شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Marksman - 2013-03-03 05:56 PM

(2013-03-03 05:43 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طرف هم همینو گفت که تو سامانه ثبت میکنم برگه شو برات میفرستم در ضمن اسلحه آکبنده دیگه نگاه کردن نداره نظر شخصی
دوست عزیز لطف کنید مسائل مربوط به جواز اسلحه شکاری رو در تاپیک مربوطه پیگیری کنید.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این تاپیک مطالب فنی و بررسی سلاح نخجیر 2 دنبال میشه نه جواز کردن اون.لطفا رعایت بفرمایید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mohammad4917 - 2013-03-06 07:25 PM

دوستان کسی در مورد تفنگ تاپسون اطلاعات داره به ما هم بگه
دوستان کسی در مورد تفنگ تاپسون اطلاعات داره به ما هم بگه؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezajf - 2013-03-06 09:46 PM

پيرو فرمايشات آقاي ماركس من مبني بر رعايت عنوان تاپيك اين دوست تازه وارد ما سوال در مورد تفنگ تاپسون كرده اند كه فكر كنم منظورشان تامپسون يا تامسون بوده است كه با يه جستجوي ساده تحت عنوان TC guns ميتونه به سايت سازنده تفنگ هاي گلوله زن كمر شكن» مسلسل هاي دهه 40 و 30 كاليبر 45 و تفنگ هاي سرپر كاليبر 50 دسترسي پيدا كنه و در ضمن توصيه من به ايشون و برخي از كاربران اينه كه در مورد نام كاربري شون تجديد نظر كنن و باعث ترويج فرهنگ فرقه هاي گمراهي مانند شيطان پرستان و غيره نشن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mohammad4917 - 2013-03-07 03:38 PM

در مورد نام کاربری باید بهت بگم که این فقط یه اسم فرعیه و هیچ ربطی به مسائلی که گفتی نداره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sadra9496 - 2013-04-01 06:08 PM

خوب امروز یک دولول نخجیر جهت رنگ قنداق و دست کشیدن به سر و گوشش که برای دوست گلمون هومن اسکروچ هست به دستم رسید.دیدم دوستان در پست های قبل با بازکردن قنداق نخجیر 2 مشکل داشتند پس دست بکار شدم و این تفنگ عجیب الخلقه رو با عکس از مراحل باز کردم.خدایی این مهندسیشون منو کشته
اولین مرحله گذاشتن تفنگ جلوتونه و نیت کردن.خلوصه نیت خیلی مهمه.نداشته باشید عمرا بتونید بازش کنید.از ما گفتن بود Khansariha (266)

[تصویر: 13648227081.jpg]

خوب حالا(بقول حامد کاربری cheytac ) اون دمپایی چوبی لا انگشتی ژاپنیش رو از لوله جدا میکنید.

[تصویر: 13648250401.jpg]

[تصویر: 13648250751.jpg]

خوب حالا با خم کردن اهرم قفل کلا لوله از قفل و لولا جدا میشه

[تصویر: 13648252851.jpg]

خوب حالا وقت باز کردن کپ از قنداق هست.
ابتدا پیچ شماره 1 رو باز کنید.دقت کنید که پیچها کیفیت بسیار پایینی دارند در صورتی که سخت باز میشدن با کمی اسپری روان کننده تفنگ باز کنید چون فشار زیاد موجب چال شدن لبه ها میشه و بعدا مشکل تولید میکنه

[تصویر: 13648256431.jpg]

حالا بر میگردونیم و با فشار به اهرم قفل پیچ دوم نمایان میشه.این پیچ رو هم باز میکنیم

[تصویر: 13648257281.jpg]

حالا نوبت پیچ سوم هست.این پیچ رو هم باز میکنیم

[تصویر: 13648258371.jpg]

خوب حالا وقت باز کردن این فخر مهندسی هست.با مشت با ضربه ای آرام به لبه پشتی ضربه وارد میکنید.

[تصویر: 13648260171.jpg]

این ضربه باید به حدی باشه که این قطعه از پشت بلند بشه.

[تصویر: 13648261201.jpg]

حالا با یک حرکت آروم این قسمت رو به سمت سر کپ بکشید تا باز بشه.اینجا من به مشکل خوردم که در عکس های بعد نشون میدم چه بلایی سرش اومده.این قسمت رو بسیار مواظب باشید.چون این قطعه دارای یک قوس هست که درون کپ بشینه.متاسفانه به دلیل عدم هماهنگی این قوس با قالبی که قرار هست بشینه با زور جا زده میشه و متاسفانه خطرناک ترین قسمت هم هست که در ادامه توضیح میدم.

