شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2016-10-30 04:59 PM

مشکل از ران اوت لوله هاست یعنی سوارخ لوله های با بیرون لوله ها هم مرکز نیست یه سمت لوله جدارش نازکه و یه سمت لوله ضخیمه.اینکه تفنگ شما سمت راست میزنه دلیل اینه که سمت راست لوله ها نازکتره.سر لوله ها رو نگاه کنی خواهی دید وبهتر متوجه خواهی شد.علت دقت نکردن در هنگام فرج ولوله ها در تولیده.اونایی که این کار رو کردن بند (پ) داشتن نه مهارت کافی...
من خودم وقتی خواستم اسلحه بخرم به این نکته توجه کردم فقط لوله های سفارشی کد خورده این مشکل رو نداشتند بقیه ی تولیهای داخلی همه بنجل بودند

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2016-10-30 06:08 PM

سلام
جناب شکارچی کوهستان(ببخشید که اسم شریفتان را نمی دانم) همانطور که دوستمان گفتند احتمال زیاد دارد که مشکل از تراش لول ها یا مونتاژشان باشد. اما احتمال دیگر مشکل از قنداق است چون هر دو لول به سمت راست می زنند. اگر هر دو لول در پترن دایره هدف را پوشش می دهند یعنی تقریبا تیر دو لول به داخل یک دایره می خورد می شود با تنظیم ته قنداق وتنظیم مگسک (جابجا کردن مگسک با زدن سوراخ جدید روی تسمه) مشکل را حل کرد. اما اگر مشکل از لول ها باشد حل مساله سختتر می شود.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - MehdiNiyati - 2016-10-30 07:28 PM

دوست عزیز با آیدی کوهان میشه بفرمایید که شما چطوری توانستید به این نقیصه پی ببرید
من خودم وقتی خواستم اسلحه بخرم به این نکته توجه کردم فقط لوله های سفارشی کد خورده این مشکل رو نداشتند بقیه ی تولیهای داخلی همه بنجل بودند
در ضمن لوله تفنگ ساچمه زنی فورج نمیشه و تراش میخوره که اغلبشون از لوله های بدون درز هم استفاده میکنن البته با آلیاژ های مطلوب برای این کار
واما مشکل سلاح دوستمون شکارچی کوهستان که میگن اگه دوتا لول همپوشانی داشته باشن که با مقداری تراش قنداق یا بستن کفش قنداق حل میشه اگر هم دوتا لول همپوشانی نداشته باشه که سلاح باید بره اداره جنگ افزار تا مشکلش حل بشه و کار هر اسلحه سازی نیست
ولی دوست عزیز شکارچی کوهستان سلاح نخجیر چه یک چه دو هر عیب و ایرادی داشته باشه لوله هاشون یکی از خوب های حال حاضر بازار ایران هست و از این بابت خیالت راحت باشه

معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-10-31 12:11 AM

[تصویر: e36b9ab4a1c9fd15badd54864b88982b.jpg]دوستان بچه قنداق من به چپ و راست لق میزنه با سفت کردن کدوم پیچ مشکل حل میشه؟
در ضمن استفاده اسپری روغن به داخل قطعات مثل فنر و چکش از زیر ماشه مشکلی نداره؟

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2016-10-31 12:20 AM

سلام.بنظر من نباید ربط به قنداق داشته باشد چرا که نشانه روی از روی لوله از محل اتصال کپ تا مگسک است اینکه که گفتید منتاژ لوله ها،کاملا صحیح است که هنگام سوار کردن لوله در داخل عینکی و فیکس کردن واتصال آنها باهم دقیق و موازی نیستن.

