شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bycal - 2013-10-12 01:23 PM

(2013-10-12 10:43 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به تازگي با نخجيرم به مشكل خوردم اينجورى نبوده نميدونم چشه لول راست چپ ميزنه لول چپي بالا و پخش ميزنه تقريبأ ميشه گفت الگوى درستي نداره تو اين دو هفته اينطورى شده قبلأ باهاش چنين مشكلى نداشتم يا اگه بوده متوجه نشدم به نظرتون چكار كنم بدم لولشو عوض كنن
سلام دوستان عزیز و اقا محمدKhansariha (8)
این عیب سلاح اگه واقعا به قول اقا سید عزیز از عدم تراز بودن لوله باشه با توجه به اینکه فکر کنم سلاحتون هنوز گارانتی هست میشه برای رفع عیب از گارانتی استفاده کرد؟نمیدونم اینگونه مشکلات شامل گارانتی میشه یا خیر؟
ضمنا بعضی مواقع کفشک های قنداق هم اون حالت استاندارد به شونه کشیدن سلاح و در واقع پرو سلاح رو کمی به هم میزنه و باعث میشه با توجه به قد و قواره هر کسی نحوه قراول رفتن کمی تغییر کنه و بعضی مواقع باعث مسایلی چون تمایل به یکی از جهت ها داشته باشه البته این نکته خیلی کوچک اما امکان پذیر هست. در مورد پنرن هم مگه قبلا الگویی داشته باشین تا بتونین الان با دقت بگین پخش میزنه یا خیر.
انشاا....مشکل خاصی نیست و هر چه زودتر با مشورت دوستانی که تجربه بیشتری با دو لول نخجیر دارن رفع بشه
حق نگهدارتونKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarchikoohestan - 2013-10-12 01:43 PM

با سلام خدمت دوست گرامی
منم یه اسلحه دو لول نخجیر دارم که پترنی که ازش گرفتم اینطور بوده که بالا و راست می زنه که این مشکل رو به صورت قراردادن یه تسمه(البته نه به صورت ریب بلکه یه وسیله ابتکاری) روی تفنگ بر طرف کردم ولی باز هم اونجوری که باید باشه نیست ولی تا حدودی بهتر از اولش هست .
یه پترن هم ازش گرفتم که واستون میزارl
فاصله حدود 60 متر ساچمه شماره 5مهام
لول راست اسلحه
[تصویر: 26092013.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Shatur - 2013-10-12 06:42 PM

من هم اين مشكل رو داشتم و با باز كردن كفشك قنداق مشكلم حل شد

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2013-10-13 02:59 AM

(2013-10-12 10:43 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به تازگي با نخجيرم به مشكل خوردم اينجورى نبوده نميدونم چشه لول راست چپ ميزنه لول چپي بالا و پخش ميزنه تقريبأ ميشه گفت الگوى درستي نداره تو اين دو هفته اينطورى شده قبلأ باهاش چنين مشكلى نداشتم يا اگه بوده متوجه نشدم به نظرتون چكار كنم بدم لولشو عوض كنن
با سلام:
دوست خوبم تنها راه فهمیدنش بطور درست و حسابی و علمی درست کردن سیبل استاندارد 70 سانتی و پترن گیری از 40 یاردی با تکیه گاه مطمئن (ساپورت ) و شلیک حداقل سه تیر از هر لول توسط شخص خودتان با قلق خودتان میباشد غیر از این فقط سر در گم میشوید و هزینه میکنید کارتان هم راه نمیوفتد از اسلحه هم متنفر میشوید 6برگ مقوا 6عدد فشنگ ارزشش را دارد . ضمن اینکه در ابتدا از ضربه نخوردن و بیضی نشدن دهانه لوله ها مطمئن شوید و هر گونه وسیله اضافی مثل کفش قنداق
وغیره را هم از تفنگ جدا کنید موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - gholami - 2013-10-13 08:00 AM

دوستان سلام

نخجيرمن بعد از شليك به حالت نيمه باز در مي آيد بردم تعميركار كه گفته ميتونه درستش كنه و لول يه لقي كم هم به چپ و راست داره راهنمايي ميخواستم كه اگر بشه خودم درستش كنم و اگر هم نه كه تعميركارسرم كلاه نزاره ممنون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-10-13 08:19 AM

الان پيش تعميركار بودم ميگه 8تا فشنگ بيار تا بريم بيابون امتحانش كنيم قرار شده ساعت 3 بريم بهش ميگم احتمال داره از موازى و تراز نبودن لوله ها باشه ميگه نه بايد امتحان كنم حالا چكار كنم برم يا نه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arash1324 - 2013-10-13 09:04 AM

(2013-10-13 08:19 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان پيش تعميركار بودم ميگه 8تا فشنگ بيار تا بريم بيابون امتحانش كنيم قرار شده ساعت 3 بريم بهش ميگم احتمال داره از موازى و تراز نبودن لوله ها باشه ميگه نه بايد امتحان كنم حالا چكار كنم برم يا نه
سلام و درود Khansariha (8)
اگر تعميركار مجرب باشه و بتونه رفع اشكال كنه ، خوب هست . درخصوص تعميركار تحقيق كن تا اتلاف وقت نشه Khansariha (8)
از تجربيات دوستان باتجربه انجمن هم استفاده كن . Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-10-13 09:58 AM

اگه منم كه قبولش ندارم ولي اينجا دوتا تعميركار بيشتر نيست يكيشون خيلي پير شده ديگه نميتونه كارى انجام اين يكي تاحالا اسلحه دستش ندادم ولي آدم دندون گرديه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-10-13 11:54 AM

دوستان پسر عموم ميگه احتمال داره موقع باز كردن و جوش دادن مجدد زه بين لولها امكان داره لوله بر اثر حرارت باد كنه به نظرتون حرفش منطقي مياد امكان داره چنين اتفاقي بيوفته

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - 300WSM - 2013-10-13 12:36 PM

درسته,اگر دمای جوشکاری بالا باشه به اصطلاح آب لوله میره به همین خاطر لوله ها رو با نوعی لحیم کاری به هم متصل میکنن نه روشهای معمول جوشکاری