شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Amiraliv - 2013-09-04 02:04 AM

(2013-09-04 01:47 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا کامران شما چه سوالهایی پرسیدی..... این سوالهای شما موقعی جواب داره که از یک طراح و سازنده اسلحه پرسیده بشه داداش من

داداش شرمندم ، ولي نخجير ٢ مگه طراح هم داره ؟؟؟
يه تير آهنه كه شبيه تفنگ شده ...
سنگين كه هست ، وزنش بالانس نيست ، دائم و تحت هر شرايط در حال زنگ زدنه ( جديداش رو نميدونم ) ، اگه سمت شمال نشونه بگيري ، يه لول به شرق ميزنه ، يكي به غرب ،
بعد از ٢٠ تا تير لوله گير مي كنه و باز نميشه ، مگسك كه انگار نداره ، موقع نشونه گيري وقتي به لول نگاه مي كني انگار پيست موتور كراسه انقد كج كولست ، سوزن فابريك چپي نيم سانت از راستي جلوتر بود ( تفنگ خودم ) ، بچه قنداقو بايد با پتك جا ميزدم و با ديلم باز مي كردم و ...
آخر سر هم موقع فروش ، اسلحه فروش گفت اين قنداق فابريك نيست !!!! از روز اول دست خودم بود و دست به هيچ چيزشم نزده بودم ...
در آخر عرض كنم خدا گواهه غرض ورزانه حرف نمي زنم ، تجربيات خودم و اشكالات تفنگي كه داشتم رو عرض مي كنم ...

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-09-04 10:05 AM

سلام دوستان کسی تا حالا فکری یا کاری واسه بهتر شدن پوکه کش نخجیر نکرده خیلی بد پوکه رو بیرون میاره یا برنجی باد میکنه یا کم میدش بیرون اصلأ نمیشه پرونش کرد یا حداقل یکم بیشتر پوکه رو بیرون بکشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - حسین - 2013-09-04 11:45 AM

(2013-09-04 10:05 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان کسی تا حالا فکری یا کاری واسه بهتر شدن پوکه کش نخجیر نکرده خیلی بد پوکه رو بیرون میاره یا برنجی باد میکنه یا کم میدش بیرون اصلأ نمیشه پرونش کرد یا حداقل یکم بیشتر پوکه رو بیرون بکشه

سلام پوکه کش در بیار بیرون کل زاج و احیانا اگر پلیسه ای داره دربیار و بکن!
بعدش یه گریس نسوز آمریکایی اصل به کل سیستم پوکه کش بزن انشالله کلا حل میشه!

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - snipershot - 2013-09-04 01:55 PM

(2013-09-04 01:47 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض سلام
اقا کامران شما چه سوالهایی پرسیدی..... این سوالهای شما موقعی جواب داره که از یک طراح و سازنده اسلحه پرسیده بشه داداش من