[تصویر: 13648261581.jpg]

حالا ضامن رو به پایین میکشیم

[تصویر: 13648265331.jpg]

حالا یک ضربه آروم به سر قنداق میزنیم

[تصویر: 13648265751.jpg]

کپ از جاش جدا میشه ولی هنوز رها نمیشه
با یک حرکت قوسی پایه ضامن را از محلش در میاریم تا قطعه های زیر کپ که مفصل چکش هستند هم آزاد بشه

[تصویر: 13648266121.jpg]

خوب حالا کپ کاملا جدا میشه

[تصویر: 13648267021.jpg]

تا اینجا کار شما تمام هست

ولی یکم از بپردازیم به بررسی قطعات.با بررسی من این تفنگ یک خطر بالقوه در هنگام رها شدن هست.با یک ضربه سنگین به محافظ ماشه امکان شلیک هر دو لوله بسیار بسیار زیاد هست.علتش این هست که نوابق مهندسی این تفنگ بجای کارگذاری سیستم کپ روی یک قاب اون رو روی قنداق سوار کردند.در صورت ضربه به قسمت زیرین،اگر روی ضامن باشه امکان رهایی کامل رو داره و پس از رهایی مثل یک الاکلنگ جلوی ادامه اهرم ماشه قرار میگیره و موجب شلیک هر دو لوله میشه و اگرم نباشه که دیگه حتمی شلیک میکنه چون ضامن برای رهایی از قفل به جلو حرکت میکنه و دیگه.........
تو عکس مسیر نیرو وارده برای شلیک با فلش مشخص هست.محل های درگیر هم با دایره مشخص شده

[تصویر: 13648266801.jpg]

مشکل دیگه اینکه سیستم ماشه با 2 تا خال جوش به اون قطعه وصل شده که با یک ضربه امکان جداشدگی وجود داره و خطر بالا رو به شدت افزایش میده

[تصویر: 13648267161.jpg]

تو جدا کردن این تفنگ دیدم در مرحله آخر قطعه قفل شده.من سابقه باز کردن بسیاری از وسایل رو دارم.از ماشین تا دستگاه تا تفنگ خلاصه هرچی دستم برسه.حس ششم گفت یه چیزی گیره که پس از کلی کلنجار مشخص شد این قطعه با زور جا رفته و جاپیچی فقط به یک طوقه فلزی که تماسش با بدنه در حد چند دهم میلیمتر هست متصل هست.خدا رحم کرد.اگر این قطعه رو تفنگ میبرید چون این قوس تحت فشار بسته میشه بلافاصله به سمت بیرون حرکت و اهرم های ماشه اهرم های چکش رو به بیرون کشیده و تفنگ شلیک میکرد

[تصویر: 13648267571.jpg]

خلاصه دوستان نخجیر دار مواظب ضربه از زیر به تفنگتون باشید.هشدار من رو جدی بگیرید.
امیدوارم مفید بوده باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - tirdad - 2013-04-01 07:15 PM

ممنون جناب همتی. پست بسیار زیبایی بود. اگر چه دیگه زهره ای برای دوستان نخجیر2 دار باقی نذاشتین ولی واقعیت اینه که همهء ما باید از نقاط ضعف و قوت تفنگهامون خبر داشته باشیم و بدونیم توشون چه خبره و این مساله در مورد همهء تفنگها صدق میکنه و مختص نخجیر2 هم نیست. این مشکل جارزوهء پیچ شمارهء 3 که بهش اشاره کردین رو من هم برخورد داشتم و حسابی بنده رو جلوی دوستان موقع جمع کردن اسلحه شرمنده کرد و دادم به صاحبش برد تعمیرکار براش جا زد. من که نمیدونم از کجا میگن کپی سنت اتین هست این تفنگ. اما چیزی که هست اینه که وقتی که جمع میشه (اگه ایراد ساختاری نداشته باشه) به اندازهء هر دولول بغلی دوست داشتنیه و کار میکنه.

ارادتمند.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezashirali - 2013-04-02 09:54 AM

ماشه عقبی (مربوط به لول فول چوک یا همون سمت چپ) تفنگ من گاهی اوقات شلیک می کنه و گاهی هم شلیک نمی کنه . علتش چی میتونه باشه؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - tirdad - 2013-04-02 03:28 PM

(2013-04-02 09:54 AM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماشه عقبی (مربوط به لول فول چوک یا همون سمت چپ) تفنگ من گاهی اوقات شلیک می کنه و گاهی هم شلیک نمی کنه . علتش چی میتونه باشه؟

