شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-06-25 03:33 PM

سلام دوستان یه نخجیر دولول ساخت 86 که اصلا کار نکرده (به گفته صاحبش تیر باهاش نزده تفنگ هم ظاهرش با نو مو نمیزنه انگار اصلأ باهاش شلیک نشده) 2750 ارزش خریدن داره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - dieselpower - 2013-06-25 03:39 PM

اره حتما بخرش.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - korang - 2013-06-25 03:42 PM

دوستان عزیز سلام. من میخواستم ته قنداق تفنگ دولول رو عوض کنم از کجا میتونم پیدا کنم و در مورد نوع و جنس اگه دوستان اطلاعی دارن یا عکس و غیره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنن. با تشکر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-06-25 03:46 PM

جواب سوالتون رو تیرداد عزیز در تاپیک انواع فشنگهای ساچمه زنی دادن دوبار دوبار پست نزنید لطفأ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-07-07 10:28 AM

بلاخره یه دولول نخجیر گرفتم جمعه رفتم باهاش چندتا تیر زدم ببینم چطور میزنه اول بامگسک خودش بالا میزد یه مگسک فسفری از این اهنربایی ها داشتم گذاشتم روش (کلأ گودی داخل لول رو پر کرده بود و اومده بود بالاتر خیلی خوشگل شده بود) شلیک کردم پایین میزد بعد به اندازه مگسک خودش یکم بیشتر از مگسک فسفریه بریدم گذاشتم روی مگسک خود تفنگ چسبش کردم لول چپ خوب زد ولی لول راست پایین زد فکر کنم به خاطر سیلندر بودن لول راست باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - morii - 2013-07-07 11:17 AM

سلام دوست من،مبارک باشه خیرشو ببینی،ماله منم تازه اومد دستم یه شلیک داشتم تو ۴۵متری با لوله راست ساچمه شماره ۵ فشنگ مهام درست انداختم نوک مگسک خوب زد،هدفم یه زاغ بود،تارومارش کردم،بدون تغییر فعلا گذاشتم بمونه اما قصد دارم بدم فنرماشه ها تعویض و سوزنارو سرویس،یکم هم تغییر تو قنداقو بچه قنداق ناسازش بدم،

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-07-07 03:39 PM

خواهش میکنم دوست عزیز شماهم مبارکت باشه من با فشنگ مهام شماره1 شلیک کردم از ۹۱عدد ساچمه ۴۸تاش خورده بود به سیبلی که تو 40قدمی گذاشته بودم البته ۷تاش خورده بود وسط ولی لول راست به پایین سیبل خورد حالا نمیدونم باز دستکاریش کنم یا همینجوری ولش کنم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - morii - 2013-07-07 05:17 PM

ممنونم،بنظر من اگر تمرکزت رویه اصلاح قنداق باشه راضیتر خواهی شد،من چپ دستم احتمالا تاثیر داشته یکم بهتر زدن لوله راست اما منم احساس کردم که اونطور که باید ساچمه نخورد به زاغ پایین تنش آسیب زیاد دیده بود،قنداقش یکم تراش میخواد یکم هم کوتاه بشه بهتر میشه،اما فنر فابریکش بشدت سفته،اگه تونستی بده عوض کنن،دوستانی که دارن میگن تو سرما هم زود میشکند هم گاهی عمل نمیکند،بچه قنداقش هم زمخته انگار تراش نخورده لبه هاش دستو اذیت میکنه،اما نواقص که برطرف شد،راضی کننده میشه،درکل نظره شخصیه بنده اینه تو این بازار ناعادلانه با قیمتهایه ناجوانمردانه،نخجیر گزینه بدی نیست،
.
.
بقوله بچه هایه سایت که خیلی خوشم اومده ازین
.
تیغ براKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-07-07 08:32 PM

بله ولی مال من هردو ماشه یکنواخت وبدون هیچ فشار اضافی عمل میکنه جاشون هم که روی چاشنی دیدم ضربه قوی زده بود ولی در کل پترن بازی داره و پخش زنه ولی میخوام باچوب گردو یه قندق خوشگل براش درست کنم میخوام ازش کار بکشم ببینم تو این سه سال چطور عمل میکنه اگه راضیم کنه نگهش میدارم اگه نه یا آکار میگیرم یا صیاد2

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - morii - 2013-07-07 08:39 PM

خوبه که میخوای قنداق درست کنی فکر خوبیه,اون موقع میشه سفارشی عالی میشه,والا تعریف نباشه چون خودمون داریم Khansariha (226),اونایی که استفاده کردنو میکنن هم میگن میدان زدن نخجیر از خیلی تفنگا سره فقط سنگینه و خوشدست نیست که خوشدستیو میشه درست کرد سنگینی هم باهاش کنار میاییم,