.....
....ر
(2013-09-04 01:32 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوستان یه چند روزی نبودم و میدونم دل همتون برام تنگ شده مخصوصا اقای اسنایپر شات عزیز Khansariha (187)
اگر دوستان اجازه بدهند بروم سراغ ادامه داستان : که بنده متوجه نشدم این چوک من دراوردی ایرانی که نه کارایی چوک در تمام لول را داراست ونه کارایی موبایل چوک ، حاصل تفکرات کدام تیم سازنده است ؟ اخر ابداع باید یک حاصلی داشته باشد ، ناشی از یک دلیل منطقی یا فنی باشد که این چوک ابداعی ، هیچکدام را ندارد .
مورد بعدی طول لوله است که نه کوتاه است (65سانتی یا 60 سانتی ) و نه بلند (80 سانت و 85 سانت) بنده بشدت علاقه مند لوله های بلند بوده و اگر میشد لوله بلند نخجیر یک را روی دو لولش سوار کرد همین الان سفارشش را میدادم با وزنش هم هیچ مشکلی ندارم در مقابل عده ای هم هستند که از لول بلند متنفر بوده و عاشق لوله های کوتاه هستند . چرا در مقابل حذف امکانات روبوست امکان تعیین بلندی و کوتاهی لوله وجود ندارد ؟ این هم هزینه دارد ؟ هزینه ها که دو لا پهنا در یافت میشود مشکل چیست ؟ اصلا چرا پیشنهاد سفارش دو عدد لوله با بلندی متفاوت را نمیتوان داد ؟ چیزی که در دنیا کاملا مرسوم است ؟ میدانید لول دوم چقدر طالب پیدا خواهد کرد مخصوصا در صیاد ؟
مورد بعدی تسمه بین دو لوله است که از حد اقل سه تکه تشکیل شده و فاجعه در ان است که باریکه بالایی و پائینی در چند نقطه با پرچ به هم متصل شده اند !!!!!!!درست مانند قطعات پازل !!! از ان بد تر هم این است که جای بند به باریکه پائینی پرچ شده و اگر به هر دلیلی کنده شود راهی بجز جوشکاری ندارد . این در حالی است که تسمه بین دو لوله در اکثر تفنگها یک تکه بوده و تعیین کننده همگرایی بین دو لوله است ساخت ان هم از راحت ترین کار هاست خیلی خیلی راحت تر از این پازل چند تکه که اصولا در یک امتداد نگه داشتن دو قطعه با چند میخ پرچ و لحیم کاری ان مکافاتی بس عظیم است تازه دقیق هم در نمیاید ولی سپردن یک تکه فلز به سی-ان-سی وتحویل گرفتن یک شیب دقیق در دو طرف که نشیمنگاه دو لوله باشد که معقول تر است مگر چقدر تفاوت وزنی بوجود میاید ؟؟ 10 گرم 30گرم ؟ چقدر دقت و تمیزی و استحکام بوجود میاید ؟؟
محل زبانه قفل بچه قنداق به لوله جوش داده شده ( اولین اشتباه ) جوش بسیار ضعیف است (دومین اشتباه ) قطعه از جنس نرم و نازل است (سومین اشتباه) در حالیکه پس از حذف سیستم پوکه پران میشد یک قطعه ای ساخت که کمی بزرگتر بوده و در جای خود کاملا بنشیند ( نه اینکه زیرش خالی باشد ) و توسط دو پیم ریز تثبیت شده و در جای خود لحیم شود نه جوش نقره که حرارت بالایی را به لوله تحمیل میکند .
این کارها اگرچه کوچک است و هزینه زیادی هم ندارد ولی باعث میشود کار مستحکم ،تمیز و مشتری پسند باشد و سالهای سال استوار باشد .برای طولانی نشدن در هر پست به یکی دو مطلب اشاره خواهم کرد که حوصله دوستان سر نرود . موفق باشید

سلام خدمت شما ...
اول از اينكه تسمه ها يك تكه هست اينا رو به كسي بگين كه نشناسه نجير 2 رو اگه هم ميگيد نه پس ساخت ما نيست ..
تسمه اصلا پرچ نميشه ... تمامي دو تكه تسمه (زيري و بالايي) به هم جوش آرگون ميشه ... دوست خوبم من اونجا هستم دارم ميبينم چرا جو سازي ميكني .. تسمه 2تا هست يكي زير يكي هم رو .

در مورد لوله استانداردش اينه . بعد هم دوستان دارن لطف ميكنن جواب شما رو ميدن ديگه من ميخوايد چيكار ..
عزت زياد ...

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - 300WSM - 2013-09-04 02:14 PM

جناب اسنایپر شات دوستان حرف بدی نزدن.این پست شما دقیقا مصداق عدم توجه به حقوق مصرف کننده هست.مطمئن باشین اگه تو بازار رقابتی بود کسی به این شاهکارنگاه هم نمیکرد چه برسه که خریداری هم براش باشه والان شما نمی اومدی این حرفارو بزنی.خداییش یه نگاهی بندازین ببینین تو دنیا سرویس و پاسخ به مشتری چجوریه آخه!
در ضمن این تفنگ در کارخونه تولید میشه نه آهنگری مشد حسن!جنسی که از کارخونه درمیاد باید اون استانداردهای اولیه رو برای عرضه در بازار داشته باشه نه اینکه خریدار بیاد از جیب خودش برا یه تفنگ 2 میلیون تومنی ،1میلیون هم هزینه قنداق ساز و زاجکاری و........ر و بده.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-09-04 03:21 PM

