شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-04-21 08:35 PM

سلام کاملا درسته فشار فشنگ معمولی همینه فشنگهای معمولی از۱.۶باروت و۳۲ساچمه شروع میشه تا۱.۹ باروت و۳۷ گرم ساچمه طبیعتا ۱.۹ باروت فشاری بیشتراز ۶۵۰باربایدداشته باشددرسته؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-04-21 09:44 PM

فشار اسلاگ و چارپاره ۹۰۰

hossin

باروت زیاد بره شلیک با نخجیر بغل هم لقی میاره

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-04-22 01:18 AM

باسلام لق وتق شدن نخجیر که یکی از آپشن های اونه شماا چه فشگ تراپ استفاده کنیدچه چارپاره فقط یه کم زمانش کم وزیاد میشه،ولی یعنی نخجیرنمی تونه ۹۰۰بار تحمل کنه.؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2016-04-22 11:06 PM

با سلام :
باربد جان اگر تفنگ شما لق شده شاید زمان اصلاحات اولیه رسیده باشه . یک ویدیویی هست در یوتیوب که ساخت تفنگهای هالند-هالند رو نشون میده از فولاد خام تا تیراندازی . بهمراه یک موسیقی بینظیر و ارامش بخش که بر ابهت کارخونه و اساتید اسلحه ساز بیشتر اضافه میکنه وقتی حرکت دستان استاد کار رو روی اسلحه میبینید که با اون موسیقی بینظیر بیشتر به رقص شبیه میشه تا کاری خشن مثل ساخت اسلحه . اما ................
وقتی قیمت 127000 دلاری یکی از محصولاتشون رو دیدم برق ازم پرید !!!!!خخخخخخخ
باز جمله معروفی که ارتباطی ظریف بین پول و آش در این ملک رو یاد آور میشه بخاطرم اومد و اینکه با امکانات موجود باید ساخت . هالند-هالند کجا و نخجیر کجا Khansariha (226)
درمورد تحمل نخجیر باید بگم 900 بار رو بخوبی تحمل خواهد کرد و نگران نباشید . خیلی از این فشنگهای سهمیه ای که گاها کتف را سوراخ میکنند شاید بیشتر از 900 بار فشار ایجاد کنند ولی استمرار این فشار ایجاد اشکال خواهد کرد حالا چند عدد تست فکر نمیکنم موردی داشته باشد .
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-04-23 10:43 AM

سلام استادکوهنورد بله درست میفرمایید منم دیدم توی اون کارگاه بین ۱۰ تا۱۵ نفرکارمیکنن ودر یه دوره ساعت کاری مثلا یک روز۲قبضه دولول بغل ساخته میشدساخت قسمتهای چوبی کاملاکاردست بود استادکارخانمم داشت

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirlohi - 2016-04-24 12:05 PM

(2016-04-22 11:06 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
باربد جان اگر تفنگ شما لق شده شاید زمان اصلاحات اولیه رسیده باشه . یک ویدیویی هست در یوتیوب که ساخت تفنگهای هالند-هالند رو نشون میده از فولاد خام تا تیراندازی . بهمراه یک موسیقی بینظیر و ارامش بخش که بر ابهت کارخونه و اساتید اسلحه ساز بیشتر اضافه میکنه وقتی حرکت دستان استاد کار رو روی اسلحه میبینید که با اون موسیقی بینظیر بیشتر به رقص شبیه میشه تا کاری خشن مثل ساخت اسلحه . اما ................
باز جمله معروفی که ارتباطی ظریف بین پول و آش در این ملک رو یاد آور میشه بخاطرم اومد و اینکه با امکانات موجود باید ساخت . هالند-هالند کجا و نخجیر کجا Khansariha (226)
درمورد تحمل نخجیر باید بگم 900 بار رو بخوبی تحمل خواهد کرد و نگران نباشید . خیلی از این فشنگهای سهمیه ای که گاها کتف را سوراخ میکنند شاید بیشتر از 900 بار فشار ایجاد کنند ولی استمرار این فشار ایجاد اشکال خواهد کرد حالا چند عدد تست فکر نمیکنم موردی داشته باشد .
موفق باشید

سلام.من کلیپ ساخت اسلحه های هالند اند هالند رو دیدم.مثل ما ایرانی ها گتره ای چوب و لوله سر هم نمیکنن.برا ساخت یک قبضه دولول بغلش خدا میدونه چقدر زمان بخرج میدن و دقت میکنن.
هالند اند هالند 127000 دلار میارزه چون واقعا از همه لحاظ خاطرت بهش جمعه ولی ...
برا نخجیر دولول 500 هزار تومن هم زیادهKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kotlas - 2016-04-24 01:14 PM

(2016-04-24 12:05 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-04-22 11:06 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
موفق باشید

سلام.من کلیپ ساخت اسلحه های هالند اند هالند رو دیدم.مثل ما ایرانی ها گتره ای چوب و لوله سر هم نمیکنن.برا ساخت یک قبضه دولول بغلش خدا میدونه چقدر زمان بخرج میدن و دقت میکنن.

