شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - samer - 2020-04-22 08:51 PM

(2020-04-16 07:32 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-04-15 11:13 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دولول مزیتش به داشتن دوتا چوک متفاوت وحق انتخاب استفاده ازشون بصورت همزمان هست .شما یک فول چوک و یک نیم چوک داری که نیمچوک رو تو شلیک اول و فول رو تو شلیک دوم میتونی استفاده کنی .قطر اون یکی لول چقدر بود؟
حتماً از تفنگت پترن استاندارد بگیر .(با هر لول دو شلیک در فاصله 36.5 متری به دایره ای به قطر 76 سانت و مرکزی به قطر13 سانت )تا بفهمی با تفنگ و فشنگات چندچندی.

سلام استاد
پترن زیاد گرفتم و خیلی هم خوب میزنه ،البته با عقاب پوکه مشکیها یه مقدار متفاوته . سال 98 هم چون پروانه خشکزی و ابزی رو هم از کهکیلویه و خوزستان گرفتم . شکار زیاد رفتم و عالی بود . فقط لوله چپ جمع تر از فول چوک 5 تیر میزنه و ولی هر دو لول دقیق هست و چون قنداق و پیش قنداق واسه خودم دادم ساختن و اسلحه ساز مگسکشبرنگی سایز کوچک برام گذاشته . الان مثلا تو فاصله 40 متری یه بطری رو ببا لوله راست که میزنم با فشنگ 5 ،تعداد برخوردها نصف لوله چپ هست . ولی با لوله چپ باید خیلی دقیق نشونه بگیرم .اگر یه کم چپ و راست یا بالا و پایین بزنم اصلا نمیخوره . واسه همینم تو شکار لوله چپ اذیتم میکنه و چون فشنگهام تقریبا همه عقاب هست زمانیکه با عجله با لوله چپ میزنم به پرنده نمیخوره .اگر هم با دقت بزنم و فاصله زیاد نباشه ساچمه زیاد میخوره . نمیدونم چه فشنگی استفاده کنم که زودتر باز بشه . ولی لوله راست مشکلی نداره اصلا . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
درود بر دوستان
جناب kaveshooka فرمودید پترن زیاد گرفتید اگه عکسشو دارید لطفا بذارید البته اگه یه پترن کاملا استاندارد هست سعی کنید برای پترن گیری یه تکیه گاه مناسب استفاده کنید تا لرزش دست نداشته باشید
با شلیک به هدفی مثل بطری رفتار تفنگت رو به خوبی نمیتونی بشناسی برای باز تر زدن لول چپ میشه از فشنگ دست پر ی استفاده کنید که برای پخش تر زدن ریلود شدن
اگه مقدور هست لطفا آدرس اون قنداق ساز رو محبت میکنید؟
باسپاس

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kamikami - 2020-04-29 05:18 PM

ما که آکار و برتا و نخجیر داریم و از نخجیر راضی هستیم باشد که خداوند از او راضی باشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - menacity - 2020-05-01 01:15 AM

دوستان الان نخجیر 2 قیمتش تو بازار چنده؟ نو و دست دوم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yasersadghi - 2020-05-03 05:45 PM

(2020-05-01 01:15 AM)menacity نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان الان نخجیر 2 قیمتش تو بازار چنده؟ نو و دست دوم

سلام ما کرمان برا یکی از دوستان برج یک گرفتیم ۹۵۰۰۰۰۰ البته جاهای دیگه که قیمت کردیم تا ۱۰۵۰۰۰۰۰هم میدادن
البته دولول معمولب بود نه سفارشی ولی میگفتن با سفارشی یه قیمته!؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirhashemi - 2020-05-04 08:18 AM

بنداز بندازه دیگه .سفارشی یعنی چی ؟چه دکون بازاری راه انداختن این جماعت .تفنگی که تا دوسال پیش سهمیه ایش 1800 بود الان باید 10.5 خرید؟؟؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yasersadghi - 2020-05-04 03:33 PM

(2020-05-04 08:18 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنداز بندازه دیگه .سفارشی یعنی چی ؟چه دکون بازاری راه انداختن این جماعت .تفنگی که تا دوسال پیش سهمیه ایش 1800 بود الان باید 10.5 خرید؟؟؟

