شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - haamidreza - 2020-06-11 06:53 AM

(2020-06-09 11:43 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-06-09 08:11 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-06-08 10:48 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . یه سوال از دوستان داشتم . من با تفنگ خودم چارپاره 9 دون و 12 دون رو فقط با لوله راست میزنم . انواع چارپاره های ترک و وینچستر پودری رو هم زدم و مشکلی نداشته . اما لوله چپ تفنگم چون قطرش از فول چوک هم تنگتره ،تا حالا چارپاره باهاش نزدم . ولی واسم مشکل شده . چون خیلی وقتا به دو تا چارپاره پشت سر هم نیاز دارم . خواستم ببینم زدن فشنگ سه گلوله یا چارپاره 12 یا 24 دون با لول چپ مشکلی نداره . ایا شما تست کردید . لطفا راهنمایی کنید که اگر امکانش باشه سری بعد تو لوله چپ چارپاره 24 یا 12 یا سه گلوله بگذارم . ممنون

سلام دوست عزیز
شما که خودتون پر میکنید نباید مشکلی داشته باشید
داخل ود چهار ردیف دوتایی از چهار پاره 12 دون پرکن و از سر لول رد کن
اگه نگران هستی میتونی با یه انبر دست شکل چهار پاره ها رو بیضی شکل یا تخم مرغی کنی و دو تا دو تا داخل ود بچینی ولی یکم پخش تر میزنه
من با اکار و چوک دو امتحان کردم و مشکلی پیش نیومده
ا موفق باشی

سلام . ممنونم از راهنماییتون . من چارپاره فابریک ترک استفاده میکنم و خودم پر نمیکنم . با لول راست مشکلی نداشته . خواستم ببینم با لول چپ چطوره . چارپاره های 9 دون رو که باز کردم باروتش 1.8 بود و چار پاره 24 یا 27 باروتش 1.4 . مارکهای زوبر و مسکو . ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
تو پیام ها برات شماره م رو میذارم
به نظرم خودت پرکنی هم به صرفه تره هم مطمعن تر
با لول چپ چهار پاره ی فابریکی نندازی بتره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kamikami - 2020-06-24 12:11 PM

درود دوستان

یه چندتا عکس از دولول نخجیر خودم تقدیم میکنم به شما دوستان

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - saeedahvaz - 2020-06-28 09:17 PM

سلام خدمت دوستان
من نخجیر ۲ آکبند گرفتم. ماشه لول راست مشکلی نداره اما متاسفانه ماشه لول چپ خیلی خلاصی داره و برای چکاندن هم فشار خیلی زیادی میخواد طوری بود که اوایل فکر میکردم که لول چپ فنر و سوزن نداره و خرابه. خیلی رو اعصابه. خواستم بدونم فقط نخجیر من اینطوره یا بقیه دوستان همین مشکل دارن؟ بعد این
مشکل قابل حل شدن یا نه؟
سلام خدمت دوستان
من نخجیر ۲ آکبند گرفتم. ماشه لول راست مشکلی نداره اما متاسفانه ماشه لول چپ خیلی خلاصی داره و برای چکاندن هم فشار خیلی زیادی میخواد طوری بود که اوایل فکر میکردم که لول چپ فنر و سوزن نداره و خرابه. خیلی رو اعصابه. خواستم بدونم فقط نخجیر من اینطوره یا بقیه دوستان همین مشکل دارن؟ بعد این
مشکل قابل حل شدن یا نه؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirhashemi - 2020-06-29 07:59 AM

باید ببری پیش یه تعمیرکار خوب تفنگت رو یه سرویس اولیه بکنه .اکثر دولول های نخجیر مشکل خلاصی ماشه رو دارن .با یه سرویس و تنظیم قطعات حل میشه .چیز خاصی نیست.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - saeedahvaz - 2020-06-29 08:32 PM

امروز یه نفر اسلحه رو دید گفت فنر لول چپ خیلی سفته. جوری بود که موقع چکوندن ماشه چپ بچه قنداق هم تکون میخوره. میخوام بدم دست تعمیرکار وارد. اما اسلحه آکبند حیف که این مشکلات داشته باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Bzol - 2020-08-03 06:20 PM

دوستان الان قیمت نخجیر ۲ چکد هست؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kaveshooka - 2020-08-07 07:34 AM

(2020-08-03 06:20 PM)Bzol نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان الان قیمت نخجیر ۲ چکد هست؟

