شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2016-11-06 12:21 AM

با سلام :
باربد جان بهتر بود میپرسیدید هنوز به خونه ات نرسیدی ؟؟؟ همه کلاغا به خونه شون رسیدن !!!!!خخخخخخخخخ
والا متاسفانه مجله رو هنوز پیدا نکردم (در انبوهی از مجلات و کتاب و ....) البته با توجه به اینکه مطبوعات در منزل ما حرمت زیادی داره مطمئنم گم یا مفقود نشده و باز هم باید بگردم .Khansariha (8)
البته یکی از دلایلش اینه که متاسفانه شکار و طبیعت آقای اهری رو بصورت مرتب و آرشیوی ندارم و این مجله بصورت تکی خریداری شده . بگذریم
در این مقاله که خیلی ناقص و کوتاه شده است ، و یکی دو عکس هم بیشتر ضمیمه متن نشده ، اشاره داره به اینکه چطور تمام کارها بصورت دستی انجام میشه و اگر درست یادم مونده باشه یک کارگاه کثیف و ناقص که با سر پک جوشکاری عمل لحیم کاری بین لوله ها و لوله ها و عینکی و..... انجام میشه که کاری فوق العاده اشتباهه . سر پک جوشکاری حرارت بسیار زیادی تولید میکنه که باعث سرخ شدن لول و ازبین رفتن آبکاری اون میشه درست ترین کار استفاده از تورچ گازیه که من خودم بارها از اون استفاده کردم . در مورد به اصطلاح( ران اوت )بودن سوراخ لوله ها باید بگم در این مقاله به ساخت یا تراش لول ، چیزی اشاره نشده ولی کلا مقوله عجیبی هست !!! این (ران اوت ) یا به اصطلاح تراشکار ها دویدن مته در کار ، کاملا طبیعیه خصوصا در متریال با سختی بالا ولی بعد از سوراخ کاری حتما رو تراشی انجام میشه چطور این لوله ها رو تفنگ سوار میشه و به دست مردم میرسه واقعا باعث تاسفه Khansariha (226)
ثانیا این لوله ها که اصولا از سوراخکاری متریال توپر بدست نمیاد که بخواد این مشکل درشون پیش بیاد ؟؟!!!
ای کاش کسی بود حداقل یه جواب قانع کننده بده حالا اصلاح پیشکش !!!!!
و همچنان بدنبال مجله خواهم گشت ...........

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehlima - 2016-11-06 09:40 AM

خلاسه ما نفهمیدیم ارزش داره ما این تفنگ رو در حد صفر به قیمت سه میلیون بخریم و یه دستی به سرو روش بکشیم ویه حالی به قنداق و فنرش بدیم و شکار بریم یا نه . اینو بعد خوندن 191 صفحه دارم میگم.من با وزن این تفنگ هیچ مشکلی ندارم چون با تفنگ بادی حدود 5.5 کیلویی شکار رفتم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - MAZ - 2016-11-06 12:11 PM

(2016-11-06 09:40 AM)salehlima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خلاسه ما نفهمیدیم ارزش داره ما این تفنگ رو در حد صفر به قیمت سه میلیون بخریم و یه دستی به سرو روش بکشیم ویه حالی به قنداق و فنرش بدیم و شکار بریم یا نه . اینو بعد خوندن 191 صفحه دارم میگم.من با وزن این تفنگ هیچ مشکلی ندارم چون با تفنگ بادی حدود 5.5 کیلویی شکار رفتم.

سلام
نظر بنده که 2 ساله این تفنگ دارم نه اصلا ارزش خرید نداره یا بودجه را افزایش دهید یا نخجیر1 یا تکلول ترک بخرید حده اقل در تک لول ادم تکلیفش با نشانه روی مشخص هست بقول یکی از دوستان به اینجام رسیدهKhansariha (367)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - haamidreza - 2016-11-06 12:13 PM

سلام دوست عزيز
بستگي به خود شما داره
اگه از تفنگ بادي معمولي بخواي بري به سمتش احتمالا بدت نياد ولي اگه از يه پي سي پي بخواي بري سمتش ممكنه حس خوبي نداشه ياشي
تقريبا ظرافت توش نداره
ولي اگه تفنگ سالمي گيرت بياد (پرت و پلا شليك نكنه و پترنش قابل قبول باشه ) خيلي كارتو راه ميندازه
بازم نظر من اينه كه برو اسلحه فروشي شهرتون يك نخجير يك بايكال و يك اكار دست بگير ببين و خودت مقايسه كن از لحاظ ظاهري
اونوقت ميتوني حرفهاي دوستان رو جمع بندي كني

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - soheilabou - 2016-11-06 12:56 PM

