شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarchikoohestan - 2013-08-27 11:51 AM

دروووووووووووووووود خدمت همه دوستان
منم یه اسلحه دولول نخجیر دارم که نو هست و هنوز 50 تا فشنگ هم باهاش نیانداختم. تو لوله هم که نگاه کردم همون چیزی که دوستمون فرموده هست البته سر لوله اگه انگشت رو تو لوله بکشی این خطوط احساس می شه.تا حالا هم چارپاره نزدم.
حالا نظر دوستان چی میتونه باشه راهنمایی کنن به من و دوستان دیگه ممنون میشیم ولی فکر کنم این خطوط برای پخش ساچمه باشه
در ضمن من یکی از دوستام اسله دو لول سنت اتین داره که اینقدر ها باهاش شلیک کرده(البته بهش ارث رسیده و اون خدابیامرز هم کاری که باهاش نکرده نبوده و تا میتونسته فشنگ انداخته)و خود دوستم هم به تفنگ رحم نکرده و توی لوله هم که نگاه کردم یه تعدادی خطوط بود که وسطای لوله هست و ازش پرسیدم گفت واسه اینه پخش ساچمه هاس و شدت ضربی که ساچمه ها هنگام شلیک میگیره .
ولی واقعا دستش درد نکنه چی ساخته این فرانسه...................نخور نداره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2013-08-27 12:09 PM

اون خطوطي كه در امتداد لول هستند اثر ماليده شدن سرب ساچمه و چار پاره است فرچه سيمي هاي ساچمه زن به صورت مارپيچي هستند و نوك تيز مثل برس گرد ندارند و به لول و كروم اون آسيب نمي زنند حال اگه شما فرچه رو از قسمت خزانه وارد لول كنيد(قبل از اين كار اسپري روغن بزنيد و به مدت 10 دقيقه صبر كنيد) و با يك رفت و برگشت سرب هاي ماسيده شده از لول كنده ميشن و بعد از اون اگه پارچه نخي لول شده رو با سنبه به زور وارد لول كنيد و داخل لو كنيد و از اون سر هنگام خروج پارچه پليسه هاي سرب رو مشاهده مي كنيد كه روي پارچه دارند برق مي زنند و لول شما هم مثل آينه داره برق ميزنه
راه آخر: يه روز گذرت از اراك به قزوين افتاد هماهنگ كن تا من تفنگتو طوري تنظيف كنم كه شركت هايي مثل مركل و هلند اند هلند هم از تعجب انگشتشون همچين گاز بگيرند كه قطع بشهKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - حسین - 2013-08-27 12:34 PM

(2013-08-27 10:10 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی جواب منو در مورد تعویض لول نمیده مشکل اینجاست که سر هردو لول وقتی با انگشت کوچیک داخلشو دورانی لمس میکنی دارای خطهای موازی با لول هست که هرچی پاک کردم نرفت مثل اینه که ساچمه به لول خط انداخته لول سمت چپ هم بعد از خزانه دارای همون خطهای کزایی به طول4سانت هست و وسط لول هم تقریبأ یه خط دایره مانند وجود داره کلأ بدجور رفته رو اعصابم میخوام لوله رو عوض کنم

حالا این مشکل که میگی نمیدونم ولی بخوای لوله عوض کنی فقط نخجیر بهت میدن به قیمت 380 با زاج!

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - snipershot - 2013-08-27 08:49 PM

(2013-08-26 09:49 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
این عکس خدمت دوست گرامیsnipershot...جهت راهنمایی سال ساخت

[تصویر: %D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87_%D8%B3%D8...%D9%84.jpg]

سلام به همه دوستان .. وقت بخير
سال ساخت سلاح شما 82 هست
x87x4 شماره سريال سلاح هست اين يك كد 5 رقمي جهت شناسايي سلاح شماست كه نشون ميده سلاح شما توي ايران و توسط چه كارخانه اي ساخته شده .
رقم سوم از سمت چپ مبناي سال حساب ميشه كه 012 رو واسه دهه هشتاد و الان يعني 90 رو 022 قرار ميده .. البته واسه شما شايد باز هم قابل تفهيم نباشه چون سال به سال عوض ميشه و اين نوع حك شماره فقط بخاطر جلوگيري از سوء استفاده احتمالي هست چون اين شماره يعني يه شناسنامه كامل مختص سلاح و نه در اختيار شما بلكه در كارخانه توليد كننده و ارگان هاي مربوطه هست كه اگر سلاح مفقود شد و يا به هر دليلي دست شخص غير قانوني ديگر كشف و ظبط شد با اين شماره صاحب سلاح و سال ساخت سلاح و .. غيره در اختيار يگان مربوط قرار ميگيره

