شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Raka - 2017-01-04 01:29 PM

دوستان زیادی سخت میگیرید من خودم هم نخجیر دارم هم آکار سلاح ساچمه زنی مثل گلوله زنی نیست که بخواید نشونه بگیرید شما موقع شکار وقتی به سوی پرنده ای در هوا نشانه روی میکنید اگه بخواید نشونه بگیرید پرنده از دید شما خارج میشه اگه اینجوری تو شکار وسواس ریپ و مگسک باشید به احتمال خیلی زیاد دست خالی برمیگردید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ehsansbs - 2017-01-04 03:49 PM

سلام .ببینید دوست عزیز اسلحه اگر پایین بزنه میتونی با تغییر زاویه دید جبرانش کنی یعنی یکم از بالاتر نگاه کنی.اما وقتی بالا میزنه نمیتونی زاویه دیدو تغییر بدی چون دیگه مگسکو نمیبینی.فرمایش شما زمانی درسته که مثلا اسلحه ۱۰سانت یا ۲۰سانت بالا میزنه اما وقتی سلاح نیم متیر یا ۷۰ سانت بالا میزنه دیگه نمی تونی بگی خب قلق بگیر چون هرچی فاصله بیشتر میشه بالاتر میزنه(البته تا ۵۰متر و بعد افت میکنه)

تازه وقتی میشه با کمترین هزینه که ساخت یه ریبه از هدر رفت کلی فشنگ جلوگیری کرد چرا که نه.البته ممکنه کسی به بالا زدن اسلحه عادت کنه و قلق بگیره اما در نظر داشته باشید ۷۰سانت خیلی حرفه یعنی اگر شما تو ۳۶ متروسط سیبل رو نشونه بگیرید هیچ ساچمه نمیخوره.
دوست عزیز جناب کوهان چیفسان بغل به تور نخورد ولی یه چیفسان سوار لول ۷۶ چوک ثابت بود قیمت هم ۴تومن چون پول نیاز داشت اما نگرفتمش چون میخواستم حتما اسلحه فول چوک داشته باشه که اون چوکش ۱/۴و ۱/۲بود بخاطر همین نگرفتمش.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2017-01-04 04:31 PM

سلام
دوست عزیز
فعلا برای امتحان یک تکه تسمه باریک به طول سه سانتیمتر شبیه به تسمه زیر مگسک نخجیر 1 دو سوراخ بزن. مگسک تفنگ را باز کن و تسمه را با پیچ کیس کامپیوتر جای مگسک ببند و مگسک را در سوراخ دومی که روی تسمه ایجاد کرده ای ببند. احتمالا کار شما را راه بیندازد و نیاز به تسمه سراسری نباشد. چون وقتی از روی کوپ به نوک لول و مگسک نگاه می کنیم ما بین این ها معلوم نیست. فقط عقب تسمه را شیب دار درست کنید که مثل یک مانع دیده نشود. به چسب و لحیم هم نیاز ندارد.
برای من که جواب داده و کاملا راضی هستم.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2017-01-04 05:36 PM

(2017-01-04 03:49 PM)ehsansbs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .ببینید دوست عزیز اسلحه اگر پایین بزنه میتونی با تغییر زاویه دید جبرانش کنی یعنی یکم از بالاتر نگاه کنی.اما وقتی بالا میزنه نمیتونی زاویه دیدو تغییر بدی چون دیگه مگسکو نمیبینی.فرمایش شما زمانی درسته که مثلا اسلحه ۱۰سانت یا ۲۰سانت بالا میزنه اما وقتی سلاح نیم متیر یا ۷۰ سانت بالا میزنه دیگه نمی تونی بگی خب قلق بگیر چون هرچی فاصله بیشتر میشه بالاتر میزنه(البته تا ۵۰متر و بعد افت میکنه)

تازه وقتی میشه با کمترین هزینه که ساخت یه ریبه از هدر رفت کلی فشنگ جلوگیری کرد چرا که نه.البته ممکنه کسی به بالا زدن اسلحه عادت کنه و قلق بگیره اما در نظر داشته باشید ۷۰سانت خیلی حرفه یعنی اگر شما تو ۳۶ متروسط سیبل رو نشونه بگیرید هیچ ساچمه نمیخوره.
دوست عزیز جناب کوهان چیفسان بغل به تور نخورد ولی یه چیفسان سوار لول ۷۶ چوک ثابت بود قیمت هم ۴تومن چون پول نیاز داشت اما نگرفتمش چون میخواستم حتما اسلحه فول چوک داشته باشه که اون چوکش ۱/۴و ۱/۲بود بخاطر همین نگرفتمش.

سلام. این طبیعیه که اگر بخوای با مگسک نخجیر دو نشانه روی کنی میزنه بالاتر چرا که فقط از خوشگلی این مگسک رو گذاشتند چرا که سطح مگسک از سطح کوپ پایین تره و باعث بالا رفتن لوله میشه درنتیجه مرکز پخش ساچمه خیلی بالاتر از مگسکه.ولی اگه مگسک رو حدود یک سانت پایین تر از هدف بگیری هم حوزه ی دید مخصوصا تو هوا زنی بیشتر میشه وحتی میتونی برای ساچمه های پایین تر هم دید برخورد داشته باشی.
فرض کن پایین ترین ساچمه روی زاویه دید ازمگسک میخوره.من چند ساله دارم همین جوری تیر اندازی میکنم.وهمیشه هم دست پر برمی گردم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Raka - 2017-01-04 06:29 PM

همون طوری که دوست عزیزمون جناب کوهان اشاره کرد بالا زنی سلاح خودش یه حسنیته اکثر سلاحهای اروپایی بالا میزنن من قبلا یه دولول بغل ایتالیا چقماغی داشتم تو فاصله 35 متری10سانت بالا میزد بهترین شکارامو باهاش داشتم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - garin - 2017-01-04 06:57 PM

باسلام
پیرو صحبت دوستان بالا زدن بهتر از پایین زدنه
بالا زدن یه حسنه تو هوازنی پرنده کامل تو دیدته ولی اسلحه ای که کوتاه میزنه تو قلق گیری پرنده از دید مگسک گم میشه
تفنگ من تو 36 متر حدود 15 تا 20سانت بالا میزنه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ehsansbs - 2017-01-05 02:09 AM

قصدخودم هم گذاشتن نیم تسمه بود ان شاالله بعد از امتحانات که برگشتم ددست و نصب میکنم و نتیجه رو هم میگم.
در مورد بالا زدن هم موافقم خودم هم بالا نوشتم که ۱۰یا ۲۰سانت میشه قلق گرفت اما نیم متر خیلی خیلی زیاده.پس حتما باید به همون ۱۰سانت بالا زدن برسه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mohammad4917 - 2017-01-05 04:06 PM

(2017-01-04 03:49 PM)ehsansbs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام داداش چیفسان لول 76 لول پایین نیم چک و لول بالا فول چک هست دو ماشه هم هست
این قیمت هم مشکوک میزنه شاید سالم نباشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ehsansbs - 2017-01-05 04:54 PM

والا دوست عزیز نمی دونم من باهاش شلیک نکردم اما بررسیش کردم مشکلی نداشت حتی خط و خش هم نداشت.طرف فامیل بود چک داشت که باید پاس میکرد بخاطر همین قیمتو راه میومد وگرنه قیمتش باید تقریبا۵تا۵/۵باشه .

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - najmi - 2017-01-07 09:05 PM

با سلام خدمت استادید محترم اگه کسی طریقه زاج کاری سرد را میتونه با تصویر بفرسته ؟سپاسگزار میشم .....نوع اسلحه نخجیر
نخجیر 2