آقا رضای عزیز، اگه تفنگتون کم کارکرد هست و از همون اول لول چپش یه در میون میزده، یحتمل به بیماری مادرزادی و شایع کوتاهی نسبی سوزن در سمت چپ مبتلا هست. چند جور میشه بدون باز کردن کپ این مساله رو حدس زد:
1. تست معروف سکه
2. بررسی تفاوت اثر سوزن روی چاشنی فشنگایی که از دو تا لول شلیک میشن
3. موفق بودن همهء شلیک ها با فشنگ هایی که چاشنی طلایی رنگ دارن و ناموفق بودن بعضی شلیک ها در فشنگ هایی که چاشنی نقره ای رنگ دارن

البته به هر علتی که سوزن ضعیف عمل کنه این حالت ها پیش میاد ولی در چند موردی که من سراغ دارم در نخجیر ها معمولا علت همینی هست که اشاره کردم. ارزش دنبال گارانتی رفتن هم نداره. توصیه میکنم خودتون هم (اگه مثل خودم در دست به آچار شدن سوء پیشینه دارین) کپ نخجیر2 رو باز نکنین. ببرین پیش یه تعمیرکار و در صورت نیاز به تعویض سوزن اصرار کنین که ارزون ترین سوزن سالم ایرانی رو براتون بندازه، چون "گاهی" "بعضی هاشون" به اسم سوزن های مارک وینچستر و ... چند برابر پول سر همین کار از مشتری بی خبر می گیرن. با اجرت نباید بیشتر از 20 تومن بشه.

ارادتمند.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - حسین - 2013-04-02 04:40 PM

(2013-04-02 03:28 PM)tirdad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-02 09:54 AM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا رضای عزیز، اگه تفنگتون کم کارکرد هست و از همون اول لول چپش یه در میون میزده، یحتمل به بیماری مادرزادی و شایع کوتاهی نسبی سوزن در سمت چپ مبتلا هست. چند جور میشه بدون باز کردن کپ این مساله رو حدس زد:
1. تست معروف سکه
2. بررسی تفاوت اثر سوزن روی چاشنی فشنگایی که از دو تا لول شلیک میشن
3. موفق بودن همهء شلیک ها با فشنگ هایی که چاشنی طلایی رنگ دارن و ناموفق بودن بعضی شلیک ها در فشنگ هایی که چاشنی نقره ای رنگ دارن

البته به هر علتی که سوزن ضعیف عمل کنه این حالت ها پیش میاد ولی در چند موردی که من سراغ دارم در نخجیر ها معمولا علت همینی هست که اشاره کردم. ارزش دنبال گارانتی رفتن هم نداره. توصیه میکنم خودتون هم (اگه مثل خودم در دست به آچار شدن سوء پیشینه دارین) کپ نخجیر2 رو باز نکنین. ببرین پیش یه تعمیرکار و در صورت نیاز به تعویض سوزن اصرار کنین که ارزون ترین سوزن سالم ایرانی رو براتون بندازه، چون "گاهی" "بعضی هاشون" به اسم سوزن های مارک وینچستر و ... چند برابر پول سر همین کار از مشتری بی خبر می گیرن. با اجرت نباید بیشتر از 20 تومن بشه.

ارادتمند.
دوست عزیز این تست سکه چجوریه؟ قضیه اش چیه؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2013-04-02 05:57 PM

سلام به همگی دوست خوبم حسین جان شما بعد از مسلح کردن سلاح ساچمه زن /چه چخماقی وچه کوسه/ چخماقی یعنی سلاحی که بعدازشکستن وچفت یاهمون راست کردن لول سلاح ماشه عمل نخواهد کرد وشلیکی در کار نخواهد بود تا اهرم یا اهرم های روی کپ سلاح را به عقب نبرید وکوسه یعنی با شکستن لول وراست کردن لول سلاح مکانیزم مسلح شدن به طور خودکار داخل کپ سلاح انجام شده سلاح اماده شلیک است / بگذریم بعداز مسلح شدن سلاح البته بدون فشنگ گذاری لول سلاحتان رااز کپ جدا کرده واگر لول به طور فابریک/مثل سلاح های قدیمی/ ازکپ جدا نمیشه لول راتااخرین نقطه شکستنش پیش ببرید وسلاحتان را به طرف اسمان گرفته/نه به طرف بنده/ به طرف ابرها ویه سکه 50 تومانی روی قسمتی که نوک سوزن قراقره درهنگام شلیک سر در بیاره وبه چاشنی برخورد کنه قرار بدید سپس ماشه را فشار داده تا با میزان پرتاب وهچنین میزان گود شدن سطح سکه قدرت فنر پشت سوزن وهمچنین قد سوزن برایتان مشخص شود پرحرفی بنده را عفو بفرمایید یاحقKhansariha (8)