شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2016-04-25 01:30 PM

دوست من و همشهری من درست میگن. بعضی از نخجیرها واقعا عالی در امدن و بعضی کمکی کم لطفی میکنن. نکته بعدی که دوستم گفتن در مورد تک و چهار پاره بود که بدرستی اشاره کردن برا دولول نیست.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48) حالا تک لول بحثی جدا داره. تا اجباری نباشه نزنیم و تفنگمون هم کار میکنه عالی.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-04-25 02:29 PM

سلام خدمت دوستان جناب کلاشنیکف شما حافظه خوبی ندارید یه سر به صفحه۹۵همین تاپیک بزنید وپستی رو که جواب نقل قول بنده دادیدملاحظه کنید بالاخره تادلمون بخوادچارپاره زدی یااصلا نزدی کدومی درسته؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2016-04-26 12:07 AM

با سلام :
من با این حرف کاربخش عزیز بیشتر موافقم که میگویند باید هر تفنگی رو در اندازه های خودش دید Khansariha (8)Khansariha (8)
کسی که از چیزی راضی نیست باید دید اصولا نوع نگاهش به اون وسیله (اعم از تفنگ -خونه-ماشین و....) چی هست و از اون مهمتر توانایی خود فرد در چه حدی هست . من خیلی ها رو دیدم میگن پراید آشغاله ولی خداییش نه از ماشین و مکانیزم هاش چیزی میدونند نه رانندگی درست حسابی بلدند . هنوز فرق ترمز کردن ماشین دیفرانسیل جلو و عقب رو نمیدونند ولی تا دلتون بخواد تئوری های فضایی میدن . البته خدایی نکرده سوءتفاهم نشه همه ما میدونیم این تفنگ چه محدودیتهایی داره و خود من از منتقدین سرسخت اون هستم .اینم یادمون باشه این تفنگ دقیقا از روی روبوست فرانسوی کپی شده که اون هم همین مشکلات رو داره _گود افتادگی بین دولول -پله بودن بین چمبر و لول و......اون وقت همین روبوست رو 27 میلیون میفروشند و مالکش حس میکنه یکی از 10 سلاح برتر قرن رو پیدا کرده !!!!!خخخخخخخ
واقعا چه فرقی بین روبوست و نخجیر هست ؟ از ظاهر و ظرافت که بگذریم هر دو تفنگ پروجکتایلی با سرعت 340 متر در ثانیه از دهانه شون بیرون میدن و این تیراندازه که باید اون رو به سمت هدف روانه کنه ............
اگر فکر میکنید روبوستی که در ایران اقلا 40 سال کارکرده بهتر از تفنگ شماست بسم الله . ولی قبلش از جناب امیرسالار بپرسید چرا روبوستش رو فروخت .
در آخر ضمن یاد آوری مجدد اینکه بهای این تفنگ به اندازه یک پی-سی-پی است پس به اندازه قیمتش باید انتظار داشت ، به همه کسانی که به یوتیوب دسترسی دارند دیدن این کلیپ رو توصیه میکنم . مدت زمان : 9 دقیقه و چنادین ثانیه !!!!خخخخخ
gunmaking craftsmanship-holland&holland
اینم روبوست 222 پدر ناخلف نخجیر 2 !!!!!!!!!!خخخخخ
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2016-04-26 06:41 AM

پیرو سفارش استاد کامران عزیز
برای محروم نشدن عزیزانی که به یوتیوب دسترسی ندارند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2016-04-26 09:08 AM

(2016-04-25 02:29 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان جناب کلاشنیکف شما حافظه خوبی ندارید یه سر به صفحه۹۵همین تاپیک بزنید وپستی رو که جواب نقل قول بنده دادیدملاحظه کنید بالاخره تادلمون بخوادچارپاره زدی یااصلا نزدی کدومی درسته؟

با سلام.

شما لطف کن مطالب منو با دقت بخون !

اصلا من چارپاره نزدم.

