شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2013-04-10 06:36 PM

دوستانی که با نشانه روی نخجیر ۲ مشکل دارن یه راه ساده هست(نظر شخصی)میتونن نشانه سر لوله را بالاتر بیارن و در ته لوله با چسب دوقلو شکلی شبیه روزنه دید درست کنن با این کار هم نشانه روی اسان میشه هم اسلحه سر نمیزنه (بنا به تجربه و آزمایش)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - masoudsalamat - 2013-04-10 09:53 PM

استاد صدرا ی عزیز کار اصلاح ژنتیکی نخجیر 2 به کجا رسید؟ بی صبرانه منتظر نسخه فینال کار هستیمKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sohiel - 2013-04-11 07:53 AM

با سلام
بنده هم با یک آنتن قدیمی رادیو وچسب آهن مگسک را سه میلیمتر بالا آوردم وبا نصب ضریه گیر طول قنداق را بیشتر کردم ودر حال حاضر تفنگم دیگر بالا نمیزندودقیق شده است
با سلام
یک سوال از دوستان داشتم آیا زاج باعث پوسیدن قنداق ویا در کل چوب میشود

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - seasonhunt - 2013-04-11 08:03 AM

دوست عزیز زاج برای لوله هستKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sohiel - 2013-04-11 08:05 AM

در ضمن میتوان از گریس برای قسمتهای متحرک استفاده کرد-در مورد پوکه کش نیز بنده با بررسی متوجه شدم که پیچ روی پوکه کش نخجیر وجود دارد که از افتادن اهرم جلوگیری میکند واگر هم زیاد سفت شود باعث میگردد پوکه کش کار نکند وبا فشار به ان قلاب زیر بچه قنداق بشکند من با یک واشر اسپرینگ نازک زیر یچ اهرم این مشکل را بر طرف کردم (سهیل هستم لطفا نظر بدهید).
بله میدانم برای لوله است سوالم در موردنشتی زاج ورسیدن آن به چوب سوال کردم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - tirdad - 2013-04-11 09:05 AM

آقا سهیل عزیز، دوست کرمانی
بنده صاحب خانه نیستم، اما به رسم مهمان نوازی اعضای بزرگتر این سایت از طرف اونها ورودتون رو خوش آمد میگم.
انجام هر تغییری که یه اسلحه رو برای جثه و عادت های تیراندازی صاحبش متناسب کنه باعث استفادهء آسان تر و نشانه گیری سریعتر و دقیقتر میشه و خیلی از سازندگان معتبر سلاح در گذشته که تیراژ تولید پایین و اسلحه ها دست ساز بودن این امکان رو برای خریدار فراهم میکردن که اسلحه ای متناسب با فیزیک بدن خودش دریافت کنه. اما چیزی که بیشتر رایج بود و هنوز هم هست اینه که تیرانداز بعد از خریداری یک اسلحه با سپردن اون به یک تفنگ ساز توانا، اسلحه رو برای مقوله های مختلفی مثل به شانه کشیدن، گرفتن قبضه، نشانه روی و چکاندن برای خودش پرو بکنه. حالا شما بخشی از این کارها رو با نصب پد ضربه گیر در ته قنداق و آنتن رادیو در نوک مگسک انجام دادین که این طور هم که میفرمایید مشکل بالا زدن هم حل شده. پس تغییرات اعمال شده در جهت مثبت بوده اما اگه تاثیر منفی چشمگیری رو ظاهر سلاح شما داشته پیشنهاد میکنم سر فرصت (زمانی و مالی) اون رو به یک تفنگ ساز ماهر نشون بدین تا هم اینکه علاوه بر دیدن مو پیچش مو رو هم ببینه و هم اینکه تغییرات مورد نیاز رو طوری انجام بده که نه تنها تاثیر منفی رو زیبایی نداشته باشه، بلکه اون رو زیباتر هم بکنه.

به نظر من به جای گریس به طور مرتب و هر بار به میزان بسیار کم روغن کاری کردن تفنگتون رو تمیزتر و سالم تر نگه میداره. تو همین انجمن مطالب مفیدی از دوستان در مورد شیوهء اصولی نگهداری اسلحه هست که میتونین مطالعه کنین و نظر و تجربهء خودتون رو هم بیان کنین.
در مورد پیچ تنظیم پوکه کش کاملا حق با شماست و سفت بودن زیاد اون باعث گیر کردن میشه که ابتکار خوبی به خرج دادین.
اما در مورد زاج من ندیدم و نشنیدم که حتی تو رطوبت و بارندگی مازندران به قنداق نشت کنه. البته ندیدن دلیل بر نبودن نیست و دوستان دیگه شاید بتونن بیشتر کمکتون کنن.
اگه تکرار بدیهیات بود عذرخواهی می کنم.
ارادتمند.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2013-04-11 09:09 AM

فكر نكنم زاج آسيبي به چوب برساند(امكان نشت فقط در قسمت كپ اس) ولي روغن قاتل چوب است به خصوص آن قسمت از چوب كه رنگ و جلا نداشته باشد و روغن امكان نفوذ به بافت چوب را داشته باشد

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sohiel - 2013-04-11 10:02 AM

باسلام
از تمامی دوستان تشکر فراوان دارم به امید همراهی دوست کوچکتان در کوها وشکارگاههای کرمان وبه جا آوردن رسم مهمان نوازی

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - حسین - 2013-04-13 04:57 PM

(2013-04-11 08:05 AM)sohiel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ضمن میتوان از گریس برای قسمتهای متحرک استفاده کرد-در مورد پوکه کش نیز بنده با بررسی متوجه شدم که پیچ روی پوکه کش نخجیر وجود دارد که از افتادن اهرم جلوگیری میکند واگر هم زیاد سفت شود باعث میگردد پوکه کش کار نکند وبا فشار به ان قلاب زیر بچه قنداق بشکند من با یک واشر اسپرینگ نازک زیر یچ اهرم این مشکل را بر طرف کردم (سهیل هستم لطفا نظر بدهید).
بله میدانم برای لوله است سوالم در موردنشتی زاج ورسیدن آن به چوب سوال کردم

سلام خدمت همه دوستان و رفقا و ممنون از همه کسانی که در بهبود این اسلحه شاهکار کمک میکنن!
راستش منم اون پیچ دیدم و باز کردم و دقیقا به حرف شما رسیدم اون پیچ اگر سفت کنی مانع حرکت پوکه کش میشه و نمیزاره پوکه کش عمل کنه ولی تا آخر سفت کنی و دور آخر پیچ نچرخونی خوب میشه حالا شما تونستی یه عکس بزار (منظورم از واشر اسپرینگ)
اما درباره روزنه دید و مگسک فکر کنم با یه چیزی روزنه به اندازه 1 سانی متر یا کمتر بیاری بالا خوب بشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - حسین - 2013-04-13 06:48 PM

سلام مجدد راستی از قسمت پوکه کش و اون پیچی که دوستمون گفتن چند تا عکس میزارم........
اون پیچ مثل یه اشپیل عمل میکنه و از خروج پوکه کش جلوگیری میکنه

[تصویر: rgresepgzm7wxncumhga.jpg]

[تصویر: arhawk9k7q2b0m2lchl9.jpg]

[تصویر: 9yr164iwbrmfl0m8zevc.jpg]