شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Tomcat14 - 2013-08-12 10:28 PM

این ایراد پوکه کش و ماشه و سوزن رفع و رجو شده؟؟!
راستی بعضی از دوستان گله داشتن که بعد شلیک لوله نمیشکنه!و یکم طول میکشه!!
تو جنگل باشی و مقابلت یه گزار و زخمی شده باشه!Khansariha (399)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - titan - 2013-08-12 10:34 PM

دوست عزیز من تا اون جایی که با یکی از اینا کار کردم چنین مشکلی نداشت.به نظر من اسلحه ی خوبی ولی یکم سنگین و تو بعضیاش مشکل چپ و راست و...زدن وجود داره ولی جای نگرانی نیست و میشه رفعش کرد.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - gorgan - 2013-08-12 10:51 PM

چند روز قبل از زور بیکاری داشتم با نخجیر 2یی که یک ماه پیش تحویل گرفتم توی اتاق تمرین میکردم تا به حساب دست و بدنم به تفنگ جدید عادت بکنه و توی شکار بتونم تفنگرو سریعتر بیارم تو نظر برای نشانه روی که بسرم زد تفنگرو با ترازوی آشپزخانه وزن کنم پس از وزن کردن متوجه شدم که وزن تفنگم 3/95 کیلوگرم هست و طبق کاتالوگ کارخانه دقیقا 300 گرم اضافه وزن داره Khansariha (226) یکی نیست بگه بابا عدد توی کاتالوگتون همونجوری که بچشم دیده میشد سنگین بود دیگه این اضافه وزن برای چیه Khansariha (367)
البته باید اینرو هم بگم که قنداق تفنگ من واقعا از چوب گردو هست.
کاش میشد با رژیم و ورزش وزن این تفنگ نخجیر 2 رو هم کم کرد Khansariha (226) ولی اگه میشد چی میشد Khansariha (399)Khansariha (399)
Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - titan - 2013-08-12 10:57 PM

دوست عزیز بیشتر این چیزای تو کاتالوگ برا تبلیغ و فروش بیشتر.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - gorgan - 2013-08-12 11:24 PM

دوستانی که نخجیر 2 دارن بد نیست در حمایت گورگورانه از تولید ملی تفنگهاشون رو وزن کنن ودر همین قسمت اعلام کنن تا ما هم بدونیم این تفنگ بطور متوسط چند کیلوگرم وزن داره(انگار میخوایم گوسفند زنده بخریم) Khansariha (290) گلی بگوشهی جمال جنگ افزار سازی . راستی جنگ افزار سازی موشک که نمی ساز!!!؟؟؟؟Khansariha (367)خخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2013-08-13 12:03 AM

جناب گرگان بايد خدمت شما عرض كنم كه طول لول و طول كلي سلاح در اكثر برند ها به طور قطعي اعلام مي شود ولي در خصوص وزن سلاح با توجه به اينكه چگالي وزني چوب متغير است وزن را تقريبي اعلام مي كنند البته طبق گفته شما اين قدر تولرانس قدري بعيد به نظر مي رسد كه مربوط به تغييرات چگالي چوب باشد . لازم به ذكر است كه وزن سلاح را بدون فشنگ در لوله و بدون بند و كفش قنداق اعلام مي كنند

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bycal - 2013-08-13 01:22 AM

سلام خدمت دوستان عزیز
جریان تکه تکه شدن یک نخجیر دو رو بگم که امروز در مغازه دوست عزیزی گفته شد.که معرف حضور اقا رضا جف هستن.
جوان 25 تا 30 ساله ای به نامx میگفت که در اواخر سال پیش برای شکار به جایی رفته و به علت زیاد بودن شکار اونروز خیلی شلیک داشته طوری که در یک ساعت نزدیک به 30 فشنگ رو زده بوده و در حال گشت زنی و تغییر محل بوده که به تعدادی کبک بر میخوره و از داخل زانتیا اقدام به شلیک میکنه و طبق گفته خودش میگه در یک لحظه دیدم فقط تکه های قنداق توی دستم هست .....لوله نترکیده اما قفل لول شکسته و بقیه قسمت ها با سرعت از بغل فک و صورت وسر ایشون از شیشه در عقب خارج شده.
صحت کلام ایشون رو صاحب مغازه با توجه به شناخت کامل فبلی تایید میکردن ضمن اینکه سلاح رو بعدا دیده بودن و نکته ای که خود صاحب سلاح میگفت اینکه در مواقع شکار و یا تفریح هیچ محدودیتی در تعداد یا وقفه بین شلیک ها نداره و چون به قول خودش چندین سلاح به اسم همه خانواده دارن وضع فشنگش هم خوبه طوری که هنوز میگه پدرم فشنگ 400 تومنی داره و از اونا میزنیم و به این جدیدا نرسیدیم
و جالب اینکه بجز قفل لول که شکسته بوده بقیه قسمت ها رو با کمک یک استاد کار محلی به اسم نظر که دوستان زاهدانی میشناسن مجددا درست و روی یک قنداق دیگه میندازن و امروز اومده بود که اونو بفروشه.و ضمن اینکه میگفت شانس اوردم اگه به هر جایی میخورد شاید میمردم اما بازم با خنده میگفت من بهش فشار اوردم و الا کاریش نشده فقط جدا شده و پرت شده نترکیده که.....
شاید باید این قضیه رو در قسمت دیگه ای میگفتم اما دیدم دوستان محور صحبتشون تست سلاح و 90 بار شلیک و ...
هست ضمن تایید عرایض دوستان باید همیشه موارد اصطلاحا موردی و کم هم گفته بشه شاید اون مورد برای من یا شما باشه
پس همیشه احتیاط رو رعایت و موارد این چنینی رو هم کمی در خاطر داشته باشیم.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-08-15 03:44 PM