دل بخواهی هست دوست عزیز . ولی بیشتر از 7 یا 8 نهایتا ، نخرید . چون نمیارزه . نخجیر دو اگر سریهای قدیمی تر گیرتون بیاد که نو یا در حد نو باشه بهتره به نظر من . بعد از خرید هم باید حداقل 2 یا 3 تومن خرج ساخت قنداق و زاج و ... کرد که تازه بشه تفنگ.
یهچیز جالب دیدم . اقای زکی پور ارومیه و چند تا از تعمیرکاران دیگه جدیدا نخجیر یک و دو رو پوکه پرون میگذارن اگر کسی بخواد . واسه تخجیر تک لول میارزه . اما دولول هزینش زیاده و نمیارزه . حدود 2 تومن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Amardan - 2020-11-30 01:35 PM

سلام. آبکاری طلایی و کروم کپ و ماشه و ... برای تفنگ مضر هست. ؟؟خودم نخجیر ۲ دارم. تشکر
سلام مجدد. فرق نخجیر های دولول قدیمی و جدید در چه چیزی هست ؟
سلام. آبکاری طلایی و کروم کپ و ماشه و ... برای تفنگ مضر هست. ؟؟خودم نخجیر ۲ دارم. تشکر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ROOBAH - 2020-11-30 03:26 PM

(2020-11-30 01:35 PM)Amardan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد. فرق نخجیر های دولول قدیمی و جدید در چه چیزی هست ؟

سلام دوست عزیز
آبکاری طلای ماشه و کروم کپ و... معمولا برای زیبایی انجام میشه ( بر خلاف کروم داخل لوله )و در عملکرد تفنگ اثری نداره چون در اصل روکشی هست که مانند زاج روی این قطعات رو میپوشونه پس مضر هم نیست اما به نظر من نیازی هم به این کار نیست ( حداقل در نخجیر )...
نخجیر های دولول سری های تولید ابتدایی ( حدود سال 79، 80 ... ) گوشت لوله ی بیشتری داشتند که باعث میشد وزنش آزار دهنده باشه و کارخونه از ضخامت لوله ها کم کرد تا مثلا وزن رو کاهش بده، البته قطعا کاهش وزن حاصل شد اما نخجیر جدید تر با لوله ی سبک سازی شده هنوز هم وزن سنگینی نسبت به همتایان خودش داشت و داره... مشکلاتی مثل ضعیف بودن فنر سوزن یا بلندبودن بیش از حد سوزن و... هم بود که به گفته کارخونه در سری های جدید برطرف کرده اما هنوز هم کم و بیش در تولیدات بعد مشاهده می شده. برخی به خاطر لوله های ضخیم تر، نخجیر های قدیمی رو بیشتر میپسندن و متاسفانه این موضوع همیشگی سری اول و دوم باعث میشه قیمت بیشتری برای کالای قدیمی تر پرداخت بشه.
جدای از تمام عیوبی که در این تاپیک هم گفته شده ( مثل کیفیت پایین ماشین کاری، کیفیت پایین زاج، قنداق زمخت، وزن زیاد که بیشتر مربوط به لوله هاست که در کنار قفل و بست ضعیف باعث لقی میشه و...) باید گفت اسلحه ی بدی نیست و در صورت اصلاح مشکلاتش خوب کار میده و اینکه اکثر این مشکلات در همه ی مدل های نخجیر وجود داره ( من خودم هم نخجیر دارم )

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - KRALARMS - 2020-12-01 03:50 AM

سلام من خودم نخجیر2دارم خریداین اسلحه باعث میشه تمام شوق و ذوقی که درمورد شکار داری ازبین بره علاوه بر پرت پلا زدن لوله وعمل نکردن سوزن روی چاشنی بعداز شلیک تقریبا 100تیرمعمولی تفنگ لق شد، تفنگیم که لق هست لذت شکار نداره، پوکه کشش هم چون فشنگ توی لول گیرمیکرد ونیازبه وارد کردن فشار زیادداشت بعدمد تی شکست، الان یه تفنگ کپ آلومینیوم ترک گرفتم که تقریبا300تیرباهاش شلیک کردم ولی مثل روز اولش قرص ومحکم، بسیاردقیق وسبک هست(وزنش2800گرم) ، هرمارک فشنگی هم که شلیک میکنم به راحتی پوکه درمیادچون پوکه کش هست،
تفنگ منم ماشه لول چپ خیلی سفت بودارتباطی به فنر نداره محل چفت شدن ماشه باضامن سوزن اگه یه کم ساییده شه مشکل حله اگه ازحد معمول بیشتر ساییده بشه اسلحه خود به خودشلیک میکنه که بسیارخطرناکه