شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hooman63 - 2011-12-20 12:18 AM

منظورت از پوکه کش همون پوکه پرانش هست
اگه درست باشه نمیدونستم پوکه پران دارهKhansariha (226)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Hunter - 2011-12-20 02:58 PM

دوست عزیز ایران تو همینشم مونده چه برسه به پوکه پرانKhansariha (214)

پوکه کش با پوکه پران تفاوت دارد،شما هنگامی که تیراندازی کردید و اسلحه خالی شد اگر اسلحه ی خود را بشکنید(البته در ایران فقط اکار و بایکال و شاهین و کلا سوار ها)پوکه پران دارند ممکن است اسلحه های دیگری هم باشند من منظورم دولتی هاست!اگر پوکه پران باشد فشنگ را پرت میکند بیرون وصدای تق میکند و شما باید مواظب باشید جان لوله را به سمت صورت خود نگیرید تا خدایی نکرده پوکه به چشم شما برخورد نکند.

اما پوکه کش ها در نخجیر 1 و نخجیر دو و دولول روس بغل و تک لول روس و بعضی از مدل های سوار روس هم پوکه کش دارند!به این صورت است که بعد از شلیک شما هنگامی که اسلحه را میشکنید پوکه ای که چسبیده در جان لوله کمی با این کار بالا می اید و شما به راحتی فشنگ را خارج میکنیدKhansariha (214)

در اسلحه ی نخجیر دو بعد از مدتی پوکه کش ان خراب شده و شما مجبور هستید برای خارج کردن فشنگ چاقو زیر قسمت برنجی فشنگ بیندازید و فشنگ را به سختی خارج کنید پس اول از پوکه کش مطمئن شو وبعد هم از سوزن ها و اخر هم اتصالات بین لوله را چک کن ببین لغی نداشته باشد چون به مرور لغ میشوندKhansariha (8)

موفق وپیروزKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hooman63 - 2011-12-21 12:14 AM

ممنون از راهنمایی خوبتKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Hunter - 2011-12-21 11:07 AM

(2011-12-21 12:14 AM)hooman63 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنمایی خوبتKhansariha (8)

خواهش میکنم دوست عزیز،سوالی بود در خدمتمKhansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hooman63 - 2011-12-22 09:29 PM

سلام hunter جان (اسمت رو نمیدونم شرمنده)Khansariha (226)
فردا میرم یه تستی از اون اسلحه ای که گفتم بکنمKhansariha (219)
بجز اونها که گفتی تست دیگه ای هم داره که انجام بدم
راستی اگه خریدم جوازشو باید چیکار کنم انتقال باید داد یا .... لطفا راهنماییم کنید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Hunter - 2011-12-22 11:36 PM

سلام هومن جان کوچیک شما صالحی هستمKhansariha (8)

عرض کنم خدمتتون ،شما اول فشنگ گذاری انجام بده بعدش که شلیک کردی،اول ببین پوکه به راحتی خارج میشه ،بعدش قدرت سوزن را با توجه به میزان سوراخ شدگی چاشنی بسنج و اخر هم اتصالات لوله و بعدش هم دوست عزیز ببین تمیز مونده،قنداقشو چک کن،گپ اسلحه رو چک کن،ماشه هاش ببین لقی ندارند،خلاصه همشو چک کن چی بگم هر چی رو میتونی چک کن ببین لولش سالم مونده ،ببین جای بند اسلحه خراب نشده باشه و ... واگر دلت راضی شد بخر،بعدش که خریدی فرداش با طرف میری اسلحه و مهمات و همون وقت جواز طرفو میگیرن و جواز موقت شما رو صادر میکنن و تا بعد چند وقت هم مجوز به نام شما میادKhansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hooman63 - 2011-12-23 12:50 AM

ممنون آقای صالحی در مورد راهنماییهای خوبتون Khansariha (8)
نتیجه بازدید رو به اطلاعتون میرسونم و باز هم با شما مشورت و از تجربیاتتون استفاده میکنم
راستی یکی ازدوستان (majid1234) یکی از آشنایانشون از طریق انفجار کپ نخجیر 1 فوت شدند این موضوع شایع هست یا بر اثر استفاده نادرست بوده در ضمن ساچمه هم شماره 6 ایرانی بوده

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Hunter - 2011-12-23 01:06 AM

دوست عزیز شکاچی اهله خطر کردن استKhansariha (8)اما اصولی و منطقی.