به احتمال زیاد به دلیل اینکه ازفشنگهای قدیمی استفاده میکرده این بلا سرش اومده

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2013-08-19 01:59 AM

با سلام :
با تشکر از بیژن عزیز بخاطر این نقل قول . بیژن جان من خودم از منتقدان کلی سلاحهای ایرانی هستم البته نقد درست .خودمم یه نخجیر دو لول دارم که خیلی از شکایات دوستان نسبت به کیفیت و کارکرد رو در اون ندیدم شاید هم من خوش شانس بودم ولی تفنگم بدون عیب هم نیست .باهاش در حد معقول تیر اندازی کردم نه زیاد در حد 200 تیر در نصفه روز و نه سالی دو تا تیر ولی این اتفاق هم برام خیلی عجیبه احتمالا تفنگ این اقا از محل اتصال زبانه لولا وقفل به عینکی شکسته که اتفاق نادری است .من فکر میکنم این قطعه یک تکه ساخته شده باشد ولی احتمال سر هم بندی توسط پیمانکار هم وجود دارد یعنی این قسمت به عینکی جوش داده شده باشد بعد ماشینکاری شده باشد که بسیار ضعیف از اب در میاید در این مورد اقای اسنایپر شات باید ذهن ما را روشن کند .
ولی بعضی از دوستان هم کارهایی با اسلحه میکنند که با هیچ منطقی جور درنمیاید مثلاجریان ان واکس اسلاگ ها را که بخاطر دارید چه کار اشتباهی بود ولی خیلی ها چون اون امریکایی پشمالوئه انجام داد یواشکی رفتن امتحان کردن حالا با این کارها چه صدماتی به سلاح میزنیم بعدا صدایش در میاید و اینطوری نتیجه اش را میبینیم پس فقط باید گفت احتیاط - احتیاط -احتیاط

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - snipershot - 2013-08-19 08:10 PM

(2013-08-19 01:59 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
با تشکر از بیژن عزیز بخاطر این نقل قول . بیژن جان من خودم از منتقدان کلی سلاحهای ایرانی هستم البته نقد درست .خودمم یه نخجیر دو لول دارم که خیلی از شکایات دوستان نسبت به کیفیت و کارکرد رو در اون ندیدم شاید هم من خوش شانس بودم ولی تفنگم بدون عیب هم نیست .باهاش در حد معقول تیر اندازی کردم نه زیاد در حد 200 تیر در نصفه روز و نه سالی دو تا تیر ولی این اتفاق هم برام خیلی عجیبه احتمالا تفنگ این اقا از محل اتصال زبانه لولا وقفل به عینکی شکسته که اتفاق نادری است .من فکر میکنم این قطعه یک تکه ساخته شده باشد ولی احتمال سر هم بندی توسط پیمانکار هم وجود دارد یعنی این قسمت به عینکی جوش داده شده باشد بعد ماشینکاری شده باشد که بسیار ضعیف از اب در میاید در این مورد اقای اسنایپر شات باید ذهن ما را روشن کند .
ولی بعضی از دوستان هم کارهایی با اسلحه میکنند که با هیچ منطقی جور درنمیاید مثلاجریان ان واکس اسلاگ ها را که بخاطر دارید چه کار اشتباهی بود ولی خیلی ها چون اون امریکایی پشمالوئه انجام داد یواشکی رفتن امتحان کردن حالا با این کارها چه صدماتی به سلاح میزنیم بعدا صدایش در میاید و اینطوری نتیجه اش را میبینیم پس فقط باید گفت احتیاط - احتیاط -احتیاط

سلام خدمت شما اقاي كوهنورد و ديگر عزيزان ...

در مورد بحث شما من هم با شما كاملا موافق هستم اين اتفاق خيلي نادر هست كه قفل لوله بشكنه ... ببينيد دوستان من تمامي قطعات نخجير 2 ابكاري شده هست يعني در اصطلاح سخت شده تا كوچكترين انحرافي پيش نياد ...
در مورد عينكي الان ديگه يك تكه هست يعني به وسيله دستگاه هاي ويژه CNC اين قطعه برش داده ميشه بعد از تست لوله ها با اتصالات بهش خورانده ميشه .
عينكي هاي قديمي بله 2تكه بودند و قسمت اتصال محور به كپ ( همون قسمتي كه داخل كپ ميشينه ) با جوش به هم متصل ميشدند ... شما اين رو در نظر داشته باشيد جوش به اين سادگي وا نميره و يا نميشكنه ... اما احتمال شكستگي پايينه كساني كه نخجير دارن بايد ديده باشند وقتي قفل سلاح بسته ميشه يه تكه از بالاي عينكي كه همون قسمت اتصال قفل هست هم داخل كپ اون وسط ميشينه ( اون يك تكه زائده اي بين دو مخزن لوله ها كه فشنگ قرار ميگيره ) .
اگر هم سلاح به هر دليلي از هم متلاشي بشه لوله به كف كپ ميخوره نه اينكه باز بشه و قطعات بپره بيرون ... يه كم فكر كنيد چنين چيزي ممكن هست ...

ممنوناز شما دوستان