ممنونم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arashkian - 2016-04-26 03:19 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.دوستان بعنوان برادر كوچكتر خواهش ميكنم بحث چارپاره زدن يا نزدن رو ادامه ندين.كه آخرش طبق معمول باعث انحراف تايپك و ايجاد دلخوري ميشه.حالا هرچي بوده بوده...شايد اشتباهي در نوشتار بوده.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2016-04-27 12:55 AM

با سلام:
احمدی جان من رو واقعا مدیون خودتون کردید با این آپلود کلیپ Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
منکه خودم سوات، موات این کار ها رو ندارم خیلی لطف کردید . وقتی این کلیپ رو دیدم با اون موسیقی بینظیر ، نیمه های شب ، کاری به این سطح حرفه ای و............. ناخودآگاه چشمم تر شد جالب تر اینکه چند سطر پایین تر هم لابلای کامنتها دیدم یکی دیگه هم همینو نوشته ...............
ای کاش در کشور ما هم مجوز چنین فعالیتهایی بود . Khansariha (226)
راستی از دوستان کسی میدونه اون روغنی که بین دو تا لول میزنه بعد سیم بندی میکنه (البته روغن که نیست به اصطلاح خمیر لحیم هست ) اینجا پیدا میشه یا نه ؟ من خیلی گشتم ولی چیزی مشابه پیدا نکردم . برای لحیم کاری یا جوش نقره یا .... خمیر هایی هست که هم شامل تنه کار هست هم سیم جوش هم آنتی اکسیدان و ..... و فقط با مالیدن خمیر به سطح کار و حرارت دهی ، دو قطعه متصل میشن . مزیت این روش اینه که اتصال بسیار قوی و یکدست بوجود میاد ولی اگر بخواهید با استفاده از سیم لحیم و تورچ همین کار رو انجام بدین فقط دور تا دور کار خوب لحیم میگیره و وسط خالی میمونه . جالب اینکه حتی کارخونه ورنی -کارون هم از سیم و توزچ استفاده میکنه برای همین ریزه کاری ها بود که این کلیپ اینقدر توجه منو جلب کرد .
برای اینکه از عنوان تاپیک هم خارج نشیم یک مطلب راجع به نخجیر بگم :
برای اتصال قطعات خصوصا در لوله ، دقیقا از همین نوع جوش ولی با استفاده از سیم و تورچ ، لوله ها به هم متصل شده اند . جوش نقره بعلت خواص جالبش خوراک اسلحه ساز هاست و از لحیم هم قوی تره ولی اپراتور باید به کارش وارد باشه . این جوش رو در سر لول نخجیر 2میتونید ببینید .
باز بگین این تفنگ همپای هالند -هالند نیست ، ناشکر ها Khansariha (94)Khansariha (94)Khansariha (94) !!!!خخخخخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-04-27 01:18 AM

سلام آخه مشکل اصلی همون دقته،خدانکنه دلخوری به وجود بیاد مادور هم جمع شدیم تابا رد وبدل کردن تجربیات ودانش از اساتید به منه شاگرد اول چیز یاد بگیریم دوما دلخوریامونو فراموش کنیم اگه بچه های عزیزاین سایت نبودن تاحالا کلی ضرر جانی ومخصوصامالی به من خورده بود البته نمیشه گفت همه پستها بلا استثتنا عالی و مربوط وکلیدی هستن ،مثه همین پست من که اصلا ربطی به تاپیک نداشت

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-05-07 09:50 PM

سلام یه مدت قبل که بین کپ ولول تفنگم فاصله افتاده بود فکرکردم که قسمت قفل لول باکپ ساییده شده ولی خوب که دقت کردم متوجه شدم محل اتصال لول به لولای کپ ساییده شده فعلا باگذاشتن یه نصفه تیغ بینشون مشکل رفع شده عکس محل ساییدگی روهم گذاشتم کسی ازعزیزان هست که باریختن جوش حالاازهرالیاژی دراون قسمت هلالی مشکل رواساسی حل کرده باشه
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-05-07 11:17 PM

دوستان بچه قنداق و محافظ ماشه نخجیر دو ی ما لق شده باید کدوم پیو هاشو سفت کنم؟

hossin