شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - haamidreza - 2020-04-13 01:35 PM

(2020-04-13 09:45 AM)ooooo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اگه منظورتون اون خط سفید سرلول هست که مشکلی نداره
تو تفنگ گلوله زنی به اون قسمت میگن کرون اسلحه که بعد شلیک در نحوه ی خروج گاز پشت مرمی تاثیر داره که مهمه
ولی تو ساچمه زنی اهمیت نداره
همون طور که دوستان گفتند داخل لول رو با کولیس دیجیتال کالیبره اندازه بزنید و اگه امکانش رودارید یه پترن ازش تو تاپیک مربوطه بذارید
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirhashemi - 2020-04-14 08:31 AM

فکر نکنم این چیزی باشه که جدید اتفاق افتاده باشه .احتمالاً از قبل بوده و شما متوجه نشدید.
انگار یمقدار کرومی که به قسمت داخلی لول میدن بیرون زده ویا اون قسمت موقع زاج کاری روی لول جا مونده و زاج زده نشده.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kaveshooka - 2020-04-14 10:07 AM

[
[/quote]

اندازه فول چوک نخجیر با کولیس چنده؟ شما تا بحال اندازه گرفتید؟ ضمنا سر لول تفنگ دوستمون ظا هرا خوبه و چیزی نشون نمیده
[/quote]
سلام . بله من با کولیس اندازه گرفتم و با کمال تعجب دیدم از چوک فول 5 تیرم تنگ تره و از چوک فول دولو ترک اسکار هم تنگتر بود. دقیق عدد خوردش یادم نیست . ولی اندازه اکسترافول بود . البته این غیر استاندارد بودن لول چپ تفنگ من هم عیب شده واسم هم مزیت . فقط واسه اهداف دور خوبه . چون توی اهداف تا 35 و 40 متر خیلی جمع میزنه و به هدف نمیخوره . واسه همین اکثر شکارهام رو با لول راست میزنم . ولی چند بار تو فصل شکار پرنده رو تو فاصله دور روی زمین با فشنگ 4 و 5 زدم که خودم باورم نمیشد . البته دو تا ساچمه بیشتر نخورد . واسه همین از لول چپ خیلی کم استفاده میکنم و چارپاره هم تا حالا با لول چپ نزدم . نخجیره دیگه ...

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirhashemi - 2020-04-14 11:00 AM

استاندارد فول چوک 17.5 هست ولی یکی از دوستان مال نخجیر خودشو اندازه گرفته بود که فکر کنم 17.2 بود.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kaveshooka - 2020-04-15 10:01 AM

(2020-04-14 11:00 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استاندارد فول چوک 17.5 هست ولی یکی از دوستان مال نخجیر خودشو اندازه گرفته بود که فکر کنم 17.2 بود.

با سلام
درود به شما . مال من هم دیشب اندازه زدم 17.2 بود دقیقا

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirhashemi - 2020-04-15 11:13 AM

دولول مزیتش به داشتن دوتا چوک متفاوت وحق انتخاب استفاده ازشون بصورت همزمان هست .شما یک فول چوک و یک نیم چوک داری که نیمچوک رو تو شلیک اول و فول رو تو شلیک دوم میتونی استفاده کنی .قطر اون یکی لول چقدر بود؟
حتماً از تفنگت پترن استاندارد بگیر .(با هر لول دو شلیک در فاصله 36.5 متری به دایره ای به قطر 76 سانت و مرکزی به قطر13 سانت )تا بفهمی با تفنگ و فشنگات چندچندی.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kaveshooka - 2020-04-16 07:32 AM

(2020-04-15 11:13 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دولول مزیتش به داشتن دوتا چوک متفاوت وحق انتخاب استفاده ازشون بصورت همزمان هست .شما یک فول چوک و یک نیم چوک داری که نیمچوک رو تو شلیک اول و فول رو تو شلیک دوم میتونی استفاده کنی .قطر اون یکی لول چقدر بود؟
حتماً از تفنگت پترن استاندارد بگیر .(با هر لول دو شلیک در فاصله 36.5 متری به دایره ای به قطر 76 سانت و مرکزی به قطر13 سانت )تا بفهمی با تفنگ و فشنگات چندچندی.

سلام استاد
پترن زیاد گرفتم و خیلی هم خوب میزنه ،البته با عقاب پوکه مشکیها یه مقدار متفاوته . سال 98 هم چون پروانه خشکزی و ابزی رو هم از کهکیلویه و خوزستان گرفتم . شکار زیاد رفتم و عالی بود . فقط لوله چپ جمع تر از فول چوک 5 تیر میزنه و ولی هر دو لول دقیق هست و چون قنداق و پیش قنداق واسه خودم دادم ساختن و اسلحه ساز مگسکشبرنگی سایز کوچک برام گذاشته . الان مثلا تو فاصله 40 متری یه بطری رو ببا لوله راست که میزنم با فشنگ 5 ،تعداد برخوردها نصف لوله چپ هست . ولی با لوله چپ باید خیلی دقیق نشونه بگیرم .اگر یه کم چپ و راست یا بالا و پایین بزنم اصلا نمیخوره . واسه همینم تو شکار لوله چپ اذیتم میکنه و چون فشنگهام تقریبا همه عقاب هست زمانیکه با عجله با لوله چپ میزنم به پرنده نمیخوره .اگر هم با دقت بزنم و فاصله زیاد نباشه ساچمه زیاد میخوره . نمیدونم چه فشنگی استفاده کنم که زودتر باز بشه . ولی لوله راست مشکلی نداره اصلا . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ooooo - 2020-04-18 09:26 PM

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
بعداز کلی جستجو بالاخره یک کولیس دقیق عقربه ای پیدا کردم برای اندازه گیری قطر داخلی لوله
لول چپ 17.5
لول راست 18.1
حالا بنظرتون اون خراشیدیگی های داخل سر لول بخاطر همون کروم لول هست؟؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirlohi - 2020-04-21 11:37 AM

درووووود

17.5 به قول دوستان عدد طلایی فول چوکه
خوبه داداش استاندارده
این چیزی هم که شما بهش حساس شدی بخاطر آب کرومه
خط و خش نیست
نخجیر منم همینجوره تقریبا 5 ساله دارمش و مشکلی هم در این مورد نداشته

نگرانی شما بی مورده
خیالت راحت

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ooooo - 2020-04-22 10:11 AM

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز و گرامی
Khansariha (8)Khansariha (48)