شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - choliche - 2012-12-24 12:42 PM

بهترينش استفاده از قلع ولحيمه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karegarm - 2012-12-24 05:14 PM

(2012-12-23 02:13 AM)alirahimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز برای باز کردن قنداق شما کافیست لاستیک ضربه گیر ته قنداق را باز کنی یک سوراخ عمیق ته قنداق هست که به جلوی قنداق میرسه که یک پیچ بلند قنداق را به کپ سلاح وصل میکند بعضی اسلحه ها پیچ قنداقشان با پیچگوشتی بلند و بعضی با آچار بکس با دسته کمک بلند باز می شوند وقتی ضربه گیر رو باز کردی با چراغ قوه داخلش رو نگاه کن متوجه خواهی شد .

سلام داداش متاسفانه ته قنداق پیچی وجود ندارد!
نمیدونم به کجا گیر کرده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - choliche - 2012-12-24 06:56 PM

اخوي محافظ ماشه رو كامل باز كن ببين زيرش پيچ دار مثل نخجير يك

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2012-12-24 08:30 PM

(2012-12-23 10:49 PM)mehrdadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و اساتید
خدمت شما عرض شود مشکلی که مدتهاست من در اسلحه نخجیرم با آن مواجه هستم و احتمالا مشکل دیگر دوستانی هم که نخجیر 2 دارند همین باشد ، این است که اون چنگکی که کارش نگه داشتن بچه قنداق هست از لوله کنده شده ( از یکی از لوله ها جدا شده و به لول دیگری همچنان وصل است ) . حالا سوال من این است که برای متصل کردنش باید از چه جوشی استفاده کنم تا به لوله و کرم کاری داخل لوله آسیبی نرسد . آیا میشود با دستگاه جوش برق اون را جوش داد یا هر روش دیگری که مناسب است راهنمایی بفرمایید . ممنون میشوم تجربیات خودتان را بفرمایید
دوست من جوش برق اسلحه را به کل نابود میکند حتی با جوش گاز هم اشکالات زیادی وجود داره بنظرم اگر با چسب که دوستمون گفت بشه که خوبه چون کامل جدا نشده شاید بگیره ولی بهتر از اون لحیمه که چولیچه عزیز گفت زیاد هم حرارت نمیخواهد حتی با گاز و تورچ دستی میشه انجام داد اسیب هم نمیزنه ولی حرارت مستقیم با سر پک جوشکاری باعث پوسته شدن فلز در محل جوش میشه اگر با چسب نشد ببر تسلیحات . دست کسی هم نسپر مخصوصا رادیاتور ساز که در لحیم کاری ادعا شون زیاد میشه !!!!

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - dieselpower - 2012-12-25 12:42 AM

(2012-12-23 10:49 PM)mehrdadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و اساتید
خدمت شما عرض شود مشکلی که مدتهاست من در اسلحه نخجیرم با آن مواجه هستم و احتمالا مشکل دیگر دوستانی هم که نخجیر 2 دارند همین باشد ، این است که اون چنگکی که کارش نگه داشتن بچه قنداق هست از لوله کنده شده ( از یکی از لوله ها جدا شده و به لول دیگری همچنان وصل است ) . حالا سوال من این است که برای متصل کردنش باید از چه جوشی استفاده کنم تا به لوله و کرم کاری داخل لوله آسیبی نرسد . آیا میشود با دستگاه جوش برق اون را جوش داد یا هر روش دیگری که مناسب است راهنمایی بفرمایید . ممنون میشوم تجربیات خودتان را بفرمایید
سلام
دوست عزیز بنده تا حالا 3یا4 تا لوله اسلحه دیدم که با زرجوش در قسمتها یا قطعات مختلف جوش کاری شدند در چند جای مختلف هم دیدم که اینگونه بوده حتی یک جا دیدم یه تکلول که لولش ترکیده بود لوله جدید را به وسیله زرجوش به انتهای لوله قدیمی جوش داده بودنند به نظر من بهترین گزینه واسه مشکل اسلحه شما زرجوش هستش که بعد از جوش برق بیشترین استحکام رو داره.
در مورد چسب هم یک نوع چسب دوقولو توی بازار هست به اسم (هل) که فکر کنم بیشتر ابزار فروشها داشته باشند استحکامش در حدی هست که بعد از خشک شدن قابل تراش خوردن هست من خودم واسه کاسه ترموستات لودر ازش استفاده کردم و تا حالا که جواب داده بالای 100 درجه هم دوام میاره قیمتش جدود3 یا 4 تومن هست البته,مقدارش کمه اما یک دونه واسه کار شما کافیه. اما به نظر بنده انتخاب اول زرجوش هستش چون عمری میشه البته,البته,صدالبته برای زرجوش دست آدم ماهر بده بیشتر صافکارهای ماشین زرجوش کاری بلدند اما یه خوبشو پیدا کن
یا حق