والا از زیرلول که به تسمه بین دولول نگاه میکنی دقیقأ معلومه که با جوش یا پرچ به هم وصل شده و یک تکه نیست اینو من توی نخجیر خودم و دوتا از نخجیرهای دیگه دیدم درمورد لوله اگه بلندتر بود مطمئن باشید طلبه بیشتری توی بازار داشت اونم فقط به خاطر لولش

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Amiraliv - 2013-09-04 06:07 PM

جناب اسنايپر شات ، خاطرم هست كه " خودتون " داوطلبانه فرمودين شغل شما در رابطه با توليد سلاح هاي نخجير و صياد هست، اينجا هم اگه كسي انتقاد يا پيشنهادي ارائه داده به اين علت هست كه شما در جريان مستقيم توليد اين سلاح ها هستين ، هيچ كس هم نه نام و نشان شمارو ميدونه ، نه اينكه منظور مستقيم به شما داره ...
من اگه به جاي شما بودم سعي ميكردم تا حد ممكن به جاي ناراحت شدن و قهر كردن ، جواب سوالات رو بدم ...
اگه قرار بود ناراحت بشين ، چرا عنوان كردين كه دست اندر كار هستين !!!
در هر حال خودتون به خوبي واقفين چه محصولي داره توليد ميشه و سطح كيفيش حتي براي مصرف كننده هاي ايراني هم ( به دور از مقايسه با تفنگ هاي اروپايي و امريكايي ) خيلي ضعيفه ...
ده ها مشكل داره كه خودتون بهتر از هر كسي واقفين و به راحتي ميشه حلشون كرد ولي چرا در جواب جبهه گيري مي كنين ، الله اعلم ...
پس لطفا اگه مايل هستين به راهنمايي و شنيدن انتقادات و پيشنهادات ، لطفا به دور از جبهه گيري و تعصب پاسخ بدين ...
مطمئنا هيچ كدوم از ما با هم دشمني نداريم و در يك محيط دوستانه و مجازي داريم تبادل نظر مي كنيم ...
با تشكر از شما ...

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Amiraliv - 2013-09-04 07:32 PM

مطمئن باشين كسي قصد محكوم كردن يا باز جويي شما رو نداره دوست عزيز ...
شما هم انقدر حساس نباشين ...
بعضي از دوستان دلسون پره ميان غر ميزنن ولي مطمئنم شخصيت دوستان ايجاب نمي كنه حرمت شمارو بشكنن ...
در هر حال شما اطلاعاتي دارين كه ما نداريم ...
واقعا قصد دشمني نيست ، شما هم عزيزي براي ما مثل بقيه دوستان ...
اميدوارم موفق باشين و حداقل بتونين صداي مارو به گوش مسئولان مربوط برسونين و اين انتظاري خيلي كوچك از طرف ماست ...

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghajoon - 2013-09-04 08:26 PM

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ ﺍﻳﻦ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﺑﺎﺭ ﮐﻪ ﺍﻣﮐﺎﻥ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﻧﻈﺮﺍﺕ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﻳﻦ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺑﻪ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﺷﺪﻩ.
ﻟﻄﻔﺎ اﺰ ﺑﺤﺙ ﻏﻴﺮ ﻓﻨﯽ ﺧﻮﺩﺩﺍﺭﯼ ﮐﻨﻴﺪ ﻭ ﺳﻌﯽ ﮐﻨﻴﺪ ﺟﻮ ﺭﺍ ﺑﺪﻭﺭ ﺍﺯ ﺗﺸﻨﺞ ﻧﮕﻩ ﺩﺍﺭﻳﺪ و برای مثال اگر انتقاد یا نظری در مورد این محصول دارید به صورت فنی و با اشاره به جزئیات بیان کنید ، مثلا اگه معتقدید که قنداق نخجیر مشکل داره بهتره دقیقا بگید که چه مشکلی داره و از بکار بردن کلماتی که بار منفی دارند مثل "مزخرف " یا " آشغال " یا .... و از کلی گویی خودداری کنید پستهای کاربر گرامی "کوهنورد" در این زمینه نمونه خوبی میتونه باشه

