jpg]