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - alirahimi - 2012-12-25 06:20 AM

karegarm جان سلام
من تا حالا هرچی اسلحه دیده بودم با یک پیچ بزرگ بلند از ته قنداق وصل میشده حتی اسلحههای خیلی قدیمی شما مطمئنی اون چوب ته قنداق از جنس قنداق بوده شاید نوعی پوشش بوده آخه فکر نمیکنم قنداق که تمام لگد اسلحه رو منتقل میکنه با این پیچهای کوچیک به کپ وصل بشه اونم توی حالت عمود بر قنداق که راحت جای پیچها گشاد میشه بازم به توصیه بچه ها محافظ ماشه رو باز کن اما ببین میتونی از اون دو تا سوراخ کوچیک ته قنداق تشخیص بدی با قنداق یکپارچه هستن یا نه منم از چند نفر برات سراغ میگیرم ببینم چیزی دستگیرم میشه یا نه Khansariha (290)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2012-12-25 11:14 AM

در مورد این دوستمون که نتونسته قنداق رو باز کنه باید بگم همه قنداقها با پیچ ته به کپ متصل نمیشن روش های دیگه هم هست که بیشتر در اروپا متداول بود این شاهکار صنعت هم با چند پیچ از نقاط مختلف به قنداق متصله . دوستان سازنده که این رو از روبوست 222 کپی کردند سیستم پوکه پرونش رو حذف کردند ولی نمیدونم چرا برای اتصال قنداق طرح جدید ندادند شاید بدلیل اینکه حذف معمولا راحت تره !داداشم شما کارهایی که دوستان گفتند انجام بده مخصوصا باز کردنه حفاظ ماشه اگر نشد یه پیام به من بزن من ماله خودمو باز کنم ببینم چطور باز میشه بهت بگم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karegarm - 2012-12-25 01:35 PM

(2012-12-25 06:20 AM)alirahimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
karegarm جان سلام
من تا حالا هرچی اسلحه دیده بودم با یک پیچ بزرگ بلند از ته قنداق وصل میشده حتی اسلحههای خیلی قدیمی شما مطمئنی اون چوب ته قنداق از جنس قنداق بوده شاید نوعی پوشش بوده آخه فکر نمیکنم قنداق که تمام لگد اسلحه رو منتقل میکنه با این پیچهای کوچیک به کپ وصل بشه اونم توی حالت عمود بر قنداق که راحت جای پیچها گشاد میشه بازم به توصیه بچه ها محافظ ماشه رو باز کن اما ببین میتونی از اون دو تا سوراخ کوچیک ته قنداق تشخیص بدی با قنداق یکپارچه هستن یا نه منم از چند نفر برات سراغ میگیرم ببینم چیزی دستگیرم میشه یا نه Khansariha (290)

آره داداش اون چوب ته قنداق بود و قنداق یک پارچه هستش!
محافظ ماشه هم پرش شده و در نمیاد

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sattar - 2012-12-25 02:58 PM

با سلام
یک چسب فلز هست بنام متال کلاو که وقتی خشک بشه دیگه با سنگ فرز هم نمیشه کندش بنده فکر می کنم بجای جوشکاری روی لول اسلحه میشه از این چسب مخصوص استفاده کنید . و بعد از خشک شدن هم از سمباده نرم استفاده کنید برای صاف کردن و بعد هم روی آن را زاجکاری کنید . البته بنده برای اسلحه امتحان نکردم ولی برای قطعات فلزی مرتبط با کار مثل چدن، فولاد، المنیوم که استفاده کردم عالی بوده البته اینم مثل بقیه چیزها تقلبیش تو بازار زیاده فکر کنم اصلیش المانی یا آمریکایی باشه که خیلی هم گرون هست ولی همین بازار مشترک هاش هم جواب میده
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - choliche - 2012-12-25 04:24 PM

آره داداش اون چوب ته قنداق بود و قنداق یک پارچه هستش!
محافظ ماشه هم پرش شده و در نمیاد
[/quote]

محافظ ماشه نخجير 1 پچيه شايد اينم پيچي باشه امتحان كن محال پرچ باشه يه عكس بزار تا برات بگم