ﺑﺎ عرض معضرت از همه دوستان عزیزم ، ﭘﺴﺘﻬﺎﯼ ﺍﺧﻴﺮ ﮐﻪ ﻓﺎﻗﺪ ﺑﺎﺭ ﻋﻠﻤﯽ ﻭ ﺗﺠﺮﺑﻴﻪ کافیه ﻭ یا بار روانی منفی داشت ویرایش یا پاک شد .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bycal - 2013-09-04 08:29 PM

سلام به همه عزیزان
جناب کوهنورد ضمن عرض خوش امد گویی انشا... سفر خوش گذشته
مطالبتون رو در مقام نقد از یک سلاح به عنوان یک مصرف کننده نخجیر و عضوی از انجمن خوندم و انتظار داشتم یا خط خط انتقاد شما رو نقد کنن و جواب بدن و یا کلا از اول در معرفی خودشون هست که گفته بودن حاظر به پاسخ به تمام انتقادها هستن این انتظار رو در بقیه دوستان ایجاد نمیکردن. کاری به بقیه پست های دوستان ندارم ارسال جناب کوهنورد یک نقد بود و بس.و هیچ مطلبی خارج از دلیل و نقد در اون حداقل من ندیدم.
ضمن اینکه دوستان بیاد بیاریم 40 و اندی سال پیکان تولید شد و همه و همه از دربان تا وزیر به عدم مرغوبیت و آ....بودن ان در پشت صحنه اذعان داشتن که این خط تولید قابل اصلاح نیست یا بایدبه هر قیمتی تولید باشه یا کلا جمع بشه وقتی در کارخونه بسته شد که بیش از 20 سال تولید اجباری و فروش اجباری دیگر رمقی برای مردم نگذاشته بود (اون زمان حتی پراید و پژو و سمند و...هم نبود اواخر سرو کله اینا پیدا شد) کما اینکه در همه تولیدات که زیر چتر حمایت دولتی و انحصاری هستن این مطلب هنوزصدق میکنه از جمله تولید سلاح.
یک محصول انحصاری دولتی رو نام ببرید که با برند کشورهای مشابه خودمان برابری کنه؟ حتی یک محصول..اصلا همین انحصاری بودن خود دلیل بی کیفیتی یک کالاست.(آفتاب خود دلیل آفتاب)
که جناب snipshotهم فکرکنم با این جمله تایید اصل مطلب رو کردن
(2013-08-21 08:49 PM)snipershot نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
....در مورد طرح و اجزا و حالا بهينه كردن سلاح از نظر وزن و شكل ببينيد ما طبق يه چهارچوب داريم پيش ميريم طبق نقشه ها و الگوها تلرانسها و حالا غيره ... چيزي از خودمون نميتونييم اضافه يا كسر بكنيم چون تمام مكانيزم و سيستم كاري و طراحي اعم از ساخت و توليد و مونتاژ همه بهم ميخوره ... اين رو قبول كنيد . بله جاي بهتر شدن داره به شرطي كه دوستان و همكاران بنده بشينند از نو يه طرح جامع و اساسي بدند كه اون هم زمان ميبره ... اميدوارم سربسته مطلب رو گرفته باشيد . .........
و شخصا از دوست عزیزمون نه به عنوان کسی که در یک مجموعه انحصاری دولتی کار میکنن بلکه به عنوان یک مدافع از نخجیر( وتولیدی که خودتون به کم و کیف اون اشراف دارین) به جای حذف صورت مساله پاسخ گو به نقد باشن استفاده از کلماتی چون جو سازی واژه پاسخ رو کمی مخدوش مبکنه. لذا بعد از اون شرح مبسوط جناب کوهنورد انتظار پاسخ به تک تک موارد رو داشتیم دیگه بعد از اون تصمیم گیری به صحت و عدم صحت نقد و پاسخ شما با شنونده بود فکر کنم انتظارات دوستان براورد نشدو.....
حق نگهدارتون