لوله ها ابتدا فرج میشوند سپس تراش میخورند. اگر کار خان لوله ها را ضخیم تر فرج کند و ابتدا سوراخ را کامل کند سپس با روش دو مرغک زنی روی لوله را بتراشد و دیگر ناهم مرکزی در کار نیست.برای قرار دادن لوله ها هم بایستی توست فیکسچر دوشاخکی لوله ها رو بصورت موازی موقعیت دهد.که دیگه چپ راست زدنی در کار نباشد.
...اگر کارخانه لوله ها...
رفیق این کدشناسایی قطعات یک سلاحه اون کد روی لوله بصورت سنبه ای (نقطه نقطه ای)هک شده
آقا مهدی من گفتم با نگاه کردن مستقیم به سر لوله ها حتی با چشم هم ناهمنواختی جدار لوله مشخص خواهد شد.من رمز ورود به تالک آپم رو فراموش کردم با مشاهده ی عکس بهتر توجیح خواهی شد.
آقا حسین این مشکل انطباق آزاد در هنگام تولیده که بچه قنداق روی کپ لق میزنه تنها کاری که میشه کرد بایه ابزاری مثل گوه شیار محل اسقرار زبانه ی پوکه پران رو مقداری از هم باز نموده تا جایی برای لق زدن در گودی کپ نماند.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-10-31 01:01 AM

سلام حسین جان اگه موقع مسلح بودن بچه قنداقت لق میزنه این مورد درتمام نخجیرهای2به دلیل جابجایی اهرمی که فنررو میخوابونه طبیعیه وکاریش نمیشه کرد فقط محل اتصال بچه قنداق به کپ رو یه ورق الومینیوم نازک بزار تالقی کمترشه درمورد اسپری روغن به داخل کپ باعث ریختن روغن روی چوب قنداق میشه که نهایتاچوب پوک،پوسیده وپودرمیشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-10-31 01:13 AM

من بار ها دیدم قنداق رو روغن میزنن باربد جان ولی پوکی و پوسیدگی ندیدم!! پس باید برای قطعاتی مثل اهرم که نزدیک قنداق هست چطور روان کنیم؟ در ضمن هر دفعه قنداق رو با چی تمیز کنیم به جز روغن؟

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-10-31 01:19 AM

سلام منظورمن استفاده از روغن های مخصوص روانکاری بود که شیمیایی هست واین عمل پوسیدن طی یکی دو روز رخ نمیده ممکنه پس ازگذشت دوسال باعث کم شدن مقاومت ونرمی چوب شه
سلام منظورمن استفاده از روغن های مخصوص روانکاری بود که شیمیایی هست واین عمل پوسیدن طی یکی دو روز رخ نمیده ممکنه پس ازگذشت دوسال باعث کم شدن مقاومت ونرمی چوب شه تفنگ خودم به دلیل ریختن روغن روی لبه های قنداق که باکپ درگیره نرم شده وزمانی که ازفشنگای نسبتاقوی استفاده میکنم قسمت فلزی داخل قنداق فرو میره البته به میزان دهم میلیمتر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - MehdiNiyati - 2016-10-31 10:53 AM

لوله ها ابتدا فرج میشوند سپس تراش میخورند. اگر کار خان لوله ها را ضخیم تر فرج کند و ابتدا سوراخ را کامل کند سپس با روش دو مرغک زنی روی لوله را بتراشد و دیگر ناهم مرکزی در کار نیست.برای قرار دادن لوله ها هم بایستی توست فیکسچر دوشاخکی لوله ها رو بصورت موازی موقعیت دهد.که دیگه چپ راست زدنی در کار نباشد
لوله های اغلب سلاح ها از بیرون تراش نمیخورن و به صورت دستی سنگ میخورن مثل لولهای نخجیر
و اما مشکل حسین محمودی عزیز
در ضمن حسین جان از محل اتصال بچه قنداق به زیر لول که به اهرم پوکه کش هست احتمالا از اون نقطه اگه سلاح نو هست یکم زیادی براده برداری کردن و اگه سلاح کار کرده هست احتمالا یکم فرسوده شده

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2016-10-31 01:47 PM

(لوله های اغلب سلاح ها از بیرون تراش نمیخورن و به صورت دستی سنگ میخورن مثل لولهای نخجیر )
این لوله های که فرمودید میشوند خود نخجیر.روشون نه تراش خورده نه سنگ