اميدوارم متوجه شده باشيد
(2013-08-26 10:58 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا آقا بیژن عکس نمیتونم بزارم چون باگوشی وارد سایت میشم ولی سمت چپ کپ به صورت ماشینی دوخته شده 1600869و سمت راست کپ با روی لول و بچه قندق شماره 702 حک شده میخوام لول تفنگو عوض کنم میتونم لولی به غیر از نخجیر بندازم روش

سلام .. ساخت و توليد سلاح شما سال 80 بايد باشه ...
البته اگر عكس ميگذاشتيد بهتر ميتونستم بگم
(2013-08-26 11:05 PM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نخجير ٢ من هم اولش با DSH شروع ميشد و بعدش چند تا عدد و هيچ جاي ديگس هيچ عدد و كلمه اي نبود، متاسفانه نيست كه ازش عكس بگيرم

دوست خوبم DSH كد سلاح شماست اين چيزي نيست

DSH يعني سلاح 2 لول كنار هم و SH يعني سلاح تك لول
(2013-08-26 07:37 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزيز روي كب زده 993

سلام ...
نه دوست گرامي اشتباه ميكني .

اگر روي كپ شماره نداره سلاح ساخت ما نيست

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bycal - 2013-08-27 09:23 PM

(2013-08-27 08:49 PM)snipershot نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-26 09:49 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
این عکس خدمت دوست گرامیsnipershot...جهت راهنمایی سال ساخت
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

سلام به همه دوستان .. وقت بخير
سال ساخت سلاح شما 82 هست
x87x4 شماره سريال سلاح هست اين يك كد 5 رقمي جهت شناسايي سلاح شماست كه نشون ميده سلاح شما توي ايران و توسط چه كارخانه اي ساخته شده .
رقم سوم از سمت چپ مبناي سال حساب ميشه كه 012 رو واسه دهه هشتاد و الان يعني 90 رو 022 قرار ميده .. البته واسه شما شايد باز هم قابل تفهيم نباشه چون سال به سال عوض ميشه و اين نوع حك شماره فقط بخاطر جلوگيري از سوء استفاده احتمالي هست چون اين شماره يعني يه شناسنامه كامل مختص سلاح و نه در اختيار شما بلكه در كارخانه توليد كننده و ارگان هاي مربوطه هست كه اگر سلاح مفقود شد و يا به هر دليلي دست شخص غير قانوني ديگر كشف و ظبط شد با اين شماره صاحب سلاح و سال ساخت سلاح و .. غيره در اختيار يگان مربوط قرار ميگيره

اميدوارم متوجه شده باشيد

jتشکر از توضیحاتتون حالا یک سوال برام پیش میاد که امکان داره تولید 82 رو مثلا سال 91 تحویل بدن یعنی 9 سال این سلاح در انبار هست؟؟؟ اینقدر تولید سلاح ما بالاست که یک سلاح فقط 9 سال تو انباره؟
چون این سلاح تحویل سال 92 هست که با احتساب اینکه در اواخر بهمن91 ثیت نام شده میتونیم فرض بگیریم همون سال 91 پایه حساب بشه ....پس دقیقا 9 سال پیش تولید شده.Khansariha (172)
اقا تشکر حداقل از سن و سال این سلاح خبردار شدیم ...و جای بسی تعجب.

سلام - baracuda - 2013-08-27 09:53 PM

(2013-08-27 12:09 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اون خطوطي كه در امتداد لول هستند اثر ماليده شدن سرب ساچمه و چار پاره است فرچه سيمي هاي ساچمه زن به صورت مارپيچي هستند و نوك تيز مثل برس گرد ندارند و به لول و كروم اون آسيب نمي زنند حال اگه شما فرچه رو از قسمت خزانه وارد لول كنيد(قبل از اين كار اسپري روغن بزنيد و به مدت 10 دقيقه صبر كنيد) و با يك رفت و برگشت سرب هاي ماسيده شده از لول كنده ميشن و بعد از اون اگه پارچه نخي لول شده رو با سنبه به زور وارد لول كنيد و داخل لو كنيد و از اون سر هنگام خروج پارچه پليسه هاي سرب رو مشاهده مي كنيد كه روي پارچه دارند برق مي زنند و لول شما هم مثل آينه داره برق ميزنه
راه آخر: يه روز گذرت از اراك به قزوين افتاد هماهنگ كن تا من تفنگتو طوري تنظيف كنم كه شركت هايي مثل مركل و هلند اند هلند هم از تعجب انگشتشون همچين گاز بگيرند كه قطع بشهKhansariha (8)