در کل اسلحه ها جوری ساخته شده که به هیچ وجهه خطری برای صاحبش نداشته باشد.(البته تیراندازی اصولی)

به شخصه میتونم بگم نخجیر دو یکی از قویترین و مرغوب ترین الیاژها را داره فقط عیبه بزرگش سنگینیشه،ادمو از نفس میندازهKhansariha (214)

ولی همیشه اینو به یاد داشته باشید هنگام تیراندازی اگر داخل لوله به هر نحوی گرفته باشد،اشغالی ،گلی ،کاغذی چیزی، باعث ایجادنیروی عظیم و فشار بیش از حد میشود و از توان لوله برای تحمل این فشار خارج است و لوله و گپ امکان ترکیدن دارد.

بنده هم یک بار این اتفاق را از نزدیک دیدم ولی خوشبختانه مشکلی پیش نیامدKhansariha (8)پدرم با اسلحه ی دولول اسپانیای خود که یکی از اسلحه های خوب و کارامد است ،اتفاقی مشابه را تجربه کرد!
یکبار بصورت اتفاقی سر اسلحه به زمین میکشد و مقداری گل داخل ان میرود،هنگام شلیک به کبک من خودم شاهد بودم که لول راست اسلحه همانند گُل باز شد و بصورت رشته رشته درامد ولوله از وسط ترکید وباز شد و دست و صورت پدرم همگی سیاه شد.از دود باروتKhansariha (226)البته این سلاح الیاژی قوی و فوق العاده داشت ولی در اثر بی احتیاطی و چک نکردن داخل لوله قبل از فشنگ گذاری حادثه رخ داد.به قول بابابرقی ایمنی مقدم برکارKhansariha (8)
شما همیشه اقدامات امنیتی را رعایت کن،و لذت شکار رو تجربه کنKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hooman63 - 2011-12-23 08:23 PM

ممنونم جناب صالحیKhansariha (8)
راستی امروز اسلحه را دیدم وتست کردم سوزن ها سالم وقدرت خوبی داشتند لولاها و اتصالات کپ خوب وسفت بدون کوچکترین لقی بود
بست لوله خوب بود وضعیت قنداق هم بد نبود در حد خوبی بود چند خراش جزیی داشت اون قرمزی های روی لوله هم لاک نا خن بود
که دختره کوچولوش زده بود دقت خوبی هم داشت با ساچمه شماره 4 براحتی در 60 متری یک قوطی کنسرو رو زدم
راستی یادم رفت بگم روی کپ و قنداقش هم نقش و نگار داشت ولی ماشه ها طلایی نبودKhansariha (290)
راستی بین کپ و قنداق را هم یه ماده ای زده بود که خیلی کم بود پرسیدم گفت ماده قالب گیری زدم که فاصله ای رو که از اول داشته پر کنه
قیمت هم گفت باز باهات راه میام یه تخفیف کوچولو میدم نمیدونم چرا انقدر ارزون داره به من میگه Khansariha (226)
خلاصه که خوشم اومد و قرار شد به من برای انتقال جواز خبر بدهKhansariha (172)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Hunter - 2011-12-23 08:28 PM

ایشالا ماشش خوب واست بچکه،درسته همه میگن هیچ ارزونی بی علت نیست ولی شاید یکی دوست داشته باشه اسلحشو به قیمت منصفانه ای بده وبره یه دونه دیگه ثبت نام کنه،مثلا شاید دوست داشته باشه بره سراغ بایکال و از سنگینی نخجیر اذیت شدهKhansariha (214)

ولی اگه اسلحه مشکلی نداره،شما بخرش اگر هم توی منطقتون تعمیرکار اسلحه و یا فروشنده ی با تجربه هست یه نشونی هم به اون بدهKhansariha (8)