بله دیگه وقتی بازار دست یه عده خاص بیوفته همینه دیگه
ما هم مصرف کننده نهایت ۵ تا اسلحه فروش کرمان داریم
یا باید بیخیال اسلحه بشیم یا باید باعزت پول رو تقدیم کنیم
البته نا گفته نماند شاید یه جورایی اسلحه فروش هم لی تقصیر
باشه چون در سال یه تعداد محدود اسلحه دولتی داره حالا اسلحه
ازاد رو از کجا میارن کی قیمت میزاره خداداند

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - talebeamoli - 2020-05-04 10:09 PM

قیمت ها بالا رفته
دولت تعرفه رو برد بالا
سلاح مزایده ای به اسلحه فروش خیلی بالا رفت مثلا تک لول
ترک مزایده دیروز ۸۵۰۰
این بنده خدا چند بفروشم که نه سیخ بسوزه نه کباب
اسلحه فروشی مقصر نیست
ربطی هم به بازار ندارن
متاسفانه تصمیم دولت اینه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kaveshooka - 2020-06-08 10:48 AM

با سلام . یه سوال از دوستان داشتم . من با تفنگ خودم چارپاره 9 دون و 12 دون رو فقط با لوله راست میزنم . انواع چارپاره های ترک و وینچستر پودری رو هم زدم و مشکلی نداشته . اما لوله چپ تفنگم چون قطرش از فول چوک هم تنگتره ،تا حالا چارپاره باهاش نزدم . ولی واسم مشکل شده . چون خیلی وقتا به دو تا چارپاره پشت سر هم نیاز دارم . خواستم ببینم زدن فشنگ سه گلوله یا چارپاره 12 یا 24 دون با لول چپ مشکلی نداره . ایا شما تست کردید . لطفا راهنمایی کنید که اگر امکانش باشه سری بعد تو لوله چپ چارپاره 24 یا 12 یا سه گلوله بگذارم . ممنون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - haamidreza - 2020-06-09 08:11 AM

(2020-06-08 10:48 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . یه سوال از دوستان داشتم . من با تفنگ خودم چارپاره 9 دون و 12 دون رو فقط با لوله راست میزنم . انواع چارپاره های ترک و وینچستر پودری رو هم زدم و مشکلی نداشته . اما لوله چپ تفنگم چون قطرش از فول چوک هم تنگتره ،تا حالا چارپاره باهاش نزدم . ولی واسم مشکل شده . چون خیلی وقتا به دو تا چارپاره پشت سر هم نیاز دارم . خواستم ببینم زدن فشنگ سه گلوله یا چارپاره 12 یا 24 دون با لول چپ مشکلی نداره . ایا شما تست کردید . لطفا راهنمایی کنید که اگر امکانش باشه سری بعد تو لوله چپ چارپاره 24 یا 12 یا سه گلوله بگذارم . ممنون

سلام دوست عزیز
شما که خودتون پر میکنید نباید مشکلی داشته باشید
داخل ود چهار ردیف دوتایی از چهار پاره 12 دون پرکن و از سر لول رد کن
اگه نگران هستی میتونی با یه انبر دست شکل چهار پاره ها رو بیضی شکل یا تخم مرغی کنی و دو تا دو تا داخل ود بچینی ولی یکم پخش تر میزنه
من با اکار و چوک دو امتحان کردم و مشکلی پیش نیومده
ا موفق باشی

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kaveshooka - 2020-06-09 11:43 AM

(2020-06-09 08:11 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-06-08 10:48 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
شما که خودتون پر میکنید نباید مشکلی داشته باشید
داخل ود چهار ردیف دوتایی از چهار پاره 12 دون پرکن و از سر لول رد کن
اگه نگران هستی میتونی با یه انبر دست شکل چهار پاره ها رو بیضی شکل یا تخم مرغی کنی و دو تا دو تا داخل ود بچینی ولی یکم پخش تر میزنه
من با اکار و چوک دو امتحان کردم و مشکلی پیش نیومده
ا موفق باشی

سلام . ممنونم از راهنماییتون . من چارپاره فابریک ترک استفاده میکنم و خودم پر نمیکنم . با لول راست مشکلی نداشته . خواستم ببینم با لول چپ چطوره . چارپاره های 9 دون رو که باز کردم باروتش 1.8 بود و چار پاره 24 یا 27 باروتش 1.4 . مارکهای زوبر و مسکو . ممنون میشم راهنمایی کنید