به روی چشم حتمأ مزاحمتون میشم از راهنماییتون واقعأ متشکرم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Hormozjanahi - 2013-09-01 07:14 PM

سلام دوستان البته ببخشید این پست رو اینجا میزارم .
دوستان کسی قیمت دولول بغل ترکی نداره.وه چه مارکهایی هستش تو بازار

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2013-09-01 11:29 PM

قيمت ندارم ولي مارك هاي قديمي هفت هشت سال پيش tufsan و vursan بودند

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2013-09-04 01:32 AM

با سلام :
دوستان یه چند روزی نبودم و میدونم دل همتون برام تنگ شده مخصوصا اقای اسنایپر شات عزیز Khansariha (187)
اگر دوستان اجازه بدهند بروم سراغ ادامه داستان : که بنده متوجه نشدم این چوک من دراوردی ایرانی که نه کارایی چوک در تمام لول را داراست ونه کارایی موبایل چوک ، حاصل تفکرات کدام تیم سازنده است ؟ اخر ابداع باید یک حاصلی داشته باشد ، ناشی از یک دلیل منطقی یا فنی باشد که این چوک ابداعی ، هیچکدام را ندارد .
مورد بعدی طول لوله است که نه کوتاه است (65سانتی یا 60 سانتی ) و نه بلند (80 سانت و 85 سانت) بنده بشدت علاقه مند لوله های بلند بوده و اگر میشد لوله بلند نخجیر یک را روی دو لولش سوار کرد همین الان سفارشش را میدادم با وزنش هم هیچ مشکلی ندارم در مقابل عده ای هم هستند که از لول بلند متنفر بوده و عاشق لوله های کوتاه هستند . چرا در مقابل حذف امکانات روبوست امکان تعیین بلندی و کوتاهی لوله وجود ندارد ؟ این هم هزینه دارد ؟ هزینه ها که دو لا پهنا در یافت میشود مشکل چیست ؟ اصلا چرا پیشنهاد سفارش دو عدد لوله با بلندی متفاوت را نمیتوان داد ؟ چیزی که در دنیا کاملا مرسوم است ؟ میدانید لول دوم چقدر طالب پیدا خواهد کرد مخصوصا در صیاد ؟
مورد بعدی تسمه بین دو لوله است که از حد اقل سه تکه تشکیل شده و فاجعه در ان است که باریکه بالایی و پائینی در چند نقطه با پرچ به هم متصل شده اند !!!!!!!درست مانند قطعات پازل !!! از ان بد تر هم این است که جای بند به باریکه پائینی پرچ شده و اگر به هر دلیلی کنده شود راهی بجز جوشکاری ندارد . این در حالی است که تسمه بین دو لوله در اکثر تفنگها یک تکه بوده و تعیین کننده همگرایی بین دو لوله است ساخت ان هم از راحت ترین کار هاست خیلی خیلی راحت تر از این پازل چند تکه که اصولا در یک امتداد نگه داشتن دو قطعه با چند میخ پرچ و لحیم کاری ان مکافاتی بس عظیم است تازه دقیق هم در نمیاید ولی سپردن یک تکه فلز به سی-ان-سی وتحویل گرفتن یک شیب دقیق در دو طرف که نشیمنگاه دو لوله باشد که معقول تر است مگر چقدر تفاوت وزنی بوجود میاید ؟؟ 10 گرم 30گرم ؟ چقدر دقت و تمیزی و استحکام بوجود میاید ؟؟
محل زبانه قفل بچه قنداق به لوله جوش داده شده ( اولین اشتباه ) جوش بسیار ضعیف است (دومین اشتباه ) قطعه از جنس نرم و نازل است (سومین اشتباه) در حالیکه پس از حذف سیستم پوکه پران میشد یک قطعه ای ساخت که کمی بزرگتر بوده و در جای خود کاملا بنشیند ( نه اینکه زیرش خالی باشد ) و توسط دو پیم ریز تثبیت شده و در جای خود لحیم شود نه جوش نقره که حرارت بالایی را به لوله تحمیل میکند .
این کارها اگرچه کوچک است و هزینه زیادی هم ندارد ولی باعث میشود کار مستحکم ،تمیز و مشتری پسند باشد و سالهای سال استوار باشد .برای طولانی نشدن در هر پست به یکی دو مطلب اشاره خواهم کرد که حوصله دوستان سر نرود . موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - dieselpower - 2013-09-04 01:47 AM

اقا کامران شما چه سوالهایی پرسیدی..... این سوالهای شما موقعی جواب داره که از یک طراح و سازنده اسلحه پرسیده بشه داداش من