127000 دلار !!! جناب میدونی 127000 دلار چقدر پوله که میگی میارزه یا نه؟ میدونستی بین 25 تا 35 هزار دلار تو همین امارات نیو سانتافه قیمتشه؟ بعد اونوقت میگی 127000 دلار برای تفنگ فلان میارزه !!!!! مگه قراره باهاش چی بزنه ؟ یه کبک فرشته یا یه دایناسور ؟
ضمنا نخجیر 2 اونقدری که شما فکر میکنی داغون نیست همین الانش برا دولتیش تو نوبت هستن اونوقت میگی 500 نمیارزه؟
یه بار بیا ببرمت شکار ببین نخجیر 2 چکار میکنه !! یادت باشه تفنگ نیست که میزنه شکارچی که باید بزن باشه مگرنه برونینگ هم داشته باشی با بهونه گیری های مختلف گنجشک هم نمیتونی بزنی!

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirlohi - 2016-04-24 08:26 PM

(2016-04-24 01:14 PM)kotlas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-04-24 12:05 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
موفق باشید

127000 دلار !!! جناب میدونی 127000 دلار چقدر پوله که میگی میارزه یا نه؟ میدونستی بین 25 تا 35 هزار دلار تو همین امارات نیو سانتافه قیمتشه؟ بعد اونوقت میگی 127000 دلار برای تفنگ فلان میارزه !!!!! مگه قراره باهاش چی بزنه ؟ یه کبک فرشته یا یه دایناسور ؟
ضمنا نخجیر 2 اونقدری که شما فکر میکنی داغون نیست همین الانش برا دولتیش تو نوبت هستن اونوقت میگی 500 نمیارزه؟
یه بار بیا ببرمت شکار ببین نخجیر 2 چکار میکنه !! یادت باشه تفنگ نیست که میزنه شکارچی که باید بزن باشه مگرنه برونینگ هم داشته باشی با بهونه گیری های مختلف گنجشک هم نمیتونی بزنی!
127000 دلار برا یه ... که چپ و راست مردم رو تیغ میزنه یا برا کسی که زد و بند میکنه یا ... رقمی نیست.
من خودم تک لول نخجیر تمام زه دارم و واقعا ازش راضیم.کلا ایران سری اول خوب تولید میکنه و بعدش افتضاح میشه.
ولی کلا از هیچ ابعادی من یکی نخجیر دولول رو تاکید نمیکنم.هر دلیلی و منطقی که بیاری هیچ اسلحه ساز و شکارچی ای از ته دلش نخجیر دولول رو تایید نخواهد کرد.
خداوکیلی از حقیقت فرار نکنید.یکیش کوتاه میکنه یکیش بلند میکنه وسط دو تا لول که مثل جوبه آبه کلاس نداره قیافه نداره و ....

من قصد توهین و ارزش زیر سوال بردن ندارم.Khansariha (8) برید تولیدات پاکستان و هند رو ببینید و با نخجیر 2 مقایسه کنیدKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2016-04-24 11:40 PM

کار درستها چرا اعصابتون خرابه. خخخخخ
127000دلار پولی نیست پدر جانKhansariha (367) که در موردش صحبت بشه. خخخKhansariha (219) ولی اگر جدی ب داستان نگاه کنیم اون تفنگ گرون قیمت برا اشخاص خاص و و و تولید میشه و اینجا فقط بعنوان ی مثال ازش یاد میشه. بله وقت و دقت تو کار میزارن و ازش بهره هم میبرن ولی ما باید در حد کشور خودمون صحبت کنیم. نخجیر تک بهتر از دولولش در امده و بحثی نیست ولی هستن کسانی که با نخجیر دو میرن شکار و همیشه هم دست پر بر میگردن. من خودم اشنا دارم که با نخجیر بسیار عالی تیر میزنه و گاهی که با هم میرفتیم از ماها بیشتر دشت میکرد. اما از طرف دیگه عیبهای فراوانی داره و در هر سری تولید ی سازی زده و مثل بیشتر تولیدات داخلی شانس هم ودر خریدش دخیله. من بازم میگم تفنگ بد نداریم ولی هر تفنگی باید در حد قد و قواره و ارزش خودش دیده بشه. نخجیر در حد خودش و بنلی هم در حد بنلی. ولی حیف که از توان داخلی درست بهره برده نمیشه والا ترکیه حداقل از دور فروش تفنگ ب ایران خارج میشد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2016-04-25 02:44 AM

با سلام و احترام.

اقا دیگه داره باورم میشه تفنگ نخجیر 2 من اتفاقی عالی درآمده و شاید یکی باشه بین 1000000 قبضه !

من واقعا موندم ، در چند تا تاپیک دیگه هم گفتم : چرا دوستان اینقدر از نخجیر 2 مینالن !؟

بازم میگم من به غیر از دو عدد فنر هیچ چیز تا الان برای نخجیر 2 خودم عوض نکردم و شاید تا الان 1000 تا فشنگ بیشتر زدم و کوچکترین لقی و غیره در اون ندیدم!

البته تا الان چارپاره و تک به هیچ وجه نزدم و نمیزنم چون به نظر من مربوط به دو لول نیست !

من در یک روز 90 فشنگ نمره چهار با اسلحه خودم زدم ،آخ نگفت !

واقعا تو حرف های دوستان موندم!

ضمن به نظر من خیلی بیشتر از 500000 تومان قیمت داره !

شاد و سلامت باشید.

ممنونم.