(2016-11-06 09:40 AM)salehlima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز... من هم قبل از خرید این تفنگ حالو روزه شمارو داشتم ومیترسیدم پس از خرید مشکل پرت زدن داشته باشه... خلاصه دلو به دریا زدیم و خریدیمش و از بد ماجرا و اینکه رو هرچیزی وسواس داشته باشی همون بلا سرت میاد.. تفنگو گرفتم و دیدم هر دو لول چپ میزنه.. رفتم پیش یه تعمیرکار واسلحه ساز قدیمی.. لوله هارو باز کرد و دوباره خودش با ابزار و تجربه ای که داشت اونارو همگرا کرد بدونه خم و کج کردن سر لوله.. کل هزینشم شد ۷۵۰ تومن.. تفنگم که ۳ تومن خریدم.. تا اینجا با ۳/۷۵۰ تونستم یه تفنگ سرو هم کنم که شکر خدا خیلی راضی کننده هست و تو تمام رقابت ها با انواع اسلحه ها سرافرازمون کرده چه در شکار و چه در تراپ... تو ۳۰ متری هر چیزیرو میترکونه:) .. حالا شما باید سبک سنگین کنی ببینی دو لول میخای یا تک؟! و اینکه چقدر میخای هزینه کنی.. انشالا که بهترین تصمیمتونو میگیری.. موفق باشی

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2016-11-06 02:08 PM

سلام
آقای کوهنورد عزیز ران اوت در فقط در دریل کاری نیست.این لولهای تو خالی اولیه بروش فلو فرمینگ فرم دهی میشوند بدلیل دور نبودن در هنگام این فرآیند ران اوت میگیرن اگه مرحله ای ران اوت گیری بصروت روتراشی رو داشتند مشکل حل بود.این لوله های مانیسمان اگه توپر بودند روش فلوفرمینیگ غیر ممکن بود.
روش فلوفرمینگ روشیه که یک میله گردبا فرم خاص در داخل لوله قرار میگیره سپس توسط غلطکهایی دور میله تحت فشار قرار میگیره چوک سر لوله هم روی میله گرد حالت مخروطیشو میگیره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2016-11-07 01:39 AM

با سلام :
دوست عزیز میشه توضیح بدین این روش فلو فرمینگ چی هست و آیا شما از روشهای تولید این شاهکارهای صنعت اسلحه سازی اطلاعی دارید ؟ Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگر جسارت نباشه ،اینطور که من تا بحال دیدم کارخانه ها و کارگاههای تولید کننده ، معمولا لوله ها را از کارخانه های ذیربط بصورت نیمه آماده و خام تهیه میکنند و خود در ساخت انها نقشی ندارند . در پی کنجکاوی های بسیار جایی در نت دیدم برای ساخت لوله های بدون درز از روش ریخته گری در خلا استفاده میشد آن هم قالبهایی که که بر اثر گردش بدور خود و خاصیت گریز از مرکز به فولاد مذاب شکل میدادند . البته بنظرم خیلی پیشرفته و فنی بود که عمرا در ایران از این کارها انجام بشه Khansariha (226)
با این روش لوله هایی میساختند که قطر داخلی آنها بقدر یک سوزن کفاشی بود البته بطول 6 متر !!!!
خیلی دوست دارم بدونم در ایران این لوله ها از کجا میاد .......
با تشکر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-11-07 03:06 PM

سلام مطمنا ساخت داخل هست به این دلیل که هرکشوری حتی آفتابه سازی پاکستان بعدازچندسال یه حرکتی میزنن وتغییرتحولی ایجاد میکنن ولی این لولها18سال بدون تغییربه بازارعرضه میشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2016-11-09 01:39 AM

سلام.
آقای کوهنورد یه مثال خیلی ساده بزنم شاید بهتر متوجه بشی فلو فرمینگ مثل روش کوزه گری میمونه فقط با این تفاوت که درفضای داخل کوزه الگوی توپری قرار نگرفته این فضاتوسط انگشت شست کوزه گر حالت میگیرد حال فرض می کنیم که الگو در داخل گل قرار گرفته و توسط فشار کف دست کوزه گر گل به دور الگو پوشش داده میشود.
در صنعت گل لوله آهنی ای است و دست کوزه گر غلطهای تحت فشار و الگو هم در اینجا میله ی توپری است که فضای داخل لوله را بشکل خودش ایجاد می نماید.
اطلاع من فقط در اسلحه سازی نیست چرا که اسلحه سازی بر میگرده به علم (ساخت و تولید گرایش ماشین افزار) که رشته ی مهندسی من هستش.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-11-09 03:52 PM

سلام kohanعزیز تلاش شمابرای متوجه ساختن دوستان قابل تقدیره ازاصطلاحات تخصصی شمامن هیچی نمیدونم ولی اگه واردسایت یکی ازکارخانه های اسلحه سازیه ترکیه بشیدچگونگی ساخت لول رومتوجه خواهیدشدیه سری لوله های توپر5-6متری هست که برای چنداسلحه استفاده میشه ولول اسلحه رو داخل دستگاه ثابت میکنن بادستگاهی مثه دریل داخل اونو خالی میکنن البته نه به این سادگی ولی کلیت اون همینه